ADV TOP
ADV LEFT

Vyrustky na chodidlech

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lenka_ » středa 31. březen 2010, 21:28
Ahoj holky,

snad odjakziva (reps. nekdy od MS) mam na nohach okolo kotniku vyrustky kosti. Vypada to, jako bych na kazdem chodidle mela asi 5 kotniku :-( Vzhledove nic moc, ale neboli to, tak jsem to nikdy neresila.

No a vcera jsem si vsimla, ze mi rostou dalsi vedle malicku. Na obou nohach, A docela dost to boli. Uz delsi dobu me boli klenba na nohou a mam pocit, mravenceni nekdy jen na chodidlech nekdy to strili az ke kolenum. Posledni tydny mam vecer pocit, jako bych pres den ubehla minimalne maraton, jak me boli nohy. Teprve vcera jsem si uvedomila, ze ta bolest souvisi s temi novymi vyrustky. Chystam se k doktorovi, ale nez me objedna, tak to bude chvili trvat.
A ted k dotazum - 1. pry se to da chirurgicky odstranit. Prosla jste si tim nektera? Jak dlouho trva rekonvalescence?

2. Co s tou bolesti nez se dostanu k doktorovi? Kvalitni obuv nosim a brufen to dlouhodobe nevyresi.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mayonella » čtvrtek 01. duben 2010, 09:34
A byla si s tím někdy někde? je potvrzeno, že kolem kotníků jsou to kostní výrůstky? MS myslíš Mateřská škola? A kolik ti je?
Omlouvám se za mraky dotazů :) ...
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Lenka_ » čtvrtek 01. duben 2010, 12:29
Ahoj,

MS ja materska skola. Naposledy mi to rengenovali loni, kdyz jsem si vymkla kotnik. Doktor tenkrat jen rekl, ze pokud mi to nezavazi, tak se s tim nemusi nic delat. Jinak se to pry da chirurgicky odstranit.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mayonella » čtvrtek 01. duben 2010, 14:17
Tak pokud to jsou skutečně osteofyty (kostní výrůstky), tak s odstraněním problém není a operuje se to dobře, zákrok. není velký ani náročný, rekonvalescence většinou rychlá.
Jinak být tebou, stejně nožky nechám vyšetřit, protože podle popisovaných obtížích a bolestech by se ti taky mohla bortit klenba :( .
Bude to chtít zjistit, jak na tom je klenba nožní, ev. zjistit vliv těch osteofytů na chůzi a celou nohu, možná začít používat specielní vložky do bot nebo i nechat ušít specielní boty a pokud by osteofyty zlobily dál, tak tedy odstranit.
Ovšem bez čerstvého rtg a konzultace s lékařem se obávám, že více poradit nelze.
Hodně štěstí,
M.
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Verča444 » pátek 02. duben 2010, 19:38
Ahojky,můj syn má něco podobného.Výrůstky mu začaly růst asi ve dvou letech.Některé má malé a některé deformují klouby :-?.Za rok nás čeká jedna operace.Dělá se to pod celou narkózou a ambulantně.Nám říkali,že až přestane růst,tím přestanou růst i výrůstky.Také už se nám stalo,že některé sami od sebe zmizeli.
Nejsem doktor,takže ti odborně neporadím.Ale také bych ti doporučila navštívit ortopeda.
Co s bolestí ti také neporadím,zkus se zeptat holek v alternativní léčbě http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... start=4215
Verča444
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
27. únor 2008
Příspěvekod Naja » sobota 03. duben 2010, 09:29
Lze i homeopaticky, ale nějakou dobu to trvá. Symptomaticky se většinou podává Hecla lava nebo Calcarea phosphorica v nějaké nižší potenci, nebo pak celkový lék. Ale trvá to docela dlouho. Osobní zkušenost mám s vbočeným palcem, cca po 4 letech, co jsem si vzala první homeo lék, už ho mám téměř v normálním stavu. A to mi hrozila operace.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6103 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Verča444 » sobota 03. duben 2010, 20:42
Najo opravdu myslíš,že by se to dalo zvládnou i homeopaticky?Myslím ty výrůstky.Sin má exostozovou chorobu,tak to doktoři nazvali.Chodíme k mudr.Kaucké, řekla,že to můžeme zkusit.
Verča444
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
27. únor 2008
Příspěvekod Naja » neděle 04. duben 2010, 08:38
Verčo,
já bych to určitě zkusila. Ale fakt musíš počítat s tím, že to bude nějakou dobu trvat.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6103 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Verča444 » pondělí 05. duben 2010, 19:36
Děkuji za doplnění naděje,v mém okolí mi jí nikdo moc nedává. :erik:
Verča444