ADV TOP
ADV LEFT

Škaredá vyrážka u šestileté - má někdo podobnou zkušenost?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Anka » pondělí 09. srpen 2010, 11:38
Šestou i neštovice jsme už měli. Spálu měla přesně před rokem, vím, že by ji mohla mít znovu, ale pamatuji se, jak to vypadalo, a tohle se spále nepodobá. Navíc je tělesně zcela fit, ani unavená není. Kdyby to neviděla, tak o tom neví a my taky ne. Spalničky zarděnky příušnice má naočkované. Tak nevím co z toho by to mohlo být, navzdory zmíněným okolnostem... vím že se dějí různé věci.
Dnes ráno se jí to v obličeji začalo slívat do větších skupin, už je to viditelné na první pohled. Mají teď čtrnáct dnů školku, budou asi chtít potvrzení, že to není infekční...
Anka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod E-liska » pondělí 09. srpen 2010, 11:59
Anka píše:Šestou i neštovice jsme už měli. Spálu měla přesně před rokem, vím, že by ji mohla mít znovu, ale pamatuji se, jak to vypadalo, a tohle se spále nepodobá. Navíc je tělesně zcela fit, ani unavená není. Kdyby to neviděla, tak o tom neví a my taky ne. Spalničky zarděnky příušnice má naočkované. Tak nevím co z toho by to mohlo být, navzdory zmíněným okolnostem... vím že se dějí různé věci.
Dnes ráno se jí to v obličeji začalo slívat do větších skupin, už je to viditelné na první pohled. Mají teď čtrnáct dnů školku, budou asi chtít potvrzení, že to není infekční...

Těch viroz s vysokou horečkou bez dalších přínaků. která je najednou zas pryč a pak se za pár dní dítě osype, případně se osype + horečka, je vícero. Konkrétní označení má jen těch klasických šest. a další už se jen označují prostě jako "nějaká viróza s vyrážkou" :D
No a nechci vůbec nijak strašit, ale to, že má spalničky a zarděnky naočkované, ale vůbec neznamená, že je nemůže dostat - s mírným a netypickým průběhem ;-) ale tohle by teda byl hodně, hodně, netypický průběh, takže to asi nee ;-) Jen to píšu, abys věděla, že očkování neznamená, že nemoc nemůže chytit - jen si s ní pak dobře, rychle a bez problémů poradí :-)
Mně to fakt připadá jako něco na způsob šesté nemoci. Pokud jsi doktorce o té horečce v sobotu před osypáním zapomněla říct, tak jí to určitě tentokrát řekni - já myslím, že třeba šestá nemoc už v době odeznění horeček a vyrašení vyrážky infekční není, ale zdaleka si tím nejsem jistá, to se poraď s MUDr.
Ještě prohmatej uzliny - na krku, v tříslech, v podpaží - jestli jsou zduřelé, tak to podle mého, laického, názoru je dost typický projev virozy.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ka-tka » pondělí 09. srpen 2010, 12:02
a co pátá nemoc????
Tu mívají i starší děti
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1t%C3%A1_nemoc
je tam i foto
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Kačule » pondělí 09. srpen 2010, 12:05
Ahojky. Teď jsem to chtěla napsat, nevypadá malá teď v obličeji jako když jí někdo nafackoval? Vyrážka na těle pak jde do "krajky".
Kačule
Kecka
Kecka

1841 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod E-liska » pondělí 09. srpen 2010, 12:06
Ka-tka píše:a co pátá nemoc????
Tu mívají i starší děti
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1t%C3%A1_nemoc
je tam i foto

Aha, já myslela, že pátá je jenom a pouze na obličeji na tvářích :? A vono to na tom obličeji jenom začíná a pak se to rozlejzá... No tak jsem se zas poučila. Dík ;-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Kačule » pondělí 09. srpen 2010, 12:08
Kačule
Kecka
Kecka

1841 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Anka » pondělí 09. srpen 2010, 12:28
Díky moc za pomoc, pořád ale nenarážím na nic, co by aspoň trochu odpovídalo tomu našemu průběhu.
Doktorka o té teplotě ví, prohmatávala i uzliny, koukala do krku.
Přišlo jí to spíše jako alergická reakce.
Ale viděla to první den a ještě v klidové fázi (nevím jak to jinak nazvat).

Kačule, ta "krajka" by možná seděla, v obličeji to dneska měla takové krajkovité a zmizely ty "pahorky", na končetinách stále "pahorky" jsou.
Sranda je, že jí to nezačalo v obličeji, ale na končetinách a teď to právě je spíše na obličeji.
Anka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Marki » úterý 10. srpen 2010, 13:54
My jsme ze synem řešili podobnou vyrážku, když mu bylo asi 2.5 roku. Nepomohli ani na alergologii. Objevilo se mu to po očkování Trivivacem, takže tam dokonce taky řešili jestli to nejsou zarděnky atd.
Vyrážka se objevovala více v chladu a na obličeji třeba když se malej začal vztekat.
Nakonec jsme byli u léčitele, který nám řekl, že má syn v těle streptokoka a bylinnými kapkami se toho syn nadobro zbavil.
Marki
Klevetnice
Klevetnice

3889 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Helča » úterý 10. srpen 2010, 14:04
Ahoj,
na pátou to nevypadá, jsem teď chytrá jak rádio, bo ji zrovna máme. :D
Ta vyrážka není vystouplá, ale je to plocha v obličeji, kolem pusy není a teď se to přesídlilo na končetiny, dokonce vypadá, že to mám i já, zatím jsem červená v obličeji. Dnes jsme byli u dr. Kluci nemají žádné komplikace, teplotu nemají, jen je to prostě virové, infekční a nesmíme ven.

H.
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3910 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Vezda » úterý 10. srpen 2010, 14:20
Taky nechci být za doktorku, ale jak popisuješ průběh, tak to fakt vypadá na alergickou reakci. Synovi to taky začalo splývat a přemi´tovat se po těle. Určitě bych se u doktorky stavila pro histaminika... Za 3dny bude mít malá pokoj.
Vezda
Diskutérka
Diskutérka

2393 příspěvků
05. srpen 2010
Příspěvekod Vezda » úterý 10. srpen 2010, 14:22
:roll: samozřejmě jsem měla na mysli ANTIHISTAMINIKA....
Vezda
Diskutérka
Diskutérka

2393 příspěvků
05. srpen 2010
Příspěvekod Anka » středa 18. srpen 2010, 05:06
Tak to sem musím napsat, příčinu jsme našli a je to jak z Dr.House.
V pátek jsme malé našli ve vlasech veš, následně odvšivili a světe div se, vyrážka zmizla.
Takže patrně to byla reakce na vší slinu. Měla vší hodně, asi si je přivezla už z tábora a ten byl před měsícem.
Takže minulý týden jsme řešili vyrážku, teď řešíme vši. Ale je to lepší, když člověk ví na čem je :-).
Anka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
30. listopad 2006