ADV TOP
ADV LEFT

Opět Mirena

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kacerice » čtvrtek 14. září 2017, 15:42
Ahoj, vím, že je tu diskusí několik, nenašla jsem v nich odpověď na všechny své otázky.
Horem dolem zvažují antikoncepci. Je mi 37, mám dvě děti, další neplánujeme, potřebuji něco spolehlivého, ale nechci sterilizaci (z různých důvodu). Na to, jak je medicína pokročilá, zdá se mi, že antikoncepcnich metod je zoufale málo. Nakonec jsem dospěla k závěru, že nejlepší řešení bude nehormonalni tělísko. Když jsem volala své Dr, abych se objednala, moc mi ho nedoporučila kvůli riziku častých zánětu. Nabídla mi Mirenu. Původně jsem byla rozhodnutá, že hormonální antikoncepci už nechci (brala jsem tabletky cca 12 let, vyhovovaly mi, ale mám obavu, co to v těle dělá). Teď fakt nevím, doktorka ji chválí, v diskusích jsou reakce různé, láká mě ta spolehlivost i pravděpodobně vymizení ms, ale zase ten hormon. Většina zdrojů, co jsem k tomu našla, je spíš zastrašování, nedaří se mi najít info, které by byly důvěryhodné. Je tady někdo, kdy by se v podobné situaci rozhodl pro Mirenu a byl teď spokojený? Případně jsou tu nějaké uživatelky nehormonálnich tělísek? Díky za reakce.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk
Obrázek
Kacerice
Žvatlalka
Žvatlalka

263 příspěvků
09. říjen 2008
Příspěvekod Aghata » čtvrtek 14. září 2017, 16:30
Kačeřice omlouvám se, že ti neodpovím, nemám s tím zkušenost, ale řekla ti lékařka, proč u nehormonálního tělíska hrozí záněty a u hormonálních ne?
Aghata
Klábosilka
Klábosilka

457 příspěvků
23. červen 2009
Příspěvekod Magrata » čtvrtek 14. září 2017, 17:38
ahoj,

Mirenu budu v listopadu tři roky. MS není, žádné obtíže nepocituji a jsem s ní spokojená
Magrata
Kecka
Kecka

1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pájík » čtvrtek 14. září 2017, 18:10
Mirenu mám skoro dva roky, za celou dobu jsem neměla jediný problém. MS nemám, phoda. Kamarádka má zlaté nehormonální a také pohoda.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Matyldík » čtvrtek 14. září 2017, 18:16
Diskuze pro mě......v pondělí jdu taky na to "zlaté".....u Mireny mi řekl můj MUDr,že do těla jdou max 2 procenta hormonu.O zánětech jsem neslyšela,spíš silnější MS- myslím u toho nehormonálního tělíska.Bolí zavedení? Dostala jsem zaváděcí tabletku na noc před zákrokem.Teda spíš koupila za 150 Kč.
Matyldík
Žvatlalka
Žvatlalka

133 příspěvků
03. leden 2014
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. září 2017, 18:25
Mám mirenu skoro 2 roky a počítám se bohužel mezi ty, které neustále zvažují její vyndání. Volila jsem ji mj. i s ohledem na velmi silnou MS, a to se bohužel nijak nezlepšilo. Zato krvácím 2 - 3 x do měsíce. Takže jediný benefit je ta antikoncepce, která je jistojistě funkční, když člověk stále krvácí...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. září 2017, 18:38
Inkognito píše:Mám mirenu skoro 2 roky a počítám se bohužel mezi ty, které neustále zvažují její vyndání. Volila jsem ji mj. i s ohledem na velmi silnou MS, a to se bohužel nijak nezlepšilo. Zato krvácím 2 - 3 x do měsíce. Takže jediný benefit je ta antikoncepce, která je jistojistě funkční, když člověk stále krvácí...

