ADV TOP
ADV LEFT

Výstupní lékařská prohlídka

vše o zaměstnání i jiné činnosti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 14. únor 2017, 18:29
Potřebovala bych poradit ohledně výstupní lékařské prohlídky. Jsem povinna nahlásit dr., kterého mi určil zaměstnavatel a ke kterému musím před ukončením pracovního poměru, že se léčím, s čím se léčím a jaké léky beru? Přijde mi to jako dost osobní věc a hlavně nevím, k čemu by mu taková informace byla, notabene když jde o výstupní prohlídku, ne vstupní

Děkuji za odpovědi
Raději inko
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Tangerine » úterý 14. únor 2017, 22:10
Pokud se jednalo o práci, která není zdravotně riziková (např. o práci v kanceláři), tak lze výstupní prohlídku i odmítnout. Resp. odmítnout lze kdykoliv, ovšem pokud později vzniknou nějaké zdravotní potíže následkem dané práce (např. rakovina plic z práce v zakouřené restauraci), tak by pak s případným odškodnění mohl být problém. Stejně to vidím s neprozrazováním současné léčby a zdr. stavu. Právo na to jistě máš, ale je potřeba zvážit, zda by to jednou nemohlo hrát proti tobě.
Tangerine
Klábosilka
Klábosilka

322 příspěvků
18. únor 2009