ADV TOP
ADV LEFT

Sex po sterilizaci

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 09:50
Tak já si myslím, že je dobře, že Xsam manžel tu obavu vyslovil PŘED případným zákrokem. Hormonální antikoncepci bych s tím nesrovnávala, to je vratná záležitost. Přechod zase přirozená záležitost. A na neplodnosti už taky nejeden vztah ztroskotal. Já jsem se spíš obávala, že já sama budu mít se svojí strerilitou problém přestože další dítě je nežádoucí z mnoha důvodů. Naštěstí se tak nestalo. A kdyby s tím měl můj muž předem problém, asi bych to nepodstoupila. Nebo si to prostě pořádně vyříkat a ujasnit.
K.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 10:13
A mě ten přístup manžela známé uráží. Jsem neplodná ze závažných zdravotních důvodů (děti jsem stihla předtím), nebylo to moje rozhodnutí a dost dlouho jsem se s tím vyrovnávala. Pokud bych měla doma nějaký takový exemplář, tak už jsem asi sama, protože bych nebyla dostatečně přitažlivá? Sex nám funguje znamenitě, jak už se napsalo, je to pocit nespoutanosti, nemusíme se hlídat, je to super.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. prosinec 2014, 10:32
Inkognito píše:Xsamotar: ještě mne napadá jedna otázka, jek tvůj muž bude reagovat, až nastane tvůj přirozený přechod? To si myslí, že spolu přestanete sexuálně žít? To ti přijde v pořádku, a ne hloupé?

No, tak přechod je věc přirozená a tak nějak se s tím počítá. V tom bych problém neviděla.

A vidím rozdíl v tom, jestli napíšeš, že názor někoho je hloupý nebo jestli napíšeš, že tobě to přijde hloupé.

Neplodnost ze závažných zdravotních důvodů je dle mého taky něco jiného.
Sterilizace je o dobrovolném rozhodnutí se.

Jinak názor mého muže se časem změnil. Řekla bych, že s tím souvisí i to, že jsme si mezitím pořídili třetí dítě (na jeho popud).

Takže já jen chtěla říct, že ta obava o sex. přitažlivost není věc jednoho jediného muže. Takže je dobré si takové věci před zákrokem vyjasnit. Každopádně ale předpokládám, že pokud by manžel zakladatelky takovou obavu měl, tak by se o ní snad zmínil.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 10:56
Omlouvám se, že vám do toho vstupuji, nechci zakládat samostatnou diskuzi... Zajímala by mě nějaká věková hranice, ta, kterou vy vnímáte jako ideální, správnou, ...
Jsem mladá, děti máme, ale je to tak těžké (hl. kvůli zdravotním problémům dětí), že představa nechtěného těhotenství se v tuto chvíli rovná noční můře. Na potrat bych jít nedokázala, a protože nechci být znovu těhotná, začínám uvažovat nad sterilizací. Ale jak píšu, jsem mladá, takže je ještě spousta let. Nechci nic přivolávat, ale může se stát tolik věcí, třeba až budou děti starší, v pubertě, budeme si chtít s mužem pořídit benjamínka či dva, nebo se může stát něco zlého (rozvod, úmrtí), potkám nového partnera, se kterým zatoužím založit rodinu a ono to nebude možné. Pořád přemýšlím, že v dnešní době, kdy není neobvyklé rodit ve 40 i později, jít na sterilizaci tak brzo? Nebude mi to za x let líto? Přemýšlely jste i nad tímto, nebo to spíš bylo tak, že dětí už bylo moc, věk vyšší, tak nebylo co řešit? Díky.
inko mladá
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lucijana » čtvrtek 04. prosinec 2014, 11:27
inko mladá - pokud nejsi pro sterilizaci 100% rozhodnutá, tak tam nechoď! Argumenty jsi vypsala sama...
Ondra 24. 7. 2008
Linda 21. 9. 2010
Klárka 1. 3. 2014
Lucijana
Žvatlalka
Žvatlalka

217 příspěvků
01. září 2008
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 11:57
Lucijana píše:inko mladá - pokud nejsi pro sterilizaci 100% rozhodnutá, tak tam nechoď! Argumenty jsi vypsala sama...

