ADV TOP
ADV LEFT

spánkové EEG - 4 leté dítì

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ro » pátek 09. leden 2009, 21:00
na eeg by se nemělo dávat nic ze sedativ, dávají to jen v případku, že to pravdu jináč nejde, tj. na potřetí se to nepodaří - ovlivňuje to výsledné křivky. Salecko, já bych se předem tolik nebála, když jsem vedla poprvé moje těžko uspatelné a v poledne rozhodně nespící dítko na "spací" eeg, tak tam usnula tak rychle, že ani nestihli naměřit tu usínací fází :D Dodnes nechápu, ale u naší neuroložky fakt dokáže usnout na povel a bez zlobení
Uživatelský avatar
Ro
Drbna
Drbna
 
4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Ro » pátek 09. leden 2009, 21:28
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=109050

Loni byla Joko potřetí, spolupracovala naprosto, byla už jen se mnou a i když jsem zase byla přesvědčená, že tentokrát neusne, tak opět usnula a bylo vše v pohodě
Uživatelský avatar
Ro
Drbna
Drbna
 
4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Gothic » pátek 09. leden 2009, 21:30
Salecka nám ho robili cca v 2,5 roku, a uspávali sme ho v kočíku. Nezaspí vám ani v aute v sedačke?

A dohodla som to tak, že proste mu dali tú čapicu, ja som ho kočíkovala po okolí, keď zaspal, tak mu nagelovali hlavu v spánku, napojili elektródy, namerali. ale usnínaciu a zobúdzaciu fázu nemáme natočenú, čo už. On nespolupracuje, spánkové bolo jediné, čo sa dalo, pretože pri vedomí, im tam reval pol hodinu tak, že údajne to ešte nevideli. A to je súkromné centrum, kde sa ho snažili zabaviť hračkami.

Pri EEG je blbé, že tam to dieťa nesmie plakať, kričať, moc sa hýbať, musí byť proste vklude. Ak chlapeček spolupracuje, dá sa mu to vysvetliť (nemá problém s porozumením) tak myslím, že v 4 rokoch by ste to mohli zvládnuť.

Prečo vám musia robiť spánkové pri vedomí nestačí?

Viem, že u nás sa dá prísť si tam lahnúť aj na noc a natočí sa to v noci v spánku, ale ako píšem je to súkromné centrum. tiež si myslím, že sedáciu vám asi nedajú, to sa skôr zvykne dávať pri BERE alebo OAE. ale SD znie ako sedácia, takže možno vám niečo dajú, tažko povedať. Nezaspí ani pri TV proste nijak už, ani keď je moc unavený? Môj by v kočíku zaspal ešte aj teraz tiež má 4 roky :-)

Ostatne nedávno mu robili v spánku OAE, ale tiež sme tam museli ísť 2X ako na EEG, málokedy sa nám niečo podarí na prvý raz.
<a><img><img></a>http://www.baby-cafe.cz/modules/coppermine/albums/userpics/10627/autik100_50.jpg[/img]
Uživatelský avatar
Gothic
Krafařka
Krafařka
 
983 příspěvků
23. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Lesana » pátek 09. leden 2009, 21:58
Gothic píše:. ale SD znie ako sedácia, takže možno vám niečo dajú, tažko povedať.


SD je spánková deprivace - tedy jak mozek reaguje, když mu zakážeme spát (tedy buď dítě vstává dřív, než je zvyklé, nebo se udržuje "při vědomí", když už chce jít spát).
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesana
Klevetnice
Klevetnice
 
3449 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Breburda » pátek 09. leden 2009, 22:53
Ahoj,
EEG už jsme absolvovali několikrát, dřív nějak usnul sám - venku zima, přijde do tepla, je tam klídek, pološero, nakonec nějak usnul. :D
Na posledním EEG /4 1/2 roku/ už po nás sestra nevyžadovala spánek, malej teda suprově spolupracoval - otevři oči, zavři oči, pak mu pustila takový jako stroboskop. Jen jsem ho držela celou dobu za ruku, aby na to nebyl sám.
/měli jsme opakované febrilní křeče, proto kontroly kvůli vyloučeni eplepsie/ :(

Zkuste si vzít třeba oblíbenou usínací knížku nebo hračku, třeba to pomůže. ;)
Martin 5/04, Verunka 2/08, Tom 7/09
.-._.-._.-._.-._.-._.-._.-._.
Fotoprojekt 52 http://brebu52.blogspot.com
Uživatelský avatar
Breburda
Treperenda
Treperenda
 
1496 příspěvků
04. listopad 2007
Liberecko
Příspěvekod Ro » pátek 09. leden 2009, 23:03
Lesano díky, to jsem zapomněla Salecce zdůraznit, jen jsem ji chtěla uklidnit ohledně sedativ.

Sal - spánkové eeg je nejspolehlivější metoda ku zjištění vývojové zralosti mozku - měří se alfa, beta i delta vlny tj. usinání, fáze spánku a vzbouzení - a to vše s ohledem na podněty a vzruchy. Měří se i vlnová délka vzruchů s ohledem na stres, na typ dýchání, na oční podněty. Pro základní diagnozu většinou stačí cca dvě třetiny z předepsaného měření - tedy v tomto věku dítěte. Asistentka si většinou dělá poznámky, zda měření proběhlo pod správným impulsem, nebo zda se nezadařila spolupráce. Když se něco nedaří, většinou přeskakují rovnou dál,aby dítko fakt usnulo, ta fáze usínání a hroužení do hlubšího spánku je pro ně nejdůležitější, tam poznají nejvíc. Dítko bývá mírně ve stresu, takže pokud je skutečně neurologicky nevyzrálé, tak ti tam z vyčerpání usne jak malina. Autista neusne, ten se nevyčerpá - ale to je zase jen laická poučka, byť podložená zkušenostmi.
Uživatelský avatar
Ro
Drbna
Drbna
 
4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Vranecka » sobota 10. leden 2009, 09:39
My jsme byly na tomhle vyšetření s oběma dětmi. S malou před 9ti lety a s Vojtou asi před měsícem. Dost jsem se stresovala, protože s malou to díky přístupu paní Dr. bylo docela peklo. :grr: A věta - Sestřičky chtějí, aby dítě při vyšetření usnulo - mi na klidu nepřidala. Ale tentokrát jsem se objednala do FN a proběhlo to úplně v pohodě. Mohla jsem malého chovat, lehli jsme si spolu na takové to "pytlokřeslo" (nechtějte vidět, jak jsem se z něj potom dostávala :oops: ) a když pořát nechtěl zabrat (hrozně se mu líbili všechny ty hadičky a blikátka), mohla jsem si ho dát do šátku a on opravdu usnul :? :D . Všichni byli moc příjemní .
Uživatelský avatar
Vranecka
Treperenda
Treperenda
 
1388 příspěvků
22. květen 2008
Příspěvekod Ro » pátek 06. únor 2009, 21:06
Sal, budu moc držet palce, aby u vás taky tak zafungoval. A vidíš, ani to nebolelo :D:D:D:D A hlavně máš klid a doktorky věděj, jak ti poradit, co máš tolerovat, co máte pilovat a drilovat. Z dysfázie vyroste, řeč se prostě dá znovu zapojit. Zní to asi blbě, ale gratuluji k diagnoze, svým způsobem je to výhra. Tak si hezky hrajte :-*

Jo a hlavně dobře vychytejte to dávkování, fakt je lepší určit dávku podle vlastního pocitu, doktorka to těžko na dálku nebo během deseti minut u ní zhodnotí. Máte postupné nasazování od 1ml jako měla Joko?
Uživatelský avatar
Ro
Drbna
Drbna
 