S dovolením, řekl ti na to něco dr? Já jsem takhle krvácela první rok, šla jsem s tím k dr., dostala jsem Kanavit a po první lahvičce absolutní pohoda, teď už jsem víc než rok bez MS
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Ibu » čtvrtek 14. září 2017, 18:40
Mam obycejne stribrne telisko. Mirenu jsem zkousela a jakymsi zahadnym zpusobem mi nedrzela. Dr ji musel vyndat. Po x letech jsem si nechala zavest nehormonalni telisko, bala jsem se, ze opet nebude drzet, ale je to ok. Prvni 3 mesice jsem mela silnejsi menzes. Nyni je to ok, az na to, ze menstruuji po 21 dnech. Zavadeni nijak extra nebolelo. Pote jsem citila 1 den bricho jako pri silne menstruaci. Vzdy jsem citila ovulaci, cuz je nyni s teliskem intenzivnejsi. Za mne jsem docela spokojena.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. září 2017, 19:27
Po zavedení Mireny jsem cca půl roku neustále špinila. Bylo to zoufalé. Když to konečně přešlo, začala jsem mít šílené psychické propady, takže šla ven. Už bych to nezopakovala. Používáme kondom nebo ... ehm... alternativní techniky.

JKL
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Kacerice » čtvrtek 14. září 2017, 19:35
Matyldík píše:Diskuze pro mě......v pondělí jdu taky na to "zlaté".....u Mireny mi řekl můj MUDr,že do těla jdou max 2 procenta hormonu.O zánětech jsem neslyšela,spíš silnější MS- myslím u toho nehormonálního tělíska.Bolí zavedení? Dostala jsem zaváděcí tabletku na noc před zákrokem.Teda spíš koupila za 150 Kč.

Můžu se zeptat, proč jsi volila nehormonalni?

Obrázek
Kacerice
Žvatlalka
Žvatlalka

263 příspěvků
09. říjen 2008
Příspěvekod Kacerice » čtvrtek 14. září 2017, 19:37
Aghata píše:Kačeřice omlouvám se, že ti neodpovím, nemám s tím zkušenost, ale řekla ti lékařka, proč u nehormonálního tělíska hrozí záněty a u hormonálních ne?

Mám za to, že je to tím, že hormon mění vnitřní prostředí, a to brání infekcí. U nehormonalniho je cesta k onomu cizímu elementů v těle volná.

Obrázek
Kacerice
Žvatlalka
Žvatlalka

263 příspěvků
09. říjen 2008
Příspěvekod Matyldík » čtvrtek 14. září 2017, 19:57
Nechci hormony,byt ani ty dvě procenta,trpím na velké migrény,bojím se zhoršení.Prý to není pravděpodobné,ale ani nevyloučitelné.
Matyldík
Žvatlalka
Žvatlalka

133 příspěvků
03. leden 2014
Příspěvekod Kacerice » čtvrtek 14. září 2017, 20:19
Ibu píše:Mam obycejne stribrne telisko. Mirenu jsem zkousela a jakymsi zahadnym zpusobem mi nedrzela. Dr ji musel vyndat. Po x letech jsem si nechala zavest nehormonalni telisko, bala jsem se, ze opet nebude drzet, ale je to ok. Prvni 3 mesice jsem mela silnejsi menzes. Nyni je to ok, az na to, ze menstruuji po 21 dnech. Zavadeni nijak extra nebolelo. Pote jsem citila 1 den bricho jako pri silne menstruaci. Vzdy jsem citila ovulaci, cuz je nyni s teliskem intenzivnejsi. Za mne jsem docela spokojena.

To vypadá dobře, až na ten krátký cyklus :(.
Kacerice
Žvatlalka
Žvatlalka

263 příspěvků
09. říjen 2008
Příspěvekod Kacerice » čtvrtek 14. září 2017, 20:20
Matyldík píše:Nechci hormony,byt ani ty dvě procenta,trpím na velké migrény,bojím se zhoršení.Prý to není pravděpodobné,ale ani nevyloučitelné.

Tak to chápu, já na migrény netrpím, ale nerada bych začala :).
Kacerice
Žvatlalka
Žvatlalka

263 příspěvků
09. říjen 2008
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. září 2017, 20:30
První Mirena se mi "usazovala" rok, pak mi vymizela MS na celých krásných osm let. Po devátém roce s jedním a tím samým kouskem a s už pravidelným krvácením, jsem se rozhodla pro druhou. Tu mám rok a půl, bohužel s vymizením MS vymizela i chuť na sex. Což je tak jediná nevýhoda....
G.o.n.d.
Inkognito Inkognito