ADV TOP
ADV LEFT

očkování při imunosupresi + očko sourozence

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Efča » úterý 11. září 2012, 21:38
Stále před sebou sunu následující problém, ale už to musím nějak pořešit...

Situace - mám dvojčata, 17 měsíců, mají oba komlet Hexu, 3 dávky Prevenaru. Po poslední Hexe se jednomu rozjel nefrotický syndrom, je to 4 měsíce, t.č. je syn na imunosupresivní léčbě, potrvá asi ještě dlouho.

Pediatrička na mě už v srpnu tlačila, že je nutné, aby pokračovalo očkování u zdravého syna. Máme přijít na tu poslední dávku Prevenaru a měl by dostat MMR. Též mi doporučila očkovat ho proti všemu možnému, abych chránila toho nemocného.

A já teď nějak nevím jak se zachovat. Určitě nenechám očkovat MMR tak do 2 let jeho věku, to už vím. Nechce se mi ani nechat mu naočkovat neštovice. Navíc se bojím, že právě ta Hexa mohla být spouštěčem nemoci u nemocného a mám strach, aby se totéž neopakovalo u zdravého, pokud je tam nějaký genetický podklad nemoci.

Ale nějak se v tom plácám. Nefrolog, který léčí nemocného syna, mi nějak neuměl poradit co s tím zdravým, ale ani co s tím nemocným. Nemocného nikdo neřeší, asi se předpokládá, že už nebude proti ničemu očkovaný - nevím.

Napadlo mě navštívit s oběma nějakého imunologa a nechat si poradit - ale bojím se, že narazím na někoho, kdo bude orientovaný hodně pro očkování. Jenže mě by zajímalo, jak se bude řešit očkování pro toho nemocného - to se to nechá být? Já na jednu stranu chápu, že je dobré, když si děti prodějaí nějaké nemoci samy, nicméně na druhou stranu, u něj bude mít každá vážnější choroba šílený průběh, imunita oslabená, navíc si imunitu "odčůrává". Třeba obyčejné neštovice jsou pro tuhle nemoc klidně i fatální.

Mám strašný strach brát nemocného (a tím pádem se s ním veze i zdravý) brát kamkoliv, kde je víc lidí, mezi děti je neberu vůbec, děsím se, co kde který chytne... to takhle budu fungovat příštích 10 let, bát se dětských nemocí?

S kým to mám probírt - pediatrička, nefrolog? Nebo sama se sebou? Mám chtít od někoho doporučení pro toho imunologa, nebo je to naprosto zbytečný krok? Jsou někde v Praze či v Brně dobří? :-Z :-Z
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 11. září 2012, 22:48
Efčo,

myslím si, že by bylo dobré, aby sis přečetla něco o fungování imunity a jak jí ovlivňuje očkování. Na netu jsou velmi pěkné články Dr. Elekové http://www.slobodavockovani.sk/news/ock ... ti-1-cast/
Je také dobré udělat si názor na to, jak moc očkování chrání.

(Nenaznačuju řešení, jen možnou cestu k informovanějšímu vlastnímu názoru.)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Sloník » středa 12. září 2012, 06:24
A co zkusit kontaktovat očkovací centrum v Motole? Osobní zkušenost nemám, ale hodně si v diskuzích chválí, že jsou tam velmi rozumní, v případě potřeby dokážou rozložit očkování a napsat papír pro pediatra jak očkovat. Jesli má někdo zkušenosti s očkováním dětí, které po očku měly reakce, tak oni.
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Llevelyn » středa 12. září 2012, 06:41
Vakcinace je jednou z možných příčin vzniku nefrotického syndrom. při očkování hexa+prevenar nejednou vznikají nežádoucí reakce několikanásobně častěji.

Pokud má zdravé dvojče komplet hexu, nic už bych nedávala, ani nedoočkovala Prevenar, s MMR bych počkala co nejvíc, vakcína může ovlivnit neuro vývoj a při dědičném podkladu nefrotického syndromu je ohrožené i zdravé dítě.

U nefrotického syndromu je vyšší výskyt infekcí, ale není to tak fatální, jak vám dr. tvrdí, určitě bych neočkovala zdravého a nezlikvidovala mu imunitu kvůli nemocnému. Ale opatrnost je na místě, posiluj imunitu u zdravého, aby neonemocněl. Očkovatelné choroby nejsou zrovna to co hrozí nejvíc.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Efča » středa 12. září 2012, 07:13
Očkovací centrum v Motole by mohl být dobrý nápad. A je tam potřeba nějaké doporučení?

Nemocný měl očkovanou jen Hexu. Prevenar současně s ní jsem nedala.
Já vím, že mu ten syndrom mohlo rozjet očkování. Taky už vím, že třeba spalničky dokážou nefrotický syndrom vyléčit (pokud není nefrotický syndrom genetického podkladu), tak už se těším, až budeme shánět spalničky :-)

Ale třeba těch neštovic se já fakt bojím. Syn k nim přičuchl v dětské v Brně, musel na infekční - a doktoři z toho měli opravdu hrůzu, naprali do něj Varitekt a pak preventivně ještě cosi - a i já jsem četla, že zrovnan neštovice a nefrotický syndrom nejdou vůbec dohromady...

EDIT: už jsem si našla nějakou diskuzi k tomu očkovacímu centru, bez doporučení nás tam nevezmou. Asi bych to možná měla vzít přes tu imunologii.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » středa 12. září 2012, 07:19
Já určitě nechci nechat zdravého naočkovat vším možným, jak tvrdí doktorka. Ostatně o odkladu MMR už jsem jí nekompromisně řekla (po telefonu), musela s tím souhlasit, ale budu muset podepsat nějaký papír. MMR dám pak kvůli školce - je ale otázka, zda tam kluci budou moct chodit, myslím si, že ten nemocný zatím ne, třeba první rok ne - ale to se uvidí.

Jen potřebuju, aby mi s tím někdo poradil, nějlépe odborník, ale zase nechci, aby to byl odborník bezhlavě doporučující očkování. Praktická mi s tím neporadí, ta je zastánkyně očkování, nefrolog už vůbec ne - no a já nevím kde začít.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Amazonka01 » středa 12. září 2012, 07:29
Efča píše:Jen potřebuju, aby mi s tím někdo poradil, nějlépe odborník, ale zase nechci, aby to byl odborník bezhlavě doporučující očkování. Praktická mi s tím neporadí, ta je zastánkyně očkování, nefrolog už vůbec ne - no a já nevím kde začít.

Imunolog, hodně imunologů je z momentálního očk. kalendáře v depresi ;)
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Zuziky » středa 12. září 2012, 07:53
Efco, zkus do Motola zavolat ( mam v tel 224433810, ale nejsem si jista, jestli je aktualni), vysvetlit situaci a treba neco poradi po tel (mne kdysi ano, ale ta odpoved se mi nelibila :D , takze jsem se zaridila podle sebe...ale to byla podstatne jednodussi situace nez u vas)
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Blanci » středa 12. září 2012, 08:03
Velmi rozumný imunolog je prý Zina Kaucká, ordinuje někde na Pze6 ;)
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Efča » středa 12. září 2012, 09:25
Blanci píše:Velmi rozumný imunolog je prý Zina Kaucká, ordinuje někde na Pze6 ;)

Ha, super. Ja pobyvam u mamy prave na praze 6, kdyz v Praze jsem. Bybam ted tak tyden doma, tyden tam...takze si to mohubzaridit. Pohledam na netu a zavolam. Ale zavolat primo do Motola tez zkusim, tename za rohem.

EDIT: uz ksem si nasla tu doktorku, zacnu asi u ni a az pak pckovaci centrum. Zavolam si tam a zjistim, zda potrebuji doporuceni pediatra.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006