ADV TOP
ADV LEFT

jaké dětské kolo 20

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zizka » středa 23. únor 2011, 20:32
Ahoj,

vybírám kolo pro dceru (6 let, 125 cm, 24 kg) a hledám chytré rady, které... S čím jezdí vaše děti v tomto věku? Nejsme žádná cyklo rodina, ale žádný šunt se mi taky nechce kupovat (zejména s vyhlídkou, že kolo podědí další sourozenci)... :)
Máte tipy? Díky, Zizka.
Zizka
Klábosilka
Klábosilka

308 příspěvků
11. srpen 2009
Příspěvekod Mamamila » středa 23. únor 2011, 20:54
ahoj
me radili v cyklo prodejně 22 vel. když mel kluk tuto vyšku, nakonec jsme koupili 24 protože nemeli 22. Ta mu ale byla loni vetší ted jsem rada ze jí ma, protože vyrostl a aspon mu vydrzí
Ja mam rada opran a author
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Vladkaaa » středa 23. únor 2011, 21:10
Ahoj, máme author energy 20, dcerka na něm jezdí od 5 ti let ( 114 cm, 20kg) a když na něj dnes sedla (bude jí 6), tak první, co mi napadlo, že jí příští léto opět nebude :D . Se značkou jsem fakt spokojená, koupili jsme jeté ale skoro nejeté, s přehazovajdou se naučila první den (točítko na rukojeti). Popravdě bych zvažovala kolo větší, nevím, jen naše zkušenost, ale určitě vyzkoušet. Hodně je chválené kolo Superior nebo jak se to píše. .
Vladkaaa
Treperenda
Treperenda

1136 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod K-markytka » středa 23. únor 2011, 21:26
jestli mohu prispet s kapkou do mlyna, tak nedam dopustit na znacku GT. honzik jezdi od 2,5 let (od velikosti 12") a vloni (5,5let) jsme mu kupovali 20" stompera (http://www.gtbicycles.cz/kola-2010-detska-stomper20), myslim, ze mu par let vydrzi! gt maji hodne lehke ramy a pri vyberu jsme koukali hlavne na takove ty bezpecnostni prvky a to meli. :-) toz tak, preju dobry vyber bo na trhnu je jak hodne kvalitnich, tak i nekvalitnich kol :-( , co my tomu venovali casu pri hledani.. :-( radsi nevzpominat... :-)
K-markytka
Klábosilka
Klábosilka

367 příspěvků
06. červen 2009
brno
Příspěvekod Bobisek » středa 23. únor 2011, 21:30
"20" je průměr kola v palcích , tato velikost kola je průměrně vhodná pro děti do 9 let , záleží ale taky na výšce dítěte cca do 120ti cm , pak už velikost rámu nedostačuje

pro srovnání klasické horské kolo má velikost kola 26 a je normální pro dospělé s velikostí rámu 19 , ale poslední dobou začínají u bikerů být v oblibě kola větší - 29
Bobisek
Diskutérka
Diskutérka

2835 příspěvků
27. listopad 2006
Příspěvekod Bobisek » středa 23. únor 2011, 21:33
jo a ještě synek mi teď radí , že by tvá dcerka v zhledem k výšce mohla mít hned 24 - jen máte vyzkoušet kola s různými velikostmi rámů ,na co se jí líp poleze a co líp ušlápne

( např F. začal závodit na 26 s rámem 17 , dneska máme rám 19)
Bobisek
Diskutérka
Diskutérka

2835 příspěvků
27. listopad 2006
Příspěvekod Jandulka » čtvrtek 24. únor 2011, 08:54
Zrovna včera jsem byla s 5ti leťákem v cyklo prodejně a zkoušeli jsme 20tku značky Specialized. Se sedátkem v nejnižší poloze mu bylo akorát, takže na tvém místě bych určitě šla do většího kola, syn má tak 115 cm. Jinak s touto značkou (Specialized) jsme fakt spokojeni, jedno kolo už máme a je lehoučké a dobře se na něm jezdí. A v neposlední řadě se i jeté dá dobře prodat.

JANDULKA
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Jandulka
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Zizka » čtvrtek 24. únor 2011, 09:21
Tak z toho začínám být jelen, 20 nebo 24? Kolo má být k 6.narozkám, takže si ho ona sama nevyzkouší dopředu, ale s tou velikostí jsem zmatená... Do obchodu samozřejmě zajdu... Mám v merku kolo Superior 20, nemáte ho někdo? Z obchodu mi napsali, že je to pro dceru správná volba té velikosti, ale já samozřejmě nechci příští rok kupovat nové....
Bobisku, jak jsi psala, že 20 je do 9 let a současně do 120 cm? To nechápu, vím, že mám děti velké, ale tohle mi nesedí...Dcera má v šesti letech 125 cm...

