ADV TOP
ADV LEFT

kolo-odrážedlo: ANO nebo NE?

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Aaalenkaaa » úterý 22. květen 2012, 12:07
všem moc děkuju :kafe:

plastovou motorku má, jezdí na ní rád a hodně - po bytě, to tady drandí z pokoje do pokoje. Venku nic moc, ujede pár metrů a sesedá, což si myslím že je tím, že prostě ty hrbolky, tráva, kamínky - není nic moc pro plastové oddrážedlo, tudíš mu to moc nejede a to ho nebaví. S tím koloodrážedlem si myslím, že by mu to jelo líp a tudíž ho to bavilo...

jak tu někdo psal, že jeho dítě nechce na něj sednout, na to koloodrážedlo, tak já syna zkoušela v obchodě, byla mu obě odrážedla větší, takže dosáhl špičkami, ale seděl na něm a nechtěl dolů 8-) když jsem ho sundala, taky bylo nešťatný brečení...

trixl tak já helmu rozhodně budu dávat, a teda u nás ani nevídám děti na koloodrážedle bez ní.... a běhat za ním nebudu s kočárkem, ale bez něj, tudéš to bude myslím lepší ;) a rozhodně nemám ještě dlouhou dobu s ním jezdit z kopce, ale tady na asfaltce kolem baráku, kde není moc provoz, na rovině

koloběžku dostala moje dcera v 5 letech a miluje ji víc než kolo, jezdí na ní furt....doporučuju koloběžku s velkýma kolama, ne takovou tu skládací s pidi kolečkama, to je znát každý dolíček a jak do toho vjede kolo a zasekne se, tak je zle.... takže velká kola a bude super jízda. Dcera má toto http://www.sportmen.cz/Kolobezka-Velamo ... vana/d652/ od 5 let, teď má 6,5 a furt jí ještě dobře je a ještě nějakou dobu bude.

moc díky všem za názory, je pravda, každé dítě je jiné a nikdy člověk neví, co bude a nebude kterému dítku vyhovovat, jak mu to pomůže či nepomůže při přechodi na kolo....
nejspíš do něho půjdeme :hura: s tím, že příští rok, to bude mít 2 a 3/4 vytáhneme i kolo s kolečkama a může to střídat obojí, aby si zvykl jak držet rovnováhu na odrážedle, tak i šlapat na kole 8-) uvidím, jak to dopadne v reálu:-)

mirko o značkách jsem početla hodně, jsou některé oblíbené a doporučované značky, ale v celku si myslím, že každé udělá stejnou službu....když se pohlídá velikost kola k výšce dítěte, jeho váha, materiál...
a doporučuju tyhle stránky http://www.neobycejne.cz/ je tam i u všechy typů odrážedel velikost - výška sedla, a popis jak změřit dítě, aby kolečko nebylo velké, info o nej odrážedlech, o výběru....
začni tím, že dceru změř nebo nejlíp v obchodě vyzkoušej.
Já syna včera zkusila na 2 odrážedlech JD BUG a yedoo a obě mu byly velké! Došáhl na zem jen špičkami, což je málo, musí chodidlem. A přitom měří 89cm, ale v rokroku má asi 30 nebo 31 cm a tyto kola od výrobce mají uvedeno, že sedlo jde min. 35cm, což podle mě sedí.
Takže podle rozměrů teprve zjistíš, co jí bude a nebude velké...
nejmenší koloodrážedla jsou Puky LRM a Strider M ty mají sedlo kolem 28cm, takže jsou pro nejmenší děti. Potom first bike s přikoupeným adaptérem má sedlo 30cm
Všechna další jsou už větší - najdeš to na těch webovkách v tabulce.
No a ještě tohle kolo http://www.miminakupy.cz/akcni-zbozi-de ... zedlo-lidl má sedlo od 32cm, což je taky menší. U něho je stejný materiál jako u first bike, velká nosnost, maminky si ho taky chválí....někde možná ještě by šlo v Lidlu sehnat, známá psala před pár dny, že ho u nich mají, takže ji asi poprosím ho koupit, je teď za 888, takže za tu cenu ho asi vezmu, navíc, když nejsem 100% přesvědčená, jestli odrážedlo koupit nebo ne.. 8-)
Obrázek

Obrázek
Aaalenkaaa
Klábosilka
Klábosilka

387 příspěvků
22. září 2006
Česká Třebová
Příspěvekod Lasicka » úterý 22. květen 2012, 12:28
Mys-mys, ono je to taky o dítěti, ne jen o rodičích. U nás ve vsi nejsou chodníky a doteď a to je nejstaršímu 7 na něj není spolehnutí, že půjde po kraji. I když neustále vysvětluju, buzeruju, okamžitě vyvozuju závěry - jsem důsledná, přesto se ob jednu cestu přes ves stane, že je najednou uprostřed silnice ani neví jak. Ale když jde pěšky, líp se koriguje, než kdyby mi ujížděl na kole.

Ad helma - dávám jen na kolo mimo zahradu. Doma jsou na kole nebo odrážedle několik hodin denně, museli by mít helmu pořád. Nepadaj.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Petulka74 » úterý 22. květen 2012, 12:44
Nečetla jsem, tak se asi budu opakovat,
za nás koloodrážedlo ANO!
Hrozná výhoda, je lehké, takže nebyl problém nést v ruce, vzít do autobusu, naložit do vozíku za kolo. Dá se s ním jezdit i po trávě, dle mého názoru mnohem líp než s kolem (kolo neušlápne).

Mladší děti přešly z koloodrážedla na kolo rovnou bez koleček kolem 4. roku. Máťa měl ze začátku trochu problémy se šlapáním (šlapal občas dozadu a zlobil se, že brzdí), ale během 2 dní to dopiloval.

Nejstarší měla kolo s balančními kolečky od 3, bez koleček od 4 let, takže ve výsledku u všech výsledek stejný.
ObrázekObrázek
Obrázek
Petulka74
Drbna
Drbna

4963 příspěvků
24. září 2006
Kladno
Příspěvekod Aaalenkaaa » úterý 22. květen 2012, 12:58
Petulko díky 8-)

taky jsem z té diskuze vypozorovala to, co ty u svých dětí......
že je to jedno, není prostě návod na to, co je nejlepší, je to o dítěti, jak je šikovné a nadané, jak co zvládne a kdy....ať má průpravu jakoukoli

vlastně budu pořizovat koloodrážedlo asi proto, abych mu zpříjemnila dny a poskytla zábavu v době, kdy plastová motorka jede málo a už ho moc nebaví, je venku pomalá, baví ho jen doma do doby, než bude o foust starší a bude mít kolo (ať s balanč. kolečky nebo bez nich). Prostě tu dobu od 2 do 3 let cca....
Obrázek

Obrázek
Aaalenkaaa
Klábosilka
Klábosilka

387 příspěvků
22. září 2006
Česká Třebová
Příspěvekod Piffa » úterý 22. květen 2012, 13:12
Ahoj,
1. syn dostal koloodrážedlo ve 2,5 letech, teď ve 3,5 přešel na velké kolo bez problémů.....
2. syn dostal před druhýma narozeninama, protože to viděl u bráchy a motorka ho nebavila

Máme Yedoo a Davídka, největší výhody je skladnost a lehkost na tahání....a my tu máme samé kopce

za mě ano, děti to baví
Piffa
Krafařka
Krafařka

670 příspěvků
01. září 2009
Příspěvekod Inap » úterý 22. květen 2012, 13:19
Kolo-odrazedlo jednoznacne ANO 8-)

1. dcerce jsme ho koupili az kolem 4,5 let, pote bez problemu sedla na kolo a behem dvou dnu jezdila sama.

2. dcerka, necele 3 roky, uz na nem taky jezdi a pocitam, ze na kole bude jezdit nejdyl za rok 8-)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Inap
Klábosilka
Klábosilka

541 příspěvků
09. duben 2007
Č. Budějovice
Příspěvekod Ty » úterý 22. květen 2012, 13:22
Ahoj, nečetla jsem diskuzi, neb nestíhám, večer si ráda počtu :kafe:

Já cykloodrážedlo nekupovala. Uz na enduru fičel jako blázen - bála jsem se , že mi na tom cykloodražedle ujede ..na plasťáku mi jednou ujel asi 3km, odchycenej byl jen velikou náhodou živej a zdravej bez účasti policie :-Z :-Z :-Z

Takže my šli z plastu rovnou na 12´´ s kolečkama. Kluk je malej, tak mu je letos ještě nechám, příští sezonu už určo sundám.

J.
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Arka » úterý 22. květen 2012, 13:27
Prostřední měl koloodrážedlo a super věc! Jednou vjel do rozteklého asfaltu,pojezdil si v něm :-Z :-Z :-Z Totálně obalené koloodrážedlo od asfaltu jsme pak dali do auta (nevšimli jsme si v ten moment).
Takže jsem pak drhla kolodrážedlo i auto od asfaltu :D :D

No a vlastně i dítě neb bylo bez bot a totálně nohy obalené rozteklým asfaltem. Drhla sjem ho olejem,benzínem,vším :oops:

Koloodrážedlo jsme pak ještě dlouho používali i když zbytky toho asfaltu jsou tam dodnes a čeká na nejmladšího až doroste 8-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Arka
Klevetnice
Klevetnice

3093 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Breburda » úterý 22. květen 2012, 13:33
Ahoj,

kolo - to je záležitost individuální, zálěží na vyzrálosti jednotlivce.

Prvorozený měl plastovou motorku, kolo s kolečky dostal až po přestěhování ve 4 letech, a s kolečky jezdil celé léto. Přešla zima, řekl jdu se projet na kole, sedl a jel /bez koleček/.

Holka dostala koloodrážedlo ve 3 letech, za sezonu se naučila drandit a držet balanc. Jen je malinká, ke 4. nar dostala menší kolo - 14¨, aby dostala na zem. Nechali jsme ji vyzkoušet jízdu bez koleček, jedno odpoledne jsem ji držela za sedlo (jen pro její lepší pocit), druhý den nasedla a drandí. Ovšem po měsíci nás překvapila, když nasedla na větší kolo po bráchovi, na zem nedostane, prostě vyskočí a jede. :)

Odrážedlo zdědil bráška (v červenci bude 3 letý). Když mu byly 2, byl na odrážedlo ještě dost malý - nedostal pořádně nožkama na zem.

Ad koleběžka - vybrala jsem pro kluka novou na mimibazaru - strašně toužil po koloběžce se sedátkem. Koloběžka je dost těžká, nakonec na ní moc nejezdí. Máme ještě jednu "po nás" - rachotí, ale jezdí na ní radši. :)

je to tento typ
http://www.eurooldtimers.com/temp/inzer ... _81302.jpg
Breburda
Treperenda
Treperenda

1477 příspěvků
04. listopad 2007
Liberecko
Příspěvekod Pájík » úterý 22. květen 2012, 13:44
Já nemám srovnání neb mám jen jedno dítko, ale za nás koloodrážedlo ano, máme tuším YUPEE s brzdou tu se naučil používat později, ale nohy jsou furt lepší. Jezdí na něm od 2 let (budou mu 4) a v pohodě, pěší procházka je s námi očistec na kole je to pohoda.
Nicméně teď k svátku dostal kolo normální, s kolečkama a nastal kapku problém, protože jaksi mladý pán si myslel, že kolo pojede samo, šlapání na vlastní pohon ho trošku překvapilo. A další věc je brždění, furt dává nohy dolu ze šlapek a já mám strach že si je zlomí i když na odrážedle brzdu chápal.
Zatím trénujeme po chvilkách a pokud si může vybrat chce koloodrážedlo.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Leela » úterý 22. květen 2012, 14:01
Za mě ANO. Syn dostal ve 2 letech, velice oblíbené, ještě ve 4 na něm drandil, ale taky ke 4. dostal kolo a během jediného dne jezdil na šlapacím. Dá se na tom drandit i v horším terénu, po zahradě rozhodně líp než na čemkoli šlapacím. Děsně se na tom vyblbnul a i teď ve 4,5 je mu občas líto, že nemá spíš odrážedlo, ale už mu bylo celkem malý (u FirstBike nejdou zvednout řidítka, pokud jiným jdou, hádám, že ano, berte) a navíc jsme ho poslali dál :)
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Vladkaaa » úterý 22. květen 2012, 15:06
Jednoznačně doporučuji!!!

1 dítě - starší kolo s kolečkama, nenáviděla jsem ho, ve 2 a 3/4 přešla na kolo bez koleček (vcelku bez problémů, asi do týdne, na to, jak byla "mladá").

2 dítě - od 2 let koloodrážedlo, moc oblíbené, skladné, lehké. . .ve 3 a 1/4 sedla na kolo (měla jsem představu, že vydrží na odrážedle déle) a od té doby snad neslezla. Rovnou na kolo bez koleček, uměla šlapat (nikdy před tím nešlapala) do 10 minut. Do 2 dnů se doladilo zastavování a brždění. Od té doby na odrážedlo nesedla.

Koupila jsem odrážedlo použité a zas prodala, vyšlo mi na 100Kč, takže mi to fakt nevadilo. Hlavně vzít lehké, kvalitní, s brzdou. . .

Obě začínaly na plastových motorkach kolem roku.

Dnes, ve 4 letech ujede sama třeba 10km, pak radostně pokračuje na tyči klidně dalších 20 km.

Za mě - kolo s kolečkama je dneska přežitek, vůbec se tam dítě nenaučí rovnováhu, naklání se na druhou stranu atd. . .
Vladkaaa
Treperenda
Treperenda

1136 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Novire » úterý 22. květen 2012, 15:15
nečetla jsem všechno...

Za mě koloodrážedlo ano, momentálně máme dvě. Syn (5 let) má Velamos, dcera (tři roky) nějaké noname z tesca - kupovali jsme ho, protože bylo hodně lehké.

Hodně se nám zrychlily přesuny, je to lehčí než kolo, zpátky domů to máme do prudkého kopce - kolo by mi nahoru nevytlačili.

Samozřejmě mají oba dva helmy, jsme domluvení, že před každou silnicí čekají, stejně tak po trase u každé lavičky. Zatím nebyl žádný problém.

Kolobežka - zvažuju k narozenimám pro syna, ale je hodně drobný a lehký, takže mám předvybvranou tuto

http://www.yedoo.eu/cz/kolobezky-yedoo/yedoo-mau.aspx

pro sebe mám tuhle:
http://www.yedoo.eu/cz/kolobezky-yedoo/yedoo-city.aspx

... tu bych doporučila pro toho nejstaršího.
Tobiáš *06/2007
Anika *08/2009
Simon *02/2012
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Veruskak » úterý 22. květen 2012, 17:13
U nás je teď odrážedlo in, jezdíme na inline brusle na cyklostezky, tak je fajn, že se i nejmladší účastník zájezdu zvládne plnohodnotně účastnit - pokud tedy nemá línou náladu a nerozhodne se zkoumat co 10 metrů kytičky ve škarpě :D Ne, vážně, na odrážedle zvládne ujet 7-8km bez nějaké extra únavy a překvapilo mě, že i celkem rychle. Pro nás je to teď skvělé řešení. To si s jiným řešením vůbec nedovedu představit.

ještě edit - jezdkyni je 4 a 1/4 roku, aby bylo jasno, že takhle nehoníme 2leté dítě
Veruskak
Kecka
Kecka

1851 příspěvků
10. prosinec 2006
Smiřice
Příspěvekod Tobia » úterý 22. květen 2012, 18:20
Nečetla jsem, jen přidávám naší zkušenost: koloodrážedlo jsme pořizovali cca ve dvou letech. Měsíc před třetími narozeninami Ježíšek :) přinesl kolo bez postranních koleček. Byly zrovna vánoce na blátě, na Štěpána jsme kolo vzali poprvé ven, dcera sedla, šlápla a jela. My jen zírali, žádné běhání za ní a přidržování. Takže za nás - skvělé! :)

Teď před týdnem nám koloodrážedlo vracel kolega z práce, měli ho také pujčené pro dcerku. Taky jezdila od dvou let a fousek. Teď je jí tři a půl a taky přešla na kolo rovnou bez postranních koleček.

Naopak mám tu zkušenost od kamarádů, že děti co měly kolo s kolečky, tak na tom drandí jak na tříkolce a pak je nechtějí nechat odebrat a jízdu jen na dvou bojkotují. (Ehm, také jsem byla takové dítě :D :D :D).

Takže za mě koloodrážedlo určitě ano. U nás už čeká na druhorozenou, až do něj doroste. :)
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha