ADV TOP
ADV LEFT

Vasektomie - autentické zkušenosti

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. červen 2014, 12:32
Dobré odpoledne,
prosím, pokud máte doma muže po vasektomii, mohly byste se se mnou podělit o jejich zkušenosti se zákrokem a stavem po? Pročetla jsem zdejší diskuzi sterilizace vs. vasektomie, ale tam se řeší spíš morální dilemata při rozhodování než skutečné dopady toho zákroku.

Během mého posledního těhotenství jsme dumali nad antikoncepcí do dalších let, třetí bylo neplánované, i když jsme za něj teď moc rádi, a do přechodu daleko. Muž sám přišel s tím, že by na vasektomii šel (překvapilo mě to). Po porodu se začal lehce cukat, rozleželo se mu to, dostal strach z toho zákroku, podíval se na fotky na netu, to ho vyděsilo, začal se bát, že pak už "nebude dost chlap", "přijde o své mužství" (cituji). Po přezkoumání dalších možností nad tím ale začal znovu přemýšlet.

Tuto diskuzi zakládám vlastně pro něho, protože víc hlav víc ví. Pište prosím vše, dobré i špatné.
A ještě mám jeden doplňující dotaz - nechával si ten váš někde zamrazit sperma, "kdyby něco"?

Děkuji za odpovědi a odesílám inkognito kvůli muži
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Littlemouse » čtvrtek 05. červen 2014, 12:42
Napiš mi prosím SZ, muž zákrok podstoupil, odpovím zprostředkovaně na vaše dotazy. Zevrubný popis zákroku tu někde je, ale nevím, do které diskuze jsem ho dávala.
Akorát prosím o trpělivost, mám teď velmi busy období :-)
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. červen 2014, 12:49
ahoj, poměrně čerstvou (dnes měsíc) zkušenost máme my.
V Novém městě, takže zákrok v lokální anestezi. Trvalo to cca hodinku, zákrok samotný v pohodě, do večera to měl muž bolestivé a oteklé celé.
Přes noc otok splaskl, nicméně koule má pořád (zatím) trochu větší než dříve.
Bolesti má zatím pořád, spíš tedy pocity vlekle nepříjemné než bolestivé, horší se to při větší zátěži. Ale ustává to (asi souvisí s tím, že při samotném zákroku dělal doktorovi problém uchopení pravého chámovodu, v tom místě je to teď citlivé a trošku zatvrdlé uvnitř).
Při sexu zatím žádná divočina, problémy jinak nejsou. Trošku se ale změní jeho vůně, je výraznější (však jak se říká - smrdí jak cip :mrgreen: ).
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Adora » čtvrtek 05. červen 2014, 12:50
Pročítala jsem kdesi na netu zkušenosti přímo mužů, většina v pohodě, maximálně delší hojení rány, ale u jednoho došlo k nějaké komplikaci při hojení, nějaké cysty se udělali, skončilo to tím,že je bez varlat, takže děti teda už mít nemůže, ale ani nemá ten sex :-|
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. červen 2014, 13:15
Ahoj,

muz zakrok podstoupil pred zhruba cca 5 lety. Po zakroku vecer ledoval, bylo to citlive asi jeste par dni, ale od te doby v pohode, zadne komplikace. Psychicka uleva z nechteneho tehotenstvi pro oba velika, nemuset na to myslet, protoze kapacita na dalsi ( mame tri chtene) by uz nebyla ani financni, ani psychicka ani fyzicka ( zadne babicky). Takze nase zkusenost velice pozitivni, sexualni zivot lepsi a uvolnenejsi nez pred detma :)

Spermie zmrazit nedal, protoze ma rozmysleno, ze i kdyby se nam neco stalo, zadnou dalsi rodinu by uz s nikym zakladat nechtel. Rozebirali jsme to a trval si na svem, ze s tim je jisty.

Jeho muzstvi tim nijak neutrpelo a ja si ho vazim, ze zakrok podstoupil on a vzal zodpovednost na sebe, protoze ja bych to dobrovolne neudelala.

m.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. červen 2014, 13:32
Děkuju za reakce,
Littlemouse pošlu otázky, až to muž sesmolí (zatím jen "postaví se mi" a budu moct normálně stříkat")

Adoro, ty mě tedy děsíš, to mu snad ani nemůžu dát přečíst.

Prvnímu inku díky za čerstvou zkušenost, ať brzy přejdou i ty nepříjemné pocity.

A druhé inko, díky, jsem ráda, že vše funguje.

Teď mě ještě napadá jeden dotaz - jak dlouho je po zákroku nutné dodržovat nějaký šetřící režim a jak přísný? Díky
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Adora » čtvrtek 05. červen 2014, 13:47
inko, mě to tenkrát taky vyděsilo, myslela jsem, že krom nějaké infekce do rány se nemá co stát. Já byla celkem rozhodnutá pro sterilizaci, ale pak jsem si přečetla,že je tam riziko předčasné menopauzy a nějak mě nadšení z téhle chirurgické antikoncepce přešlo.
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. červen 2014, 15:33
U nás jako u inka m. Manžel ten den ledoval pytlíkem hrachu, ale večer už měl roupy :palma: - takže to jsem ho odmítla, blázen.... Sexuální život mnohem lepší, kondomy nemáme rádi, hormony já nemůžu a nechci, další dítě by bylo problematické kvůli mému zdravotnímu stavu... ta úleva, že můžeme sexovat bez zábran a omezení a složitých příprav a bez strachu z následků, je obrovská. Vše funguje normálně, to že v ejakulátu nejsou spermie není nijak "poznat".
Šetřící režim. Já vlastně nevím. Pobavilo mě, že manžel to chtěl zkoušet hned ten den, myslím, že jsme to vydrželi nakonec několik dní? Myslím, že ještě ani neměl vypadané stehy. Po tom prvním dni normálně chodil do práce (ale je kancelářská krysa - nevím jak by to bylo, kdyby byl třeba dělník na stavbě a musel zvedat těžké předměty). Jo a myslím, že ten první týden nebyl na kole.