Naprosto souhlasím!!!!
L.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 12:04
Inko mladá, sterilizaci jsem podstoupila v 29 letech, převládl především můj osobní pocit neschoponosti "normálně" porodit a kdyby přišla nějaká nepředvídaná situace, stále je tu možnost IVF. Dnes je mi 35, miminka se mi líbí, ale já už ne, děkuji pěkně, jsem ráda za dvě zdravé děti.
L.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 12:38
Inko mladá, být tebou, nešla bych. Zatím. Vzhledem k tomu, jak uvažuješ, bych se skoro vsadila, že by ti to líto být mohlo. Já to takhle měla po předposledním dítěti-ta malá, miniaturní možnost, že bych ještě jedno dítě někdy mohla chtít. Jak píšeš-úmrtí někoho z nás, Bože chraň, ale stát se to může.

Teď ovšem vím, že i kdyby se stalo vlastně cokoliv, já už další dítě mít nebudu. Zdravotně bych to nezvládla už. Nebo asi zvládla, ale zdravotní komplikace a rizika by byla už hodně vysoká. Navíc je mi 36.

Být na tvém místě, řešila bych Mirenou. Hormony (umělé samosebou) nemám ráda, ale poměr spolehlivost/zátěž pro tělo/vratnost bych vyhodnotila jako nejméně špatný. Přeju dobré rozhodnutí :) (i sobě. ;-) )

zakladatelka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 13:08
Zakladatelko, jsme stejně mladé. Můj muž by byl rád, kdybych na sterilizaci šla. Máme dvě děti, on už další nechce, zatímco já (ač chápu jeho důvody) po dítěti ještě toužím. Mám i své rozumové důvody, proč třetí dítě ne, ale srdce to cítí jinak. Antikoncepci docela "flákáme", buď kondom nebo přerušovaná.
Z pohledu sexu to mám obráceně já. Bojím se, že bych byla naštvaná, že "kvůli mužově přání" už nikdy nemůžu otěhotnět. Že bych se přes to nedokázala přenést.
Možná za 10 let se na to budu dívat jinak.
Asi jsem ti moc nepomohla, omlouvám se.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 13:16
Inkognito píše:Zakladatelko, jsme stejně mladé. Můj muž by byl rád, kdybych na sterilizaci šla. Máme dvě děti, on už další nechce, zatímco já (ač chápu jeho důvody) po dítěti ještě toužím. Mám i své rozumové důvody, proč třetí dítě ne, ale srdce to cítí jinak. Antikoncepci docela "flákáme", buď kondom nebo přerušovaná.
Z pohledu sexu to mám obráceně já. Bojím se, že bych byla naštvaná, že "kvůli mužově přání" už nikdy nemůžu otěhotnět. Že bych se přes to nedokázala přenést.

Ale kdeže, za co omluvy?? V tvém případě bych nešla v žádném případě. Protože partnerský život (záměrně nepíšu "jen" sex, bylo by to širší) by nám to narušilo hodně. Mmch tvůj manžel sám na sterilku jít nechce?

U nás v tomto panuje jednoznačná shoda, další dítě ne, ne a ne. A vidíš, přesto zakládám tuto diskuzi ;-)

zakl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Katchen » čtvrtek 04. prosinec 2014, 13:23
Inko mladá,
vyjmenované pochybnosti mi přijdou jako velmi závažné důvody na sterilku nejít. Musí to být těžké vážení.

