ADV TOP
ADV LEFT

Znáte rizika hormonální antikoncepce?

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Naja » pátek 20. září 2013, 09:07
Na toto téma se mi moc líbí starší článek MUDr. Máslové.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod E-liska » pátek 20. září 2013, 09:14
Missorka píše:
E-liska píše:http://ona.idnes.cz/potrat-i-pilulku-pr ... zpravy_mkk

Kromě jiného mě v tomto článku "dostalo" prohlášení Jihlavského primáře:
"Může mít a má negativní účinky, třeba snížení libida nebo ztrátu menstruace, ale má také pozitiva a ta převažují," uvedl primář."

VTF??? Jakože snížení libida (v mém případě téměř na nulu) a ztráta menstruce je pro něj něco zanedbatelného?
By mě zajímalo, co by dělal, kdyby se po něm chtělo brát prášky, které mu stopnou libido a neporostou mu po nich vousy... ale ta pozitiva přece převažují :-Z

Napiš mu!

Nemám čas, musím sesmolit dopis řediteli ČD, neboť to, co předvedli v neděli na letišti bylo TAK OTŘESNÉ, že kdybych měla čistý papír, tak bych snad na místě sepsala hromadnou stížnost a nechala celej ten dav, co tam nadával podepsat :grr: :grr: :grr:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ewule » pondělí 10. březen 2014, 19:17
Mně by spíš zajímalo, jaké je teda řešení :-(
HA jsem poctivě brala (přestože mě měnila :-? ) = otěhotněla jsem......
Opět jsem brala HA, neb nic spolehlivějšího přece neexistuje....= otehotnela jsem....
Takže jsem se na slavnou HA s radostí vykašlala.... Začala používat kondom + neplodné dny + přerušovaný styk.... Výsledek??? Otehotnela jsem :palma: Tak teď už ze mně bude pro jistotu jeptiska :-(
Vím, že oproti jiným, mám velké štěstí! Ale fakt nepotřebuju otěhotnět pokaždé, když kolem mně projde chlap :-(
Ewule
Kecka
Kecka

1811 příspěvků
30. prosinec 2007
pod Zebínem
Příspěvekod Profet » pondělí 21. duben 2014, 13:41
Ona má hormonální antikoncepce ještě i jinou stránku než jsou zdravotní rizika.
Mám na mysli hlavně její raně potratový účinek při selhání primární funkce bránění ovulaci, což potvrdil i známý sexuolog Radim Uzel - viz http://aktualityhvezd.wordpress.com/201 ... ikoncepce/ , nebo podrobný popis „Antikoncepce – Co potřebujete vědět, ale nikdo o tom nemluví“ (hlavně str.6 a násl.) na http://www.prolife.cz/download/sklad/b0 ... ncepce.pdf
Považuji za velké zlo, že ženy nejsou informovány i o těchto účincích HA. Mnohé by možná už z etických důvodů odmítly. Raně potratově působí i další metody bránící uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze, jako nitroděložní tělíska atd., které jsou klamně nazývany „antikoncepční“.
Můžete si říci:„Přece vyhnat oplodněné vajíčko či sotva se rozvinuvší zárodek není přece potrat.“ Ovšem každý biolog potvrdí, že se od okamžiku početí jedná o nového jedince, který má jinou DNA než matka, pouze je nevivinutý ...
Alternativou zcela bez chemie je metoda přirozeného plánování rodičovství (PPR), která dnes nemusí být málo spolehlivá, protože se prodávají už mnoho let malé osobní počítače (např.Lady Comp) pro přesný výpočet plodných a neplodných dnů, jejichž spolehlivost je srovnatelná s HA - viz např.:
- naturcomp
Ještě jednou závažnou skutečností týkající se HA je téměř katastrofální působení hormonů vyplavovaných z těla do vody a do přírody - viz např.: http://petr-kubac.blog.cz/1304/absolutni-antikoncepce nebo video na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=wsLV2Mblh8M
Profet
Pískle

1 příspěvků
21. duben 2014
Příspěvekod Elight » pondělí 01. září 2014, 16:27
Radim Uzel? Achjo, toho bych sem fakt radši netahala. Ten člověk zakládá svoje teorie na 100 let starých názorech a propaguje silně macho myšlenky.

Myslím, že v dnešní době se o negativech HA mluví až dost. Spíš se nemluví dostatečně o tom, jak například vůbec probíhá menstruační cyklus, co se v těle děje atd. aby ty informace zapadly trochu do kontextu. Navíc se to nedá nějak paušalizovat, stejné preparáty mají jiné účinky na různé ženy. Určitě je nutné si uvědomit, že HA není kouzelná pilulka bez daně, ale jednostranně to zatracovat taky není dobře.
Elight
Pískle

7 příspěvků
01. září 2014
Příspěvekod Fazole » úterý 02. září 2014, 09:18
Absolutně se v tom plácám. Další dítě nechci, ale těhotním velmi snadno. Peru se mezi právem svého těla na přirozenost a zdraví a právem mého "božského já" (parafrázuju Plenku) na kontrolu nad svým životem.

