ADV TOP
ADV LEFT

Prasklá cévka v mozku - poraďte dobrého neurologa!.

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Chnapik » středa 04. duben 2007, 14:43
Zdravím všechny!
Budu se snažit ve stručnosti popsat situaci, aby bylo jasné o co jde.
Před Vánoci moje maminka (42let!) měla mozkovou příhodu - ztráta paměti (asi 3hodiny), která vyústila ve velmi silný epileptický záchvat se zástavou. Díkybohu všechno dobře dopadlo a když ji oživili, tak si už všechno pamatovala. V nemocnici hned z prvního vyšetření na CT nám řekli, že to vypadá na prasklou cévku, která se ale hned zapozdřila a naštěstí to nekrvácí dál, takže nebyla nutná operace. Bohužel nám ale nedokázali v ten moment říct, o co se přesně jedná. Maminka podstoupila další vyšetření na podrobnějším CT asi za měsíc, tam se ukázalo, že se útvar zmenšil asi na 2mm. Pak jsme čekali už jen na magnetickou rezonanci, která potvrdila malinké zauzlení cévek. Sraženina po prasknutí se už vstřebala. Nic jiného vyšetření neprokázalo. Musím ještě podotknout, že epilepsie se po několika vyšetření vyloučila. Ošetřující neuroložka nám řekla, že útvar by se dal odstranit na gamanoži, ale že je to tak malé, že by to mohlo nadělat víc škody než užitku. Takže se maminka vrátila do práce s tím, že se její stav bude sledovat. Nikdo nám nedokázal říct, jestli se situace může opakovat. Nebyly jí nasazeny žádné léky i přes to, že upozorňovala na občasnou bolest hlavy.
Nyní už od minulého týdne má bolesti silnější - někdy jeden den, pak pár dnů nic a teď už třetí den má bolesti stále a mě už se to přestává líbit. Včera jsme volali na neurologii a objednali si ji až na příští úterý.

Proto se na Vás obracím s prosbou, jestli má někdo podobnou zkušenost a zná dobré neurologické pracoviště, kde bysme mohli celou záležitost ještě konzultovat a kde by se na maminku mohli podívat. Nechci to nechávat na jedné doktorce, která by nás určitě ve své ješitnosti nikam jinam neposlala.

Mnohokrát všem děkuji!!!
Chnapik
Howgh
Howgh

6154 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod Kamca .dalmatinka » středa 04. duben 2007, 15:14
ahojky.
tak me mamince se stalo to same.je to uz 15 let zpatky.bylo to strasny.maminka ale do mozku krvacela a pak se krvaceni zastavilo,ale musela jen lezet v nemocnici a nesmela se ani otocit,jen byla pevne pripoutana na luzku.musela lezet 7 mesicu.malem nam umrela.nerada na to vzpominam,proto ze jsme jako male deti za ni do nemocnice nesmely.
maminka ma asi nejakou lehci formu jestly ji pustily domu i kdyz je to divne ze by ji tak rychle pustily :?
uz je to 15 let,ale bolesti hlavy ma porad a podle doktora uz je bude mit porad.jsou teda jen treba jednou tydne,ale za to trvaji treba cely den nekdy i dva dny,kdy musi maminka jen lezet ve tme,jak je ji zle :( .stale chodi na vysetreni,ale doktor jii rekl z az neco na to vymysli,tak ze uz to nebude potrebovat :( .jinak je ale uplne v poradku a ja jsem za to moc vdecna,proto ze sni na pokoji lezela pani se stejnym problemem a zustala tak trohu z toho mentalne opozdena :( .
uz to postihlo i me,ale cevka nepraskla,ale mam za sebou magnetickou rezonanci mozku a vsechny vysetreni a zjistily ze jsem po mamince zdedila zuzenou cevu na prave strane.obcas trpim bolestmi hlavy,ale neni to nic hrozneho i kdyz uz jsem parkrat mela poradnou migrenu pri ktere jsem musela bejt hospitalizovana v nemocnici.
jestly chcete skutecneho odbornika tak v plzni v nemocnici na lochotine nam moc pomohly a dalo by se rict tam zachranily moji maminku.
moc vam drzim palecky aby byla maminka zdrava i kdyz ta bolest hlavy asi obcas bude :(
Kamca .dalmatinka
Kecka
Kecka

1591 příspěvků
16. únor 2007
Plzen
Příspěvekod Luca235 » středa 04. duben 2007, 16:44
Ahoj
Je mi líto, co se tvé mamince stalo. Výborní neurologové jsou v Praze. Zkus to třeba v Motole. Dneska si doktory můžeš vybrat, třeba i z Prahy. Držím palce, ať je mamince mnohem líp.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2875 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Sabat » středa 04. duben 2007, 17:26
Přidávám se k doporučení na Motole,s gama nožem tam mají zkušenosti,tak možná rovnou prokonzultovat tam.Nebo se nechat poslat na neurochirurgickou ambulanci do Bohunic a poradit se.Přeju at pokud možno není žádný zákrok potřeba a mamince se daří dobře.
Sabat
Krafařka
Krafařka

