ADV TOP
ADV LEFT

Znáte rizika hormonální antikoncepce?

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » neděle 25. srpen 2013, 12:16
Po pravdě těhotenství mi na celé té promiskuitní záležitosti přijde jako nejmenší problém.
Tak nebude těhotná, ale promoří se všemožnýma čmelíkama... to je teda výhra.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Plenka » neděle 25. srpen 2013, 12:37
článek jsem nečetla, ale připojím PLenčino esoterické okénko, co?

mne od HA definitivně odvedl překvapivě Hrabica - vnímá užívání antikoncepce jako "nemoc". on teda vnímá jako chorobu i lakování nehtů na nohou a masturbaci, takže jako divnej je, to jo ;-) a nežeru ho bez výhrad.... vlastně teď jsem si to přečetla a už to tam "nevidím", ale celá ta odpovědnost se tím přenáší na ženu, a bere se muži....

ony totiž ty pipulky ženu mění, není sama sebou, chová se jinak, voní jinak, vyvíjí se jinak, neovlivní to jen ty reprodukční orgány, ale všechno. všechno souvisí se vším, a následky jsou nedozírné. my to jíme a vylučujeme do vody a je to všude.

nic není černobílé, netvrdím že je to zlo, zobala jsem to spokojeně a blaženě asi 10 let, otěhotněla jsem skoro hned, nepociťuju na sobě žádné negativní zdravotní vlivy, ale zpětně hodnotím že mi to zablokovalo různé kanály, které otevírám až opožděně... a mám pocit že co jsem s tím sekla jsem úplně jiná osoba. souvislostí je víc, nechci to svalovat jen na HA, ale prostě to vidím ještě mnoooohem širší :-?
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Trixl » neděle 25. srpen 2013, 12:55
Některé předem svoje děti a jejich partnery berete jako že budou nezodpovědní nebo nešikovní? Přece jim k tomu nebudete chodit svítit a kontrolovat nasazení kondomu. :palma: K tomu poučení přidejte i trochu té důvěry a ono to půjde.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Rudi007 » neděle 25. srpen 2013, 13:37
Ratta píše:
Jana píše:

Tak já myslím, že se tady řeklo jen to, co se moc o HA neříká: ne, že je zlo, ale že kromě svých pozitiv má i svá negativa. Mně zase sere, že se vůbec v tomto oboru (farmacie) říká jen A, a neřekne se B. A když někdo přijde s tím B, tak všichni kolem ječí, že je to extremista.

Já jsem taky brala x let HA a musela jsem s ní skončit kvůli vedlejším účinkům a ne, nekouřila jsem,a ni jsem neměla trombózu. A taky mám docela dost kamarádek, kterým po 15 letech braní HA ten samý doktor, který jim to těch 15 let předepisoval, řekal, že už nemůžou mít děti právě kvůli braní té antikoncepce. Jako neptejte se mně, proč, jaký mechanismus to způsobuje a jestli je to vůbec pravda, já jen prodávám, jak jsem nakoupila.

EDIT: Ony ty ženy sice nakonec většinou otěhotněly, ale až po dalších x letech nepoužívání antikoncepce, už v požehnaném věku.

ratto, na tohle právě odpovídá mudr. Máslová

http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-ml ... ecnost_jup

Co má vlastně matka poradit dospívající dceři?
Největším zločinem je podávání hormonální antikoncepce mladistvým. Slečna měla párkrát nepravidelnou menstruaci, má akné, tak jí předepíšeme pilulky. Podávané hormony vyřadí z činnosti její vlastní systém a nahradí ho umělým cyklem s pseudokrvácením. Přesně tyhle dívky jsou později typickými kandidátkami na neplodnost, setkávám se s nimi ve své ordinaci. V patnácti letech dostaly antikoncepci, vysadily ji v osmadvaceti, ve třiceti se léčí na neplodnost a o dva roky později jdou na umělé oplodnění. Aby totiž menstruační cyklus dozrál, potřebuje čas. Reprodukční soustava zraje u každé ženy různě dlouho.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-ml ... ecnost_jup
Rudi007
Howgh
Howgh

5296 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Ratta » neděle 25. srpen 2013, 13:56
Rudi001 píše:
Ratta píše:
Jana píše:

Tak já myslím, že se tady řeklo jen to, co se moc o HA neříká: ne, že je zlo, ale že kromě svých pozitiv má i svá negativa. Mně zase sere, že se vůbec v tomto oboru (farmacie) říká jen A, a neřekne se B. A když někdo přijde s tím B, tak všichni kolem ječí, že je to extremista.