4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Ro » sobota 07. únor 2009, 19:29
Ano. Ale dávkovaly jsme trochu jinak: začínala jsem na 1-1, pak 2-1, pak 2-2, každý cca čtvrtý den o 1 ml zvýšit jednu dávku. A dělat to tak do doby, dokud to bude prospívat, dokud se neobjeví něco negativního, my skončili na 5-4 a Johana najednou měla agresivní chvilky, že šla a bouchla něčím něco někoho, tak jsme snížili na 4-4 a na tom setrvali. Původní předpoklad byl, že nemáme překračovat 5-5. Měla cca 16 kg, byla dost vysoká, začínali jsme ve třech letech a dvou měsících.
Během týdne po nasazení naprosto přestaly občasné hyperaktivní záchvaty po psychické námaze (třeba malovala trochu déle a pak z toho měla hyperaktiváčka s potřebou skákat, točit se, hýkat atp.)
Uživatelský avatar
Ro
Drbna
Drbna
 
4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Ro » sobota 07. únor 2009, 19:45
Původně doktorka říkala, že maximálně na půl roku, ale když slyšela a viděla, jak to perfektně zabralo a jak se Joko rozmluvila (hodně pomohla právě i školka se spoustou podnětů v pravý "nabuzený" čas), tak jsme nakonec brali skoro celý rok.
Pak cca rok jsme nebrali a teď jsem opět od května požádala, přišlo mi, že Johana stagnuje. Ale tentokrát už nebyl účinek tak očividný, alespoň mně se zdálo. Ovšem předevčírem jsem byly na kontrole u psycholožky a prý jsme už srovnaly i ten poslední chybějící půl rok, podle ní kromě horší výslovnosti a pravděpodobné pozdější dysgrafie už Johana žádný obzvláštní problém nemá. Momentálně vysazujeme (postupně, aby Johana tři týdny nešílela, než se to srovná), v březnu jdeme na eeg, podle toho, co říkala psycholožka, by teoreticky mohlo být už eeg naprosto v pořádku, hlavně ohledně zralosti i funkčnosti řečového centra. Ale až zas tolik nám nefandím, uvidíme.

Jo a ještě k tomu cvičení, to mám zase odjinud, ale fungovalo to taky dost dobře. Mnohem lépe, než ukazování na obrázcích, fungovalo pojmenovávání předmětů, tj. něčeho prostorového, na co šlo sáhnout. Jde o spojení zvuku a hmatu, prý je to pro rozvoj řeči účinnější než spojení řeči a zraku - nevěřila jsem, ale příběhy s plyšáky nebo gumovými zvířátky či papírovýma loutkama fungovaly mnohem líp, navíc Johanu mnohem víc bavily. Navíc se na tom mnohem lépe učí rozpoznávání prostoru (včetně používání předložek). No a sklon k pohybovým hrám před statickými jsem neměla potlačovat, spíš ho usměrňovat. Takže třeba pexeso či loto u nás bylo vždy s tanečky - kdo najde správný obrázek, musí se zatočit nebo skákat nebo hodit míč do koše, teda nemusí, ale smí - má to jako výhru.

Tak snad už jsem nic nezapomněla, třeba ti z toho něco poslouží
Uživatelský avatar
Ro
Drbna
Drbna
 
4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Tyty » neděle 08. únor 2009, 20:57
Nečetla jsem vše, ale chtěla jsem jen říct, že jsme to s dcerou absolvovali akorát v těch čtyřech, možná čtyřech a čtvrt a zvládla to dost dobře.
Hodně ale záleží na domluvě s personálem, kamarádka měla dost problémy.
Oni se zeptají, kdy chodí dítě spát, atp... Dcera také usínala dlouho, čůrala, atd., ale zkrátka se to zvládlo, tak držím pěstičky!!!
:)
Uživatelský avatar
Tyty
Pískle
 
96 příspěvků
06. duben 2008

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy