ADV TOP
ADV LEFT

Bolest ucha- lecba.

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Alcatko » neděle 29. říjen 2006, 09:18
Dobrý den, prosím o radu...V tomto chladném počasí jsem se nachladila, mimo silné rýmy a kašle mě trápí i bolest ucha...Loni jsem měla zánět středního ucha a nevím, jestli to nemám zas...Mám jej zalehlé, trošku bolí a teče mi z něj... :cry: Nemáte některá prosím nějakou babskou, domácí ,ale osvědčenou radu?Děkuju.
ObrázekObrázek
Alcatko
Žvatlalka
Žvatlalka

102 příspěvků
13. říjen 2006
Olomoucký kraj
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 29. říjen 2006, 09:46
Ahoj, proběhni zahrádky u známých, zkus najít netřesk. Stačí vždycky utrhnout lísteček a kapat do bolavého ucha. Je to dost ověřený, moje sestra na to trpěla hrozně moc, dokáže to rozehnat leccos
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13913 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Jazzi » neděle 29. říjen 2006, 11:02
Ještě jsem zaslechla namočit kousek něčeho do slivovice a strčit do ucha, ale vyzkoušené to nemám.
Jazzi
Klábosilka
Klábosilka

511 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Simunka » neděle 29. říjen 2006, 12:32
Ahoj, pomáhá aloe vera nakapat do ucha, pak jsou i ušní kapičky Otobacid, ty jsou ale jen na předpis, takže ještě kapičky Audiron.

Simunka
Simunka
Pískle

17 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pupula » neděle 29. říjen 2006, 12:45
ahoj,já bych moc neexperimentovala.Mám teď taky zánět středního ucha a raději jsme šla k Dr.Dostala jsem antibiotika,ale mám jistotu,že mi ten zánět "někde"nesedne a bude to přeléčené.Jinak na to taky docela od malá trpím.
Tak ať to vyléčíš,tak nebo tak:)
Pupula s Kristýnkou

ObrázekObrázek
Pupula
Pískle

36 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Silvic » neděle 29. říjen 2006, 19:50
ALCATKO já bych ti hlavně poradila do ucha nijak nešťourat, ani, i když z něj vytéká ho nečistit tyčinkami. Ono to k tomu hodně svádí. Já tyhle příznaky, které popisuješ měla v obou uších, a nesutále jsem měla tendenci si je čistit....Bolest se brzy vystupňovala a já skončila jako akutní případ na ušním, diagnoza akutní zánět obou zvukovodů...Nejhorší na tom všem bylo, že v tu dobu jsem byla přesně týden doma z porodnice. Tři dny a noci fakt krutých bolestí, horeček, nemohla jsem ani jíst, protože bolela i čelist. V pláči jsem odmítala antibiotika, abych nemusela přestat kojitl. Nemohla jsem péoložit hlavu na polštář. Bylo to pro mě fakt horší jak zuby, ba horší než porod. Tím vrtáním v uších jsem si porušila výstelku ucha, či jak se tomu říká. Radila bych ti zajít k lékaři.Nestojí za to. Fuj :D
Obrázek

Obrázek
Silvic
Klábosilka
Klábosilka

484 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Albi » pondělí 20. listopad 2006, 12:56
Ahojky,
momentálně si malá začala stěžovat na bolest ouška, ale zatím v počátku, nebolí jí tahání za lalůček, ani zmáčknutí pod ním.

Dostala jsem pár rad, za vyzkoušení stojí:

Nakapat trochu levandulové silice na vatu dát do ouška (u nás moc pomohlo)
Nakapat trochu olivového oleje a stejně aplikovat.
Obklady z cibule nebo česneku (u nás obklady moc nehrozí) a zahřívat
Z homeopatik Belladonna pro počínájící zánět (zkoušíme, uvidíme..)

Albi
Albi
Žvatlalka
Žvatlalka

168 příspěvků
18. září 2006