ADV TOP
ADV LEFT

Vytažení klíštěte - zůstala hlavička

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kotynka » středa 20. květen 2009, 06:43
Ahoj holky, našemu ročnímu synovi jsem ráno vytahovala klíště, no bohužel mu tam zůstala hlavička. Nejde mi vytáhnout ani pinzetou, ani jehlou. Nemáte radu, jak ji dostat ven? Nevypadne třeba časem sama ( pořád promazávám vazelínou)? A jak nebezpečné je, když tam ta hlavička zůstane? Moc děkuju!
Kotynka
Pískle

82 příspěvků
07. březen 2007
Příspěvekod Karoli » středa 20. květen 2009, 06:48
Ahoj, no jo, teď už asi nic neuděláš. hlavička časem vyhnisá sama. Myslím, že nebezpečný je obsah toho, co klíště při vytahovávní vyvrhne do rány, hlavička samotná už ne...
Karoli
Treperenda
Treperenda

1307 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Naja » středa 20. květen 2009, 06:51
Kotynko
homeopatikum Silicea 15 CH. Podpoří vyloučení z těla. 2x denně 1 kuličku vycumlat. Současně bych místo potírala jodisolem.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Obrázek Homeopatická poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

5835 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Kebusa » středa 20. květen 2009, 07:17
Vůbec to nevadí :-)

http://www.zdrsem.cz/mytus-mesice/detai ... hPostId=29

Rady lékařů zde:
Hlavní je klíště odstranit dostatečně rychle. Když s odstraňováním klíštěte děláme velké cavyky, ono mu dojde co se děje, lekne se a začne do nás zuřivě slintat (přenáší tak dost děsivé choroby)
Kebusa
Klevetnice
Klevetnice

3110 příspěvků
09. květen 2007
Příspěvekod Dib » středa 20. květen 2009, 08:37
a pokud ho dusíme olejem, vyzvrací (či co obdobného klíště dělá) svoje jedy přímo do rány..

ovšem kebusi zářivý úsměv ve spojení se slovem klíště mě řádně vyděsil..
nevím, co je to za plátek (nepopírám, že poskytovat první pomoc umí), ovšem vzhledem k tomu, že většina lékařských pojednání radí vyndávat klíště celé, míním se tím řídit.. jo, vyvracet mýty je záslužný čin, ale odsud pocuď, točení klíštětem je mýtus, seškrábnutí těla bez hlavy, to už mi přijde jako řádný odvaz..

pokud dojde k utrhnutí hlavičky, bude zásadním následujícím krokem použití desinfekce, stejně jako po vytažení celého klíštěte..
Naposledy upravil Dib dne 20. květen 2009, 09:55, celkově upraveno 1
Dib
Drbna
Drbna

4351 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Dib » středa 20. květen 2009, 09:13
ups..
Naposledy upravil Dib dne 20. květen 2009, 09:54, celkově upraveno 1
Dib
Drbna
Drbna

4351 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Kotynka » středa 20. květen 2009, 09:26
Holky děkuju, budu sledovat, jestli to nějak moc okolo nečervená, zatím se to tváří v pohodě...
Kotynka
Pískle

82 příspěvků
07. březen 2007
Příspěvekod Goldy » středa 20. květen 2009, 10:02
Goldy
Diskutérka
Diskutérka

2003 příspěvků
30. leden 2007
Severní Morava
Příspěvekod Jarkab1 » středa 20. květen 2009, 10:06
já mám z klíšťat pímo paniku, takže bych pěkně aspoň zavolala dr o radu

osobně bych tam asi spíš teda rovnou zašla, představa tohohle hnusáka na těle mi způsobuje pekelné mražení v zádech, stačí mi, že mi lezl po ruce a málem to se mnou seklo
Jarkab1
Howgh
Howgh

11068 příspěvků
26. srpen 2007
Vysočina
Příspěvekod Kacab » středa 20. květen 2009, 10:29
ahojky,
ja uz teda davno cetla to, co uvadi Kebusa, a ridim se podle toho- na klisteti totiz nevadi kousek kusadla, ale zbytek tela, kteryho jste se uspesne zbavili ;) - tam jsou vsechny ty hnusy, ktery pri prilis pomalym odstranovani, krouceni apod. vypousti do rany. Takze neboj- ten zbytecek podle me casem vypadne nebo vyhnisa jako triska ;) Jen bych to misto treba potrela dezinfekci, ale to uz jsi pocitam udelala.
Kacab
Drbna
Drbna

4742 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Kotynka » středa 20. květen 2009, 10:55
Já obyčejně moc nepanikařím, co se klíšťat týče, měla jsem jich stovky, ale vždycky se mi je podařilo vytáhnout celá. A zrovna u toho nejmladšího syna ne, to je jak naschvál. Postříkala jsem to jodisolem a kontroluju, jak se ten zbyteček hlavičky zachová ;)
Kotynka
Pískle

82 příspěvků
07. březen 2007
Příspěvekod Gondwana » středa 20. květen 2009, 12:55
Mně se jednou do ruky svěřila kamarádka, protžoe měla klíště na intimním místě :oops: a já jí ho zatrhnula. Nakonec s tím šla k doktorce a ta jí na to doporučila černou mast, jmenuje se to Ichtoxyl. Podpoří vyloučení hlavičky klíštěte z pokožky. My ho používáme i na zadřené třísky.
Gondwana
Howgh
Howgh

5663 příspěvků
27. září 2006
Všude dobře, tak co doma?......
Příspěvekod Carodejka » středa 20. květen 2009, 13:22
Já měla klíště utržený na krku. Na chirurgii mi ho vyndali skalpelem. Radši bych ho odstranila celý.
Carodejka
Klevetnice
Klevetnice

3383 příspěvků
24. září 2006
Klatovy
Příspěvekod Dancam » středa 20. květen 2009, 20:05
No já nevím. Kdysi jsem přijela domů, že jsem měla klíště, ale nevytáhla ho celý, hlavička zůstala v mý zadnici :-) Mamka tenkrát volala na pohotovost a oni ať hned přijedem. Hlavičku vytáhli a mýmu "Já myslela, že to vyhnisá" si docela ťukali na čelo..
Takže já bych to co nejdřív nechala od MUDry vytáhnout.
D.
Dancam
Klábosilka
Klábosilka

326 příspěvků
22. září 2006
Hradec Králové
Příspěvekod Martas » středa 20. květen 2009, 22:50
Mě se to jednou tak podařilo - utrhla jsem hlavičku, zůstala mi při vytahování v břiše. Na rady kamarádky Mudr., že to nevadí, jsem vydesinfikovala a sledovala. Nestalo se nic, prostě se nějak vstřebala ...

Martina
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Martas
Žvatlalka
Žvatlalka

290 příspěvků
09. leden 2007