Já jsem taky brala x let HA a musela jsem s ní skončit kvůli vedlejším účinkům a ne, nekouřila jsem,a ni jsem neměla trombózu. A taky mám docela dost kamarádek, kterým po 15 letech braní HA ten samý doktor, který jim to těch 15 let předepisoval, řekal, že už nemůžou mít děti právě kvůli braní té antikoncepce. Jako neptejte se mně, proč, jaký mechanismus to způsobuje a jestli je to vůbec pravda, já jen prodávám, jak jsem nakoupila.

EDIT: Ony ty ženy sice nakonec většinou otěhotněly, ale až po dalších x letech nepoužívání antikoncepce, už v požehnaném věku.

ratto, na tohle právě odpovídá mudr. Máslová

http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-ml ... ecnost_jup

Co má vlastně matka poradit dospívající dceři?
Největším zločinem je podávání hormonální antikoncepce mladistvým. Slečna měla párkrát nepravidelnou menstruaci, má akné, tak jí předepíšeme pilulky. Podávané hormony vyřadí z činnosti její vlastní systém a nahradí ho umělým cyklem s pseudokrvácením. Přesně tyhle dívky jsou později typickými kandidátkami na neplodnost, setkávám se s nimi ve své ordinaci. V patnácti letech dostaly antikoncepci, vysadily ji v osmadvaceti, ve třiceti se léčí na neplodnost a o dva roky později jdou na umělé oplodnění. Aby totiž menstruační cyklus dozrál, potřebuje čas. Reprodukční soustava zraje u každé ženy různě dlouho.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-ml ... ecnost_jup

Jj, všechny ty mnou zmiňované známé s tím začínaly velmi brzy, podstatně dřív, než já, nezodpovědná, a záměrně nedávám úvozovky, protože protože ony v té době opravdu byly ty zodpovědné, a já jsem riskovala až hrůza.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod E-liska » neděle 25. srpen 2013, 14:02
TAk co se potomků týče, tak považuju za jednu ze základních věcí taky to, že bych ráda dceru vedla k tomu, aby začala se sexuálním životem ve věku, kdy bude k tomu fyzicky i citově vyzrálá.
(pochopitelně to platí i pro syna, ale teď se bavíme o pilulích, což je pouze ženká záležitost)
A stejně jako Gehenna to beru tak, že těhotenství je jednou z těch "lepších komplikací", které z toho můžou být. Měla by si především být vědoma toho, že jde v první řadě o její zdraví. Třeba HIV-což je asi ta nejhorší varianta- byl za mého mládí velký strašák a dneska už se to tak nějak moc neřeší, přijde mi... "Hlavně, aby se nenechala zbouchnout..." A další rizika jako nic???
A taky budu (blbá matka prudička :D ) zdůrazňovat, že jakmile začne být pohlavně aktivní, tak si musí uvědomit, že tím prostě tu možnost otěhotnění v tu chvíli připouští - i kdyby brala prášky a mladík (nebo "stařík", pokud bude po mamince :palma: ) měl dvě gumy a spermicid...
Však zde na BC jí mohu dát přečíst celkem dost diskusí o tom, jak umí jakákoliv antikoncepce selhat 8-)
Takže začínat ve třinácti prostě není vhodné... i v těch patnácti je to až moc brzy.
Zakazovat jí nic nehodlám, to ne, k sehnání antikoncepce, kterou si zvolí, jí ráda pomůžu (i kdybych osobně měla pocit, že je moc brzy) ale chci, aby věděla o všech možnostech.
Naposledy upravil E-liska dne 25. srpen 2013, 14:07, celkově upraveno 1
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ratta » neděle 25. srpen 2013, 14:03
Ame píše:
Ratta píše:A taky mám docela dost kamarádek, kterým po 15 letech braní HA ten samý doktor, který jim to těch 15 let předepisoval, řekal, že už nemůžou mít děti právě kvůli braní té antikoncepce. Jako neptejte se mně, proč, jaký mechanismus to způsobuje a jestli je to vůbec pravda, já jen prodávám, jak jsem nakoupila.

stává se to prý v dlouhodobých vztazích, že se ženské tělo naučí se spermiemi dotyčného zacházet jako s vettřelci a naučí se spermie partnera zneškodňovat

To určitě ano, ale nesouvisí to s našimi případy. Většinou to byly takové ty "nezávislé, schopné" ženy, které byly hodně cílevědomé, a tedy začaly brát HA brzy, a taky každých pár let vyměnily partnera, páč je v naší zeměpisné šířce těžké sehnat chlapa, který takové ženy ustojí (toto nebudu rozvádět, jen se tak bavím oblíbeným klišé, které, bohužel, z velké části funguje). Co je důležité, já jen cituji ty lékaře, oni neuvedli možnost, kterou, Ame, zmiňuješ (a já na jejich místě bych se tím alibisticky oháněla), ale upřímně řekli, že je to z toho dlouholetého braní antikoncepce. Jako rozum mi to nebere, je fajn, že jsou tak upřímní, ale ani prý nevypadali, že jim je to trapné, a to se jich ty ženské pokaždé vyptávaly, jestli je to v pořádku takto dlouhodobě brát prášky a nemesntruovat přirozeně (všechno to byly vzdělané/zvídavé ženy, samozřejmě, žádné tupé ovce, které se neptají). :palma:
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 14:05
Inkognito píše:Znám, jen vůbec netuším, co jednou poradím dceři. Já byla jako "dítě" na HA, bylo to velmi pohodlné a hlavně velmi zodpovědné, alespoň s množstvím informací, které jsem tehdy měla. Sama kondomy vnímám jako neskutečné ochuzení sexu, navíc jistíme dvěma. Nedovedu si představit, že nějaký sedmnáctiletý mladík nasazuje ve víru vášně dva kondomy. To si může dovolit můj muž po dvaceti letech vztahu :D . Za pár let tu založím na toto téma diskusi.

já jsem jako "dítě" začínala se stejně starým hochem na kondomu a naprosto bez problémů. Ale byla jsem "zodpovědná" a neměla jsem žádné známosti na jednu noc nebo po týdnu. Poprvé jsme do toho šli po roce chození - měla jsem z domova vštípeno, že nemám spát s nikým, kdo by nemohl být otcem dítěte, protože žádná antikoncepce není na 100%. Navíc v tu dobu už se dost vědělo o AIDS a HIV a na to byla jediná jistota kondom - takže vřele doporučím svým dětem KONDOM jako PRVNÍ A PRVOTNÍ CELKOVOU OCHRANU.

Ma
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Sally » neděle 25. srpen 2013, 15:47
v osmnácti mě na gyndě vyhodili, že HA dostanu až budu mít dvě děti (totáč).... takže bez HA až někdy do pětadvaceti - sekla jsem s tím, když mi přišlo, že mi HA mění osobnost (po Diane 35 jsem byla bipolární hysterická troska, co při "PMS" nebyla schopná vylézt z postele a jít do práce - vážně, normálně příznaky deprese).
Pak jsem s tím sekla - a všem dalším partnerům prostě oznámila, že antikoncepce je jejich starost - a všichni byli v pohodě (je pravda, že to mi už táhlo na třicet a moji partneři byli přes třicet). S manželem jsme to (tu antikoncepci) moc neprožívali s tím, že děti časem budeme chtít a když se stane dřív, tak nevadí. Ovšem v té době (cca dva roky po zahození HA - a to jsem jí brala jen asi tři nebo čtyři roky) jsem pořád ještě neměla cyklus - 60 dní mezi krvácením úplně běžně a zřejmě anovulační cykly.

Jak to budu řešit s dcerou fakt nevím - je pravda, že těhotenství je to nejméně nebezpečné a negativní (pokud neotěhotní ve třinácti, že - ale tam snad půjde řešit výchovou?)
Sally
Howgh
Howgh

7854 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 17:53
Ovšem nedá mi to nepoznamenat - informace od hematologa, mám onu mutaci a jsem sledovaná, Ha beru vše OK, že pro ženy s těmito mutacemi je mnohem větší riziko těhotenství a zejména možný potrat, v těhotenství se srážlivost zvyšuje řádově 10x více než při braní HA. Takže si myslím, že by se ty testy měly provádět všem těhotným a ne po opakovaných potratech.Vlastně tedy asi tedy úplně všem, pak se ovšem objeví etika otázky vydělávajících firem na těchtotestech.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 21:36
Holky, já vám nevím.. Těhotensví jako nejmenší komplikace se mi moc nezdá.
Já byla ultra zodpovědná. Brala HA a ještě si byla vědoma, že s tím, s kým spím, mohu taky otěhotnět. Pokud by se tak v období mých 18-30ti let stalo, byla bych dnes rozvedená s jedním ultra žárlivým psychickým násilníkem, jedním na několik životů zadluženým bohémem a jedním věčným dítětem. Těm všem bych naše děti posílala na víkendy a věřila, že mi pomohou je živit a vychovat.
Díky pěkně.
A nebo jsem teda možná úplně blbá, že jsem až hrubě po 30-ti zvolila (snad) dobře a splodila s tím správným.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 25. srpen 2013, 21:56
Mezi 15-21 jsem chodila s příbuzným, a protože jsme nevěřili žádné antikoncepci (a vlastně jsme oba i děti chtěli, jakože prostě kdyby něco, potrat nepřipadá v úvahu), tak jsme spolu prostě nespali (nebo spíš teda tu nejklasičtější cestu jsme prostě nepraktikovali).
Ono to jde, když se člověku chce.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Avespasseri » pondělí 26. srpen 2013, 13:05
K vedlejším účinkům: kolikrát jsem dostala léky, které jsem nakonec nebrala v okamžiku, kdy jsem si přečetla návod? A doktor mi neřekl nic. Jednou, to jsem byla ještě na gymplu, mi neurolog předepsal prášky na jednu věc, kterou jsem tehdy řešila. Přečetla jsem si návod a zjistila, že už bych ty prášky nemohla jen tak vynechat. Neřekl mi nic. Ty problémy, které jsem řešila, už nemám. Tak nějak přešly... bez prášků. Hlavně po porodu :-)
K HA antikoncepci: já to naštěstí jako mladá řešit nemusela. Představa nějakého úzkého vztahu, ještě snad doprovázeného sexem, mě dokonce tak trochu děsila. Asi jsem byla moc sobecká, vlastní svoboda mi byla nadevšechno :-) Ale brzy jsem zjistila, že můj hlavní problém je, že nedokážu mít sex jen tak s někým... nechtěla jsem si jen tak hrát, chtěla jsem opravdové partnerství. A nějak jsem takové partnery hodně dlouho nepotkávala :-) Takže HA se mi vyhnula. Pak s partnerem už jsem to neřešila, otěhotnění jsem se nebránila. Taky už jsem měla svůj věk :-)

Na HA mi přijde největší "sranda", že kvůli pár dním v měsíci, kdy žena může otěhotnět, bere celý měsíc, celé roky nějaké pilule....
Sem chodím vnímat, že ten život je opravdu často radost i starost, a na www.zitjak.wordpress.com píšu o tom, že Žít je umění. A že to teda kolikrát je :-)
Avespasseri
Pískle

59 příspěvků
22. červenec 2013
Příspěvekod Plenka » pondělí 26. srpen 2013, 14:37
Avespasseri píše:.... Na HA mi přijde největší "sranda", že kvůli pár
dním v měsíci, kdy žena může otěhotnět, bere celý měsíc, celé roky nějaké pilule....

no tak pozor, to máš ale velice zúžený pohled na celou věc, ženo.

HA ti dává do rukou moc a kontrolu. máš nade vším kontrolu. máš kontrolu nad tím kdy budeš krvácet, zařídíš si to jak ti to vyhovuje. neběháš od 28. dne cyklu denně při jakémkoli pocitu v břiše na záchod pátrat jestli už a od 35. dne raději preventivně s vložkou, protože to už přijít musí. i když jsi panna a těhotenství nehrozí - nepravidelný cyklus mimo tvou kontrolu, nikdy nevíš kdy to přijde, nemůžeš to ovlivnit, versus ty jsi "bůh", sama všechno řídíš, sama si určíš kdy se co bude dít.

představ si že bez HA každý měsíc zvracíš a máš průjem a svíjíš se v bolestech, versus nic takového není, na krvácení jen potřebuješ zachytit krev, a všechno ostatní se ti vyhne

a pak ten sex - když máš HA, je to v tvých rukou. víš, že pokud jsi poctivě jedla, nezvracela, neměla průjem, nezapomněla, nemůže tě nikdo proti tvé vůli opolodnit. jsi "bůh", všechno máš pod kontrolou....

a to jsem uvedla jen pár aspektů.

nemyslím že je to jen o několika plodných dnech.... je to úplně jiný život, jiné ženství, je to celé úplně jinak. úplně naruby. je zjevné že nevíš o čem píšeš ;-)
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod E-liska » pátek 20. září 2013, 08:57
http://ona.idnes.cz/potrat-i-pilulku-pr ... zpravy_mkk

Kromě jiného mě v tomto článku "dostalo" prohlášení Jihlavského primáře:
"Může mít a má negativní účinky, třeba snížení libida nebo ztrátu menstruace, ale má také pozitiva a ta převažují," uvedl primář."

VTF??? Jakože snížení libida (v mém případě téměř na nulu) a ztráta menstruce je pro něj něco zanedbatelného?
By mě zajímalo, co by dělal, kdyby se po něm chtělo brát prášky, které mu stopnou libido a neporostou mu po nich vousy... ale ta pozitiva přece převažují :-Z
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld