ADV TOP
ADV LEFT

Zkušenosti s výrobky JUST

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Jak to máte s výrobky JUST Vy?

používám JUST ráda a pravidelně, věřím mu
31
33%
používám JUST, ale čtu příbalový leták a řídím se jím
25
26%
JUST nepoužívám, je drahý, ale kdybych mohla, používala bych
8
8%
JUST nepoužívám, mám jinou oblíbenou kosmetiku
18
19%
JUST nepoužívám, nevěřím mu
13
14%

Celkem hlasů : 95

Příspěvekod Lydushe » středa 16. březen 2011, 12:10
Ahoj,
pořád se mě lidi ptají na výrobky JUST, jestli je mají používat a jak je mají používat. JUST jsem držela v ruce naposledy tak před 10 lety a to jen jeden výrobek (deo na nohy) nemohu sloužit. Ráda bych případně i výrobek doporučila, ale protože neznám jeho přesné složení, nemohu to udělat.

A jelikož mě to samotnou zajímá a na webu nejsem schopná info dohledat, chci se zeptat:

1) tymiánový krém: je v příbalovém letáku napsáno nějaké omezení (těhotné, děti do 3 popř. více let, kojení apod.). Je tam napsáno přesné složení INCI? Resp. je možné mi sem to složení přepsat?

2) výrobek Narosan Tropic. Je na něm uvedeno nějaké omezení?

3) Eucasol: je v příbalovém letáku napsáno nějaké omezení (těhotné, děti do 3 popř. více let, kojení apod.). Je tam napsáno přesné složení INCI? Resp. je možné mi sem to složení přepsat?

Děkuju...
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

11054 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Maty » středa 16. březen 2011, 12:17
Tymiánový krém i Eucasol prodávají a používají u nás na plavání a cvičení s miminama i těhotnýma, takže si troufám tvrdit, že omezení tam nebude.

Krabičku nemám, ale malým dětem se tymián aplikuje metodou "špinavých rukou", tedy nejdřív si to rozetřeš po svých rukách, pak teprve vmasírovat prckovi.

Eucasol do vyvětrané místnosti, případně na polštář. Jen nám doporučili přímo nevdechovat při rozstříknutí.
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10570 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Štístko » středa 16. březen 2011, 12:21
Lydushe, mohu sloužit pouze materiálem pro poradce. ;) Víc z nich asi nevytřískám.
Eucasol chodí bez příbalového letáku, od tymiánového krému už jsem bohužel krabičku (s příbalákem) vyhodila a Narosan tropic nepoužívám.

Narosan tropic:
složení: ovocné štávy z koncentrátu 69%, fruktoza, sorbitol, extrakt z pšeničných klíčků 4%, štáva z aloe vera, směs 12 vitamínů, rostlinné extrakty, zinek, konzervant - sorbát draselný, zahuštovadla (arabská guma, xanthan), aroma
Účinky přeskočím a pak v dávkování píšou: 1PL 2-3x denně před jídlem, děti od 3 let poloviční dávkování, těhotné 1-2PL denně (vitamín A je nutné si započítávat do celkově přijímané denní dávky), vhodné pro diabetiky.
Štístko
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
22. leden 2007
Příspěvekod Lydushe » středa 16. březen 2011, 12:22
Maty dík..
Já potřebuju to přesné složení. Protože to mám vše z doslechu.
Kamarádka mi říkala, že na tymiánovém krému i eucasolu je napsané omezení pro těhotné.
Tymiánů je několik druhů a nikde na webu justu není specifikované o jaký tymián se jedná. Jeden, možná i dva ty typy bych dítěti nedala, protože obsahuje složku, která naprosto není vhodná pro děti a může mimo jiné způsobit podráždění pokožky apod.
Eukalyptus taky není každý stejný a opět je jeden nevhodný pro děti.
Takže zjišťuju objektivní fakta, abych věděla..
A právě se mi zdá neomezené používání těch výrobků, skoro bych řekla "se slepou vírou ve Švýcarskou kvalitu", docela neuvážené.
Lydushe

11054 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Štístko » středa 16. březen 2011, 12:28
Lydushe, Eucasol mám před sebou, o těhotných na lahvičce ani slovo

Eucasol - složení:
éterické oleje z eukalyptu, kosodřeviny, rozmarýnu, máty, smrku, hřebíčku, mentol, kafr, propan jako nosný plyn
pak popis blablabla.... Díky účinkům i způsobům aplikace je tento produkt ceněn všemi věkovými kategoriemi a používán i k dalším zajímavým aplikacím. Nosný plyn propan jemně rozpráší éterické oleje a nezatěžuje ozonovou vrstvu.
POZOR!!! Produkt není vhodný při alergii na některou z obsažených látek.
Štístko
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
22. leden 2007
Příspěvekod Ela » středa 16. březen 2011, 12:29
Ahoj,
já mám jen zkušenost s tím tymiánovým krémem. U mě dobré, ale malá se mi při viróze osypala. Dodnes nevím, zda to bylo po něm, ale měla to asi 3 dny, doktorka mě kvůli tomu hnala na infekční (tam jí dělali stěry, zda to není spála), kde na nic nepřišli. Mazala jsem jí záda ai hrudník a měla to jen na hrudníku. Tak dodnes nevím, zda měla pupínky k viróze, což prý někdo mívá a nebo zda to bylo po tom krému.
Ela
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Ela » středa 16. březen 2011, 12:29
Makytka píše:
Lydushe píše:Jeden, možná i dva ty typy bych dítěti nedala, protože obsahuje složku, která naprosto není vhodná pro děti a může mimo jiné způsobit podráždění pokožky apod.

naše děti se po tymiánové krému osypou, pokud je namažu víc, jak jednou denně.
Tedy je mažu na noc, na kašel jim to pomáhá opravdu hodně.

