ADV TOP
ADV LEFT

Píchaný zánět stř.ucha+ hnisavý výtok JAK DLOUHO

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Badynka » sobota 17. prosinec 2011, 21:47
Ahoj holky,tak opět diskuze s ušima :roll:
Dcera 2 roky měla v pátek ráno píchnutý zánět v uchu, dostala ATB jako sirup+kapky do ucha CIPLOX /asi to jsou nějaké silné,jelikož tam píšou,že jsou pro děti od 12 let/ :? a dcera má 2 r.Mudra řekla jen 2x denně 1 kapku.
V pátek po spaní měla ucho celé olepené od hnisavého výtoku,dnes ráno tam měla v uchu "rybník" hnisu-fleky i na polštáři /hnis+ krev/ a celý den jí z toho ouška teče žlutá lepivá voda.Po odpoledním spaní opět hojný výtok,tak že jí to nakapalo až na tričko. :?
Na kontrolu máme jít až po vánocích 27.12.,protože mudra už tam další týden není.
takže se ptám,kdo máte zkušenosti s ušima,JAK DLOUHO trval výtok z ouška? / u nás už to trvá 36 hodin a nevypadá to,že by se množství zmenšovalo/-teplotu už nemá a za ouško se v pohodě nechá zatahat.

Mudra mi neřekla,že to mám něčím vyplachovat,jen ty kapky,ale jak tam má takový humus,tak nevím,jestli nepoužít tu borovou vodu na vyčištění,hodně to tady holky psaly,že vyplachují.
A jak se to dělá?kolik té vody tam nalít?

Je to náš první /a doufám že poslední zánět v oušku/,tak nemám s ušima žádné zkušenosti :roll: .
Díky moc za rady
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

576 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Bara » sobota 17. prosinec 2011, 22:07
Ahoj,
zánětů už jsme měli vícero. Uši píchnuté, prasklé i rozkapávané :(
Klárce teklo z ucha nejdýl 4dni, jednou jí to tam dokonce zaschlo a udělalo takovej špunt že jsme museli znovu na češtění.
Já vždy dostanu pokyn dělat výplach borovou vodou 2x-3x denně.
(lehnout na bok, naplnit ouško po okraj borovou vodou, chvilinku nechat a pak ucho podložit kapesníky, plenou nebo čímkoliv savým a nechat volně vytéct - ležet na tom oušku pár minut)
Pokud už tam vaše doktorka nebude, zavolala bych jinam na ORL, aby ti řekli jestli tak silnej výtok z ucha je normální i po 3 dnech... Prostě konzultace jinde nebo na pohotovosti.

Bára
Naposledy upravil Bara dne 17. prosinec 2011, 22:09, celkově upraveno 1
Bara
Treperenda
Treperenda

1274 příspěvků
30. listopad 2006
Praha 4 Spořilov (Záběhlice)
Příspěvekod Tynda » sobota 17. prosinec 2011, 22:09
Badynko,
určitě vyplachuj a čisti!!!!!!
Může dostat zánět zvukovodu a to je pak peklo.
Takže kup borovou vodu do uší, vždycky jsem natáhla do inj. stříkačky tak 1,5 ml- přihřála chvilinku v mikrovlnce, případně dotáhla ještě studenou a smíchala - pozor, rádo to pálí (vodu máš v lednici).Malá si lehne na zdravé ouško, ty jí do nemocného opatrně toto naliješ a chviličku necháš (počítáme vždycky tak do 30). Pak jsem vždycky nechala posadit a smotkem vaty - raději opatrně s nějakou špejličkou,jsem očistila, co šlo - výtok. A takhle to dělej tak po 2-3hodinách.Prostě pořád, jak tam něco je, čisti.

To ouško teče podle zánětu, tři, ale klidně i 5 dní.Jak kdy....
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tynda » sobota 17. prosinec 2011, 22:13
A rádo se to vrací...bohužel jsem nepřišla na to, proč. Mladší teď má hnusnou rýmu, tak se toho úplně děsím...je důležité smrkat, prokapávat. Ale jak se to dostane do ucha, tak je konec.

Staršímu uši píchali snad 15x :roll: :-Z
Nakonec špatně slyšel kvůli srůstům. Nejhorší vždycky je, držet to řvoucí zmítající se dítě a trpět s ním...

Ještě si dobře z dětství pamatuji tu bolest ouška a hučení v hlavě...a ta zrcadla..Fuj...

Posílám :erik:
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Badynka » sobota 17. prosinec 2011, 22:21
Holky, děkuju :erik: :erik: :erik:
Ona mi to mudra asi neřekla,protože po píchnutí jí z toho ouška nic moc neteklo,jen jí to vyčistila tou špejličkou,tam bylo trochu krve a žlutého hnisu a nic neteklo.
TEploty měla vysoké jen 2 dny a ten 3 den co jsme byli na ORL už měla jen 37.2 a na to ušní jsem šla víceméně jen proto,že ve středu jsem jí na to ouško dala vatu s alpou a ráno na ní měla trošku krve a další den z ouška teklo jen trošku hnědé vody,tak jsme mysleli,že to je už ok,tak jsem tam šla jen vicemeně na kontrolu,ať jí to popřípadě vyčistí no a tam zánět jak blázen a v druhém oušku počínající.
Malá je ale asi nějaká odolná na bolest,fakt moc neplakala,jen se držela občas za ouško,a že prý bolí,nárazově si pofňukala a dobrý.Podle mě když je tam zánět,tak do musí bolet,ne?
Mudra se sama divila,že dcerka normálně v noci spala v pohodě.Budila se jen z horečky na pití,ale na bolest si nestěžovala.

tak hned ráno letím pro borovou vodu. ;)
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

576 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Bara » sobota 17. prosinec 2011, 22:39
Jestli jsi jí dávala něco na horečku, tak to většinou tlumí i bolest...
Já jsem v létě takhle Klárce dala na noc Nurofen, protože měla horečku a hnusnou rýmu a ráno jsem našla na polštáři louži, taky neplakala a nestěžovala si - prasklo jí to samo :(
Bara
Treperenda
Treperenda

1274 příspěvků
30. listopad 2006
Praha 4 Spořilov (Záběhlice)
Příspěvekod Kebusa » sobota 17. prosinec 2011, 23:21
Badynko, u nás to bylo taky PO teplotě a na ORL jsme šli víceméně pro potvrzení, že je vše v cajku.

A houbec, píchnutá obě ouška.

Není letos těch zánětů středouší nějak víc? :grr:
Kebusa
Klevetnice
Klevetnice

3185 příspěvků
09. květen 2007
Příspěvekod Badynka » neděle 18. prosinec 2011, 08:39
Bara píše:Jestli jsi jí dávala něco na horečku, tak to většinou tlumí i bolest...
Já jsem v létě takhle Klárce dala na noc Nurofen, protože měla horečku a hnusnou rýmu a ráno jsem našla na polštáři louži, taky neplakala a nestěžovala si - prasklo jí to samo :(

Baro, právě že jsem dala jen v poledne paralen a na noc na teplotu nic, protože už měla jen 38,tak jsem jí nechala tak a chodila kontrolovat.
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

576 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Badynka » neděle 18. prosinec 2011, 08:42
Kebusa píše:Badynko, u nás to bylo taky PO teplotě a na ORL jsme šli víceméně pro potvrzení, že je vše v cajku.

A houbec, píchnutá obě ouška.

Není letos těch zánětů středouší nějak víc? :grr:

No máš pravdu, od hodně lidí slyším,že byli s ušima a v čekárně bylo strašně moc dětí na ORL.

Teď ve mě hlodá červík, jestli jsem něco nezanedbala,že jsem dcerce nenechala naočkovat spolu s hexou synflorix.
Ale starší taky není očkovaná prevenarem ani synflorixem a s ušima nikdy problém nebyl /raději 3x klepu :D /
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

576 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Tynda » neděle 18. prosinec 2011, 08:55
Badynko,
já nevím, jak s tím očkováním. Starší, je mu už 11, Prevenar měl očkovaný snad až v5 letech. Začínal..a měl záněty stejně. Klidně i v létě. Jednou jsme byli v Řecku, ostrov, my bez auta a on začal plakat. To bylo děsný. Otobacid jsem vozila všude...
Já jsem to neovlivnila víc než do té míry, že je honím, ať smrkají, snažím se jim do nosu stříkat třeba Stérimar (Vincentku) nebo dám ještě nějaké "odhleňovadlo".
Když jsme chodili na kontroly, tak mi říkali, že je to i virové..že to tam můžeme chytnout v čekárně jedna dvě...taky často kluci ani ATB neměli.