Z.
Zizka
Klábosilka
Klábosilka

308 příspěvků
11. srpen 2009
Příspěvekod Ossiris » čtvrtek 24. únor 2011, 12:43
Zizka píše:Tak z toho začínám být jelen, 20 nebo 24? Kolo má být k 6.narozkám, takže si ho ona sama nevyzkouší dopředu, ale s tou velikostí jsem zmatená... Do obchodu samozřejmě zajdu... Mám v merku kolo Superior 20, nemáte ho někdo? Z obchodu mi napsali, že je to pro dceru správná volba té velikosti, ale já samozřejmě nechci příští rok kupovat nové....

Je potřeba si uvědomit, že se mluví o velikosti dvou věcí - kol (odvalujících se částí) a rámu. Při výběru velikosti pak zásadně záleží na velikosti rámu a případně jeho geometrii (poměry jednotlivých délek trubek a úhlů, které svírají). Třeba horská kola mívají velikost kol 26", ale rámy se vyrábí v různých velikostech, takže na nich mohou jezdit lidé od cca 150cm až do 2m. Osobně bych se díval po kole s většími koly a menším rámem. Větší kola znamenají snadnější dosažení vyšší rychlosti a lépe překonávají případné překážky (to jsou koneckonců důvody, proč se objevily 29" MTB). Na druhou stranu jsou větší kola "méně obratná".

Abych to shnul, tak bych zasel do obchodu a vybíral podle váhy, vzhledu a jak kolo sedne. A snažil bych se vyhnout i různým "pružením", protože s největší pravděpodobností nebudou funkční a bude to jen zbytečný těžítko.
Inspirovan clovekem...
Ossiris
Žvatlalka
Žvatlalka

284 příspěvků
09. červen 2010
Příspěvekod Bara » pátek 13. květen 2011, 14:09
.
Naposledy upravil Bara dne 11. listopad 2012, 21:22, celkově upraveno 5
Bara
Treperenda
Treperenda

1253 příspěvků
30. listopad 2006
Praha 4 Spořilov (Záběhlice)
Příspěvekod Jiti » neděle 11. listopad 2012, 21:09
Ahoj,
dcera má 8 let a 130cm a právě přechází z kola 20 na 24. Na velikost 20 právě dorostl její brácha, který má 5,5 a 116 cm.

Máme výborné zkušenosti se Superiorem. Jsou nejlehčí na trhu (aspoň co já jsem našla), což se při muší váze dcera hodilo. Menší kolo jsme měli jiné značky a bylo hodně těžké. Měla co dělat, aby se s ním poprala.

Jitka
Jiti
Treperenda
Treperenda

1092 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Dancul » středa 25. listopad 2015, 13:40
dcera ma 8, skoro 140cm, dlhsie nohy ako priemer. bicykel 24" GT. velkost ramu je ok. lenze hoc sedlo ma takmer uplne dole, dociahne spickou, pri jazde koleno pokrci o viac ako 90stup. navyse, vyska je jedna vec, ale decko musi vediet ovladat ten bicykel. tym ze ma vacsie kolesa, vacsiu vahu nie je pre nich vzdy jednoduche zatocit a pod. a ked vidim ako to s prevodmi nevie a neda si poradit. kupila by som radsej bez prevodov lahky bicykel. jej GT je tazka krava
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Peggy » středa 17. únor 2016, 09:14
Velikosti kol jsou 16, 20, 26. Všechno, co je mezitím, jsou těžký krávy. Máme zkušenosti s 18 a naprosto nepoužitelný kolo. Lucka na něm nevyjela ani ten nejmenší kopeček. Takže u Elči jsme už tuhle chybu neudělali, ve 3,5 letech dostala tu nejlehčí 16, co jsme našli, s nejlehčím převodem Specialized. A teď v 5,5 přešla rovnou na 20. Máme Superiora Pandu, už se nevyrábí, váží asi 9 kg, což je tak akorát, co je schopná zvládnout. Starší holka loni z té 20 přešla rovnou na 26. Hledali jsme co nejlehčí a nejmenší rám. V době kdy jsme ho kupovali, měla cca 150cm a 36 kg.
24 jsme zvažovali, ale oproti tomuhle kolu, byly těžký s těžkýma převodama. Značku z hlavy nevím, vybíral manžel, nebylo nejlevnější, ale časem si ho nechám já, protože mám cca tak o 8 cm víc než ona :D .
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha