ADV TOP
ADV LEFT

Termoablace endometria

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nanka » středa 06. listopad 2013, 12:43
Ahoj,

pro silné menstruační krvácení mám zvážit možnost nechat se vypálit.

Jak se vám takový zákrok jeví? Šly byste do toho? Nebo jste jej některá už absolvovala?

Zatím mě tedy odrazuje pouze to, že jsem našla samá pozitiva a žádné nevýhody. Dále, že jej moje gynekoložka označila za aktuálně módní (= pro mě synonymum pro nerozvážný, iracionální).

A také, že mi bylo předloženo toto řešení, aniž by bylo pátráno po příčině krvácení.

Děkuji Vám za názory.

Nanka

P.S. Zařazuji diskusi záměrně do antikoncepce, i když by to měl být jen vedlejší efekt.
Naposledy upravil Nanka dne 06. listopad 2013, 16:17, celkově upraveno 1
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Nanka » středa 06. listopad 2013, 12:45
.....
Naposledy upravil Nanka dne 06. listopad 2013, 16:18, celkově upraveno 1
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Plenka » středa 06. listopad 2013, 13:09
jeví se mi to naprosto příšerně. nevím co by se muselo stát abych o tom vůbec uvažovala. první google "Proto je plánovaná gravidita po této operaci ZCELA vyloučena !
(ani s větším časovým odstupem od operace).
Zničení sliznice však není ve 100% možné. Operace tedy není metodou antikoncepce – otěhotnění není vyloučeno, ale může být provázeno četnými komplikacemi (potrat, předčasný porod, poškození plodu nedostatečnou výživou ze zničené sliznice, atd.) (http://myomy.cz/gynendoskopie/ablace_endometria.htm)

první bych si našla Hrabicu a přečetla si co píše, třeba je to jasný, druhou zvažovala nějakou terapii jako rodinné konstelace, psychoterapii, pak homeopatii a teprve kdybych po předchozích neúspěších měla obavu že vykrvácím zvažovala bych něco takového... ale pro MNE OSOBNĚ to zní příšerně. omlouvám se, možná jsem krutá, blbá, nevzdělaná, neempatická, nevim, ale zní mi to bez jakýchkoli znalostí o problematice kromě toho zběžného zagooglení děsně.

dodám že jsem osoba podivná, která vidí ve VŠECH "nemocech" nějaký vzkaz, co děláme, vnímáme "blbě", tělo je moudré a dává nám najevo co nám hlava nedokáže vysvětlit, nemoc není trest, ani porucha, je to ukazatel, no asi ne vždy, ale tak jako obecně, tenhle zákrok vnímám jako zakrytí příznaků bez pátrání po příčině.. jak může někdo doporučit takovejhle zákrok aniž by nějak hledal a léčil příčinu???

omlouvám se jestli jsem teď někomu ublížila, kdo to třeba v dobré víře podstoupil, nemůžu si pomoct, nic o tom nevím. opravdu vůbec nic o tom nevím. ale nedokážu v tom vidět nic pozitivního, ale taky jsem nikdy nezažila větší než malé krvácení, takže mne nic neopravňuje se k tomu vlastně vyjadřovat... ale otázka zní jak se nám to jeví, a zda bychom šly. tak jsem odpověděla.
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Tariska » středa 06. listopad 2013, 15:45
Ahoj Nanko,

kamarádka trpěla dlouhodobým častým a hojným krvácením. Nabízeli jí to samé, ale ona odmítla. Brala dlouhodobě homeopatii, ale nakonec jí na to zabrala detoxikace od firmy Joalis. Pomocí těch jejich kapek. Bohužel nevím přesně co brala.
Ta termoablace se mi jeví dost hrozně, nešla bych na ní. Jedině jako naprosto poslední možnost. Zkusila bych napřed alternativnější a méně drastické metody.
Tariska
Žvatlalka
Žvatlalka

298 příspěvků
16. únor 2007
Praha 9
Příspěvekod Nanka » středa 06. listopad 2013, 16:01
Ahoj,

děkuju za odpovědi.

A) MS mě budí. Druhý a třetí den nevycházím z domu (resp. využívám toho, že vlastně nemusím). Děsí mě představa, že takto mám žít ještě dalších 10-15let. Anemická jsem i bez toho.

B) Co se stalo? No, porodila jsem třetí dítě. MS se dostavila za rok a půl, takže jsem zatím absolvovala jen dva cykly. Já ale čtvrtě nechci, nechci, NECHCI. Nebo nechci být počtvrtý těhotná. Už ne. Kdybych byla, tak už bych nic nenadělala, to je jasný. Ale já už nechci chodit na ultrazvuky a přát si, ať tam něco najdou, abych měla pro sebe nějakej "objektivní" důvod na ten potrat jít. Už nechci, aby se mi o něm opakovaně zdálo, aby se mi v tom snu tááák ulevilo, ale abych se pak probudila, sluníčko svítilo, a třetě čile kopalo. Už si nechci připadat jako Rosemary, co čeká děťátko, a prostě vědět, že to musím utáhnout, že musím stát na straně "dobra", ať se děje co se děje/ať chci, nebo nechci. Už nechci mít pocit, že mi pomůže snad jedině kněz...

Tak jo, tak se trestám. Tak jo, už to nebudu v sobě tutlat a klidně to tu nechám vyvěšený, ale nějak tuším, že to lepší nebude. Původně jsem uvažovala, že si tu hysterektomii snad i zaplatím, tohle mi přišlo ještě jako citlivý řešení obého. :oops:

Maky, ty to pochopíš, viď. Moc na tebe myslím.

Nanka
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Malva » středa 06. listopad 2013, 16:06
Ahoj.

Zkusila bych TČM. Čtu zrovna knížku v angličtině, kde kromě jiného (je na lehce jiné gynekologické téma) řeší i problémy s endometriem.
Zkusila bych to touto cestou.

Na tenhle zákrok bych nešla nikdy! :holka:
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3717 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)
Příspěvekod E-liska » středa 06. listopad 2013, 16:32
Milá Nanko, nechtěla jsem reagovat, protože nemám zkušenost a o tom, jak invazivní zákrok to je, už tu psáno bylo.
Ono tu ale nejde až tak to, jestli pak budeš chtít dítě - i když nebudeš, tak je to hodně nepřirozený zásah, který prostě neřeší příčinu. I kdyby to nakrásně pomohlo (otázka na jak dlouho a zda by se to po čase nevrátilo), tak ono to vyleze jinde, fakt...
KOntracepce se dá přece řešit podvazem a ne hysterektomií... To vážně svoji dělohu tak nenávidíš?
Chtěla jsem ti taky doporučit čínskou medicínu, jako Malva. Ale když čtu tvůj poslední příspěvek, tak bych ti doporučila zkombinovat čínskou medicínu PLUS homeopatii. Díky TČM by se mohly dříve utlumit ty nepříjemné potíže s MS a díky homeopatii by se to mohlo poladit i vnitřně.
Nevím odkud jsi, osvědčené terapeuty TČM a homeo znám jen v Brně, nebo v Praze. Pokud budeš chtít, kontakty předám.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » středa 06. listopad 2013, 22:37
Mam to za sebou, ne termoablaci, ale ablaci normalni.

Kvuli silnemu krvaceni. Pricina se nikdy nenasla, nejspis je geneticka. Mela to tak moje mamka, moje setra. Lecit to slo, pouze porad nejakyma praskama. Coz sem proste nechtela.
S kazdym dalsim tehotnestvim a nasledne porodem se to zhorsovalo. A mela jsem to tak od te doby co jsem MS mela. Silna a velmi bolestiva.

Po 4D tak, ze kdyz jsem potrebovala jit do mesta, planovala jsem trasu dle WC a pro jistotu chodila s detskou papirovou plenou. MS trvala klidne i 18 dni z toho tyden tak silna, ze jsem za den spotrebovala 12 tech nejvetsich tamponu.

K tomu se pridala silena anemie.

Ale kdo nezazil, nepochopi.
Ted uplne pomijim to, ze nechces byt znovu tehotna. Tohle neni antikoncepce. Nechut byt tehotna bych resila jinak.

Vysledek byl ten, ze to cele pomohlo na JEDEN jediny cyklus.
Takze letos jsem stejne musela na hysterektomii. A teprve ted je mi blaze.
Protoze NIC neresim. Odrodino mam, deloha splnila svuj ucel a byl cas se s ni rozloucit.

Kdybych se mela rozhodnout znova, tak bych na ablaci nesla a ty hysterektomie by byla asi o neco driv.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Nanka » čtvrtek 05. únor 2015, 09:18
Maky, ahoj!

K tématu - vyřešila jsem to nakonec Mirenou. Roky jsem se jí bránila, ale nakonec se mi MS zhoršovala ve všech parametrech (frekvence, délka, intenzita).

Snáším ji zatím velmi velmi dobře. Akorát ten první den mě opravdu nemile překvapilo to, jak na mě dolehl její antikoncepční efekt na celých dlouhých 5 let (!), což pro mě původně byl jen bonus. (Zjistila jsem, že vlastně chci být doma s těmi dětmi, co už mám.) Ale už je to dobrý a hlavně, dá se to změnit, když budu moc chtít.

Díky.

Nanka
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006