ADV TOP
ADV LEFT

Bolest ucha - pohotovost?

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pon » středa 18. duben 2012, 13:22
Ahoj, syn 4r mel o vikendu vecer mirne zvysenou teplotu. V pondeli ani vcera nic, tak sel vecer do bazenu. Prez noc dostal horecku kolem 38mi, ktera se ale normalne da srazit nurofenem. No a v poledne (presne kdyz konci ordinacni mudr hodiny) si zacal stezovat, ze ho boli ousko. Tvrdi ze ho boli uz dva dny (a jeste prej dva dny bolet bude, on toho hodne nakeca, ale je fakt ze mel nejaky reci ze mu huci v usich, ktery jsem nebrala vazne protoze ma novou knizku jak fungujou lidi a kapitola o usich ho hodne zaujala). Nebreci ani nelezi, najedl se, boura v pokojiku lego, je zivej az moc. Ale to je tim, ze mu zabral ten nurofen. Mam s nim na pohotovost kvuli uchu nebo staci zitra k pediatre? (Nerada bych jela v noci, ale to chapu ze mi nikdo nezarucite).
Pon
Treperenda
Treperenda

1359 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Inkognito » středa 18. duben 2012, 13:35
Nejezdila bych, dej mu na to
1) vlažný tvarohový obklad
2) ať hodně smrká, má-li trochu rýmu
3) dělala jsem dětem čenekový olejík - jen trochu horký olej ovonět česnekem a kapku vychladlého olejíčku pak do ucha - toto nevím, jeslti se obecně doporučuje, jeslti to je dobře, ale co to dělám tak kluky ucho bolelo cca 6x a doktora jsme nepotřebovali ani jednou - možná náhoda, možná ne :)
4) pokud bude v pohodě spát, pokud nekňučí když mu na ucho sáhneš (jemně zatahat za lalůček, trochu přitlačit na ucho) tak ho snad nebolí moc - pro jistotu bych ale ještě půl dne až den léčila
Inkognito
Inkognito

38582 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Pon » středa 18. duben 2012, 13:45
Nerve ale sahnout si nenecha. Jak moc ho to boli sam nepovi, ma hruzu z doktoru, bude zapirat a zapirat. Zase na druhou stranu tu vesele pobiha a nijak viditelne netrpi.
Pon
Treperenda
Treperenda

1359 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Rysavka » středa 18. duben 2012, 13:51
Jestli si nějak hodně neztěžuje tak bych zatím nejezdila. Zítra zajděte na orl. Pokud by se zhoršil tak bych jela.
Dcera měla minulý měsíc jeden de nhorečky pak nic a další den začala že jí bolí ucho. Já to stihla ještě v době ordinačních hodin - měla otitidu :( a dr, že pokud by se jí stav zhoršil v noci tak máme jet na pohotovost - naštěstí jsme to rozkapali kapičkami a nikam nemuseli.
Rysavka
Treperenda
Treperenda

1380 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Ivanag17 » středa 18. duben 2012, 14:01
Tak ja když si Sonička v sobotu stěžovala, jela jsem na pohotovost, napsal kapky, ousko mela zarudle..zitra kontrola na ORL, my nastesti byly vcas, zadny zanet se nerozjel, horecky nemela, radila jak cerna ruka,pouze ousku citlive...
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Ivanag17
Žvatlalka
Žvatlalka

269 příspěvků
30. prosinec 2009
Liberec
Příspěvekod Minka » středa 18. duben 2012, 14:16
Máš doma nějaké kapičky do ucha? Otobacid nebo něco podobného? Pokud ano, nakapala bych. Jinak se doporučuje i alkohol (slivovice, vodka - něco hodně procentního do ucha, případně šťávu z aloe vera)
Ono záleží, jak syn snáší bolest a mohl to taky dost utlumit nurofen. My jsme takhle odjeli v březnu na hory, jen jsme tam dojeli,Andrejka nahlásila bolavé ouško, ale neměla teplotu, normál. fungovala, jenže 3. den už se budila i v noci, přes den jakž takž, ale sáhnout si nenechala. Jeli jsme tedy na ORL a už tam měla rozjetý zánět, takže píchání a atb. :(
Pokud se to táhne už několik dní šla bych na ORL (i jako na pohotovost) - třeba budou stačit kapky a nebudou nutný atb ani píchání. U uší se mi nikdy nevyplatilo čekat.
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3130 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Naja » středa 18. duben 2012, 15:56
Alkohol do 40% (slivovici naředit!) kapat do ucha po hodině. Za ucho namazat Tea Tree Oil.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Obrázek Homeopatická poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

5745 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Petulka82 » středa 18. duben 2012, 18:57
Já jela s malým v neděli v devět večer do nemocnice na ušní. Ječel strašně, že ho bolí ouško. Nevymýšlí si, ani není nějaká citlivka. "Jste tu brzy, s tímhle nic neudělám. Jeďte domů a dejte mu nurofen." Tak mi řval v autě ještě půlhodiny, než jsme dojeli dom, doma další půlhodinu, než zabral sirup a usnul. Po dvou hodinách zase řev a já si, zoufalá z toho, že mu nemůžu nic dát, vzpomenula, jak mi při mastitidě pomohl zábal ze slivovice... kápla (spíš polila) jsem na vatu slívku, přilepila za ucho a... usnul, spal do rána. Od té doby žádný problém a va středu na kontrole na ORL prohlášen za zdravého...
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2519 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Maryjenka » středa 18. duben 2012, 19:03
chcete mi tu,milé dámy, říct, že mé záněty středouší co dva/tři měsíce, sem tam léčené antibiotiky,sem tam píchané, stačí vyřešit slivkou???:-O

a tee trea za ucho?
Maryjenka
Krafařka
Krafařka

740 příspěvků
02. únor 2011
pod tím naším Řípem
Příspěvekod Petulka82 » středa 18. duben 2012, 19:14
ORL dr. mi na to řekl: "Ono to studené občas pomůže." Takže "oficiálně" asi alkoholový obklad nepomáhá, ale nás fakt zachraňuje... a tu slivku jsem aplikovala v pokojové teplotě...
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2519 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Naja » středa 18. duben 2012, 19:18
Maryjenka píše:chcete mi tu,milé dámy, říct, že mé záněty středouší co dva/tři měsíce, sem tam léčené antibiotiky,sem tam píchané, stačí vyřešit slivkou???:-O

a tee trea za ucho?

Slivovice je univerzální lék. ;-) Vhodná po zředění (přece jen ty domácí mají přes 50%) na kapání do ucha, neředěné na kloktání, zábaly krku, při bolavých kolenech i jako antidepresivum. 8-) Pokud tě bolí ucho, tak do ní namoč úzký proužek gázy, vsuň do ucha, aby čouhal uchopitelný konec, a nechej přes noc. Ráno většinou už ucho nebolí.

TTO namažeš za ucho, zhruba do míst, kde je prohlubeň.

Naja
Howgh
Howgh

5745 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Maryjenka » středa 18. duben 2012, 19:21
Naja píše:
Maryjenka píše:chcete mi tu,milé dámy, říct, že mé záněty středouší co dva/tři měsíce, sem tam léčené antibiotiky,sem tam píchané, stačí vyřešit slivkou???:-O

a tee trea za ucho?

Slivovice je univerzální lék. ;-) Vhodná po zředění (přece jen ty domácí mají přes 50%) na kapání do ucha, neředěné na kloktání, zábaly krku, při bolavých kolenech i jako antidepresivum. 8-) Pokud tě bolí ucho, tak do ní namoč úzký proužek gázy, vsuň do ucha, aby čouhal uchopitelný konec, a nechej přes noc. Ráno většinou už ucho nebolí.

TTO namažeš za ucho, zhruba do míst, kde je prohlubeň.

Děkuju za tip, příště zkusím místo všeho napřed toto...

BTW - Najo, netušíš čím by takhle časté záněty u dospěláka mohly být způsobeny???

Tímto se zakladatelce omlouvám za vlezení do diskuze...
Maryjenka
Krafařka
Krafařka

740 příspěvků
02. únor 2011
pod tím naším Řípem
Příspěvekod Naja » středa 18. duben 2012, 19:36
Maryjenka píše:
Naja píše:
Maryjenka píše:chcete mi tu,milé dámy, říct, že mé zá
BTW - Najo, netušíš čím by takhle časté záněty u dospěláka mohly být způsobeny???

Já myslím, že těch důvodů může být spousta. Spíš pak záleží na konkrétním případu. Ale to by asi chtělo podrobně rozebrat, co se děje v rodině, v osobním životě, v práci a tak. :-)

Naja
Howgh
Howgh

5745 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Maryjenka » středa 18. duben 2012, 19:39
oki,už se snad podaří se mi k tobě dostat....
Maryjenka
Krafařka
Krafařka

740 příspěvků
02. únor 2011
pod tím naším Řípem
Příspěvekod Naja » středa 18. duben 2012, 20:04
Maryjenka píše:oki,už se snad podaří se mi k tobě dostat....

Stačí zavolat nebo napsat. ;-)

Naja
Howgh
Howgh

5745 příspěvků
28. říjen 2006
Praha