ADV TOP
ADV LEFT

Vasektomie / podvázaní vaječníků

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » úterý 19. únor 2013, 16:40
Inkognito píše:U nás bylo téma antikoncepce nadhozené, oznámila jsem, že HA brát nebudu, on že nebude používat kondomy a že raději půjde na vasektomii. Občas mám pocit, že odrozeno ještě nemám, někdy mám pocit, že jsem si neměla pořizovat děti žádné. Muž tvrdí, že už žádné děti nechce, ale kdykoliv se s kamarády napije, vypráví o velké rodině. Celkem neúspěšně se zatím pokoušíme o přerušovanou soulož a snažíme se vyhnout kontaktu v době domnělé ovulace... takže než se rozhoupeme, tak možná tu velkou rodinu mít budeme. :D :oops:

:grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Inkognito » úterý 19. únor 2013, 17:52
Hamina píše:
Missorka píše:
Inkognito píše:Soused teď řeší (včera tu byl na panáka se uvolnit, tak to ze sebe vychrlil - celkem tématicky k téhle diskusi :), že zemřel jeho otec a při dědickém řízení se krom jeho rodné sestry objevili další dva sourozenci dvou matek - vypadá to, že se bude muset vystěhovat z baráku a ten prodat, aby mohl vypořádat dědický podíl těchto dosud utajených levobočků, otec nenechal závěť a stejnak jsou děti neopomenutelní. Se sestrou se vypořádali ještě za života otce, vyplatil ji z domu, což je jediné dědictví a ona by se ho vzdala. Dům byl psaný na otce, ale syn ho celý rekonstruoval - a asi z něj bude bezdomovec. A jeho ženy s dítětem. Měl jeho otec právo mít další děti nebo ne? měl si nechat přepsat barák na sebe za života otce - ale v některých rodinách jsou tyhle majetkové diskuse těžké

M2

Jsme teda hodně off topic, ale sterilizace jako prevence složitých dědických řízení mi fakt přijde divná, ale znova opakuju, že to moc nedokážu pochopit... Pořád to jsou děti, ať zplozené v manželství, nebo mimo něj, chlap by se o ně měl postarat. Radši bych si svého muže vážila proto, že něco takového nedělá, popř. pokud se stane, nějak se k tomu postaví... Ne proto, že si znemožnil tu možnost následků selhání...

Me tahle myslenka prijde hodne ujeta. To ja jako bych mu proste neverila.

Zrovna tak by to mohl chtit chlap po zenske, ze stejneho duvodu.

tak třeba u nás k tomu zplození levobočka z náhodného styku došlo až po rozvodu.
U souseda normálně za běhu manželství, zřejmě to netušila ani jeho manželka, ale nově nalezení sourozenci jsou prý do 5 let od těch originálních, nebo jak to říct.

ani jeden z těchto ploditelů se k těm dětem neznal, jako otec nefungoval, pravděpodobně jen posílal nějaké minimální alimenty. Žádná péče, žádné dárky k narozeninám, žádné víkendy, nic. Náš otec to dítě vůbec neviděl.

Přitom oba se tváří jako relativně slušní chlapi, absolutně bys takovou levárnu nečekala.

jinak sterilizace ne kvůli prevenci složitých dědických řízení - ale spíš ochraně těch původních dětí. Třeba u toho souseda to fakt bude oříšek a pokud se levobočci nevzdají podílu, tak má pan soused před sebou fakt krušné časy. To mu pan otec zavařil (a on se o něj poslední dva roky staral, byl nechodič na lůžku, to je fakt super odměna, takový překvápko, že přijde o barák - kdyby byl pan otec co k čemu, tak dům na syna za života přepíše, aby ho ušetřil tohoto, navíc to nebyl žádný ňouma, ale inžinýr z Prahy, ehm).

A myslím, že je něco hodně jiného, když jsou další děti přiznané a když se objeví až při dědickém řízení (jako tomu bude i u nás, ale nás to nepřekvapí, my to víme :-).
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Sally » úterý 19. únor 2013, 17:58
já nevím, podle mě z toho děláte hroznou vědu - jako zkoumat plodnost, zkoumat dědická řízení, zkoumat práva muže.
Pokud bych měla řekněme císaře v době, kdy už jsem si jistá, že děti nechceme, tak se klidně nechám podvázat já (když už je to při jedné operaci, tak proč ne).
Nic takového u nás nenastalo, šel muž - ambulantně, bez velkých zásahů do břišní dutiny atd. Bez zdůvodňování o právech, dědictví atd. Jsme manželé, partneři. To, že nechceme mít další děti bylo rozhodnutí nás dvou, udělali jsme nejméně náročné opatření - to, že se budu dalších patnáct dvacet let cpát hormonama, nebo budeme používat kondomy pro nás bylo "nepohodlné".
Sally
Howgh
Howgh

7974 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 14. březen 2013, 17:30
Obrázek
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 14. březen 2013, 17:35
Ratta píše:Obrázek

To se bude na HPNP líbit
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Nathalie » pátek 03. květen 2013, 08:32
Zdravím, mě by jen zajímalo, zda u ženy po podvázání vaječníků náhodou nenásleduje přechod?
Já bych to asi tedy taky neriskovala, buď do toho půjde partner ambulantně, nebo má holt smůlu a budou kondomy. Zatím beru antikoncepci - už asi 6-7 let, což už je hodně dlouho. Plánujeme rodinu tak asi za 2 roky a potom už tedy antikoncepci brát určitě nechci.

Máte někdo partnera, který má vasektomii?
Nathalie
Pískle

2 příspěvků
08. září 2012
Příspěvekod Zdenicek » pátek 03. květen 2013, 11:01
prechod nema proc nasledovat, na vajecniky se pri podvazani vejcovodu nesaha, je to jen mechanicka prekazka mezi vajecnikem a delohou
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ágnes » pátek 03. květen 2013, 11:18
Sterilizace je i jako důkaz opravdové lásky a toho že budu s mým partnerem už napořád. Kdyby mě muj muž utekl, už si nemůžu dopřát s případný novým pratnerem rodinu...
Nathalie :
a nemůže náhodou užívání HA také předčasný přechod, neplodnost atd ?
Bych tedy zase raději neriskovala to všecko okolo HA :D
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Ágnes » pátek 03. květen 2013, 11:39
Nemyslím primárně. Na prvním místě je fce antikoncepční samozřejmě..
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Ágnes » pátek 03. květen 2013, 11:41
Missorka píše:Sterilizace jako dukaz lásky? Vůbec to tak nevidím. S mužem další Deti nechceme, ja SAMA už taky ne... Je to MOJE rozhodnuti o vlastní antikoncepci.

A děti s jiným mužem taky už nechceš? To je tedy pro tvého partnera velký důkaz lásky ne?
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Jolanka » středa 08. červenec 2015, 14:25
Já bych řekla, že do toho chlapa nemůžete nutit... oni to berou trochu jinak a hlavně to, že já dospěju k nějakému rozhodnutí o svém těle to ještě neznamená, že on to má stejně. Co myslíte vy?
Jolanka
Pískle

23 příspěvků
30. srpen 2012