ADV TOP
ADV LEFT

Jakou nehormonální antikoncepci?

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » sobota 17. srpen 2013, 20:32
Můžete mi doporučit nějakou nehormonální aktikoncepci s minimem problémů :oops: ?

Klasickou HA používat nemůžu a ani nechci, antikoncepce "použijte 2 hodiny před" je pro nás dost nepoužitelná :oops: , kondom muž nechce, přerušovanou soulož prostě ne vždy zvládneme :palma: ... no, zatím mi vyšlo jako nejvhodnější nehormonální tělísko, ale dočetla jsem se, že někdo krvácel, hůř snášel a tak, tak z toho mám trochu strach :oops: ... navíc je jich víc druhů a nevím, pro jaký se rozhodnout :oops:

Můj gynekolog je vyloženě obchodník, takže nepochybuji, že mi bude nabízet nejdražší variantu, takže bych ráda měla nějaký užší výběr, než to s ním budu řešit.

nemáte někdo s něčím dobrou zkušenost?

Díky

InkoA :oops:
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Elsa » sobota 17. srpen 2013, 20:43
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2847 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » sobota 17. srpen 2013, 20:56

Digitalizovaná sympto-termální metoda? Vzhledem k tomu, že ještě v noci vstávám k dětem, tak si myslím, že to nebude moc spolehlivé :oops:
Inko A
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Elsa » sobota 17. srpen 2013, 21:00
Chce to, myslím, spát před měřením 5 hodin v kuse...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2847 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » sobota 17. srpen 2013, 21:07
Elsa píše:Chce to, myslím, spát před měřením 5 hodin v kuse...

a hlavně ne vždy je to jednoznačné...kolikrát to vypadá, že ovulace byla, a pak ejhle...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » sobota 17. srpen 2013, 21:11
Elsa píše:Chce to, myslím, spát před měřením 5 hodin v kuse...

Spát 5 hodin v kuse je můj sen :D
Chodím spát kolem půlnoci, vstávám kolem třetí (jak kdy) a mezi 5-7 hodinou vstáváme finálně :roll:
Sem tam se v ty 3 nevzbudí, ale je to tak 1 den v týdnu a 2 dny v týdnu se nám povede přispat si třeba do osmi, ale fakt je všechno trapně nepravidelné :roll:

Používala jsem několik let teploměr a ladyQ ale s dětmi mi to přijde nepoužitelné :oops:
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » sobota 17. srpen 2013, 23:12
každá rada drahá :D . taky to řeším, ale na nic jsem nepřišla :roll:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Franzisca » neděle 18. srpen 2013, 07:29
mě symptotermální metoda fungovala i při kojení a vstávání co dvě hodiny. Když pak začal malej víc spát,fungovalo to taky. První menses za osm měsíců po porodu. Neskutečně nepravidelná záležitost, časem se to srovnalo. Jak by to bylo po ukončení kojení, těžko říct, kojila jsem skoro dva roky - a junior se prakticky odstavil sám, protože najednou mlíko nechtěl (áno, začali jsme mu pořizovat sourozence a vyšlo to na první pokus a malý to cítil z mléka dřív než jsem to věděla já z testu).
Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Fialinka » neděle 18. srpen 2013, 08:36
A o Mireně nebo něčem na ten způsob neuvažuješ? Hormony tam jsou, ale asi je to ze všech možností nejšetrnější, neměla bych mít HA kvůli tromb. mutacím a tohle se zdálo i mému šikovnému hematologovi přijatelné (ale teda já ji stejně neberu, protože nechci)...
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Avespasseri » neděle 18. srpen 2013, 18:28
Já jsem měla nehormonální tělísko, ale bohužel si nepamatuju název :-( Kdyby někdo názvy nadhodil, asi bych se ale vzpomněla. Nebylo drahé, můj gynekolog je muž rozumný. Nekrvácela jsem, ani si nevzpomínám na nějaké problémy. Ale po roce jsem si ji nechala vyndat... řešila jsem, jestli to třeba nemá vliv na větší padání vlasů. Nemělo by, ani gynekolog o tom info neměl, ani na netu jsem nenašla, že by s tím měl někdo problém. Takže nevím, nemohu odpřisáhnout, že to bylo kvůli tomu. To mohlo zapříčinit cokoliv. Já pak začala používat právě tu symptotermální. To už jsem 5 hodin spala :-)))
Sem chodím vnímat, že ten život je opravdu často radost i starost, a na www.zitjak.wordpress.com píšu o tom, že Žít je umění. A že to teda kolikrát je :-)
Avespasseri
Pískle

59 příspěvků
22. červenec 2013
Příspěvekod Llevelyn » neděle 18. srpen 2013, 20:22
Femcap ;-)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » pondělí 19. srpen 2013, 23:28
Llevelyn píše:Femcap ;-)

Já ti nevim, ty diskuse o těhotenství s Femcapem :oops:
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » středa 21. srpen 2013, 08:36
Llevelyn píše:Femcap ;-)

ten jsem chtěla, ale mám tak nízko čípek , že by to asi vadilo (manželovi teda :-D ) - třeba by to nevadilo , že to je cítit, ale nějak bych z toho asi stejně neměla dobrý pocit a navíc to zkoušet za litra , mno :roll:
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Llevelyn » sobota 22. březen 2014, 10:54
Terezkaj píše:No, já už mám kondomů plné kecky :-Z . Ale víte o něčem lepším? Už mě to fakt nebaví, pokud máte dlohodobou známost a nemusíte se chránit před nemocema, je to tak trochu navíc, že? :D

jsem s tím jak kolovrátek http://www.forlady.cz/katalog/nehormona ... ncepce-29/

jako jo, je to náročný na manipulaci a musíš na to myslet, pokud jste extrémně plodní tak je třeba se chránit i s pomocí chemie ( contragel) , další varianta je nízkohormonální Nuvaring ( furt jsou to umělé hormony, ale je jich výrazně méně než u perorální antikoncepce)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » sobota 22. březen 2014, 11:36
u nás spolehlivě funguje přerušovaná soulož :oops:
Inkognito Inkognito