ADV TOP
ADV LEFT

OČR, jak často si ho berete?

vše o zaměstnání i jiné činnosti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Krista » čtvrtek 29. listopad 2012, 22:11
Dokud byly děti ve školce, brala jsem si i dovolenou, bo tam prázdniny nehrály roli a školka jela v létě měsíc. Od té doby, co je starší školák, padne většina dovolené na letní prázdniny. Aktuálně si od září hýčkám 3 dny na vánoce.... takže kdyby byli teď nemocní, nemůžu to tak pořešit...
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Romana80 » úterý 25. únor 2014, 19:49
Mám jen jeden dotaz, nechce se mi zakládat nová diskuze, ani hledat dál mezi staršími, tak se s dovolením vrtnu a rovnou se zeptám:
Jedno dítko mi omarodilo. Je doma od pondělka, v pátek má kontrolu.Nikdo si na něj během této nemoci OČR nevzal. Potřebovala bych s ním být od zítřka do pátku doma.Můžu během jeho nemoci takhle naskočit na "paragraf"? Omluva za asi hloupou otázku,ale já na OČR ještě nikdy nebyla, tak nevím, co je a není možný. Děkuju :-*
Romana80
Howgh
Howgh

7116 příspěvků
01. srpen 2007
Příspěvekod Kotoul » úterý 25. únor 2014, 20:05
Asi to bude pro lekare trosku problem, ale da se to.
Musi mu, ale zmenit diagnozu. Taky jsem to resila, protoze jsem puvodne myslela, ze nemoc zvladnu nahradnim volnem, ale bylo to malo a tak jsem chtela behem tydne vystavit OCR, ale bylo mi receno, ze to asi nepujde, ze se musi vystavit v prvni den nemoci. Vyresilo se to zmenou diagnozy.
Od ted si vzdy necham pokud teda pujdu na zacatku nemoci k lekari, vystavit OCR a bud nastoupim a nebo se stornuje.
Kotoul
Pískle

30 příspěvků
29. duben 2013
Příspěvekod Papu » úterý 25. únor 2014, 20:30
Kotoul píše:Asi to bude pro lekare trosku problem, ale da se to.
Musi mu, ale zmenit diagnozu. Taky jsem to resila, protoze jsem puvodne myslela, ze nemoc zvladnu nahradnim volnem, ale bylo to malo a tak jsem chtela behem tydne vystavit OCR, ale bylo mi receno, ze to asi nepujde, ze se musi vystavit v prvni den nemoci. Vyresilo se to zmenou diagnozy.
Od ted si vzdy necham pokud teda pujdu na zacatku nemoci k lekari, vystavit OCR a bud nastoupim a nebo se stornuje.

Promiň, ale to je nesmysl (to co ti řekl doktor, neber si to osobně).
OČR se vystavuje, pokud někdo potřebuje ošetřovat. Pokud máš tři dny dovolenou, tak si to necháš vystavit od doby, co ošetřuješ. Na ošetřovačku se diagnoza nepíše.

Romano, normálně si nech tu ošetřovačku napsat, prostě potřebuješ ošetřovat, je jedno, jestli zezačátku, v polovině nebo na konci nemoci.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Pájík » úterý 25. únor 2014, 20:35
Když jsem si nechala OČR jednou napsat a pak sehnala hlídání mi doktorka řekla, že je snažší a lze napsat OČR jak potřebuju spíš než jí rušit. Takže si myslím, že by neměl být problém.
Takže já si jí psát nenechávám, řeším hlídání po rodině a až když by šlo do tuhýho nechala bych si napsat OČR, neměla jsem jí vlatsně nikdy, díky babičkám a dědovi.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Kotoul » úterý 25. únor 2014, 20:40
Nesmysl to neni.OCR se musi vystavit prvni den kdy prijdes k lekari a vypise diagnozu. Uz jsem jednou neco podobneho mela, ale to zase bylo tak, ze jsem mela OCR od dalsiho dne nez jsem byla s ditetem u lekare.
OCR vystavi, ale pokud bude vedet zmeni dg.
Kotoul
Pískle

30 příspěvků
29. duben 2013
Příspěvekod Pájík » úterý 25. únor 2014, 20:45
Mě nic o změně diagnózy neříkala, řekla mi jen, že klidně ať si pro OČR přijdu až nebudu mít hlídání a napíše to od toho dne, není to jako neschopenka. Mě jí nakonec i zrušila.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Romana80 » úterý 25. únor 2014, 20:45
Holky díky za reakce.
K čemu je ta změna diagnozy nutná? Pokud můžu "naskočit", tak proč měnit dg?
Romana80
Howgh
Howgh

7116 příspěvků
01. srpen 2007
Příspěvekod Papu » úterý 25. únor 2014, 20:53
Jedine, kdy se zkouma diagnoza, je situace, ze mas ocr treba na 10 dni (proplati 9), pak den praci a pak znovu ocr na stejne dite. Jelikoz na stejnou diagnozu mas narok jen tech 9 dni, tak se zjistuje, jestli tam neni stejna diagnoza.
Pri normalnim osetrovani ne. Ocr muzes mit klidne na manzela, ktery bude uz tyden marodit a az po tydnu se mu pritizi tak, ze budes osetrovat. Tak to doktor vypise na dny, kdy osetrujes. Jestlize u ditete osetruje tri dny babicka, tak tobe vypisou ocr az ode dne, kdy si reknes.
Jo, muzou ti ho vypsat klidne prvni den a ty budes chodit do prace, to taky jde (ale muze se ti stat, ze ti utecou ty placene dny).
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Romana80 » úterý 25. únor 2014, 21:04
Ok, děkuju
Romana80
Howgh
Howgh

7116 příspěvků
01. srpen 2007