ADV TOP
ADV LEFT

Ribomunyl u kojence

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vitix » čtvrtek 29. květen 2008, 03:50
Ani ne roční syn byl kvůli častým infekcím (hlavně záněty uší) vyšetřen imunologem, který z krve zjistil, že má velmi nízké hodnoty (pod normu) protilátek IgA, IgG, IgM. Předepsal mu na 3 měsíce přípravek Ribomunyl, po užívání půjde na kontrolní odběry. Jenže já s tím mám problém. Za prvé se v příbalovém letáku píše, že je to určeno až pro děti od jednoho roku. Za druhé jsem hledala na netu informace a někteří imunologové zastávají názor, že by se neměly imunostimulátory dávat takto malým dětem právě proto, že proces utváření imunity je dokončen kolem 2,5-3let. Sám imunolog mi řekl, že ty hodnoty u syna mohou být ovlivněny častými infekcemi, užíváním ATB a také to může být v tomto věku do jisté míry fyziologické, protože u něj může být pomalejší nástup vytváření protilátek, které u dětí prudce klesají od půl roku, kdy má získané od matky z prenatálního obodbí, až do roku, kdy si začíná vytvářet protilátky vlastní.

Jaké máte zkušenosti s užíváním Ribomunylu u dětí, zaznamenaly jste nějaké vedlejší účinky? Opravdu to může zvýšit hodnoty protilátek? Najde se tady maminka, jejíž dítě mladší jednoho roku Ribomunyl užívalo?

Díky moc za reakce.
Vitix
Pískle

3 příspěvků
28. květen 2008
Příspěvekod Xmonika » čtvrtek 29. květen 2008, 05:52
Ahoj,

Ribomunyl syn také užíval,ale to mu bylo něco přes 3 roky. také bývyl často nemocný,hlavně na průdušky. Vím,že mu tenkrát ten lék zabrala imunita se mu posílila.
Ale myslím, že do určitého věku prostě děti bývají často nemocné. Nějaký čas trvá než si vybudují svoji imunitu . Musím říct, že tak okolo těch 7 nebo 8 let se to nějak ustálilo a máme od nemocí klid.

Nejhorší je období než se dostanou do školy, zpočátku neumí pořádně smrkat a když se to naučí, tak pak zase ve školce kýchají a nezakrývají si nos ani pusinky.

Druhý syn byl nemocný zatím jednou a to nic vážného,tak uvidíme.

Každopádně vím, že mu tenkrát ten lék zabral a žádné vedlejší účinky jsem nepozorovala. ;)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Xmonika
Treperenda
Treperenda

1175 příspěvků
15. červenec 2007
Rychvald
Příspěvekod Baru » čtvrtek 29. květen 2008, 20:12
Ahojky,
tak my Ribomunil užíváme asi od roku a půl a žádné vedlejší účinky se na Kiky neprojevily. On to totiž není v podstatě lék, ale mix breberek, které dítěti postupně podáváš a ono si proti nim buduje samo protilátky. Pokud vám ho doktor předepsal, tak k tomu má určitě závažný důvod. Já bych ho synovi dávala. Jen pozor v období kdy onemocní, tak ho radši vysadit - mohl by ho oslabovat při léčení prodělávané choroby.
Snad jsem ti pomohla
Baru
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Baru
Treperenda
Treperenda

1347 příspěvků
21. září 2006
Praha