A jinak mi přijde naprosto v pořádku, že pokud má chlap obavu, že dobrovolná sterilizace bude mít vliv na sexuální život, resp. třeba na jeho chuť, tak tu obavu vysloví. Stokrát si může říkat, že to je přeci blbost, ale jaksi sex není moc věcí rozumu, žeáno. Jemu, partnerce nebo někomu dalšímu to klidně může připadat hloupý, ale to, že se ta obava vyskytla, je prostě fakt, to těžko ovlivní(me).

Sama si pamatuju, jak měl sex najednou úplně jiný grády, když jsme se rozhodli pro dítě. A rozumově bych si taky řekla, že přeci partner je to pořád stejný, tak co blbnu.
Katchen
Howgh
Howgh

5206 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 13:30
Já chápu, že někdo svou sexualitu vnímá takto (ad partner se samicí), dokonce to i respektuji. Ale když si představím, že žena se rozhodne pro sterilizaci a má pro ni pádné důvody a dozví se, že pro svého partnera přestane být použitelnou samicí, tak se mi dělá trochu mdlo. Asi bych se lekla, co se stane, až přijde ten opravdový přirozený přechod. Jestli pak partner třeba nenazdá, že nastal čas na výměnu samic, ostatně někteří muži to tak dělají, ne?
P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 13:35
Inkognito píše:
Inkognito píše:Zakladatelko, jsme stejně mladé. Můj muž by byl rád, kdybych na sterilizaci šla. Máme dvě děti, on už další nechce, zatímco já (ač chápu jeho důvody) po dítěti ještě toužím. Mám i své rozumové důvody, proč třetí dítě ne, ale srdce to cítí jinak. Antikoncepci docela "flákáme", buď kondom nebo přerušovaná.

Ale kdeže, za co omluvy?? V tvém případě bych nešla v žádném případě. Protože partnerský život (záměrně nepíšu "jen" sex, bylo by to širší) by nám to narušilo hodně. Mmch tvůj manžel sám na sterilku jít nechce?

U nás v tomto panuje jednoznačná shoda, další dítě ne, ne a ne. A vidíš, přesto zakládám tuto diskuzi ;-)

zakl.

Nechce, myslím, že to proběhlo i tady na BC v nějaké diskuzi, že to pro chlapy může znamenat nějaké zdravotní potíže. Může a nemusí, přesně si nepamatuju, o co šlo.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 14:25
Diskuze mi jde do rány, o sterilizaci uvažuju už dlouho, jen pořád ještě nenastal ten moment, kdy bych si řekla "už" a toto je/byla jedna z obav. Samotnou by mě to asi ani nenapadlo, ale zaznamenala jsem to v rozhovoru s Máslovou a znejistilo mě to.

Pak mě ještě trápí "technická" stránka věci. Jak složitá operace to je? Zvládne ji každý chirurg nebo jste si vybíraly, kam jít (podle čeho)? Může se dr splést a přešmiknout něco jiného? (Vždy se může stát cokoli, to je mi jasné, ale pokud je tu nějaká dr, tak jestli je to "přehledná" operace nebo ne.)
Nebyla jste některá na té nové "ambulantní" sterilizaci (spirálky do vejcovodů)? Pominu-li narkózu, je to "bezpečnější" metoda, jakože to se do vejcovodů trefí vždycky? Ale zas mě iracionálně odrazuje mít něco doživotně v těle, i tělísko je mi z toho důvodu nesympatické a to není trvalé, že... :-?

Inko "technické"
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 14:32
Inkognito píše:
Inkognito píše:

zakl.

Nechce, myslím, že to proběhlo i tady na BC v nějaké diskuzi, že to pro chlapy může znamenat nějaké zdravotní potíže. Může a nemusí, přesně si nepamatuju, o co šlo.

Chápu ... mně mužská steril. přijde ještě méně přirozená než ženská, ptž těch buněk, co se s nimi musí "nějak naložit", je mnohokrát víc, navíc při každém styku, ne 1x měsíčně.
Spíš mě, promiň, nadzvedlo, že tě nutí do definitivy, když ví, že ty 100% plno nemáš.

zakl.
Inkognito Inkognito