ADV TOP
ADV LEFT

Nitroděložní tělísko? Nebo něco jiného?

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karoli » pátek 24. listopad 2017, 18:41
Ahoj ženy. Už pár let neberu antikoncepci a nechci se spoléhat na plodný a neplodný dny. Přemýšlím, jak se chránit. Vím, že tu diskuze o tělísku a tak byly, ale ráda bych nějaké aktuální a hlavne osobní zkušenosti.
Tedy: máte nitroděložní tělísko? Hormonální nebo nehormonální? Výhody a nevýhody, nějaké zkušenosti, co mi gynekolog neřekne, protože sám nepoužívá a tak?
Případně typy na jinou antikoncepci, když fakt nechci zobat denně pilulky?
Díky moc Karol
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Matyldík » pátek 24. listopad 2017, 19:43
Ahoj,mám úplně čerstvou zkušenost......v září jsem si po hodně dlouhém rozmýšlení nechala dát nehormonální tělísko-zlaté.Cena 4000 Kč.Aplikace v pohodě,už po pár hodinách jsem o ničem nevěděla.Nyní mám za sebou dvě menstruace,přesně na den jako jsem byla zvyklá,jen zatím cca o dva dny delší cyklus.Ale na kontrole mi řekl MUDr,že i to se upraví.Jsem max spokojená,muž taky.Tluču se do hlavy,že jsem do toho nešla dávno a trápila se s antikoncepcí,migrénami atd.Jsem i při PMS mnohem klidnější,asi vědomí,že jsem chráněna :-) Ale to je můj subjektivní pocit.Držím palce při rozhodování....♥
Matyldík
Žvatlalka
Žvatlalka

133 příspěvků
03. leden 2014
Příspěvekod Pájík » pátek 24. listopad 2017, 20:40
Mám Mirenu, 2,5 roku. Nemám jediný problém. Ani zavádění nebyl. Já si jí slíbila, hned po šestinedělí Ondřejem. Chvilku jsem uvažovala o zlatém, ale nakonec pohodlnost zvítězila.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Melina » pátek 24. listopad 2017, 21:01
Ahoj, taky mám Mirenu, 2 roky. Zavést jsem si nechala v narkóze, jsem srab. První rok se to trochu usazovalo, ale podle mě to bylo mou hodně silnou menstruací. Nakonec jsem dostala lahvičku vit. K a od té doby vůbec nekrvácím.
Tělísko jsem nikdy nechtěla, opravdu hodně jsem se mu bránila, ale změnila jsem gynekologa a nový mě na ni "ukecal", načež jsem mu na poslední prohlídce děkovala a až k zemi se klaněla, že je to opravdu super!
Melina
Howgh
Howgh

5930 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Karoli » pátek 24. listopad 2017, 22:06
Ženy a jak je to s chutí na sex? Netlumi to?
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 22:18
Karoli píše:Ženy a jak je to s chutí na sex? Netlumi to?

U první mireny jsem cítila útlum, u druhé (mám ji dva roky) jsem úplně bez chuti na sex. Tudíž se jednou za měsíc musím nechat přemluvit, jinak bych vydržela klidně celý rok. Nevím, možná to souvisí i s věkem, je mi 45. Jo a kamarádky mi říkají, že je to chlapem. Nevím, zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by stál za to vyzkoušení :palma:
G.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 23:17

Mně Mirena jo.
F.r.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 23:28

mně tlumila, nechala jsme si vyndat předčasně
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 24. listopad 2017, 23:54
Inkognito píše:

mně tlumila, nechala jsme si vyndat předčasně

pomohlo to? Také zvažuji vyndání. S touhle frekvencí by mne musel osvítit Duch Svatý, abych otěhotněla, tak si říkám proč mít v sobě zbytečně nějaké hormony?
G.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sally » sobota 25. listopad 2017, 01:15
Karoli,
ano Mirena je hormonální, takže některé ty příznaky můžeš mít stejné jako u zobání pilulek. Já teda při pilulích brutus deprese, při Mireně to nebyly vysloveně deprese, ale byla jsem méně... nevím, aktivní? Taková jako nijaká, bez zájmu atd... (ale je pravda, že v té době jsem měla mimino a batole, 19 měsíců rozdíl, žádné babičky, manžel od nevidím do nevidím v práci, takže jsem padala na držku tak nějak celkově)
Chuť na sex mi to myslím neovlivnilo.... a uživala jsem si, že nemenstruuju....
Sally
Howgh
Howgh

7855 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Melina » sobota 25. listopad 2017, 06:22

Nevím, co je utlumení, u nás běžně 3x týdně, já jsem poslední dobou jako neřízená střela.
Melina
Howgh
Howgh

5930 příspěvků
01. březen 2008
Šumperk
Příspěvekod Peg » sobota 25. listopad 2017, 09:05
Me taky netlumila, naopak asi s tim klidem ze neotehotnim mi to dost pomohlo...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2560 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Barci » sobota 25. listopad 2017, 09:21
S tělískem nemám zkušenost, ale s Nuvaringrem jo. Je to normální HA, ale nezobrs prášky jen zavadis kroužek, mělo by to mít menší dávku hormonů, protože účinkuje přímo v místě. Cena je trochu vyšší 1100kc na tři měsíce.
Po třech měsících si to u mě sedlo, jak chuť na sex, která se nepatrně snížila, tak i nějaká náladová rozkolísanost.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3619 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Inkognito » sobota 25. listopad 2017, 09:45
Ahoj,
mám také to zlaté Goldlilly či jako se jmenuje. Mám už třetí za sebou a až asi na silnější menstruaci o něm nevím. I když to už po těch letech neřeším, zdá se mi to normální - mám ji prostě 5-6 dní, z toho tři dny opravdu hooodně.
Ale výhody - netrpím migrénami ( když jsem jedla pilulky, tak jsem pravidelně trávila dny v temné místnosti), neovlivňuje mi to hormonální cyklus - prožiju si ho i s "ovulací" a aspoň jednou měsíčně :-* máme lepší manželství, PMS mám stále, jsem protivná i sama sobě. Záněty netrpím. Zavedení se dá vydržet, i když se na to teda určitě neteším.Určitě si to naplánovat někam ke konci cyklu, kdy je děložní hrdlo otevřené. Mělo by se optimálně snad i při menstruaci nasazovat, ale to mi teda doktor nenabídl a já jsem ho do toho netlačila. Jednou mi to nasazoval přesně v půlce a to si teda pamatuji, už to zažít nemusím. Vytažení - jednou mi to vytahovali v narkoze kvůli jinému zákroku nesouvisejícímu s tímto a jednou při té výměně a to jsem nevěděla... doufám, že to pošlu inkognito
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Miladka » sobota 25. listopad 2017, 10:55
Myslela jsem, ze ho snasim dobre (nehormonalni). Ovsem po vybdani mam VYRAZNE slabsi menstruaci. A taky nemam obcasne bolesti bricha co byly..
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007