ADV TOP
ADV LEFT

Alternativní léčba - homeopatie, Bachovy esence, bylinky...

Alternativní léčba - homeopatie, Bachovy esence, bylinky...

Příspěvekod Naja » čtvrtek 21. prosinec 2006, 11:44

Diskuze pro všechny, které oslovují alternativní způsoby léčby.

Na úvod několik slov k používaným metodám.

Homeopatie
Její základní myšlenkou je teze, že podobné je léčeno podobným. Látka, která je schopna u zdravého člověka vyvolat symptomy nemoci, dokáže tyto symptomy u nemocného člověka vyléčit.
Pojmem "symptom" jsou v homeopatii míněny změny, které mohou nějakým způsobem souviset s určitou nemocí nebo pocitem vnitřní nevyrovnanosti a které jsou vnějším vyjádřením tohoto stavu.
V klasické homeopatii se podává jeden lék v jednom čase. Hlavní ideou je léčení osobnosti jako celku.

Bachovy květové esence

Tyto esence pomáhají člověku zvládat negativní emoce (strach, žárlivost, nejistotu...) Jsou vyrobeny z divoce rostoucích rostlin a jsou vhodné i pro děti, těhotné či kojící ženy.

Zavěrem ještě moudrá slova Dr. Bacha.
"Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jenom oprava; nástroj, kterým si naše vlastní duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, které by nadělaly větší škody a aby nás zavedla na cestu pravdy a světla, ze které bychom nikdy neměli sejít."

Homeopatické deníčky

Historie
Potence, dávkování, Arnica - lék první volby při zranění
Rány, poranění, poštípání
Popáleniny, opařeniny, zlomeniny
Co s sebou do porodnice?
Miminka - kolika a obtížná dentice
Virózy a chřipky
Rýma
Kašel
Kinetóza, tréma

Léky uvedené v deníčcích jsou většinou základní a osvědčené indikace. Výčet použitelných léků tedy není úplný. Doporučuji zakoupit např. Kompletní příručku homeopatické léčby od Mirandy Castro, kde je i malé repertorium a můžete dohledat lék dle aktuálních symptomů.
Naposledy upravil Naja dne 24. leden 2011, 13:45, celkově upraveno 2
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Evelion » čtvrtek 21. prosinec 2006, 19:37

Najo
Už jsem tu ... :wink:
Momentálně poměrně úspěšně aplikuju krizovky na papouška :)
Adaptoval se díky nim naprosto NESKUTEČNĚ rychle.

A já si je budu taky preventivně dávat do pití :roll:
Evča + Matyáš (11,5let)
Evelion
Klevetnice
Klevetnice

Příspěvekod Cokoladka » čtvrtek 21. prosinec 2006, 19:44

Najo-hurá odemčeno:-)) moc jste mi tu chyběly a na emimino jsem se neměla čas podívat:-(
HURA HURA HURA, mám Vás tady:-))
Pa Hana a Lukajda
ObrázekObrázek
Cokoladka
Klábosilka
Klábosilka

Příspěvekod Naja » čtvrtek 21. prosinec 2006, 20:07

Evi
papoušek 8O , já myslela, že sis pořídila pesonauta... :wink:
Hele, kdybys potřebovala ještě něco dokápnout k těm krizovkám, tak to můžeme přes svátky doladit. 8)

Hani
taky tě ráda vidím. :)
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Evulka » čtvrtek 21. prosinec 2006, 21:17

Paráda, že je odemčeno :).

Už více než týden neúspěšně léčím homeopatiky dětský kašel :(.

Ale hlavně jsem se chtěla poradit na lék na afty: starší holčička má už asi 10 dní vlhký kašel, při kterém dvakrát zvracela (zdá se, že na tento symptom zabrala Ipecacuanha), rýmu s hustým nazelenalým hlenem, občas teplotu, a teď k tomu všemu se jí na jazyku objevily afty a stěžuje si na bolest dásní (má je naběhlé), žlutobíle potažený jazyk.

Kašel už nějak doklepeme, chtěla bych řešit hlavně ty afty, protože kvůli nim skoro nic nejí :(. Zkoušela jsem Mercurius - od včerejška, zatím bez zlepšení.
Eva
Evulka
Diskutérka
Diskutérka

Příspěvekod Naja » čtvrtek 21. prosinec 2006, 22:08

Evulko
jakou potenci a jak často jsi dávala?
Mercurius je hlavním lékem na vřídky v ústech, ale měly by odpovídat generálie - zvýšené slinění (musí hodně polykat), ochablý jazyk, příp. zhoršení večer a v noci, páchnoucí dech, žlutě povleklý jazyk
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Kiki » čtvrtek 21. prosinec 2006, 22:20

Neni neco pro kocky aby se furt nemrouskala?? Dik za radu.
Kiki
Kecka
Kecka

Příspěvekod Naja » čtvrtek 21. prosinec 2006, 22:32

Bebet
pokud je někdo léčen konstitučně, není dobré do toho zasahovat akutním homeopatickým lékem. Nevíme, zda se jedná opravdu o infekci nebo jen reakci na konstituční lék. Je lépe nasadit byliny, čaje, tinktury, alopatické léky. Výjimkou je přímé ohrožení života. Paní Valentová je výborný homeopat, zavolej jí a nech si vše znovu vysvětlit. Bude zase líp, uvidíš. Držím palečky, aby to bylo co nejdřív.
Na ten kašel vyzkoušej šťávu z cibule (2 cibule pokrájet, zalít 3 lž. medu, pustí šťávu), dává se lžička, často, třeba po hodině. Pro sebe se uvař meduňkový čaj a 3x denně popíjej. :wink:
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Naja » čtvrtek 21. prosinec 2006, 23:06

Bebet
aha, tak já jsem to špatně pochopila. :oops: A na žebřík s věkem jsem se taky nepodívala. :roll: Obecně lze říct, že se homeopaticky řeší věci, které se určitým způsobem zaseknou. Rýmečky a kašílky - to nemá moc smysl, pokud se nejedná o nějaké vážnější stavy. Neznám vaši situaci, takže ti k tomu asi víc neřeknu. Na tvém místě bych opravdu znovu zavolala homeopatce a zeptala se. A pokud něčemu nebudeš rozumět, tak požádej znovu o vysvělení.
Jo a malé můžeš kapat do nosánku Vincentku (bez bublinek a tím pidi kapátkem, co je na dětských kapičkách).

Kiki
obávám se, že to bude na kastraci. Ale zkus trochu popsat povahu kočky, její zvyky apod. Třeba na to napasujeme nějaké bachovky. Zatím jsem se s tím nesetkala, takže by to byl z mé strany spíš experiment.
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Naja » čtvrtek 21. prosinec 2006, 23:38

Bebet
no jo, je to složitější. Na jaře začnou kurzy domácí homeo, tak máš šanci. :wink:
Hele, takže jste konstituční lék dávali?! A jak je to dlouho? Reakce může být klidně i za měsíc.
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Lesley » čtvrtek 21. prosinec 2006, 23:43

Ahojky. Můžu se taky zeptat?
Jsou nějaká homeopatika na zánět močových cest? Zatím se to snažíme už třetí den prolívat urologickým čajem, ale zatím nic-moc lepší. Pravděpodobně se to stalo po přechozené chřipce, aspoň si to já myslím, že se to prostě "někam" vrazilo. Jo, a těsně před akutním pálením bylo náhlé prohlazení organismu ( takové kratičké proběhnutí venku jen v tričku :roll: ).
never say never
Lesley
Kecka
Kecka

Příspěvekod Naja » pátek 22. prosinec 2006, 09:00

Lesley
musíš napsat víc informací, jak se to projevuje, čím zlepšuje, čím zhoršuje.

Bebet
tak to skutečně vypadá spíš na akutní onemocnění než na reakci. Nicméně... prolévala bych Vincentkou a rýmečku nechala odeznít.
A čemu máš věřit? Rozhodnutí je na tobě, s tím ti nikdo nepomůže. :wink:
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Evulka » pátek 22. prosinec 2006, 17:43

Najo, dala jsem večer asi 4x Mercurius 9CH, druhý den pak 2x. Možná to bylo málo na to, abych chtěla zlepšení. Začala jsem jí ho dávat dneska zase a zkusíme vydržet déle. Symptomy u Mercuria sedí nejlíp (porovnávala jsem ještě s Arsenicem, Heparem, jiný lék mě nenapad :))
Eva
Evulka
Diskutérka
Diskutérka

Příspěvekod Naja » pátek 22. prosinec 2006, 19:56

Evulko
snižovat počet dávek má smysl v případě, že se to začne zlepšovat. Možná ta 9 nestačí energeticky a chtělo by to 15. Jestli nemáš, hoď 9 do 50 ml lahvičky, do 2/3vody, lžička lihu, až se rozpustí 40x uhoď o pružnou podložku a dávej po lžičkách. Četnost podle toho, jak se to bude vyvíjet. Se zlepšením prodlužovat interval. Když tak se ještě zítra ozvi, co to dělá.
Naja
Howgh
Howgh

Příspěvekod Evulka » sobota 23. prosinec 2006, 12:43

Tak jsem ráno zakoupila Mercurius 15CH. Lékárník mě zaskočil otázkou, jaký Mercurius chci, tak jsem vzala solubilis :?:. Zítra napíšu, jestli jsme se zlepšili.
Eva
Evulka
Diskutérka
Diskutérka

Další

Zpět na Potřebuji pomoc - Domácí lékař pro každý věk i stav