Ouško čisti, tam je důležité, ať to, co má vyteče - to je správně, proto ten bubínek perforují. Aby se zánět nerozšířil a hnis vytékal. Bolí to hromadění. Tím čistěním udržuješ vlastně to místo perforace volné. Takže, když teče a nebolí, je to v pořádku.
Jinak u nás zánět ucha je miminálně na týden....

Fuj, úplně se děsím, že to zase přijde :( :-Z
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Badynka » neděle 18. prosinec 2011, 09:04
Tynda píše:Badynko,
já nevím, jak s tím očkováním. Starší, je mu už 11, Prevenar měl očkovaný snad až v5 letech. Začínal..a měl záněty stejně. Klidně i v létě. Jednou jsme byli v Řecku, ostrov, my bez auta a on začal plakat. To bylo děsný. Otobacid jsem vozila všude...
Já jsem to neovlivnila víc než do té míry, že je honím, ať smrkají, snažím se jim do nosu stříkat třeba Stérimar (Vincentku) nebo dám ještě nějaké "odhleňovadlo".
Když jsme chodili na kontroly, tak mi říkali, že je to i virové..že to tam můžeme chytnout v čekárně jedna dvě...taky často kluci ani ATB neměli.

Ouško čisti, tam je důležité, ať to, co má vyteče - to je správně, proto ten bubínek perforují. Aby se zánět nerozšířil a hnis vytékal. Bolí to hromadění. Tím čistěním udržuješ vlastně to místo perforace volné. Takže, když teče a nebolí, je to v pořádku.
Jinak u nás zánět ucha je miminálně na týden....

:roll: :D

No tak to si taky užíváte. Vy mě tady děsíte,že se to vrací,jak tady čtu, kolikrát už někomu píchali uši,tak mám husí kůži už teď. A jak píšeš,že to je jako i v létě,tak už mám teď noční můru z dovolené
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

576 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Werinka » neděle 18. prosinec 2011, 09:42
Mladší má od cca 9 měsíců opakovaně záněty středního ucha s hojným výtokem hnisu, samovolným praskáním bubínku, někde jsme léčily i měsíc, mezitím jí to třeba znova prasklo... Dr. říkala v žádném případě nevyplachovat, žádná voda do ucha, čistit pouze smotkama, které si sama vyrobíš (NE vatové tyčinky které koupíš). Kapky jsme taky dostali, na noc 3x denně ze začátku brala dcera 1/4 dithiadenu a hlavně na noc to bylo nejhorší. Po píchnutí ucha nebo prasknutí většinou teploty už přešly, jen předtím měla vždycky tak 40.
Synflorix ani prevenar nepomohl vrátilo se jí to.. protože on je sice účinný na pneumokoka, ale ne na hemofila. Jen poradím pokud má rýmu odsávat, odsávat, odsávat, já si kvůli toho pořídila odsávačku na vysavač. V létě jsme to mlěi jen ten první rok, letos ne jen nesměla do bazénu.
Od října je po operaci nosních mandlí a má stipulku v pravém uchu. Od té doby měla už 3 rýmy a zatím klid :)

Tím tě nechci strašit, doufám, že bude malá brzo v pořádku a už se jí to nikdy nikdy nevrátí..... Starší měla jednou a naposledy zánět ve 3 letech.
Werinka
Howgh
Howgh

13694 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kebusa » neděle 18. prosinec 2011, 12:21
Mně to čištění přijde takový děsivý... Polopaticky pro mě, jo?

Udělám smotek (jen vatu, bez tyčinky, nebo gázovej čtvereček), na něj kápnu borovou vodu a strčím do ouška, ju? Jak hluboko?

Děkuju
Kebusa
Klevetnice
Klevetnice

3185 příspěvků
09. květen 2007
Příspěvekod Irucha » neděle 18. prosinec 2011, 17:49
Ono to čištění borovou vodou je sice super teorie, ale u nás to bylo nemožný. Adélku to v uších šíleně štípalo. Takže se vždycky nechala ukecat na kapičku, ale o vyplachování nemohla být ze začátku řeč...
Už se v tom motáme skoro dva týdny, je to hnus :(. Ze začátku nám nedali atb, že je to nejspíš virový a po více než týdnu, kdy to pořád zlobilo nám teprv atb předepsali.
Snad už to bude dobrý a Vánoce budou v pohodě.
I.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

3843 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Irucha » neděle 18. prosinec 2011, 17:50
Kebuso, my to měli do ucha hodně nakapat, pak nechat vytékat a čistit vatičkou.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

3843 příspěvků
21. září 2006
Praha 10