ADV TOP
ADV LEFT

Pozice recepční ve firmě

vše o zaměstnání i jiné činnosti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 13:21
byla mi nabídnuta pozice ve firmě, kde jsem již asi 18 let a jak jinak, vracím se po RD zpět a mé místo je obsazené. Takže vymýšlejí, co se mnou a nabídli mi tuto pozici, se kterou vůbec nemám žádné zkušenosti, jelikož jsem původně dělala logistiku (příjem obj, vyst.zak, potvrzování a hlídání termínů, intrastat a tak.) a jsem z toho celá zhnusená, vzpruzená, považuji to za degradaci a včera jsem tu normálně brečela a nejspíš mi nezbyde nic jinýho, než to přijmout, neb RD mi končí v půlce února a moc času už není.
Můžete mi někdo , kdo máte zkušenosti s touto pozicí, říci, co je na tom pozitivního a proč bych to měla vzít ????
Jo, jedno pozitivum bych našla, mohu dělat od 6.30h a jen na jednu směnu, takže bych v pohodě stíhala vyzvedávat ze školky...
A nepište mi, že je blbá doba, že můžu být ráda, že mi nabídli aspoň něco a že můžu případně v průběhu přestoupit na pozici jinou. Jde mi o ten začátek, který je nejtěžší, nesnáším nové věci :palma:
Proč je vždycky návrat po RD tak těžký ? Ach jo..
inko zakl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Gondwana » pátek 04. prosinec 2015, 13:37
Sorry, ale jsou lidi, pro které je tohle práce snů. Vůbec bych neváhala a šla do toho. I když chápu, že z tvého pohledu jde o degradaci. Napiš odkud jsi a případně to vezmu místo tebe. Prosím, neber to a řekni, že jsi z Přerova a budeme kamarádky ;-)
Gondwana
Howgh
Howgh

6515 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Hanka1 » pátek 04. prosinec 2015, 13:40
Taky jsem se po MD vracela na nizsi pozici. Ale plat mi zustal stejny a zkraceny uvazek taky, takze to vyvazilo "podřadnější" praci, protoze prioritou pro mne bylo, abych stihala vyzvedavat deti.

Mas dve moznosti - neprijmout to a do prace se nevracet nebo to zkusit a pokud ti to nebude vyhovovat, tak hledat praci novou....
Hanka1
Treperenda
Treperenda

1364 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Desiree » pátek 04. prosinec 2015, 13:42
Inko, a co přesně máš za pozici ve smlouvě?
Desiree
Diskutérka
Diskutérka

2496 příspěvků
02. červen 2009
Příspěvekod Helienka » pátek 04. prosinec 2015, 13:44
Inko, seznámili tě podrobněji s pracovní náplní? Ono tím obsahem může být leccos a v hlavních rysech možná i něco podobného z toho, co jsi dělala dřív (si umím představit vedle obligátního vítání hostů a přepojování hovorů sledování stavu kancelářských potřeb/občerstvení i objednávání nových zásob, evidence/vyřizování pošty atd.).

A vzhledem k paralelní diskuzi může ta pracovní doba být k nezaplacení...

Nejsem teď v tvé situaci, což mi mimo jiné umožňuje nemyslet si, že do února je strašně krátká doba. Jestli tě ta práce prudí, tak začni hledat jiné nabídky, sama oslov firmy ve svém okolí a oboru, nevzdej to s myšlenkou, že "určitě" nic z tvého oboru nebude.
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Hanka1 » pátek 04. prosinec 2015, 13:46
Desiree píše:Inko, a co přesně máš za pozici ve smlouvě?

neni to stale tak, ze stejnou pozici drzi jen urcity pocet tydnu, po uplynuti RD nemusi drzet pozici, ale zamestnat te v souladu s pracovni smlouvou, napr. ze z pozice recepcni nemuzes delat uklizecku apod.?
Hanka1
Treperenda
Treperenda

1364 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Girasol » pátek 04. prosinec 2015, 13:47
Inko nemám radu ohledně pozice recepční, jenom chci říct, že bych neřekla, že je blbá doba, je jedna z nejnižších nezaměstnaností a od firem, pro které pracujeme neustále posloucháme, jaký je problém sehnat zaměstnance (co by navíc chtěli pracovat). To platí obecně, může být, že třeba zrovna váš kraj je výjimka.
Girasol
Klevetnice
Klevetnice

3328 příspěvků
13. říjen 2008
Příspěvekod Desiree » pátek 04. prosinec 2015, 13:59
Hanka1 píše:
Desiree píše:Inko, a co přesně máš za pozici ve smlouvě?

neni to stale tak, ze stejnou pozici drzi jen urcity pocet tydnu, po uplynuti RD nemusi drzet pozici, ale zamestnat te v souladu s pracovni smlouvou, napr. ze z pozice recepcni nemuzes delat uklizecku apod.?

V podstatě ano. Pokud mí inko ve smlouvě např. Pracovník zákaznického servisu, nemůže ji zaměstnavatel posadit na recepci. Musela by souhlasit s dodatkem na pozici recepční.

