ADV TOP
ADV LEFT

Dřevěná terasa - zkušenosti

vše okolo zajištění bytů, domů, domova

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zubrienka » středa 01. červen 2011, 17:05
Ahoj,
myslím, že by to mohlo být jako u dřeva - hodně, opravdu hodně štěrku a pak, pokud si dobře pamatuju, tak velké dlaždice v určitých rozestupech, na které se pak dávaly ty nosné trámy.
Beton nám jeden kamarád (stavař) taky radil, ale všichni ostatní (taky odborníci) to naznali jako zbytečné :D .
Tak jsme šli tou jednodušší cestou a zatím dobrý.
Jo a protože máme tu terasu obezděnou ze 3 stran, tak se tam musela dávat nějaká drenáž, ale vím jen, že to byli nějaké děravé trubky.
Ž.
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1467 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov
Příspěvekod Cebinka » středa 01. červen 2011, 18:34
díky...
takže dlaždice? Stačí nějaké obyč. betonové? A jak velké rozměrově (přibližně)
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Zubrienka » pátek 03. červen 2011, 07:05
Cebi, poptám se manži, ať ti netvrdím nějaké bludy. Ty kachle byly hodně velké - tak 40x40 ???
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1467 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov
Příspěvekod Helča » pondělí 09. září 2013, 09:09
A já té smazané reklamy teda využiju a zeptám se, jestli máte někdo na terase položenou dlažbu na terčích a jakou dlažbu tam máte?
Může tam jít 4cm tlustá, ale mám obavu ze zátěže, ona je pak i 2,5cm, ale ta vychází cca tisícovku na m2 a my jich máme 40 :palma: , resp. chápejte to tak, že čím víc ušetříme, přibližuje se mi vidina, že zbyde i na kuchyň ;-)
Edit: ta 4cm vychází žeprý cca 600/m2
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3947 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod davčík » čtvrtek 14. září 2017, 08:50
WPC asi vydrží více. A taky záleží na více okolnostech. Jak dlouho svítí na terasu slunko. Kolik je nad zemi, vlhkost., atd.
davčík
Pískle

54 příspěvků
30. květen 2016
Příspěvekod Pajaajan » sobota 28. říjen 2017, 19:42
Ráda bych obnovila diskusi, protože stávající je sice stará, ale téma pro mě aktuální. Jaké materiály na terasu 2017/2018 jsou vhodné?
Pajaajan
Pískle

2 příspěvků
28. říjen 2017
Příspěvekod Jolanka » pátek 29. červen 2018, 14:13
Ahoj, snažila jsem se tu najít podobnou diskuzi ale nenaěšla jsem... řešil tu někdo kombinaci terasy z dřevoplastu a kamene? CHtěla bych, aby ta terasa plynule přešla do kamenné cestičky, dá se dřevoplast položit tak, aby byl téměř na zemi a nebyl na okrazi žádný ochranný lem? Všude vídám že je trochu výše postavený nebo že je ukončený nějakým speciálním koncem ale já bych potřebovala, aby tam mezui tou terasou a kamenem nebyl žádný schod a ta poslední parketa byla fakt ta parketa, ne žádné ukončení... dívala jsem se třeba tady http://www.inoutic.cz/terasy-twinson protože tu firmu znám, ale nechci vypadat jak idi*t :D
Jolanka
Pískle

23 příspěvků
30. srpen 2012
Příspěvekod Bluehawk » pátek 29. červen 2018, 20:02
Da, ale neni to dobry napad.
Drevoplast se pridelava na rosty. Ty sice samozrejme jdou zapustit, ale pokud zaprsi, bude stat vrchni vrstva ve vode. Odvodneni kanalkem, vyspadovanim, masicni drenazi, je sice mozne, ale je to komplikace.
Ac ma drevoplast proti vode solidni odolnost, asi mu to svedcit nebude. Montaznim rostum taky ne. Pokud to tak opravdu chces, bude muset odvodneni vyresit.
Bluehawk
Kibibi
Kibibi

200 příspěvků
21. září 2006
Žalhostice
Příspěvekod Jolanka » pondělí 02. červenec 2018, 14:16
Dík za odpověď, tak to já si asi nechám zajít chuť... nevím jestli se mi to hcce řešit :-Z no, asi uvidím podle ceny, ta se asi zvýší předpokládám.
Jolanka
Pískle

23 příspěvků
30. srpen 2012