ADV TOP
ADV LEFT

Lze se naučit lyžovat i ve 30???

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » pondělí 27. únor 2012, 09:03
Mám kamaráda, co se učil lyžovat skoro ve třiceti. Jezdí a jezdí rád. Styl nic moc, ale zlepšuje se, ale hlavně ho to hrozně baví. Prostě si jezdí, na co se cítí a sejdeme se dole všichni spokojeni. Není to ostuda, naopak, když vidím dospělé s instruktorem, mají můj velký obdiv. Moje tchýně lyžovala celý život, ale nic moc. Loni byli po dlouhé době v Tatrách a nebyla si jistá, tak si pro začátek prostě zaplatila instruktora, aby zase získala jistotu. A byla děsně spokojená, že jí prozradil spoustu triků, kt. neznala a pomohly jí.

Ani já jsem nikdy nejezdila kdovíjak a hrozně jsem se divila, jak moc se ještě můžu zlepšit, když mi někdo řekne pár triků - začala jsem jezdit s manželem, kt. lyžoval závodně.

Určitě doporučuju zaplatit si instruktora a nezavrhovala bych výlet za hranice - mají větší výběr sjezdovek, je tam na svazích méně lidí, kt. by tě ohrožovali a všude jsou lanovky a bez fronty, takže si stihneš odpočinout. Není nic horšího než když tě odradí špatné podmínky nebo hodně lidí na sjezdovce, kde se pak bojíš. A nezapomínej, že většina lidí jezdí lépe, a tedy je jejich úkolem se ti vyhnout, ty si prostě jeď tak, aby ses nebála a dělalo ti to radost. Hodně štěstí.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Katchen » pondělí 27. únor 2012, 09:12
Fikova_aja píše:Jo a pred par tydny jsem zaslechla v radiu historku (doufam, ze to neni kachna ;)). Jak v nejake vsi otevreli kurz pro zacatecniky snowbordingu pro seniory. Nejstarsimu ucastnikovi bylo snad 80 a trenerovi cca 65 let, s tim, ze na snowbordu se naucil pred 2 lety a hned si pak udelal instruktorsky kurz, aby mohl ucit. Snowbord mne tedy ceka, zkousela jsem to nekdy pred 20 lety a nejak mne to nedostalo, ale treba se to jeste zmeni.

Aja

Můj táta se naučil na snowboardu cca v 45 letech, protože ho už lyže nabavily - že každé zlepšení je hrozná dřina a není to už moc vidět. ale byl okouzlen rychlými začátečnickými úspěchy na SNB. Lyže už neobul ani nepamatuju a na SNB jezdí výborně. Dneska je mu 62. Já jsem SNB zkoušela, celkem mi to i šlo, ale nechytlo mě to. Už nejsem zvyklá padat, bojím se a vadí mi, že to nemám pod kontrolou jako ty lyže. Je mi 32 a jsem srab. Takže dospělí lyžaři začátečníci mají můj neskutečný obdiv.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Lendyy » pondělí 27. únor 2012, 09:38
Určitě to jde i po 30! Táta se naučil jezdit na snowboardu v 60 :?
Hlavně si najdi nějaký skupinový kurz, kde budou začátečníci.
Lendyy
Pískle

4 příspěvků
27. únor 2012
Příspěvekod Morana » pondělí 27. únor 2012, 10:09
Katchen píše: ......
Určitě doporučuju zaplatit si instruktora a nezavrhovala bych výlet za hranice - mají větší výběr sjezdovek, je tam na svazích méně lidí, kt. by tě ohrožovali a všude jsou lanovky a bez fronty, takže si stihneš odpočinout. Není nic horšího než když tě odradí špatné podmínky nebo hodně lidí na sjezdovce, kde se pak bojíš. A nezapomínej, že většina lidí jezdí lépe, a tedy je jejich úkolem se ti vyhnout, ty si prostě jeď tak, aby ses nebála a dělalo ti to radost. Hodně štěstí.

Přesně, s tím můžu souhlasit. V Rakousku jsem byla nadšena z toho prostoru, protože jsem pomalý lyžař, byla jsem ráda, že tam je málo spolulyžařů , dlouhé sjezdovky-hodně modrých tzv. Skischule, kde se to krásně naučíš.A taky jsem nadšená, když vidím, jak se tam učí lyžovat starší lidi-v důchodovém věku. Mají svého instruktora a už valí obloučky.

Já, než vyjela lyžovat do Alp, jsem vlezla tady u nás na místní minisjezdovku-a byla jsem z toho tak otrávená...Pořád jsem padala, protože bylo všude moc lidí a já prostě ještě neuměla včas zabrzdit a nechtěla jsem do někoho napálit. Pak dlouhé čekání na kotvu..No otrava.
Jsem si říkala, zda mi to za to stojí. A pak jsem zažila tu pohodu na poloprázdných sjezdovkách a příští rok pojedeme už po čtvrté.
Morana
Krafařka
Krafařka

928 příspěvků
27. duben 2010
Příspěvekod Džawa » pondělí 27. únor 2012, 10:15
Jasně, že to jde. Můj taťka začal lyžovat v 50 :), od té doby spolu jezdíme každý rok na lyže. Sice si těžko zvyká na jinou sjezdovku, než co má už "vyjetou", ale jezdí fakt v pohodě. Je to super a jsem na něj fakt pyšná! :hura: Ještě ho chci přesvědčit, aby s námi vyjel do Alp. Právě kvůli těm prázdnějším upraveným sjezdovkám. Určitě by si to užil, jen je zatím v tomto směru konzervativní...
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Betyna » pondělí 27. únor 2012, 10:22
Morana, velký souhlas. Jsem nelyžař (mám v životě odlyžovány asi 3 dny), ale v Rakousku se mi to zdá mnohem lepší. Nějak mi připadalo, že i ti okolní lyžaři jsou shovívavější, v Česku jen koukali zle, jak jim strašně zavazím.

A vy co se učíte ve vyšším věku mi ještě, prosím, poraďte, jak mám v sobě zrušit zábrany a vesele plužit a padat i před známými, případně jejich předpubertálními dětmi. Toto já asi nedám nikdy. :(
Poslední dobou se na horách se ocitnu vždy ve větší skupině známých a nikdy jsem se před nimi jezdit neodvážila. Nejvíc mi dává manželova dcera (10): "..a ty jako umíš lyžovat, joooo? Si tě teda nedokážu představit...!" (+ odpovídající xicht).
Tak co s tímhle? Každá rada drahá... :oops: :(
Betyna
Krafařka
Krafařka

602 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Radulka1 » pondělí 27. únor 2012, 11:22
Betyno: pokud znami a jejich predpubertalni deti lyzovat umeji, predpokladam, ze se nebudou "placat" na stejne mirne sjezdovce jako ty. Takze klidne pluz, padej....Jak pisou ostatni, nejlepsi pro zacatek jsou sjezdovky v zahranici. Skvele upravene, malo lidi, kteri by te znervoznovali....
Letos s nami byli v Italii dva kamaradi (25 a 31), kteri stali na lyzich jedinkrat v zivote a to na lyzaku v sedme tride. V pulce tydne uz s nami jezdili cervene a nekdy z donuceni (nebyla jina moznost) i cerne sjezdovky. Stylove sice nic moc, nicmene ohromne je to bavilo, pokroky byly videt a pristi rok chteji jet znovu.
Drzim palce, at prekonas ostych a lyzovani si zamilujes!
Radulka1
Krafařka
Krafařka

649 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pleasures » pondělí 27. únor 2012, 11:33
Jasně, že dá!!!! :hura: Já jsem poprvé - fakt úplně poprvé stála na lyžích ve 34!!! Teda zaplatila jsem si lekce na svahu - mladý fešný instruktor :D :D :D a za 10 lekcí "zvládám" carving - tedy alespon vím, co se po mně chce. Nejvíc mi pak pomohlo vyjet na s rodinkou do Itálie - paráda, široké sjezdovky, kde si jedu i na červené a mám prostor a tím padám se nebojít to rozet víc - což tedy tady na sjezdovkách stále ano :-? . Není to ještě úplně ono, ale baví mě to a šlo to!!! Po 30 jde všechno :hura: :D Stějně tak jsem se až letos naučila řídít a taky to jde. :oops: Jen se nebát a nevidět ve věku překážku!
Pleasures
Žvatlalka
Žvatlalka

229 příspěvků
30. říjen 2009
Příspěvekod Morana » pondělí 27. únor 2012, 11:46
Já sice jezdím carvingově (musím se hodně smát), ale to plužení tam také někdy nechtěně použiji. Když se moc rozjíždím, začnu mít strach a začnu plužit. Manžel mi říká, že jsem v ru chvíli takový půlčmeloun.
Nevím proč, ale nepadám..letos jsme lyžovali skoro 30 hodin a pády byly dva. Jeden teda solidní, ne nebezpečný, ale padla jsem na záda,nohy ohnuté nad sebou a na těch zádech jsem valila a nemohla zastavit. Syn jel kolem, podejel mne a svým tělem mne zastavil:-)

Překonej strach-u mne to je hodně o překonání strachu,bojím se rychlosti. Trochu jsem tomu napomohla bylinkama-strach jsem letos docela pokořila.
Jezdím si v klidu , sama, rodina na mne pak čeká dole ( není to moc dlouho, to čekání dají), já pak odpočívám na vleku...
Morana
Krafařka
Krafařka

928 příspěvků
27. duben 2010
Příspěvekod Marki » úterý 28. únor 2012, 10:20
Tak jsem si tady načerpala optimismus a chystám se za pár let, až nejmladší i prostřední dcera povyrostou, naučit lyžovat taky. To mi bude skoro čtyřicet... :D
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Marki
Klevetnice
Klevetnice

3889 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Lucie35 » pátek 15. červenec 2016, 14:24
Ahoj, nevím kde se zeptat, tak to zkusím tady, nedávno jme s přítelem dostali poukaz na lyžovačku v Rakousku, jenže je už na lyžích nestála minimálně 10 let, tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte o nějakém trenažeru nebo nečem takovém.
Lucie35
Pískle

2 příspěvků
15. červenec 2016