ADV TOP
ADV LEFT

Odstranění krčních mandlí u dospělého.

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janulika » středa 20. únor 2008, 16:24
Protože už mám od vánoc třetí angínu, doporučila mi doktorka jejich odstranění. Já se ale hrozně bojim. Prý se to dělá "zaživa" max. v "oblbováku".

Vůbec si nedokážu představit, jak se to dělá, jestli to bolí ? Vím, že nosní mandle - u dětí dělají v celk. anestezii a skoro to nebolí.

Po dostranění pak už nebudu mít angíny ?

Máte někdo zkušenost a můžete mi napsat více ?

Díky Jana
Janulika
Žvatlalka
Žvatlalka

264 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Flower » středa 20. únor 2008, 16:30
Ahoj,

krční mandle mi odstranili ve 13 letech, dnes je mi 22. Od té doby jsem opravdu neměla ani jednu angínu, max. 3 dny mě trošku pálilo v krku, ale to samo přešlo. Už v té době mi to dělali pod narkozou, všechno záleží na dohodě s lékařem, takže se neboj. Nicméně po zákroku je to docela žůžo. Nechci tě strašit, ale asi 3 týdny jsem vůbec nemohla normálně jíst, jenom rozmixované kašičky. :roll:
Jestliže máš 3 angíny po sobě, tak si myslím, že je na zákrok ještě brzy. Já měla první angínu na 3 měsích a od té doby to se mnou už jelo. Poslední rok před vytažením mandlí jsem měla týden angínu, týden klid, týden angínu, týden klid.... a takhle pořád dokola. Nejhorší bylo, že už přestala i zabírat ATB, takže u mě nebylo jiné zbytí. Kdybys měla ještě nějaký dotaz, tak se ptej.
Flower
Klevetnice
Klevetnice

3072 příspěvků
28. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » středa 20. únor 2008, 16:33
Jani, já bych si asi mandle odstranit nenechala... oni totiž fungují jako takový filtr a to, z čeho máš te´d angýnu, ti rovnou padne na průdušky :roll:

Co se týká bolení - nebolení. kamarádce mandle trhali asi v 18-ti. Dělalo se to v lokálním umrtvení. A poté jí to bolelo dost, protože jako jedna z nevímpřesněkolika dostala nějaký zánět a musela zobat ATB. Ale prý to jinak bývá bez komplikací :roll:
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21724 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Majklam » středa 20. únor 2008, 16:36
ahoj!
Na odstranění jsem byla v 17letech..od tý doby jsem nebyla nemocná!!Je mi téměř 24..Bolelo to jen chvilku po operaci(V krátkodobé narkoze)..
Majklam
Klevetnice
Klevetnice

3433 příspěvků
21. září 2006
Mladá Boleslav, Bradlec
Příspěvekod Naja » středa 20. únor 2008, 16:37
Taky bych neodstraňovala. Zkusila bych nejdřív homeopaticky pořešit příčinu angín.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had[/b] - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Janulika » středa 20. únor 2008, 16:41
Taky to mám tak jako týden, škrábání v kuse - týden klid, včera mě to zase položilo. Na angíny trpím od malička.
S tím, že se to vrazí na průdušky jsem slyšela a mám z toho docela strach.

Mám strach, že přestanu zase mluvit a to je nejhorší.

NAJA - prosím, poradíš nějaké homeopatika ?

Zatím mám penicilin.

Díky moc :)
Janulika
Žvatlalka
Žvatlalka

264 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Nany » středa 20. únor 2008, 16:45
Já byla na krčních mandlích v 25letech, taky z důvodu častých angín. neni to nic příjemnýho, dělali mi to v celkovej anestezii, ale možná ti dají vybrat i jen s lokální. Bolí to asi týden, jako hóóóóódně když tě bolí v krku, doporučí ti kloktat acylpirina jíst zmrzku, v nemocnici jsem byla týden. davali nám ledový obklady tak se docela dalo snést. jen se prostě nenajíš až tak potom týdnu. A je fakt že od tý doby jsem ji neměla, když marodim tak klasicky ,"jen " chřipka.
Nany
Diskutérka
Diskutérka

2231 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lochneska » středa 20. únor 2008, 16:47
Ahoj. Me krcni mandle vyndavali v 21. letech, tudiz myslim ze muzu tvrdit, ze jsem byla dospela :-) Zazitek nic moc, musim rict, ale porod byl o dost horsi :-) Umrtveni jen lokalni, drzis si misku pred pusou, do ktery vyndavaji Tvoje mandlicky, nic moc pocity. Po zakroku to boli, ale pokud mas anginy, nelisi se to prilis od bolesti pri polykani kdyz mas mandle jako pesti. Je pravda, ze normalni jidlo jist nelze, po tydnu na mletych slichtach jsem byla rada ze ziju.
Ja mela anginy opravdu caste, navic uz mi na toho streptokoka co mi bydlel na mandlich neregovaly zadny ATB takze padlo rozhodnuti ze bude lepsi mit mandle venku. A musim rict, je to uz 11 let, zadny problemy nemam...ani s pruduskama, ani s nicim jinym. Takze tak.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lochneska
Klevetnice
Klevetnice

3870 příspěvků
15. červenec 2007
u nás doma :-)
Příspěvekod Elizabet » středa 20. únor 2008, 17:15
Mě mandle chtěli vytrhnout už jako dítěti ale ubránila jsem je :D :D vždycky když jsme měla nástup do nemocnice tak jsem dostala strachy angýnu a nebo horečku :D byla jsem bacilonosič streptokoka ale nakonec mi pomohl ho přeléčili myslím že pendeponem. tedka bych si nedala vyndat. mamka je má vyndaný a když dostala angýnu teda to je hodně málo kdy tak jednou za dva roky tak jí sedne na prudušky a to je pak slast :grr: . myslím si že určitě mají v těle svůj význam ;)
Elizabet
Diskutérka
Diskutérka

2138 příspěvků
04. říjen 2006
Ústí nad Labem
Příspěvekod Naja » středa 20. únor 2008, 17:16
Januliko
pokud na to trpíš opakovaně, tak je potřeba konzultace u homeopata, který určí individuální lék na základě fyzických, ale i psychických, emočních a mentálních symptomů.