Inko, pokud budeš chtít, ozvi se do SZ, ještě hodinu jsem na příjmu, pak až zítra. Pracuji jako personalistka.
Desiree
Diskutérka
Diskutérka

2496 příspěvků
02. červen 2009
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 14:07
Gondwana píše:Sorry, ale jsou lidi, pro které je tohle práce snů. Vůbec bych neváhala a šla do toho. I když chápu, že z tvého pohledu jde o degradaci. Napiš odkud jsi a případně to vezmu místo tebe. Prosím, neber to a řekni, že jsi z Přerova a budeme kamarádky ;-)

je mi líto, jsem krapet dál ;-)

inko zakl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 14:10
Helienka píše:Inko, seznámili tě podrobněji s pracovní náplní? Ono tím obsahem může být leccos a v hlavních rysech možná i něco podobného z toho, co jsi dělala dřív (si umím představit vedle obligátního vítání hostů a přepojování hovorů sledování stavu kancelářských potřeb/občerstvení i objednávání nových zásob, evidence/vyřizování pošty atd.).

A vzhledem k paralelní diskuzi může ta pracovní doba být k nezaplacení...

Nejsem teď v tvé situaci, což mi mimo jiné umožňuje nemyslet si, že do února je strašně krátká doba. Jestli tě ta práce prudí, tak začni hledat jiné nabídky, sama oslov firmy ve svém okolí a oboru, nevzdej to s myšlenkou, že "určitě" nic z tvého oboru nebude.

ano, poslali mi výčet toho, co budu mít v pracovní náplni a je to plus minus to, co píšeš - vypsala jsi téměř vše ;-)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 14:14
Girasol píše:Inko nemám radu ohledně pozice recepční, jenom chci říct, že bych neřekla, že je blbá doba, je jedna z nejnižších nezaměstnaností a od firem, pro které pracujeme neustále posloucháme, jaký je problém sehnat zaměstnance (co by navíc chtěli pracovat). To platí obecně, může být, že třeba zrovna váš kraj je výjimka.

bydlím ve městě, kde se sice krásně žije, ale práce max ve službách, obchodech, obchoďácích, úřadech... výrobních firem pomálu a ta pozice, kt jsem měla, se špatně shání
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 14:15
Desiree, děkuji, posílám sz
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Bebet » pátek 04. prosinec 2015, 14:19
Inkognito píše:byla mi nabídnuta pozice ve firmě, kde jsem již asi 18 let a jak jinak, vracím se po RD zpět a mé místo je obsazené. Takže vymýšlejí, co se mnou a nabídli mi tuto pozici, se kterou vůbec nemám žádné zkušenosti, jelikož jsem původně dělala logistiku (příjem obj, vyst.zak, potvrzování a hlídání termínů, intrastat a tak.) a jsem z toho celá zhnusená, vzpruzená, považuji to za degradaci a včera jsem tu normálně brečela a nejspíš mi nezbyde nic jinýho, než to přijmout, neb RD mi končí v půlce února a moc času už není.
Můžete mi někdo , kdo máte zkušenosti s touto pozicí, říci, co je na tom pozitivního a proč bych to měla vzít ????
Jo, jedno pozitivum bych našla, mohu dělat od 6.30h a jen na jednu směnu, takže bych v pohodě stíhala vyzvedávat ze školky...
A nepište mi, že je blbá doba, že můžu být ráda, že mi nabídli aspoň něco a že můžu případně v průběhu přestoupit na pozici jinou. Jde mi o ten začátek, který je nejtěžší, nesnáším nové věci :palma:
Proč je vždycky návrat po RD tak těžký ? Ach jo..
inko zakl.

Inko,

ani návrat po RD zpátky do pracovního světa nemusí být těžký.

Jestli jsi jazykově vybavená a máš za sebou takovou praxi, jakou píšeš, pozici recepční bych - být ve tvé situaci - nepřijímala. Nechala bych si vyplatit odstupné (pokud na něj budeš mít nárok) a snažila se nabídnout svoje znalosti a zkušenosti jinde.

J.
Bebet
Treperenda
Treperenda

1480 příspěvků
17. září 2013
(skoro) Brno
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 14:35
Bebet píše:Inko,

ani návrat po RD zpátky do pracovního světa nemusí být těžký. Jestli jsi jazykově vybavená a máš za sebou takovou praxi, jakou píšeš, pozici recepční bych - být ve tvé situaci - nepřijímala. Nechala bych si vyplatit odstupné a snažila se nabídnou svoje znalosti a zkušenosti jinde.

J.

ano, jedná se o něm.firmu, kde je šéfem Němec, takže jsem se vždycky domluvila, i když moje němčina není výborná, na tlumočení to není, spíš tak střední úroveň
projíždím nabídky už měsíc a nemůžu nic najít a nechci skončit na úp
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 04. prosinec 2015, 14:53
fakt tu není žádná recepční ?
Inkognito Inkognito