ADV TOP
ADV LEFT

Pneumokok.

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sendy » úterý 23. říjen 2007, 21:32
Ahoj všem,

potřebuji radu, co by jste dělali v naší situaci...

Starší syn začal chodit do školky a přitáhl nám domů pneumokoka, což jsme nevěděli, má jen trochu rýmu a kašel.. nic hrozného...jen už to trvá dlouho
ALE bohužel to chytil mladší syn a to už je horší...nejdřív měl rýmu potom měl ještě kašel a zvýšené teploty, dostal první ATB po dobrání byl lepší, ale úplně OK nebyl...za týden přestal chodit... ortoped zjistil náplň v kyčlích, prý je způsobené infekcí horních cest dýchacích, to jsme ještě nevěděli co to je... dostal NUROFEN a tím se zakryly asi teploty... po třech dnech začal mít horečky , 4. den nás hospitalizovali pro teploty nejasného původy, výtěrem zjistili pneumokoka a branhamellu, vzhledem k nezvládnutelným teplotám odebrali i krev při teplotě (naštěstí byla negativní). po týdnu hostpitalizace a penicilinu /nejdřív krystalickém a potom injekčním/ jsme doma, má kašel jako měl předtím (prý je to normální, mě se to ale nezdá) trpí nechutenstvím a také má trochu průjem. Může souviset se zahleněním a ATB???

2. staršímu výtěrem zjistili totéž v nose a krku pneumokok a branhamella. Prý to má ze školky, tzn... ATB pro staršího a také na 6 týdnů zákaz školky, aby se mladší stihl z toho vylízat, pomůže to?

Mám děsnej strach že to malej zase chytí, nevím jak na to jestli je máme oddělit, což půjde hodně těžko (možnost hlídání sice mám, ale nezdá se mi to vůči staršímu nejvhodnější, odstčit ho k babi ... ) nebo to nechat být .. ale zase nerada bych skončila v nemocnici, i když se všichni snažili, není o co stát...

bojím bojím Sendy
Sendy
Uživatelský avatar
Sendy
Howgh
Howgh
 
6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 23. říjen 2007, 22:03
Zeptej se na očkování.
Prevenar?
Nebo na to už je pozdě?
Uživatelský avatar
Jankap
Howgh
Howgh
 
6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Sendy » úterý 23. říjen 2007, 22:10
Bohužel, musí být zdravý a to není :( a stejně např na toho co kluci mají to očkování není... je to nějaký druh, který je citlivý na ATB a na ty to očkování není... a i tak dokáže pořádně zatopit...
Sendy
Uživatelský avatar
Sendy
Howgh
Howgh
 
6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Marki » úterý 23. říjen 2007, 22:21
Sendy,
raději bych volila pro jistotu oddělit sourozence a dát staršího k babičce. Ti mladší všechno strašně rychle chytí....
My teď aktuálně řešíme pneumokoka v nose. Zatím nevím, jestli není i někde jinde, ale začlo to rýmou a zánětem spojivek. Pak udělali výtěr z nosu a našli ho tam. Rýma pomalu odešla, ale teď začal kašlat. Teploty neměl a nemá. Pro jistotu půjdu ještě na prohlídku. Doktorka nám doporučuje Prevenar, protože Marek měl od června už 2x ATB (jednou spála, pak streptokok), navíc chodí do jeslí, je ve věku do 5 let, takže hned tři rizikové faktory splňuje. Po té co jsem si prostudovala co dovedou tzv. invazivní pneumokoky, jsem už téměř rozhodnutá pro očkování. Prostě se mi to nechce riskovat, on náš malej teď chytne skoro všechno :( Jen taky nevím, zda je na to očkování stoprocentně zdráv....
Ahoj, Markéta
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Marki
Klevetnice
Klevetnice
 
3889 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Zabka » úterý 23. říjen 2007, 22:22
Sendy, čo ja viem, tak pneumokok je tak rozšírený, že proste nie je možné sa ho raz a navždy zbaviť. Neviem, aký druh máte, ale nejakého pneumokoka má asi 50% ľudí, akurát, že ich imunita to zvláda, takže pre nich nie je virulentný. U vášho mladšieho sa zrejme prejavil, pretože má slabšiu imunitu. Takže by som sa skúsila asi zamerať na posilnenie imunity. Tiež je u pneumokoka ten problém, ža používaním ATB sa rýchlo stane voči ATB multirezistentným, a potom je to problém, (to som ale čítala o ATB liečení pneumokokového zápalu stredného ucha, či to platí pre dýchacie cesty, neviem :( )

Sú to všetko moje dohady, možno tu niekto poradí niečo lepšie, ale asi by som to skúsila riešiť inak, než alopatickou medicínou, hlavne preto, lebo by som sa bála, že sa infekcie budú opakovať (budete predsa chodiť medzi ľudí) a že sa opakovaným používaním ATB rozhodí imunita úplne. Napadá ma (prosím, nesmejte sa) čínska medicína, ale u skutočných odborníkov, kde liečenie ide, bohužiaľ, do tisícov Kč. Možno by pomohol aj honmeopat, ale nie ten, čo doporučuje tie hotové zmesy od Boiron... Bohužiaľ, konkrétne kontakty nemám, len z druhej ruky info, že MUDr. Hoffmann z Českých Budějovíc je skutočný odbormík na čínsku medicínu u nás.
Uživatelský avatar
Zabka
Krafařka
Krafařka
 
