ADV TOP
ADV LEFT

Sex po sterilizaci

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 14:45
Inko technické, já dr. jsem (i když z oboru od chir. velmi vzdáleného, ale tak aspoň tu státnici a pár hodin držení háků za sebou mám) a ta operace je opravdu jednoduchá, toho se nebojím. Šla bych v zásadě na jakékoli pracoviště s průměrně dobrou pověstí...

Spirálky ve vejcovodech se mi taky nelíbí, nevím proč, je to iracionální.

Ten rozhovor s Máslovou-neměla bys odkaz, moc prosím??

zakl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 15:01
Inkognito píše:
Inkognito píše:
Inkognito píše:
Inkognito píše:Zakladatelko, jsme stejně mladé. Můj muž by byl rád, kdybych na sterilizaci šla. Máme dvě děti, on už další nechce, zatímco já (ač chápu jeho důvody) po dítěti ještě toužím. Mám i své rozumové důvody, proč třetí dítě ne, ale srdce to cítí jinak. Antikoncepci docela "flákáme", buď kondom nebo přerušovaná.
Z pohledu sexu to mám obráceně já. Bojím se, že bych byla naštvaná, že "kvůli mužově přání" už nikdy nemůžu otěhotnět. Že bych se přes to nedokázala přenést.
Možná za 10 let se na to budu dívat jinak.
Asi jsem ti moc nepomohla, omlouvám se.

Ale kdeže, za co omluvy?? V tvém případě bych nešla v žádném případě. Protože partnerský život (záměrně nepíšu "jen" sex, bylo by to širší) by nám to narušilo hodně. Mmch tvůj manžel sám na sterilku jít nechce?

U nás v tomto panuje jednoznačná shoda, další dítě ne, ne a ne. A vidíš, přesto zakládám tuto diskuzi ;-)

zakl.

Nechce, myslím, že to proběhlo i tady na BC v nějaké diskuzi, že to pro chlapy může znamenat nějaké zdravotní potíže. Může a nemusí, přesně si nepamatuju, o co šlo.

Chápu ... mně mužská steril. přijde ještě méně přirozená než ženská, ptž těch buněk, co se s nimi musí "nějak naložit", je mnohokrát víc, navíc při každém styku, ne 1x měsíčně.
Spíš mě, promiň, nadzvedlo, že tě nutí do definitivy, když ví, že ty 100% plno nemáš.

zakl.

Pro něj je sterilizace nejvhodnější antikoncepce v našem případě. Kdyby u něj nebyly ty komplikace, jako třeba ty píšeš, tak by na ni určitě šel. Tohle prostě vyřešeno nemáme.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 16:08
Zakladatelko, děkuji za uklidnění.

Rozhovor jsem dohledala, není to jeho hlavní téma, ale protože nad tou sterilizací dlouhodobě uvažuju, tak mě to "píchlo" (zhruba uprostřed):
„Muži nenesou následky nechtěného otěhotnění. Dokonce ani ti, kteří už mají několik dětí, se nehrnou třeba do vasektomie. Pokud si ji nechá udělat žena, muž ji často opustí. Jako by byl evolučně naprogramován na to, být s plodnou ženou.“
http://www.novinky.cz/zena/298969-o-muz ... rstvi.html
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 16:09
Zapomněla jsem "podpis", inko technicé ;-)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 17:16
Inko mladé, v 29 bych nešla, jak píšeš, nevíš, co bude. Já měla dvě děti po téměř 20 letech jsme se rozvedli a já si našla současného manžela, bezdětného, první děti dospělé a pořídili jsme si ještě dvě mrňata (vždycky jsem chtěla víc dětí než dvě) a na ster. jsem byla po narození nejmladší ve 43.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 04. prosinec 2014, 17:27
K diskuzi o "samicích" - takhle naformulované mi to přijde fakt hloupé... nicméně (a to je teď pro mladé inko) my jsme čekali se sterilkou až do doby, kdy jsme byli fakt jistí, že další dítě nechceme / nemůžeme / nezvládneme (mě bylo 41 a manželovi 46). Do té doby jsem nechtěla tyhle dveře zavírat a neplodný partner by mi asi vadil, přišlo by mi to "nepřirozené"....
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 05. prosinec 2014, 14:18
Inko technické, za odkaz děkuju. Já mám Máslovou ráda a tedy zneklidnila mě (narozdíl od "známého Lianky známé"), protože ona přece jen pracuje s nějakým ne malým vzorkem a když napíše často opustí, tak to asi úplná rarita nebude :-? Já se tedy nebojím, že mě muž opustí, ale... no, celkově mi z diskuze vyplývá, že se víc zaměřím na důkladnější probrání celého tématu s mužem. Ač to celé není o rozumu, jak správně podotkla Katchen, tak přece jen třeba nám něco vyplave.

zakladatelka
Inkognito Inkognito