ADV TOP
ADV LEFT

Osobní příplatek ve státní sféře - odejmutí

vše o zaměstnání i jiné činnosti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 25. duben 2019, 08:03
Dobré ráno všem,

prosím nemáte někdo zkušenost, případně radu, jak mám postupovat, když mi byl vloni přiznán osobní příplatek (existuje k tomu interní dokument), který jsem však dostala pouze v platovém výměru a nebylo mi k tomu dané žádné jiné sdělení /z jakého důvodu, na jak dlouho apod./. No a letos mi byl odebrán a opět bez sdělení a byl mi jen vystaven nový platový výměr již bez toho osobního příplatku. Ptala jsem se proč a řekli mi, že nemají na to již peníze. Myslím si, že je to nezákonné, ale nechci se pouštět do žádných soudních sporů, neboť bohužel nemám tolik financí, abych si mohla zaplatit právníka. Proto se prosím ptám zde, zda někdo toto neřešil a mohl by mi prosím případně poradit. Děkuji a hezký den všem. Omlouvám se za inkognito.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Peg » čtvrtek 25. duben 2019, 08:46
Inkognito píše:Dobré ráno všem,

prosím nemáte někdo zkušenost, případně radu, jak mám postupovat, když mi byl vloni přiznán osobní příplatek (existuje k tomu interní dokument), který jsem však dostala pouze v platovém výměru a nebylo mi k tomu dané žádné jiné sdělení /z jakého důvodu, na jak dlouho apod./. No a letos mi byl odebrán a opět bez sdělení a byl mi jen vystaven nový platový výměr již bez toho osobního příplatku. Ptala jsem se proč a řekli mi, že nemají na to již peníze. Myslím si, že je to nezákonné, ale nechci se pouštět do žádných soudních sporů, neboť bohužel nemám tolik financí, abych si mohla zaplatit právníka. Proto se prosím ptám zde, zda někdo toto neřešil a mohl by mi prosím případně poradit. Děkuji a hezký den všem. Omlouvám se za inkognito.

nejsem právník, ale skoro bych řekla že osobní příplatek je nenároková složka tudíš být muže a nemusí.
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2560 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Charmy » čtvrtek 25. duben 2019, 11:43
Pokud to nebylo uvedeno na rozhodnuti, jehoz stejnopis Ti museli nechat, tak to nemohl byt osobni priplatek. Nam tedy na kazdou korunu navic, ci zmenu, davaji dokumenty k podpisu a jeden original nam zustava.
Charmy
Treperenda
Treperenda

1377 příspěvků
10. únor 2011
Mezi horama
Příspěvekod Ekaterina » čtvrtek 25. duben 2019, 13:18
Pracuju v příspěvkové organizaci a ve vnitřních předpisech máme stanoveno, že osobní příplatek je nenároková složka mzdy. Tudíž může být kdykoliv odebrán, právě třeba i v případě, že na něj nebude zaměstnavatel mít peníze. Ale pokud ho podřízeným odebírám, pak to má vždy důvod, který sdělím.
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 26. duben 2019, 06:25
Tak jako pracovnice ve státní sféře tu koukám na ten "papír", kterým mi byl přiznán osobní příplatek (u nás to jsou max. 400, takže nic, kvůli čemu by se člověk případně soudil) a píše se tu, že je přiznán v souladu se zákonem č. 262/2006 Sb., jinak je článek tu https://www.mesec.cz/clanky/kdy-a-jak-v ... priplatek/
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 26. duben 2019, 19:46
Dřív se na každé odměny i osobko dávalo rozhodnutí, teď jen platovy výměr.
Co máš na pásce za ty měsíce, cos ho měla?

Dělám ve státním, ale tohle se nestává, že by někomu oso vzali. Třeba se nepřidá, když nejsou peníze, ale nebere se.

P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 27. duben 2019, 09:13
Na výplatní pásce mám osobni příplatek a mam 2 platové výměry-jeden s platem a osobním priplatkema druhy pak s platem jiz bez osobního příplatku.Žádné zdůvodnění o přiznání a ani o odejmutí.Existuje ale dokument,kde jsou kritéria pro přiznání osobního příplatku na danou pozici,ale kopii mi nedali.Myslím si proto,že způsobem jakým to udelali je nestandardní a nesmí se to takto dělat.Jinak děkuji všem za reakce.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jancaka » neděle 28. duben 2019, 17:56
OP je nenarokovy. Zamestnavatel muze kdykoli zmenit pravidla pro priznani a vysi.Proste da novy platovy vymer a maximalne se odkaze na zmenu vnitrni smernice, nemusi nic osobne vysvetlovat. Tot ma zkusenost.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011