ADV TOP
ADV LEFT

Alternativní léčba - homeopatie, Bachovy esence, bylinky...

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Princezna-lada » úterý 25. leden 2011, 06:23
Tak jsem to večer promyslela, co se sebou udělám. Základ je Shiatsu, pak vložky Hanák do bot na bolavý vbočený palec, šlapání hrachu, reflexní terapie i ledvin a štítné žlázy, vitamínovou kůru podle Patakyho a homeo na mojí současnou rýmu. A doufám, že do týdne bude znát nějaký výsledek.
Princezna-lada
Pískle

72 příspěvků
05. prosinec 2009
Strakonicko
Příspěvekod Jankap » úterý 25. leden 2011, 10:56
Příspěvekod Lydushe » úterý 25. leden 2011, 11:48
Princezno lado do týdne???
Jak dlouho myslíš, že ty problémy u Tebe zrály a jak dlouho trvají? Nelze se zbavit všeho najednou a hned..
Ty terapie bych nasazovala postupně a opatrně..
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Naja » úterý 25. leden 2011, 11:56
Lydushe píše:Princezno lado do týdne???
Jak dlouho myslíš, že ty problémy u Tebe zrály a jak dlouho trvají? Nelze se zbavit všeho najednou a hned..
Ty terapie bych nasazovala postupně a opatrně..

Ale bylo by to hezký, kdyby se děly zázraky do týdne, což? ;-)
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6108 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Lydushe » úterý 25. leden 2011, 12:49
Příspěvekod Třebule » úterý 25. leden 2011, 13:10
Lydu, mám takovej diletantskej dotaz... Lze olej k porodu dát komukoli, kdo nemá vyloženě kontraindikace k jedné z těch složek? Nebo je to blbost a je záhodno, aby osobu někdo předem znal atd...
Jde mi o to, že švagrová bude mít brzičko mimi a já shodou okolností narazila na oleje k porodu, který doporučuje Vivian Lunny. Některý z nich mám, tak mě napadlo jí něco umíchat podle toho rozpisu (např. obklad křížové kosti- levandule, šalvěj muškátová, mandarinka; masážní směs též pro první dobu- růže 8k., šalvěj m. 3k., geranium 6k., levandule 2k., růžové dřevo 6k.- do 50ml šípkového oleje; a další)
S tím souvisí i další dotaz- můžu použít pouze, co mám (geranium, šalvěj, levandule, mandarinka a nešípkovej :) olej), nebo je přesné složení pro výsledek poměrně zásadní?
Díky moc za trpělivost s aromadiletantem!

Najo, Emule měla v sobotu třetí Siliceu, od včera rudé oko- oči. POkud by to byla reakce (měly jsme celý podzim v tomto duchu), kdy by to mělo asi zmizet? Dnes už je to lepší, ale dobrý ne... (kapem Ophth. Septonex, na noc měla i tutéž mast, přidávám dle možností obklady ze světlíku a heřmánku- ale je to boj...) Díky!
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

455 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Naja » úterý 25. leden 2011, 13:50
Třebule
to vypadá na reakci :-). Tak pěkně kapejte a mazejte. :-)

Naja
Howgh
Howgh

6108 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Jankap » úterý 25. leden 2011, 15:37
Princezna-lada píše:Tak jsem to večer promyslela, co se sebou udělám. Základ je Shiatsu, pak vložky Hanák do bot na bolavý vbočený palec, šlapání hrachu, reflexní terapie i ledvin a štítné žlázy, vitamínovou kůru podle Patakyho a homeo na mojí současnou rýmu. A doufám, že do týdne bude znát nějaký výsledek.

Princezno Lado,
když to člověk přežene, tak taky může skončit v nemocnici!
Vem to volněji, ano?
1) šlapání hrachu - to ničemu neuškodí, na Hanáka jsem sama zvědavá
2) shiatsu pracuje stejně jako homeopatie s energií, je fajn, doporučuju ho ráda, ale s homeopatií bych ho míchala jen tam, kde jsem si jistá, že je homeopatický lék správný, že pracuje a že pracuje dobře ... vyber si, čím začneš, ale nezačínala bych s obojím najednou (když se ti rýma zlepší, tak co zabralo? homeo nebo shiatsu? nebudeš vědět)
3) reflexní terapie ... zvaž, aby to nebylo na tělo moc, aby ho každá léčebná metoda netlačila jiným směrem
4) vitamíny by škodit neměly
Když to vezmeš s rozumem, je to program nejméně na dva měsíce...
Jankap
Howgh
Howgh

6072 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Lydushe » úterý 25. leden 2011, 16:14
Jankap píše:
Princezna-lada píše:Tak jsem to večer promyslela, co se sebou udělám. Základ je Shiatsu, pak vložky Hanák do bot na bolavý vbočený palec, šlapání hrachu, reflexní terapie i ledvin a štítné žlázy, vitamínovou kůru podle Patakyho a homeo na mojí současnou rýmu. A doufám, že do týdne bude znát nějaký výsledek.

