ADV TOP
ADV LEFT

Minimální mzda za zkrácený úvazek ???

vše o zaměstnání i jiné činnosti
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pátek 01. červen 2012, 17:48
Ahojky,
vypadá to, že i já bych konečně mohla najít práci a možná i na zkrácený úvazek, jak by mi to vyhovovalo. Ale mám jeden problém.
Majitel firmy mě chce zatím zaměstnant na DPP a po 2 měsících na klasickou pracovní smlouvu. Chce mi ale vyplácet jen 4000,- + zbytek na ruku (i ten zbytek nebude žádná sláva). No radši bych vše oficiálně,ale zatím fakt ještě přesně nevím, jak to vše bude.. . ajestli se nakonec domluvíme.

Chtěla jsme se jen zeptat jestli, když je za klasický 8hodinový prac. poměr hrubá mzda 8000,-, tak jestli za ten zkrácený mohu počítat 6000,- a jestli je to teda tak, že to je minimální mzda, kterou on mi MUSÍ vyplatit nebo je to jen na dohodě??? Prostě, když mu budu souhlasit i s nižší mzdou než je minimální, tak jestli to tak lze, co se zákonů týče? Já chci samozřejmě aspoň tu minimální mzdu!!!

Díky
Inkognito
Inkognito

38532 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 01. červen 2012, 17:51
tak ruším předchozí příspěvek a dávám odkaz
http://www.podnikatelskyweb.cz/dohoda-o ... ocet-mzdy/

Ty 4000 ti nabízí už na tu dohodu?
Kdybys pak šla na zkrácený úvazek na smlouvu jako že na HPP tak záleží na kolik by to bylo hodin to nepíšeš a myslím, že minimální mzda je státem daná, těch 6000 by bylo za 6 hodin jestli si to správně myslím.
Trixl
Howgh
Howgh

15688 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » pátek 01. červen 2012, 18:08
Trixl díky.

Já se budu snažit domluvit hned na klasické smlouvě, protože už chci mít placené soc. a zdrav. pojištění.Doteď jsme byla po RD na ÚP a tam je mi placeno myslím jen zdravotní pojištění. Nebo se pletu a platí mi stát i sociální pojištění???

Jinak počet odprac. hodin denně ještě nebyl definitivně upřesněn,ale ideál by byl kvůli dětem zkrácený úvazek, tedy 6 hodin. Rovnalo by se to teda 6000,- hrubého minimálně a přesto prostě vlak nejede? Jakože to mi za 6 hodin dát musí??? Jako já to taky chápu, že minimální mzda je od toho, že je to prostě to mimimum, co mýt musí,ale v dnešní době už nevěřím ničemu a tak proto se tak blbě ptám :-).
Inkognito
Inkognito

38532 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Mroe » pátek 01. červen 2012, 18:09
Pokud ale budes mit tak maly plat, pocitej s tim, ze si budes muset doplacet zdravotni pojisteni (pochybuju, ze ho za tebe zaplati cele zamestnavatel, kdyz ti nechce dat ani minimalni mzdu). Tady samozrejme az v pripade normalni pracovni smlouvy. A taky se ti z toho minima bude odvijet vsechno - event PPM, nemocenska, OCR...
Mroe
Klábosilka
Klábosilka

530 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 01. červen 2012, 18:13
minimální mzda
http://www.ceskenoviny.cz/paragrafy/zpr ... vat/734109

je to 48,10 Kč za hodinu
Trixl
Howgh
Howgh

15688 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Inkognito » pátek 01. červen 2012, 18:25
Mroe můžeš mi to prosím víc vysvětlit ?
To jakože pokud mě zaměstná na klasickou pracovní smlouvu (DPP už neřeším) na zkrácený úvazek (6 hodin),tak by mi měl platit soc. a zdrav. ,ale on mi ho nebude chtít platit celé jak má(to se asi s délkou prac. poměru nekrátí) a bude chtít po mě nějaký podíl na soc. a zdrav. ? Jsem po dvou mateřských a teprve te´d se pomalu začínám orinetovat v nově platících pracovních zákonech, tak se omlouvám za hloupé otázky :oops: .

Dokážete mi někdo spočítat, kolik bych měla čistého, kdybych dělala na těch 6 hodin za 6 tisíc hrubého, na klasickou prac. smlouvu?Veškeré odpočty uplatňuje manžel.

Děkuji moc
Inkognito
Inkognito

38532 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 01. červen 2012, 18:30
Trixl
Howgh
Howgh

15688 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Orange » pátek 01. červen 2012, 18:31
Trixl moc děkuju
Orange
Žvatlalka
Žvatlalka

219 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 01. červen 2012, 18:38
Ten první příklad ukazuje jak bys to asi měla, že zaměstnavatel i ten doplatek ti strhne tak už nemusíš s tím nikam jít to doplácet.

Tady kalkulačka mzdy rozklikni i to roční vyúčtování tam to uvidíš všechno za měsíc co se platí, odpočet na sebe tam máš automaticky.
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/kalku ... alkulator/
Trixl
Howgh
Howgh

15688 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mroe » pátek 01. červen 2012, 18:48
No, musi za tebe odvadet minimalni zdravotni pojiseni( vypocitane z minimlani mzdy, ale za cely uvazek), takze bud ho zaplati cele sam, nebo si od tebe necha ten rozdil doplatit.
Ja to tak mela taky. Socilani se mysim nedoplaci.
Mroe
Klábosilka
Klábosilka

530 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Orange » pátek 01. červen 2012, 18:56
Takže je to teda tak, že tu část , co by chtěl po mě zaplatit nějak strhne v tý výplatě? Nebudu já muset sama někde něco vypočítávat, vyplňovat a sama někam odvádět?
To jak by to bylo v případě PPMatd. mě až tolik netrápí.

A kolik teda cca dělá čístý příjem z těch 6000 hrubého?
Orange
Žvatlalka
Žvatlalka

219 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Trixl » pátek 01. červen 2012, 19:09
Otevři si tu kalkulačku tam to je.
Trixl
Howgh
Howgh

15688 příspěvků
05. duben 2007