ADV TOP
ADV LEFT

Jaydess nebo Mirena

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Mirena nebo Jaydess

Anketa končí za 18. březen 2016, 11:20

Mirena
4
100%
Jaydess
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 4

Příspěvekod Inkognito » středa 17. únor 2016, 11:20
Ahoj,

čeká mě zavedení nitroděložního tělíska a vybírám mezi těmito dvěma. A jsem z toho dost vyklepaná, tak trochu i doufám v útěchu.

Důvody pro to či ono:
- Je mi 40. Hlavní argument pro Mirenu
- bolí a tlačí mě každé gynekologické vyšetření, i když mám 3 děti. Někdy mám problémy i se zaváděním tamponů, prostě ho tam nedám - svaly se sevřou... To je hlavní argument pro Jaydess, které je menší.
- netuším, jaké je to pak při sexu. Někde jsem četla, že někteří chlapi s tím pak mají problém - nevíte o tom něco?
- pracuji doma a starám se o nejmladší, roční dítě. Mám strach, jestli tady budu skučet bolestí, jak to zvládnu... Do toho další 2 starší, které je třeba tuhle zavést tam, jindy onam... A pečovat o klienty... Kdybych vypadla, budu mít velký problém s firmou...
Tak nějak doufám, že mi tu napíšete, že jste z počátku žádné bolesti neměly, ale co jsem četla diskuze jinde, tak to je asi spíš výjimka...

Vítám jakékoliv rady, zkušenosti a předem za ně děkuji :sunny:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pájík » středa 17. únor 2016, 11:37
Je mi 40, mám Mirenu od října, zavádění úplně v pohodě jen kapku nepříjemný, dostala jsem nějaký čípek na bolest a povolení svalů, kamarádka zvládla bez (jiný tělísko)a úplně v poodě, její známá prý málem nezvládla, je to individuální.
Od zavedení nemám problém, cca měsíc jsem krvácela a špinila od tý doby nic. Po zavedení mě pobolíval podbřišek ten den večer, ráno už úplně OK od tý doby o ní nevím a muž taky ne :D :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Baboon » středa 17. únor 2016, 11:41
Inko - já nemám ani jedno výše zmíněné tělísko, má tělísko s mědí (obchodní název nevím), protože je bez hormonů. Nicméně se zaváděním nemám problém - po zavedení den trochu špiním, bolest den dva trochu, jako slabá menstruace. Pak už nic.
Ano, muž možná trochu může cítit drátek - říkal Dr., ale ten se dá zkrátit.
Baboon
Howgh
Howgh

5421 příspěvků
08. říjen 2006
Plzeň
Příspěvekod Inkognito » středa 17. únor 2016, 12:02
Ahoj,
měla jsem Mirenu, zavádění v pohodě, pak do večera trošku bolesti břicha, pak ok. Pár týdnů špinění, zbytek ok, jednou měsíčně lehounká MS.
Drátky lehce zkráceny, bez problémů pro oba.
Vyndávání otázka dvou vteřin.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Minka » středa 17. únor 2016, 12:45
Ahoj,
mám Mirenu (už druhou). Mě ji teda museli zavést v krátké narkoze, protože ambulantně to nešlo. (jizvy na čípku, děloze, dr. to zkusil, krvácela jsem, bolelo to). Po zavedení tak den, max. 2 citlivější břicho - asi jako při MS, jinak nic. MS mám slaboučkou, drátky necítím a manžel si taky na nic nestěžuje. To druhé tělísko neznám, tak nevím.
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Melina » středa 17. únor 2016, 12:49
Ahoj, mám Mirenu od listopadu. Jsem ale srab a nechala jsem si ji dát v narkóze. Ten den jsem byla trošku jako praštěná, ale absolutně bez nějakých bolestí. Špinila jsem cca týden, teď mám MS taky jakoby jen špinění, někdo je prý bez MS úplně, ale já ji mám hodně silnou, takže s tím vůbec nepočítám. Někde jsem četla, že ustalovat se cyklus může cca rok.
Melina
Howgh
Howgh