798 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » úterý 23. říjen 2007, 22:33
no tak bohuzel s tim asi nic nenadelas, kdyz uz ockovani asi bych ho spise volila pro toho starsiho - ta vakcina pro starsi deti je pry i ucinnejsi . a je jedno ze ted meli nejakeho pneumokoka na ktereho neni ockovani , aspon pred nekterymi by to uchranilo, myslim ze tak marny by to nebylo ... A deti prece od sebe nejde drzet moc dlouho :roll: . No a kdyby se to opakovalo jeste jednou tak mozna nedavat starsiho syna do skolky :-?
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zuzka84
Howgh
Howgh
 
7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Zuzka84 » úterý 23. říjen 2007, 22:35
zabko - ja myslim ze porad nevedi proc se to u nekoho rozsiruje dal a u nekoho ne , ale zase abych nekecala , ja jen ze jsem o tom neco cetla kdyz mel malej asi pred mesicem pneumokoka , ale uz si to taky nepamatuju 100%
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zuzka84
Howgh
Howgh
 
7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Sendy » úterý 23. říjen 2007, 22:50
Žabko, to je přesně to co my potřebujeme posílit imunitu :) ono hlavně je právě ta riziková skupina do 2 let, kdy je průběh nejhorší, a hlavně to na něj hned po vyléčení, než nějakou imunitu získá, starší syn zase přenese, což není dobré... musí se z toho vylízat a posílit a potom se toho nebojím, s tím se popere ale musí mít imunitu...chjo bludný kruh...
Sendy
Uživatelský avatar
Sendy
Howgh
Howgh
 
6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Sendy » úterý 23. říjen 2007, 22:51
Marki, také nám to asi začalo zánětem spojivek...vidíš ani jsem si to s tím nespojovala...
Sendy
Uživatelský avatar
Sendy
Howgh
Howgh
 
6034 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Berun » středa 24. říjen 2007, 06:44
A můžu se zeptat kdy je vlastně tedy nejvhodnější doba na očkování proti pneumokokovi? V 19 měsících jsme měli poslední Hexavakcínu (v 15 měsících zarděnky apod.), takže teď by mělo být volno v očkovacím kalendáři. Až v červnu 2008 jde na přeočkování TBC (neměl reakci).
Uživatelský avatar
Berun
Moderátor - Mezi nebem a zemí
Moderátor - Mezi nebem a zemí
 
4563 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janina_2 » středa 24. říjen 2007, 07:43
Berun obecně by měl být mezi očkováním odstup min. měsíc od předcházejícího. Takže pokud teď máte pauzu, tak můžete očkovat v podstatě kdykoliv. Jen musí být dítko zdravé, což je u nás teď na podzim dost problém :roll:
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013


http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)


recenze z BC zde
Uživatelský avatar
Janina_2
Kecka
Kecka
 
1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Naja » středa 24. říjen 2007, 07:50
Ahoj holky,
nejsem zastáncem maximální proočkovanosti obyvatel, takže taky hlasuju pro homeopata. ;) Seznamy klasických homeopatů (tedy těch, kteří volí jeden lék v jednom čase a ne směsi) jsou na www.homeopaticka-fakulta.cz, www.homeopati.cz, www.homeopatie.cz.
Pokud konstituční homeopatickou léčbou posílíte vitalitu (jinými slovy imunitní systém) dítěte (nebo dospělého), výrazně se sníží celková nemocnost organismu, protože si s vetřelcem mnohem lépe poradí.

Kolem pneumokoka vzniká poslední dobou trošku hysterie, možná taky díky vyvinuté očkovací látce, kterou potřebují prodat. Masivní reklamy v médiích to jen podporují. Člověk by se měl naučit zvažovat, co je skutečná nutnost a jen obchod se strachem.
Uživatelský avatar
Naja
Howgh
Howgh
 
6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod -evka- » středa 24. říjen 2007, 09:49
Berun, teď by jste měli dostat druhou dávku zarděnek a pak by měl být odstup 1 měsíc. Nicméně bych počkala do věku dvou let (pokud na očkování nespospícháš, počkej ušetříš jedno očkování. Do dvou let se očkují dvě dávky, od 2 let jen jedna.
Uživatelský avatar
-evka-
Treperenda
Treperenda
 
1284 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Berun » středa 24. říjen 2007, 10:40
evka: díky, nepospíchám určitě, jen mě zajímalo kdy je to vhodné.
Uživatelský avatar
Berun
Moderátor - Mezi nebem a zemí
Moderátor - Mezi nebem a zemí
 
4563 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Fontanka » středa 24. říjen 2007, 11:14
BERUN taky si myslím, že ted máte nejvhodnější období...
Naše malá byla předevčírem na očkování tetra vakciny (18měs.) a za měsíc se máme objednat na Prevenar - na jaře byla na operaci s atypickým zánětem středouší způsobeným právě pneumokokem.
ROZÁRKA (4,5) a ještě KAROLÍNKA (skoro 13) a ADÉLKA (11,5)
Uživatelský avatar
Fontanka
Žvatlalka
Žvatlalka
 
233 příspěvků
21. září 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy