ADV TOP
ADV LEFT

Znáte rizika hormonální antikoncepce?

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » neděle 25. srpen 2013, 09:44
Ahoj,
tady na BC je asi znáte ;-) Ale potěšilo mě, že se o tom zmiňují média. HA prostě není jen ta supr pilulka, po které, kromě zabránění početí, budete mít navíc krásnou pleť, žádné menstruační bolesti, prý snad i nižší riziko rakoviny prsu a nemusíte se u moderních přípravků bát nárůstu váhy... Což vám vše MUDři zdůrazní... jen jaksi často zapomenou zmínit, že je tam i dost negativ a fakt to není vhodná cesta pro každého... Takže čtěte ;-)

http://zpravy.idnes.cz/dalsi-mrtvice-z- ... _domaci_zt
E-liska
Drbna
Drbna

4635 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Amazonka01 » neděle 25. srpen 2013, 09:59
Ja hlavne ocenuju, ze aspon tohle nekteri lekari pripusti. Snad to nastartuje spravnym smerem (ke zodpovednosti) a ne k zvyseni potratu.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18927 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Linka » neděle 25. srpen 2013, 10:18
proto už chci sterilizaci....
Linka
Howgh
Howgh

7121 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Amazonka01 » neděle 25. srpen 2013, 10:21
Linka píše:proto už chci sterilizaci....

i ja, ale mam dcery a tak doufam, ze tu zodpovednost do nich nejak "nakopu".
Amazonka01

18927 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Irucha » neděle 25. srpen 2013, 10:26
já už bohužel ano. a dcera mutaci také zdědila, tak už ted v jejích 5 letech řeším, jak ji vést ke zodpovědnému sexu :). v břiše další holka, předpokládám, že také s mutací...
kamarádka po antiko měla trombozu. také jí pak zjistili mutaci...
mělo by se to dělat před nasazením plošně.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4797 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Linka » neděle 25. srpen 2013, 10:26
Amazonka01 píše:
Linka píše:proto už chci sterilizaci....

i ja, ale mam dcery a tak doufam, ze tu zodpovednost do nich nejak "nakopu".

i já a nevím, já byla vždycky pro antiko, ulehčilo mi to zpočátku dost život s menzes.... dlouhá a bolestivá
Linka
Howgh
Howgh

7121 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Jana » neděle 25. srpen 2013, 11:26
Je to lék se všemi riziky, však to v tom článku píšou... a spousta uživatelek ignoruje příbalák. :roll: A kuřačky nejsou schopný se těch cigaret vzdát a zobou pilule i tak, ač se tyhle dvě věci vylučují...

Bohužel to tak je asi s lecčím, mám ve svém okolí kuřačku, která skončila ve špitále s trombózou, a přestala (aspoň dočasně) kouřit? Nee.

Brát to tak, že antikoncepční pilulky jsou zlo, mi přijde stejný, jako říkat, že je zlo třeba nůž. Pokud se to či ono používá nezodpovědně, tak to dopadá špatně, ale ono to je tím nezodpovědným používáním... :-?
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3559 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 11:34
Znám, jen vůbec netuším, co jednou poradím dceři. Já byla jako "dítě" na HA, bylo to velmi pohodlné a hlavně velmi zodpovědné, alespoň s množstvím informací, které jsem tehdy měla. Sama kondomy vnímám jako neskutečné ochuzení sexu, navíc jistíme dvěma. Nedovedu si představit, že nějaký sedmnáctiletý mladík nasazuje ve víru vášně dva kondomy. To si může dovolit můj muž po dvaceti letech vztahu :D . Za pár let tu založím na toto téma diskusi.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ratta » neděle 25. srpen 2013, 11:35
Jana píše:Je to lék se všemi riziky, však to v tom článku píšou... a spousta uživatelek ignoruje příbalák. :roll: A kuřačky nejsou schopný se těch cigaret vzdát a zobou pilule i tak, ač se tyhle dvě věci vylučují...

Bohužel to tak je asi s lecčím, mám ve svém okolí kuřačku, která skončila ve špitále s trombózou, a přestala (aspoň dočasně) kouřit? Nee.

Brát to tak, že antikoncepční pilulky jsou zlo, mi přijde stejný, jako říkat, že je zlo třeba nůž. Pokud se to či ono používá nezodpovědně, tak to dopadá špatně, ale ono to je tím nezodpovědným používáním... :-?

Tak já myslím, že se tady řeklo jen to, co se moc o HA neříká: ne, že je zlo, ale že kromě svých pozitiv má i svá negativa. Mně zase sere, že se vůbec v tomto oboru (farmacie) říká jen A, a neřekne se B. A když někdo přijde s tím B, tak všichni kolem ječí, že je to extremista.