Mmntální plán je Pharmatex a bohužel, říkám to nerada, v případě průšvihu potrat. A trocha ezoteriky: doufám, že případné duše poletující okolo mě tuhle opravdu velmi silnou informaci vyslyší a nebudou se k nám hrnout.
Fazole
Kecka
Kecka

1558 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Frantishka » neděle 07. září 2014, 14:24
Zkusím obnovit.

Fazole, mluvíš mi z duše. Do puntíku, až na ten potrat. To bychom nezvládli.

Za mě rozhodně sterilizace, ale co do té doby??? "Nehody" se fakticky, opravdu bojím, tak jak přežít v relativním klidu ten cca 3/4 rok do operace?

Ten Pharmatex-nepálí? Nemám zkušenost.

Nějaké jiné nápady? Hormonální za a nechci, ale to bych překousla, ale za b bych ji neměla, mám řekněme relativní kontraindikaci, zdravotní.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2306 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Inkognito » neděle 07. září 2014, 14:29
Fazole píše:Absolutně se v tom plácám. Další dítě nechci, ale těhotním velmi snadno. Peru se mezi právem svého těla na přirozenost a zdraví a právem mého "božského já" (parafrázuju Plenku) na kontrolu nad svým životem.

Mmntální plán je Pharmatex a bohužel, říkám to nerada, v případě průšvihu potrat. A trocha ezoteriky: doufám, že případné duše poletující okolo mě tuhle opravdu velmi silnou informaci vyslyší a nebudou se k nám hrnout.

Říkám to nerada, ale mám přesně toto za sebou. Duše byla předem varována, přesto to skončilo špatně pro nás všechny. Na tuhle antiko fakt nespoléhat.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Frantishka » neděle 07. září 2014, 14:31
Inkognito píše:
Fazole píše:Absolutně se v tom plácám. Další dítě nechci, ale těhotním velmi snadno. Peru se mezi právem svého těla na přirozenost a zdraví a právem mého "božského já" (parafrázuju Plenku) na kontrolu nad svým životem.

Říkám to nerada, ale mám přesně toto za sebou. Duše byla předem varována, přesto to skončilo špatně pro nás všechny. Na tuhle antiko fakt nespoléhat.

Inko, máš na mysli samotný Pharmatex?
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2306 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Frantishka » neděle 07. září 2014, 14:46
Miss, rozhodně bychom kombinovali s kondomem... (neupřesnila jsem). Jako po tomhle šikulovi, co se nějak prokousal přes Femcap s Contragelem, bych předpokládala, že samotný Pharmatex bude jen taková milá skluzavka...

Operace už po půl roce? Rozhodně promyslím...
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2306 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Frantishka » neděle 07. září 2014, 15:13
Missorka píše:
Frantishka píše:Miss, rozhodně bychom kombinovali s kondomem... (neupřesnila jsem). Jako po tomhle šikulovi, co se nějak prokousal přes Femcap s Contragelem, bych předpokládala, že samotný Pharmatex bude jen taková milá skluzavka...

Já jsme odstříkala a taky tedy kombinovala s UM. Dvě noci mimo domov (šla by asi i jedna)... Držím palce! Kdy vlastně teoreticky rodíš?

Hehe, čistě teoreticky? 6. října :)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2306 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Inkognito » neděle 07. září 2014, 15:24
Frantishka píše:Miss, rozhodně bychom kombinovali s kondomem... (neupřesnila jsem). Jako po tomhle šikulovi, co se nějak prokousal přes Femcap s Contragelem, bych předpokládala, že samotný Pharmatex bude jen taková milá skluzavka...

nesnáším kombinovanou antikoncepci, přijde mi to pře. Ale matně si pamatuju, že tehdy šlo o Pharmatex + přerušovanou

/inko s Pharm./
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Frantishka » neděle 07. září 2014, 20:22
Inkognito píše:

nesnáším kombinovanou antikoncepci, přijde mi to pře. Ale matně si pamatuju, že tehdy šlo o Pharmatex + přerušovanou

/inko s Pharm./

Tu větu nechápu... jak pře??
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2306 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Petronela36 » středa 12. listopad 2014, 10:18
Tak to máš super doktora. Jakého máš? Odkud?
Ahoj,

jmenuji se Petra, jsem začátečník v diskuzi, ale ráda si pročítám diskuze a když můžu přispět tak také ráda napíšu.
Petronela36
Pískle

10 příspěvků
28. červenec 2014
Příspěvekod -eva- » středa 12. listopad 2014, 12:59
Inkognito píše:Znám, jen vůbec netuším, co jednou poradím dceři. Já byla jako "dítě" na HA, bylo to velmi pohodlné a hlavně velmi zodpovědné, alespoň s množstvím informací, které jsem tehdy měla. Sama kondomy vnímám jako neskutečné ochuzení sexu, navíc jistíme dvěma. Nedovedu si představit, že nějaký sedmnáctiletý mladík nasazuje ve víru vášně dva kondomy. To si může dovolit můj muž po dvaceti letech vztahu :D . Za pár let tu založím na toto téma diskusi.

Dva nedávejte, riziko protržení je prý pak vyšší.
Psali to v blesku, tak to musí být pravda :D , ale toto myslím je.
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny ... mysly.html
Leda tedy pokud máte jeden teď a druhý pak za půl hodinky (až po sundání prvního), pak jsou dva v naprostém pořádku :D .
-eva-
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
02. říjen 2006
Praha Modřany