V Praze můžu doporučit Lucii Mutinskou
www.homeopatie-lucie.cz

Ninu Nohejlovou
603 11 34 54

nebo Mudr. Karhana
http://www.firmy.cz/detail/371615-mudr- ... izkov.html
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had[/b] - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Maartik » středa 20. únor 2008, 19:44
Ahojky,
mně mandle chtěli nechat vytrhnout, když jsem byla malá, protože jsem měla často angíny. No a pak se zjistilo, že to byla mononukleóza :roll: Ale mandle bych pryč stejně nedala. Moje mamka je vytržené má a má z toho zážitky nic moc. Dělali jí to v lokální anestezii někdy jako dítěti a asi jí to blbě umrtvili a ona půlku operace cítila :-? Říct nic nemohla, protože měla vytažený zafixovaný jazyk a když sykala bolestí, tak jí sestra řekla, že ať nepřehání, že tolik to nebolí :grr: No ale to se stává asi zřídka.

Taky mám známou, která má mandle venku a každá infekce jí chodí na průdušky a vždycky dlouho marodí. Asi záleží případ od případu, ale já bych do toho nešla. Streptokoka jsem taky měla, ale nějak se přeléčil a už mám tak 15 let pokoj.
Maartik
Drbna
Drbna

4768 příspěvků
14. říjen 2006
Příspěvekod Pedimi » středa 20. únor 2008, 20:10
Já loni prodělala mezi dubnem-červnem 5x po sobě angínu,vždy týden ATB po vysazení do 2 dnů angína zpátky..Nakonec jsem ležela týden na infekčním.píchali mi penicilin,pak jsem ještě byla 3x na injekci pendeponu...Dávaly mi vybrat-jestli přeléčit tim pendeponem a uvidí se zda to zabere nebo rovnou mandle vyndat-vybrala jsem pendepon.a mám klid...až na stále přetrvávajícího streptokoka na mandlích-ale to mmá prý v sobě každej druhej člověk-ale jen málokomu to propukne...a mám trvale vysoké hodnoty ASLO,lítám už celý rok po doktorech-někdo tvrdí mandle vyndat-primář na ORL je proti-že dokud mi to nečiní trvalé potíže že nevidí důvod-protože furt tam plní jakýsi filtr..Obvodní lékařka zas tvrdí že ten streptokok mi napadá klouby a ledviny atd.a prroblémy se mužou dostavit později..Takže zase každej doktor jinej názor-já se vytrhnutí furt bráním,ale kdybych nakonec fakt musela tak mi primář říkal že dnes se to dělá už ZÁSADNĚ jenom v plné nárkoze.....takové to vyndavání v lokálce do mističky je jen vyndavání čepů z mandlí,ale né celé mandle....
Pedimi
Královna blikaček :-)
Královna blikaček :-)

5984 příspěvků
23. červen 2007
Sokolov
Příspěvekod Vvik » středa 20. únor 2008, 20:13
Ahojki

tak mě také v 18 doporučili vyndat mandle s tím, že se mám sama objednat.. No, nedošla jsem tam, prostě strachy jsem se otočila na vrtánici a .. nic se nezkazilo.... Sice jsem angínu měla občas dále, ale nebylo to nijak hrozné.. Takže mandle mám pořád, angínu taky (ale tak nějak se lekla a nebyla tak častá), streptokoka jsem měla zrovna minulý měsíc.... takže já sama jsem strašpytel a nešla jsem tam....

Věra

Držím palce, ať to dopadne ke tvé spokojenosti...
Lukáš 11; Lucie 10; Jonáš 8,5; Jolie 6,5; Tonie 4
Vvik
Kecka
Kecka

1615 příspěvků
24. září 2006
mezi Prahou a Kolínem
Příspěvekod Xmonika » středa 20. únor 2008, 20:14
Ahoj,

je to přesně jak píše Lochneska. Mě mandle vyndávali v 15-ti. Lokálně umrtvili a držela jsem misku u pusy,není to nic příjemného,ale dá se to vydržet. Potom ten krk bolí,ale není to tak hrozné. Pořád jsem baštila nanuky a šlo to. Od té doby mám klid.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Xmonika
Treperenda
Treperenda

1175 příspěvků
15. červenec 2007
Rychvald
Příspěvekod Jitka-vs » středa 20. únor 2008, 20:55
Zajímalo by mě, jestli mají angíny vždycky stejný průběh, tzn. bolest je stejná, vzhled mandlí při angíně je stejný apod. A taky jestli pokaždé dělají výtěr. Protože spoustu angín je virového původu. Homeopatii bych zkusila určitě, také by mohlo pomoci minimálně 2měs. užívání lichořeřišnice buď od Podhorné http://www.nadeje-byliny.eu/Tinktury-z- ... snice.html nebo HerbaVitalisu http://www.herbavitalis.cz/extrakty.html#lichorerisnice
Jitka-vs
Klábosilka
Klábosilka

361 příspěvků
01. únor 2007