Eucasol stříkám na triko, než jdou do školky, když to nezapomínáme dělat, jsou děti výrazně zdravější.

POdívám se, jestli nemám krabičku ještě od tymiánu.

Tak koukám, že není jediná.
Ela
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Bublina » středa 16. březen 2011, 12:30
Eucasol:
Butane, Alcohol Denat, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Propane, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Dipropylene Glycol, Isobutane, Triethylene Glycol, Mentha Arvensis Leaf Oil, Isopropyl Myristate, Limonene, Fragrance, Junniperus Communis Fruit Oil, Isobomyl Acetate, Picea Excelsa Leaf Oil, Camphor, Pinus Pumilio Oil, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Menthol, Eugenia Caryophillus Flower Oil, Linoleic Acid, Water, Chlorhexidine Digluconate, Linoleic Acid, Benzyl Alcohol, Eugenol, Cinnamal, Coumarin, Linalool, Benzyl Benzoate

Byl bez letáku a na nádobě žádné věkové omezení není.

Tymiánovou mast mám, ale bez krabičky a bez letáku. Myslím, že tam ale žádné věkové omezení taky není. Na děti musím mazat na nějaký mastný podklad (třeba indulonu), jinak jim to dráždí pokožku.

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2636 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Štístko » středa 16. březen 2011, 12:30
Tymiánový krém:
éterický olej z tymiánu (21%), eukalyptu, borovice, rozmarýnu, citronu, heřmánku, kafr, emulzní a ochranné oleje. Tot vše, víc nepíšou ani v manuálu.
Štístko
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
22. leden 2007
Příspěvekod Ela » středa 16. březen 2011, 12:32
Na letáčku složení nevidím, ale mám od té paní něco k tomu mailem, chceš to poslat?
Ela
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Bulibanka » středa 16. březen 2011, 12:36
Tak bohužel krabičku od tymiánového krému jsem taky vyhodila. Příbalák u Eucasolu není, ale ze složení na spreji: butane, alcohol denat, eucalyptus globulus leaf oil, propane, rosmarinus officinalis (Rosemary) leaf oil, dipropylene glycol, isobutane, triethylene glycol, mentha arvensis leaf oil, isopropyl myristate, limonene, fragrance (parfum), juniperus communis fruit oil, isobomyl acetate, picea excelsa leaf oil, camphor, pinus pumilio oil, pinus sylvestris leaf oil, menthol, eugenia caryophyllus (clove) flower oil, linoleic acid, water, chlorhexidine digluconate, linolenic acid, benzyl alcohol, eugenol, cinnamal, coumarin, linalool, benzyl benzoate

uf, psala jsem malejma písmenama, abych mohla psát jednou rukou...
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1280 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Bublina » středa 16. březen 2011, 12:39
Lydushe,

až budeš mít názor na základě těch složení, dáš ho, prosím, sem? Zajímalo by mě to. Samozřejmě nejsem naivní, abych si myslela, že je to nějaký zázrak, ale protože tymiánovou mast i Eucasol používáme (a fungují), tak bych chtěla vědět, jestli třeba nedělám víc (skryté) škody než (viditelného) užitku.

Díky, B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2636 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Lydushe » středa 16. březen 2011, 12:43
Bublina píše:Eucasol:
Butane, Alcohol Denat, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Propane, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Dipropylene Glycol, Isobutane, Triethylene Glycol, Mentha Arvensis Leaf Oil, Isopropyl Myristate, Limonene, Fragrance, Junniperus Communis Fruit Oil, Isobomyl Acetate, Picea Excelsa Leaf Oil, Camphor, Pinus Pumilio Oil, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Menthol, Eugenia Caryophillus Flower Oil, Linoleic Acid, Water, Chlorhexidine Digluconate, Linoleic Acid, Benzyl Alcohol, Eugenol, Cinnamal, Coumarin, Linalool, Benzyl Benzoate

Byl bez letáku a na nádobě žádné věkové omezení není.

Tymiánovou mast mám, ale bez krabičky a bez letáku. Myslím, že tam ale žádné věkové omezení taky není. Na děti musím mazat na nějaký mastný podklad (třeba indulonu), jinak jim to dráždí pokožku.

B.

Bublino to je to co, potřebuju!!! Dík!!
Lydushe

11054 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lydushe » středa 16. březen 2011, 12:44
Ela píše:Na letáčku složení nevidím, ale mám od té paní něco k tomu mailem, chceš to poslat?

chci!!!
Lydushe

11054 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Ela » středa 16. březen 2011, 12:48
Lydushe píše:
Ela píše:Na letáčku složení nevidím, ale mám od té paní něco k tomu mailem, chceš to poslat?

chci!!!

A jaký máš mail, ono je to v PDF a já to jinak neumím. Ale není tam toho o moc víc, než co dávaly holky. Mám i letáček a tam zrovna tak.
Ela
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
24. listopad 2006