abc
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. červen 2014, 19:11
Adora píše:Pročítala jsem kdesi na netu zkušenosti přímo mužů, většina v pohodě, maximálně delší hojení rány, ale u jednoho došlo k nějaké komplikaci při hojení, nějaké cysty se udělali, skončilo to tím,že je bez varlat, takže děti teda už mít nemůže, ale ani nemá ten sex :-|

adoro, autorka chtěla AUTENTICKÉ zkušenosti, ne "jedna paní povídala" (teda jeden pán na netu psal). Nestraš, jo? Každá operace, každý zákrok má pochopitelně svá rizika - nic není bezpečné na 100%.

Sem to chtěla dát přečíst manželovi, je na tom stejně, jako ten inko, ale tady tím "jeden pán napísal" si to zazdila :palma: to fakt není autentická zkušenost :palma:

A.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 06. červen 2014, 08:46
Adora píše:inko, mě to tenkrát taky vyděsilo, myslela jsem, že krom nějaké infekce do rány se nemá co stát. Já byla celkem rozhodnutá pro sterilizaci, ale pak jsem si přečetla,že je tam riziko předčasné menopauzy a nějak mě nadšení z téhle chirurgické antikoncepce přešlo.

V téhle diskuzi je to OT, ale z jakého důvodu hrozí předčasná menopauza?
O sterilizaci do budoucna vážně uvažuji a toto jsem nikde nenašla. Přerušení vejcovodů by přece nemělo mít na hormony vliv.
Z.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 06. červen 2014, 08:50
Adora tady plaší na všechny strany... :palma:

Hoď zdroj, prosím, na obě ty autentické zkušenosti, díky.

A.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Adora » pátek 06. červen 2014, 11:36
Inkognito píše:
Adora píše:Pročítala jsem kdesi na netu zkušenosti přímo mužů, většina v pohodě, maximálně delší hojení rány, ale u jednoho došlo k nějaké komplikaci při hojení, nějaké cysty se udělali, skončilo to tím,že je bez varlat, takže děti teda už mít nemůže, ale ani nemá ten sex :-|

adoro, autorka chtěla AUTENTICKÉ zkušenosti, ne "jedna paní povídala" (teda jeden pán na netu psal). Nestraš, jo? Každá operace, každý zákrok má pochopitelně svá rizika - nic není bezpečné na 100%.

Sem to chtěla dát přečíst manželovi, je na tom stejně, jako ten inko, ale tady tím "jeden pán napísal" si to zazdila :palma: to fakt není autentická zkušenost :palma:

A.

Bohužel zdroj nedohledám, je to pár měsíců. Můžu pouze tvrdit, že byl psaný na diskuzním fóru mužem, vyzněl velmi autenticky a já tehdy hledala informace pro někoho,kdo vasektomii chtěl podstoupit. Po přečtení to odpískal a já se nedivím. Bylo tam spousta jiných příspěvků, jak to bylo v pohodě, ale tenhle byl takový, že to fakt praštilo do očí.

Chirurgická sterilizace a také hysteroktomie mohou mít vliv na nástup přechodu. To není nic tajného.
Ale jasně, straším, nehodí se informace do krámu, tak straším. Budete si muset založit jinou diskuzi, a požádat pouze o pozitivní ohlasy na vasektomii a pak to dát přečíst svým mužům s tím, že o nic nejde.
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Inkognito » pátek 06. červen 2014, 11:42
Adoro, prosba byla o AUTENTICKÉ zkušenosti, ne CO JSTE ČETLI NA NETU O VASEKTOMII...
proto mě to rozčiluje. Ale nejsem zakladatelka.

Ano, i při porodu můžeš zemřít. Porodník může dítěti utrhnout hlavičku. Proto jsi nerodila?

A.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Adora » pátek 06. červen 2014, 12:09
Našla jsem ten zatracený zdroj
http://diskuse.doktorka.cz/vasektomie/archiv/50/
příspěvek od Libora z 18.5.
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Inkognito » pátek 06. červen 2014, 20:57
Adora píše:Chirurgická sterilizace a také hysteroktomie mohou mít vliv na nástup přechodu. To není nic tajného.

Právě že všude se o sterilizaci (přerušení vejcovodů) píše, že nemá na hormonální změny vliv, neovlivní menstruaci a nesouvisí s přechodem. A má to svou logiku, tak by mě zajímalo, kde jsi našla to riziko a jak velké by mělo být.

Hysterektomie je už větší zásah, ta se, předpokládám, na přání jen tak nedělá, ale i tak, pokud zůstanou vaječníky...
Z.
Inkognito Inkognito