5924 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Magrata » středa 17. únor 2016, 12:54
ahoj,

od listopadu 2014 mám Mirenu, zavedení mě lehce bolelo, ale fungovala jsem normalně. MS nemám a jsem spokojená
Magrata
Kecka
Kecka

1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » středa 17. únor 2016, 15:17
Pájíku, kolik sis připlácela za ten čípek? Nechce se mi pod narkózu. Zároveň se chci zeptat Meliny kolik cca stojí narkoza a jak dlouho to trvá? A byla jsi v nemocnici, nebo krátkou narkozu dají i v ordinaci?
Čeká mne výměna, tak hledám možnosti.

Autorce dotazu: s tělískem s mědí jsem šíleně moc krvácela, ale zavádění bylo v pohodě, při zavádění Mireny jsem málem chcípnula bolestí, ale zase už ji mám devátým rokem (pořád ten samý kousek bez výměny) a lehce špiním teprve posledního půl roku.
Inko Gond.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Melina » středa 17. únor 2016, 15:48
Narkóza mě nestála vůbec nic. Přišla jsem ráno na 6,30 do nemocnice, přijali mě na pokoj, pak jsem šla na sál, domů mě propustili v cca 10. Všechno bylo v pohodě, i jsem chtěla sama odjet, ale muž mi to zakázal a přijel pro mě, pak se mi udělalo špatně až kolem poledne, ale bylo to v pohodě, asi na dvě hoďky jsem si potom lehla a ok. Ten den jsem ale teda byla téměř vyřazená z provozu.
Melina
Howgh
Howgh

5924 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Inkognito » středa 17. únor 2016, 16:08
Mirenu jsem měla, zavádění bylo nepříjemný, (taky mi tyhle věci hodně vaděj) ale nebolelo to. Manželovi ten teda koneček pri styku vadil :oops:, byla jsem tedy na gyndě znovu, drátek ještě o něco zkrácen a od té doby ok.
inko kvůli muži
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Blanka » středa 17. únor 2016, 21:09
Mám druhou Mirenu. Obě zavádění v pohodě (mám velezkušeného, starého gnekologa :)) a po zavedení vůbec žádné omezení.
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Pájík » středa 17. únor 2016, 21:42
Inko neplatila jsem za čípek nic, platila jsem jen tělísko, čípek nabídla sestra, resp. řekla, že ho dávájí, ale klidně můžu odmítnout, no neodmítla jsem :D :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Inkognito » středa 17. únor 2016, 22:04
Holky, děkuji za informace, zvášť se začínám upínat k tomu, že bych nemusela pod narkozu, že by mi mohl stačit ten čípek. Jsem holka statečná, po tolika letech už jsem na tu bolest skoro zapomněla.
Gond.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 18. únor 2016, 10:10
Holky děkuju.
Ten čípek, na ten se zeptám, bez něj do toho nejdu.
Stejně váhám, podle všeho je to špinění či krvácení až půl roku celkem normální. Já se prostě bojím, že nejenže to bude bolet, ale že mě to vyřadí z provozu. Kor když mám nízký práh bolesti a - jak jsem už psala - občas mám problémy i s tamponem...

Jaydess je menší, to je na tom lákavé, a kdyby to neklaplo, přijdu o trošku míň peněz....

Pořád nevím jistě. No, ještě mám chvíli čas..

Inko En.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 18. únor 2016, 18:16
Ještě je telisko Levosert, to je genericka kopie Mireny, stejne velka a stejna gramaz hormonu, o dost levnejsi, jen je zatím schvaleny jen na tri roky, neb zatím nedobehly vsechny klinicke studie, predpoklada se, ze to potom taky prodlouzi na pet let, jak je Mirena. (aspoň tak mi to prezentovala moje gyndr.)
Tak k uvaze vzhledem k te cene (3800).
Mam ho ja, zavadeni des, ale bez narkozy a krome boleni bricha den po tom, o nicem nevim. Ještě trochu kojim, tak ani nemenstruuju.
M.
Inkognito Inkognito