Princezno Lado,
když to člověk přežene, tak taky může skončit v nemocnici!
Vem to volněji, ano?
1) šlapání hrachu - to ničemu neuškodí, na Hanáka jsem sama zvědavá
2) shiatsu pracuje stejně jako homeopatie s energií, je fajn, doporučuju ho ráda, ale s homeopatií bych ho míchala jen tam, kde jsem si jistá, že je homeopatický lék správný, že pracuje a že pracuje dobře ... vyber si, čím začneš, ale nezačínala bych s obojím najednou (když se ti rýma zlepší, tak co zabralo? homeo nebo shiatsu? nebudeš vědět)
3) reflexní terapie ... zvaž, aby to nebylo na tělo moc, aby ho každá léčebná metoda netlačila jiným směrem
4) vitamíny by škodit neměly
Když to vezmeš s rozumem, je to program nejméně na dva měsíce...

hezky jsi to napsala. V podstatě jsem chtěla napsat něco podobného. :erik:
Lydushe

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lydushe » úterý 25. leden 2011, 17:34
Třebule píše:Lydu, mám takovej diletantskej dotaz... Lze olej k porodu dát komukoli, kdo nemá vyloženě kontraindikace k jedné z těch složek? Nebo je to blbost a je záhodno, aby osobu někdo předem znal atd...
Jde mi o to, že švagrová bude mít brzičko mimi a já shodou okolností narazila na oleje k porodu, který doporučuje Vivian Lunny. Některý z nich mám, tak mě napadlo jí něco umíchat podle toho rozpisu (např. obklad křížové kosti- levandule, šalvěj muškátová, mandarinka; masážní směs též pro první dobu- růže 8k., šalvěj m. 3k., geranium 6k., levandule 2k., růžové dřevo 6k.- do 50ml šípkového oleje; a další)
S tím souvisí i další dotaz- můžu použít pouze, co mám (geranium, šalvěj, levandule, mandarinka a nešípkovej :) olej), nebo je přesné složení pro výsledek poměrně zásadní?
Díky moc za trpělivost s aromadiletantem!

Třebule :D jsi mě pobavila s tím diletantem.
Olejíček švagrové umíchat můžeš. Šípkový olej má svá specifika užití - např. je hodně hutný a mastný, výborně hojí jizvy apod. Já ho třeba nepoužívám, protože mi nevyhovuje. Když ho používám, tak ho ředím nějakým "sušším" olejem. Takže to dej klidně do jiného oleje.
Může to mít ovšem úskalí, a to takové, že se švagrové přihodí jiný stav a že jí olej nesedne a nepomůže. S tím porodem je nejjednodušší, když se dá třeba partnerovi seznam silic s účinky (heslovitě 2-3 slova) a pak se vybere podle aktuální potřeby. Pokud připravuju směsky dopředu, tak se většinou snažím s maminkou probrat to, čeho se nejvíc obává, co si myslí, že se může přihodit, co od porodu očekává apod.
Křížové bolesti jdou často u maminek, kdy miminko je špatně narotované.
Jinak odpověď na tvou první otázku: ano olej k porodu lze dát komukoliv, kdo nemá problém s nějakou složkou směsi (problémem myšleno i čichový negativní vjem). Prostě když mi to nevoní, nenechám se tím napatlat
;)
Lydushe

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lydushe » úterý 25. leden 2011, 23:28
Jankó.. děkuju!!!
za podpis a vůbec :erik:
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Třebule » středa 26. leden 2011, 14:23
Najo, díky, oči vypadají už dobře (ťukťuk), tak snad to tentokrát byla opravdu jen reakce!
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

455 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Naja » středa 26. leden 2011, 14:31
Třebule
:hura:

Naja
Howgh
Howgh

6108 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Miladka » středa 26. leden 2011, 23:24
Najo, už jsem tu zas :oops: (případně prosím někoho jiného..)

Teď pro změnu něco pro mě... Minimálně deset dní mě bolí v krku. Chvílema je to lepší, chvílema horší, jako když polykám a mám v krku žiletku. Ale to je všechno. Jsem unavenější, ale rýmu nemám a kašlu hodně občas, to je pak takový hodně suchý kašel, ale jen chvilku. Už si připadám jak hypochondr, co jen polehává a nic mu vlastně není..

Dávám si s dětma lžičku tymiánového sirupu, ale to je všecko. Co bych ještě mohla zkusit??

Díky moc,

Milada
Miladka
Kecka
Kecka

1519 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Lydushe » čtvrtek 27. leden 2011, 09:09
Miladka píše:Najo, už jsem tu zas :oops: (případně prosím někoho jiného..)

Teď pro změnu něco pro mě... Minimálně deset dní mě bolí v krku. Chvílema je to lepší, chvílema horší, jako když polykám a mám v krku žiletku. Ale to je všechno. Jsem unavenější, ale rýmu nemám a kašlu hodně občas, to je pak takový hodně suchý kašel, ale jen chvilku. Už si připadám jak hypochondr, co jen polehává a nic mu vlastně není..

Dávám si s dětma lžičku tymiánového sirupu, ale to je všecko. Co bych ještě mohla zkusit??

Díky moc,

Milada

Milado, zkus deníčky u mě v podpisu - kašel a rýma + bolení v krku. Jsou tam i nějaké bylinkové recepty.
Ať je líp! :erik:
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko