ADV TOP
ADV LEFT

horečka 39,8 a bolest všeho + zvracení

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » pondělí 13. prosinec 2010, 17:28
Vedeš doma nějaká homeopatika?

Jinak, jestli se ti brzo nepodaří, aby udržel alespoň krapet tekutin, tak bych mastila k MUDr...

Píšeš, že zábal nebyl prohřátý - znamená to, že má horečku, ale končetiny studené? V tom případě zábaly nedělej.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod E-liska » pondělí 13. prosinec 2010, 17:29
Ivca_k píše:
E-liska píše:
Ivca_k píše:Nechci děsit, ale tohle jsem absolvovala s Klárou v sobotu a má spálu.
I když to bys možná asi už poznala........ vyrážka a tak ......
Ivča

Já jsem toto měla jako malá ve školce. Byla to spálová angina...

úplně přesně netuším, jaký je rozdíl mezi spálovou angínou a spálou, asi nějaký ano. Viděla bych to jako hodně příbuznou chorobu ;)

Je to to samý, způsobuje streptokok. U spály je vyrážka, u spálový anginy není.
Tím původním příspěvkem jsem jako chtěla potvrdit, že bych měla podezření na tuhle chorobu, jako ty ;-)
Naposledy upravil E-liska dne 13. prosinec 2010, 17:36, celkově upraveno 1
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Mayonella » pondělí 13. prosinec 2010, 17:30
KAČI, jestli se to za těch pár let nezměnilo,Hipp je takovej hustější hnus?
Kulíšek je jenom taková trochu slanější voda.
Ale podle posledních zpráv to vypadá na maličký obrat k lepšímu, věřím tomu, že bude brzo lépe ;) .
Spála začíná jako angína, vysoká horečka a zimnice. Špatně polyká. Oteklé uzily, jazyk bíle povleklý, pak se začíná loupat a je z něj malinový jazyk. může být zvracení, bolest všeho. Za 1-2 dny výraznější červená vyrážka v podbřišku, vnitřní strana stehen, boční strana trupu, jamky. Vyrážka je krupicová. Tváře červené.
Tohle všechno být může, ale taky i nemusí.
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Sendy » pondělí 13. prosinec 2010, 17:34
Tak u nas prave to snazeni dostat do nej nejake piti za kazdou cenu nikam nevedlo, naopak zvracel potom vse... po teto zkusenosti ted se uz do nej hned v uvodu piti dostat nesnazim a klidne nejakou dobu pockam...a opravdu pomalu... davali jsme i strikackou od Nurofenu, to piti je lepsi ledove, ale ne kazdemu a ne vzdy to sedne...a potom se nam osvedcilo sladke - susenky, cokolada :D
s tou teplotou je to horsi, zkusila bych koupel ve vode stejne teploty jako je namerena teplota, ponorit co nejvice to jde, na max 20 min, potom dojde s ochlazovanim vody k ochlazeni tela a vyvolani poceni, zabralo nam to vzdy a do hodiny i treba teplota klesla o 2 st.

at je lip :erik:
Sendy
Howgh
Howgh

6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Mayonella » pondělí 13. prosinec 2010, 17:36
E-liska píše:
Ivca_k píše:
E-liska píše:
Ivca_k píše:Nechci děsit, ale tohle jsem absolvovala s Klárou v sobotu a má spálu.
I když to bys možná asi už poznala........ vyrážka a tak ......
Ivča

Já jsem toto měla jako malá ve školce. Byla to spálová angina...

úplně přesně netuším, jaký je rozdíl mezi spálovou angínou a spálou, asi nějaký ano. Viděla bych to jako hodně příbuznou chorobu ;)

Je to to samý, způsobuje streptokok. U spály je vyrážka, u spálový anginy není.

Je to jedna verbež, bezostyšně to hážu do jednoho pytle 8-)
Mayonella

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Kaciatko » pondělí 13. prosinec 2010, 17:46
No, snad... Teď jsem dala první lžičku Coly,

je zas v zábalu - teda jenom ruce a nohy a obklad na hlavě - ten doslova vyžaduje po celý den. Ruce i nhy má teplé, jinak bych nebalila... Myslela jsme to tak, že ten zál´bal neprohřál, protože už neměl tak vysokou teplotu, teda aspoň chvilku...

Z homeo mám doma belladonu a aconitum, dávám aconitum, byl v noci takový vylekaný, bojí se, spíš mi to prostě sedělo k tomuto... Jo aještě mám doma pro něj co bere 1x za 14 dní lycopodium, předepsané od Naji... Už mě i napadlo dát mu to mimo ten interval, jestli by to nepomohlo celkově. Jo aještě mám oscilococcinum,ale to jsem mu zatím nedala...

Krom toho mám samo čípky panadol a sirupy jak panadol tak ibalgin, i tablety...

Kačí
Kaciatko
Klábosilka
Klábosilka

418 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Natascha » pondělí 13. prosinec 2010, 17:46
Přesně takhle vypadal syn (4,5roku) minulý týden a nakonec to je angína. Měl horečku 39,5, zvracel, bolelo ho v krku a celý tělo.
Držím palce, ať je kluk v pořádku :erik: .
Natascha
Klevetnice
Klevetnice

3020 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Ubikvita » pondělí 13. prosinec 2010, 18:08
zabal len na koncatiny a hlavu? preco? co viem, tak sa ma balit trup. Chladenie len koncatin sposobuje vazokonstrikciu, stiahnutie ciev a teplotu to vobec neriesi, dokonca moze zvysovat.
Horucka dlhodobo nad 38.5 uz je podl amna kontraproduktivna a znizovala by som, aj liekmi.
Tekutiny po lyzickach.
Keby to trvalo este do zajtra, tie horucky, zvracanie, sla by som k dr. - dehydratacia moze byt vazna.
drzim palce, nech ste rychlo fit
Ubikvita
Howgh
Howgh

5996 příspěvků
07. duben 2010
Vysočina
Příspěvekod Cherry » pondělí 13. prosinec 2010, 19:15
Přesně takhle vysokou teplotu jsem měla minulý týden, bolelo mě šíleně v krku, že jsem nemohla ani polknout, celý tělo a zvracela jsem jen žaludeční šťávy (omlouvám se slabším povahám). Do toho jsem měla šílený závratě a nevydržela stát na nohou. Nakonec je z toho angína. :( A zrovna tak jsem prospala asi 36 hodin v absolutn mrtvolném stavu.

Ať je brzy líp. Ch.
Cherry

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Mayonella » pondělí 13. prosinec 2010, 19:28
Ubikvita píše:zabal len na koncatiny a hlavu? preco? co viem, tak sa ma balit trup. Chladenie len koncatin sposobuje vazokonstrikciu, stiahnutie ciev a teplotu to vobec neriesi, dokonca moze zvysovat.
Horucka dlhodobo nad 38.5 uz je podl amna kontraproduktivna a znizovala by som, aj liekmi.
Tekutiny po lyzickach.
Keby to trvalo este do zajtra, tie horucky, zvracanie, sla by som k dr. - dehydratacia moze byt vazna.
drzim palce, nech ste rychlo fit

Ale tak octový ponožky nebo zábal na holeně taky udělá svoje :) . Jinak myslím, že tu horečku ještě nemá tak dlouho... zatim bych tělo nechala pracovat, evidentně se to lepší.

KAČÍ, zítra bude určitě daleko lépe :erik: !!!
Mayonella

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Stellina » pondělí 13. prosinec 2010, 19:35
u nás spolehlivě zabírá Kulíšek.nic méně tohle jsme měli při spále šílené horečky bolesti za krkem a hlavy zvracení.My zkončili na pohotovosti jsem slabší povaha nevydržela bych s tak vysokýma teplotama syna doma
Stellina
Kecka
Kecka

1970 příspěvků
21. září 2006
kousíček od Kladna
Příspěvekod E-liska » pondělí 13. prosinec 2010, 20:18
Kaciatko píše:Z homeo mám doma belladonu a aconitum, dávám aconitum, byl v noci takový vylekaný, bojí se, spíš mi to prostě sedělo k tomuto... Jo aještě mám doma pro něj co bere 1x za 14 dní lycopodium, předepsané od Naji... Už mě i napadlo dát mu to mimo ten interval, jestli by to nepomohlo celkově. Jo aještě mám oscilococcinum,ale to jsem mu zatím nedala...

Kačí

Omlouvám se, jsem tu pak už nebyla :-) Aconit a Belladona se dávají na horečku se studenými končetinami Nemají primárně samy o sobě zajistit snižení teploty těla, ale v podstatě to, aby se ta horkost rozlila rovnoměrně, celkově nastartují správnou reakci organismu. Belladona zároveň působí jako prevence křečí.
Oscillococcinum v tomto případě rozhodně ne - to je na chřipkoidní virózy.
Pokud syn prochází homeopatickou léčbou, je vhodné se poradit se svým homeopatem, jestli mu do toho nějaká jiná homeopatika podat, nebo ne.

Ubikvito co vím zase já, obklady končetin a hlavy se normálně doporučují.
Vazokonstrikci by podle mě jistě způsobily obklady studené a ty by snad způsobily vazokonstrikci i kdyby se přikládaly na trup, ne? ;-)
V tomhle případě se určitě jedná o vlažné zábaly, které ochlazují postupně, pomalu, díky odpařování. Vlastně dělají to samé, k čemu mimojiné slouží pocení. To podle mě nemůže způsobit nijak nenormální stažení cév.

Kaciatko držte se a doufám, že bude líp! :erik:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Gejby » pondělí 13. prosinec 2010, 20:19
Naše slečna měla čvtrek a pátek taky horwčky kolem 39 a bolelo jí celé tělo, ale nezvracela. Prý řádí angína. U nás to odešlo po dvou dnech. Pokud ale nemá tekutiny mazala bych asi k doktorce kvůli dehydrataci.
Jinak na vysoké teploty je lepší nurofen, panadol je lepší na ty nižší pod 38. Na zvracení určo lepší čípek.
Držím pěsti ať je to jen viróza.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Majda » pondělí 13. prosinec 2010, 20:39
Kaciatko ja te nechci strasit, ale jeste par dotazu: vadi mu svetlo?
kdyz ho posadis muze dat bradu na hrudnik (kyvnout az dolu?)
ma nekde nejakou vyrazku?
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem