ADV TOP
ADV LEFT

Konizace děložního čípku

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Inkognito » středa 13. leden 2010, 18:13
Podstoupil někdo z vás KONIZACI děložního čípku?
Zajímaly by mne vaše zkušenosti po konizaci, co se týče krvácení a návratu k normálnímu způsobu života (zvedání tžších věcí, dětí, sport atd.)

Jsem týden po konizaci, celý týden to bylo naprosto ok a začala jsem včera krvácet, menstruace to není (byla jsem na gyndě, krev šla z operovaného místa), přes den to dnes bylo ok a teď zase, přičemž dnes jsem fakt jen ležela.

Štve mě to, za dva týdny máme jet na lyže (vytoužená dovolená po předchozím hektickém roku) dr. jsem se na to před zákrokem ptala, říkal, že konizace je bezproblémová, že mě to nijak neovlivní, žádné 6ti nedělí apod., a teď tohle :roll:

Vzhledem k intimnímu tématu raději inko...
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Lalwen » středa 13. leden 2010, 18:29
a nemůže to být vypdalej steh? Mě jeden vypadl asi po měsíci a trochu to taky krvácelo
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2736 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Inkognito » středa 13. leden 2010, 18:32
Ahoj Inko a ty jsi po LEEP nebo klasicky..se stehy a tak.
Je obvyklé, že žena po takovém výkonu může krvácet 2-3 týdny, pokud je to metoda klasická. Respektive špinit. My doporučujeme minimálně 2 týdny spíše klidový režim. Ale unás se dělá klasická metoda.
Napsali ti něco na krvácení?
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Jaell » středa 13. leden 2010, 19:11
ahoj inko,
ja podstoupila konizaci metodou LEEP nekdy koncem listopadu a teprve nedavno jsem prestala spinit. Fakt voser, ale Dr mi na to pripravovala. Prvni tyden po zakroku to bylo v pohode, tak jsem si rikala, ze jsem se obavala zbytecne, ale pak se to rozjelo. Stridalo se slabsi krvaceni se silnejsim a pak jeste prisla menstruace, tak to bylo opravdu vyborny. Dr. mi rikala, ze hodne dochazi ke krvaceni az po tom tydnu kdy se jakoby zacne odlupovat vevnitr ten stroupek. Jinak lezela jsem asi jen 3 dny. Malou 3,5 jsem tahala tak nejak standartne akorat to cviceni mi na mesic zakazala a rikala at dodrzuji sestinedeli. Takze se ,,vyresil,, i sex. No nic moc, ale mohlo byt hure. Nejvic me stvala, ze jsem si nemohla vzit tampon. Ty vlozky byly fakt desny. Toz tak.

J.
Jaell
Klábosilka
Klábosilka

357 příspěvků
13. leden 2007
Příspěvekod Shakti » středa 13. leden 2010, 19:39
ahoj, ano mám za sebou a bylo mi doporučeno dodržet šestinedělí se vším všudy, což jsem respektovala.
Krvácení zhruba 14 dní včetně "kousků" , sport a nošení věcí jsem opravdu oddálila (děti jsem neměla).
myslím, že to je zásah do organismu a ovlivnit to prostě musí.
držím palce.
Shakti
Howgh
Howgh

13102 příspěvků
09. říjen 2007
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 14. leden 2010, 09:34
Aha, zapomněla jsem napsat, že to bylo LEEP metodou. Stehy nemám žádné, na krvácení mi nic nenapsali. Krvácení je v podstatě slabé, někdy dohněda někdy dorůžova, stačila by jedna vložka za den, když to vezmu takhle naturalisticky, břicho k večeru bolí jako při slabé MS.

Jaell, díky za popis, to mi pomohlo asi tak nejvíc. Na ty lyže za 2 týdny bych strašlivě ráda jela, sakryš pojedu i kdybych měla pod svahem pít grog :grr: Just relax 8-) Ale doufám, že se to do té doby uklidní, odjíždíme 30tého.
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Piffa » čtvrtek 14. leden 2010, 09:42
no já to mám taky za sebou...LOOP...krvácení bylo ale v pohodě, 6-nedělí jsem taky musela dodržovat...jinak 2 dny oddech a pak zpátky do zápřahu, prckovi bylo 5M...nemyslím, že námaha by nějak škodila....ale grog pod svahem je taky dobrý :)
Piffa
Krafařka
Krafařka

672 příspěvků
01. září 2009
Příspěvekod Hasmandka » čtvrtek 14. leden 2010, 18:58
Ahoj. Já se přifařím s dotzem: Za jak dlouho jste byly ve své obvyklé formě?
Já podstoupila konizaci metodou LEEP včera. Ale protože jsem z jedné cévy pořád moc krvácela (bylo to fakt hrozné z mého pohledu a to nejsem žádná cíťa), musela jsem po 5 hodinách od zákroku na sál znovu a mám tam ještě i steh. Jsem teda slabá jak moucha. Nevím, jestli je to po těch 2 narkózách po sobě nebo tím, že jsem ztratila hodně krve nebo zákrokem jako takovým. Dnes mám ještě azyl u své mamky, ale od zítřka najedu na běžný režim, a nevím, jak to budu zvládat.

Já bych asi na ty hory nejela, je mi zle, že na nějaký prudší pohyb nemám chuť ani omylem. Ale třeba po týdnu to bude jinak. :D Ale chápu, jak je těžké vzdát se vytoužené odpočinkové dovolené. Jinak v nemocnici říkali, že kromě tahání těžkých věcí a sex. abstinence, bych se neměla ani prochladit, takže jestli pojedeš na hory, tak s tím grogem každopádně! :D
...zmoudříme v době, kdy už nám to k ničemu není...
ObrázekObrázek
Hasmandka
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Tynda » pondělí 15. únor 2010, 11:14
Mám ji podstoupit příští měsíc...nemám z toho vůbec dobrý pocit.

Můj lékař mi říkal,že budu minimálně měsíc v pracovní neschopnosti.Je to opravdu nutné??

A kolik dnů jste byly v nemocnici?
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

477 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 15. únor 2010, 11:19
Tyndo, mě to dělali tou metodou LEEP, v nemocnici jsem byla do druhého dne, pak byl víkend a po něm jsem šla normálně do práce, neměla jsem žádný problém.
Šestinedělní režim jsem dodržovala.

K.
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Tynda » pondělí 15. únor 2010, 14:31
Tak to jsem z toho rozpačitá. :-?
Když jsem se ptala,proč tak dlouho,tak mi vysvětloval příšerné věci...
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

477 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 21. únor 2010, 09:24
Ahoj holky,

Já byla na Elektrokonizaci LEEP 26.1.2010, dělalo se to ambulantně, žádný klidový režim, jen zákaz milování+ zvedání težškých věcí, ale po 3 týdnech jsem začala hodně krvácet, následovala hospilalizace v nemocnici, teď jsem doma, zítra jdu na kontrolu ke svému gynekologovi a snad se něco konečně dozvím :roll:. Můžu se zeptat jak dlouho jste při silnějším krvácení měly nemocenskou?
Díky inko m.
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 18. březen 2010, 22:27
Oživuji diskuzi,
neozve se někdo po konizaci, jak je????
Já jsem ji podstoupila před 9ti dny, 4 dny jsem byla v nemocnici a nebylo mi vůbec dobře.
Teď jsem doma na neschopence a prý budu až do menstruace.

Za jak dlouho jste byly schopné běžného života?Doktor a dokonce i sestřička mi říkali,že to zase taková legrace není.Prý to může začít krvácet a pak jde doslova o minuty.Jak dlouho se mám toho krvácení bát??

Jinak naturalistický popis (pošlu to jako Inko.) - asi 5 dní mě bolel podbřišek,jak při menses, celkově slabá...a teď mám poporodní stav - očistky občas s krvavou příměsí a na můj vkus hodně...takže se snad 5x denně umývám zhnusena :roll: ..chjo, jak dlouho to bude trvat??Snad ne 6 týdnů :? ....

..ale vzorky prý dopadly dobře,takže na rekonizaci jít nemusím..to si ráda odpustím....
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 18. březen 2010, 22:29
Jinak ještě to bylo metodou LEEP - a mám slušnou spáleninu, takže ještě léčím toto :roll: :roll: :roll: :? :? :?

..a asi díky ní jsem doslova dva dny v nemocici "lezla bolestí po zdi" . Nic mi nezabíralo na bolest...
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Majinka » středa 31. březen 2010, 22:03
Byla jsem na konizaci před týdnem, špiním málo, ale zapáchá to, pro výsledky jsu zítra. Jinak mi nic není, ani zvláštní únava. Občas mě pobolívá podbřišek, ale to se mi stává, jsu po dvou CŘ.
Proč se nesmí nic zvedat? Neodolala jsem a dělala jsem hodně na zahradě.
M.
Majinka
Klábosilka
Klábosilka

374 příspěvků
07. listopad 2006