646 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Jazzi » středa 04. duben 2007, 17:45
Ahojka, pokud jsi z Břeclavi, možná to máš blíž do Zlína nebo do Brna. Nějaké neurology bych ti mohla doporučit v Ostravě, ale jinak tady ve Zlíně už chvíli funguje neurochirurgie, kde dělají dva lékaři, s kterými jsem pracovala v Ově. Oba můžu doporučit po odborné stránce, mají i své ambulantní dny. Ovšem čekací lhůta je asi všude stejná:-/
Obrázek

Obrázek
Jazzi
Klábosilka
Klábosilka

511 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Monha » středa 04. duben 2007, 17:54
Já bych zkusila v Praze nemocnici na Homolce. Mají tam i ten Gamanůž (myslím, že jediní v republice)
Obrázek
Obrázek
Monha
Howgh
Howgh

6180 příspěvků
21. září 2006
Praha 5
Příspěvekod Kackule » středa 04. duben 2007, 18:53
Taky bych doporučila ten Motol. Určitě je lepší nějaká velká nemocnice, kde nebude problém posílat maminku z jednoho vyšetření na druhý. Držím palce, ať vše dobře dopadne.
Kackule
Žvatlalka
Žvatlalka

266 příspěvků
07. říjen 2006
Příspěvekod Janak » středa 04. duben 2007, 20:42
Ahoj, tak ja mam znameho, ale bohuzel detskeho neurologa, zkusim se ho zeptat, urcite ma na nekoho kontakt, ale neslibuju....preju at vsechno dobre dopadne ...
Obrázek
Obrázek
Janak
Klevetnice
Klevetnice

3418 příspěvků
02. listopad 2006
Brno-KrPole
Příspěvekod Chnapik » středa 04. duben 2007, 21:02
Všem moc děkuju!!! Opravdu mám strach a jelikož jsem u toho všecho co se stalo byla, tak mám hrůzu, že by se to mohlo opakovat. Byl to opravdu nejhorší zážitek v mém životě.

Kamca.dalmatinka - doufám, že Tobě i mamince se bude dařit líp!!! :erik:

Ještě jednou opravdu děkuju!!!!
Chnapik
Howgh
Howgh

6154 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod Barban » středa 04. duben 2007, 21:48
Jazzi píše:Ahojka, pokud jsi z Břeclavi, možná to máš blíž do Zlína nebo do Brna. Nějaké neurology bych ti mohla doporučit v Ostravě, ale jinak tady ve Zlíně už chvíli funguje neurochirurgie, kde dělají dva lékaři, s kterými jsem pracovala v Ově. Oba můžu doporučit po odborné stránce, mají i své ambulantní dny. Ovšem čekací lhůta je asi všude stejná:-/

Tak čekací lhůta je u nás asi týden, pracuju zrovna na té ambulanci ve Zlíně s oběma lékaři, co právě popisuješ a oba mají opravdu velmi šikovné ruce. Některé stavy bereme okamžitě. Není problém stav pouze prokonzultovat pomocí zaslání snímků CT či MR přes PACS ( na rentgenologii jistě budou vědět) a jednom telefonním hovoru s ošetřujícím neurologem. Po té je domluvena event. hospitalizace. Pokud budeš mít zájem napiš mi SZ, je možné ti zadat termín konzultace přímo u nás. Napsala bych ti co všechno potřebuješ a kde nás najdeš.

Bára a kikouš
Barban
Žvatlalka
Žvatlalka

128 příspěvků
25. září 2006
Zlín
Příspěvekod Ania » čtvrtek 05. duben 2007, 11:15
Můžu stoprocentně doporučit Vojenskou nemocnici ve Střešovicích a konkrétně prof.Beneše, který zachránil život mojí mámě. Nemocnice sama o sobě je špičková, také jsem tam několikrát ležela a byla operována.
Držím palce!!!!
http://www.uvn.cz/CS/content/view/44/71/
http://www.uvn.cz/CS/content/view/45/223/
Ania
Žvatlalka
Žvatlalka

224 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Meina » neděle 19. srpen 2007, 19:53
Ahojky všem. Je mi 24 let a mému muži (27) praskla 6,6,2007 cévka v mozku a došlo k rozsáhlému krvácení. Dnes už je doma, s pomocí i chodí, začíná mluvit, sám se nají a na výzvy reaguje. Zajímalo by mě, jak dlouho asi trvá, než bude "normální". Máme roční dceru a dost mě to trápí. Mějte se a díky. :(
Meina
Pískle

1 příspěvků
18. srpen 2007