Já jsem taky brala x let HA a musela jsem s ní skončit kvůli vedlejším účinkům a ne, nekouřila jsem,a ni jsem neměla trombózu. A taky mám docela dost kamarádek, kterým po 15 letech braní HA ten samý doktor, který jim to těch 15 let předepisoval, řekal, že už nemůžou mít děti právě kvůli braní té antikoncepce. Jako neptejte se mně, proč, jaký mechanismus to způsobuje a jestli je to vůbec pravda, já jen prodávám, jak jsem nakoupila.

EDIT: Ony ty ženy sice nakonec většinou otěhotněly, ale až po dalších x letech nepoužívání antikoncepce, už v požehnaném věku.
Naposledy upravil Ratta dne 25. srpen 2013, 11:39, celkově upraveno 1
Ratta
Howgh
Howgh

5068 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Atama » neděle 25. srpen 2013, 11:39
Nikdy mi to nepřišlo jako něco, co bych chtěla brát, posléze jsem zjistila, že jsem majitelka dvou trombo mutací, takže ani nesmím.
V Motole v Trombocentru už nejsou vyjímečné ani 14tileté pacientky s trombozama po antiko... :-?
JInak ale v mém okolí jsem asi jediná, která nebere..
Atama
Diskutérka
Diskutérka

2558 příspěvků
02. březen 2007
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 11:41
Inkognito píše:Znám, jen vůbec netuším, co jednou poradím dceři. Já byla jako "dítě" na HA, bylo to velmi pohodlné a hlavně velmi zodpovědné, alespoň s množstvím informací, které jsem tehdy měla. Sama kondomy vnímám jako neskutečné ochuzení sexu, navíc jistíme dvěma. Nedovedu si představit, že nějaký sedmnáctiletý mladík nasazuje ve víru vášně dva kondomy. To si může dovolit můj muž po dvaceti letech vztahu :D . Za pár let tu založím na toto téma diskusi.

Mám to úplně stejně jako ty. Taky nevím, jak to budu řešit se svýma holkama. Nedávno jsem vysadila antiko a jsme na kondomech, jako mladá jsem ji brala, holkám ji dávat nechci.
Ale jak se mám spolehnout na to, že jejich mladý přítel ho bude mít celou dobu, eventuálně pozná, kdy si ho má dát? A pak mi přijdou v 18 domů těhotné? Nevím, co je větší riziko.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ame » neděle 25. srpen 2013, 11:46
Ratta píše:A taky mám docela dost kamarádek, kterým po 15 letech braní HA ten samý doktor, který jim to těch 15 let předepisoval, řekal, že už nemůžou mít děti právě kvůli braní té antikoncepce. Jako neptejte se mně, proč, jaký mechanismus to způsobuje a jestli je to vůbec pravda, já jen prodávám, jak jsem nakoupila.

EDIT: Ony ty ženy sice nakonec většinou otěhotněly, ale až po dalších x letech nepoužívání antikoncepce, už v požehnaném věku.

stává se to prý v dlouhodobých vztazích, že se ženské tělo naučí se spermiemi dotyčného zacházet jako s vettřelci a naučí se spermie partnera zneškodňovat
Ame
Howgh
Howgh

6282 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 11:51
hmmmm..."dospela" jsem na HA a mela radost, jak jsem zodpovedna....po prvnim porodu na me HA fakt pusobila jako antikoncepce, chlap bliz jak dva metry mi byl opravdu neprijemny :D , po druhem porodu jsem se na tabletky vykaslala a resili jsme to jinak....

a mam dva syny a doufam, ze jim zvladnu vysvetlit, ze antikoncepce nejsou jen tabletky....akorat tedy...mladi, nadrzeni kluci...no, nevim, no :palma:

s novym partnerem jsme aktualne na Pharmatexu a kondomech (v plodnych dnech, jinak jen ten Ph.), ale ...uz do toho jdeme s vedomim vsech rizik....u tech "deti" si to moc nedokazu predstavit....

Z.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » neděle 25. srpen 2013, 12:10
presne, klady HAK jsou zname, o zaporech se taktne mlci. Tak jsem rada, ze uz nemlci. Za mych pubertalnich let se testy pred (a behem) uzivani HAK delaly. Pravda, jen jaterni, pac to byl vetsi driak, ale proste se o zaporech vedelo a strasilo. Ted je to jen pohodlny "cukr".
Amazonka01

18927 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Voki » neděle 25. srpen 2013, 12:12
Tak já mám rozumného lékaře a jak mně, tak dcerám, udělal gen. testy právě na ty mutace. Sám od sebe.
Voki
Pískle

40 příspěvků
19. únor 2012