ADV TOP
ADV LEFT

Rozumná mzda pro prodavačku ?

vše o zaměstnání i jiné činnosti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gejby » pátek 27. květen 2011, 17:27
Protože je pořád ve hře otevření krámku s oblečením v Praze a nepodařilo se mi podobnou práci nikde najít, nevím tak ani, kolik by bylo příjemné a rozumné ohodnocení pro prodavačku.

Bohužel nevím, jaký výdělek na obchodě bude, takže ze začátku se musí šetřit a nerozhazovat. Pokud by se to rozjelo, samozřejmě by se dalo z čeho přidat. Chtěla bych usměvavou ženskou, která se do práce bude těšit ;) Kolik si myslíte, že by měla být nástupní hrubá mzda, aby byla spokojenost na obou stranách ?

Od začátku by byl i bonus 1.000,-Kč/měsíc na odběr oblečení, bot, prostě čehokoliv z obchodu.

Pracovní doba po-pá9:00-18:00, sobota 9-12:00...po domluvě by se mohl najít i záskok buď nárazově, nebo pravidelně-ideálně třeba babička z rodiny, nebo kamarádka :o)

Díky za pomoc :erik:
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nico » pátek 27. květen 2011, 18:54
Těžko radit. Ale většinou se o představě platu (pokud to není dáno předem) mluví u pohovoru. A většinou se plat dohodne tak, že určitá částka jako nástupní plat bude po zkušební době zvýšena.
Budou prázdiny. Co zkusit nějakou brigádnici studentku a uvidíš. I když pro obchod je léto povětšinou okurková sezóna, ale krámek s oblečením v Praze by mohl prosperovat.

Hlavně držím palce, ať najdeš někoho spolehlivého.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázekwww.hippsy.net a www.warmme.cz - barevné bederní pásy
Nico
Howgh
Howgh

5377 příspěvků
21. září 2006
Praha - východ
Příspěvekod Gejby » pátek 27. květen 2011, 19:13
Nico, moc díky a díky všem ostatním za SZ a maily...tady se fakt ví vše :hura:
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 27. květen 2011, 19:13
Pracuju jako prodavačka na menším městě, 6 hodin denně, jednou za 14 dní 12hodin v sobotu a v neděli (s hodinovou pauzou). Podle výplatní pásky 12000hrubého, z toho 10500mzda, zbytek prémie. Jsem ještě ve zkušebce, když jsem nastoupila, zvedly se tržby, tak uvidíme potom. Není to moc, ale u nás ve městě to není zase taková hrůza. Praha na tom bude asi jinak.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Carsa » sobota 28. květen 2011, 06:10
Prosím, nemohl by to někdo sem napsat veřejně? Klidně jako inko, ale taky bych potřebovala vědět, kolik o tak může být. (ideálně, jestli někdo nedělá v nějakém krámku v Praze)
děkuji,
c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Andela » sobota 28. květen 2011, 06:26
carso - u nás na severu je plat prodavačky cca 10 - 12 tis čistého, ale to je fakt maximum.Většinou se to pohybuje kolem tech 10 tis. :/. Vzhledem k tomu že v praze jsou přeci jen ty platy vyšší než u nás, tak bych řekla že v praze prodavačka musí mít min. 15 tis čistého.
Andela
Treperenda
Treperenda

1427 příspěvků
21. září 2006
Děčín
Příspěvekod Niki84 » sobota 28. květen 2011, 06:26
Carsa píše:Prosím, nemohl by to někdo sem napsat veřejně? Klidně jako inko, ale taky bych potřebovala vědět, kolik o tak může být. (ideálně, jestli někdo nedělá v nějakém krámku v Praze)
děkuji,
c.

Můžu napsat kolik to bylo před cca 3-4 roky kdy jsem chodila na brigádu.
Nejdřív Zara, poloviční úvazek - 20 hod/týden cca 8000,- plus procenta z prodeje, které klidně daly další 4000,- na plný úvazek kolem 16 000,- plus procenta, 13.plat, slevy na oblečení, vánoční balíček.
Pak Etam spodní prádlo, já měla hodinovou mzdu kolem 60 Kč, holky měly kolem 12 000,- bez příplatků, pak si vymohly aspoň slevy ale u každého kusu oblečení si o slevu musely volat šéfce :roll: Směny dlouhý/krátký dvanáctky.
Niki84
Drbna
Drbna

4414 příspěvků
28. prosinec 2009
na kopci v Praze
Příspěvekod Jana » sobota 28. květen 2011, 08:26
na netu se tyhle informace dají najít, třeba http://www.platy-mzdy.cz/ - a člověk se pak jedině vzteká nad tím, jak velký rozdíl vyskočí, když změníš kolonku Muž na Žena :D :grr:
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3558 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Niki84 » sobota 28. květen 2011, 08:32
Janička píše:na netu se tyhle informace dají najít, třeba http://www.platy-mzdy.cz/ - a člověk se pak jedině vzteká nad tím, jak velký rozdíl vyskočí, když změníš kolonku Muž na Žena :D :grr:

No to je hustý! Dala jsem sekretářku a žena má cca 16500,- a chlap skoro 21500,- to snad ani není možné ne? Věk tedy 20-29 tak asi předpokládají odchod na mateřskou, ale v kategorii 40-49 je to ještě větší rozdíl :xx:
A docela mě teda zarazilo, že sběrači odpadků, popeláři mají stejný plat jako sekretářky :? :D (teda jen u žen, muži to mají jinak)
Niki84
Drbna
Drbna

4414 příspěvků
28. prosinec 2009
na kopci v Praze
Příspěvekod Gejby » sobota 28. květen 2011, 09:04
Carsa píše:Prosím, nemohl by to někdo sem napsat veřejně? Klidně jako inko, ale taky bych potřebovala vědět, kolik o tak může být. (ideálně, jestli někdo nedělá v nějakém krámku v Praze)
děkuji,
c.

Pár lidí mi psalo, že by šli dělat za 65-90Kč / hod. hrubého

Nižší částka ideálně za zkrácené úvazky, nebo méně hodin ( + výhody jako slevy na zboží atd.)...při více hodinách po-pá + sobota dopo minimálně 12.tis čistého.

Prý osvědčené jsou aktivní důchodkyně zaměstnané na DPČ-to mi přišlo od třech lidí.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gondwana » sobota 28. květen 2011, 10:20
Od pondělí nastoupím jako pokladní za 58 hrubého na hodinu. Nic moc, ale potřebuju peníze jak sůl a taky mezi lidi, tak jsem to prostě "musela" vzít. Nemyslím si, že je to rozumná výše mzdy, ale ber to jako ten horší případ.
Naposledy upravil Gondwana dne 28. květen 2011, 10:51, celkově upraveno 1
Gondwana
Howgh
Howgh

6515 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Inkognito » sobota 28. květen 2011, 10:44
Ségra dělá prodavačku v Praze - sice ne oblečení, ale Geco tabák, a má 15 tis. hrubýho. Za tu samou práci ve stejné firmě, ale na malém městě měla 11 tis.
I.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » sobota 28. květen 2011, 11:08
Gondwana píše:Od pondělí nastoupím jako pokladní za 58 hrubého na hodinu. Nic moc, ale potřebuju peníze jak sůl a taky mezi lidi, tak jsem to prostě "musela" vzít. Nemyslím si, že je to rozumná výše mzdy, ale ber to jako ten horší případ.

To je dobrý, ségře nabídli v Bille na brigádu asi 30 nebo 35 na hodinu
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Spinky » sobota 28. květen 2011, 11:12
Ivca79 píše:
Gondwana píše:Od pondělí nastoupím jako pokladní za 58 hrubého na hodinu. Nic moc, ale potřebuju peníze jak sůl a taky mezi lidi, tak jsem to prostě "musela" vzít. Nemyslím si, že je to rozumná výše mzdy, ale ber to jako ten horší případ.

To je dobrý, ségře nabídli v Bille na brigádu asi 30 nebo 35 na hodinu

to je nějak málo, vždyť to není ani minimální mzda, já v Bille byla na brigádě před 3 lety a měla jsem na hoďku 65,-
Spinky
Žvatlalka
Žvatlalka

298 příspěvků
15. srpen 2007
Příspěvekod Ivca79 » sobota 28. květen 2011, 11:16
To nevím, byla se ptát na brigádu na zkrácený úvazek a bylo jí nabídnuté toto
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006