ADV TOP
ADV LEFT

Má polohovací cyklosedačka význam?POMOCT!!!

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Badynka » úterý 05. červen 2007, 21:41
Ahoj,máme roční :holka:,je dost drobná,váží jen 8 kg a chceme koupit cyklosedačku.Chtěla jsem tu polohovací, ale známý mě odrazuje, že jí měl/prý od HAMAXU/ a hlava malému stejně padala když usnul. Máme tady pár cykloobchodů, ale tak mi to připadá, že z netu toho vím víc něž ti prodavači. Nevím, zda jsem to pochopila správně, ale HAMAX Siesta je jako jediná sedačka, která se naklápí celá a u těch ostatních je sklopná jen zádová část? Nemáte někdo OK BAby 10+, zajímá mě, jak se dá sklopit, jestli jen záda nebo celá, nemáte někdo foto, jak vypadá sklopená?
Hamax Siesta je dost drahá, ale ještě uvažuji, chtěla jsem ale investovat míň.Tak teď nevím, jestli investovat do té polohovací, nebo stačí obyčejná např od HAMAXU Smiley,nebo KISS, či OK BABY Ergon.Už jsem fakt z toho jelen. Tak mi prosím někdo napiště, jestli tomu dítěti hlava padá či ně když usne.Malá ma za 14 dnů narozky, tak jsem chtěla sedajdu jí koupit k narozkám, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Tak budu ráda za každou vaši zkušenost. jO A Ještě mě ten prodavač v obchodě postrašil, že když tu sedačku naklopím do toho lehu, tak pak prý můžu mít problém se šlapáním na kole, jako že o tu sedačku budu zadrhávat.
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

585 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Bublina » úterý 05. červen 2007, 21:44
Já teda cyklosedačkám vůbec nerozumím, ale fascinuje mě prodavač, který zákazníky odrazuje od nákupu svého zboží :? . Takovýho bych chtěla zaměstnávat, být majitelem obchodu :roll: . Jsem zvědavá, co ti poradí zdejší cyklistky :) .
B.
Obrázek Obrázek
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Badynka » úterý 05. červen 2007, 21:51
Takže už je určitě pochopitelné, že už se mi do těch obchodů ani nechce.Buď tam nic nemají a když už něco mají, tak to mají zavěšené někde vysoko u stropu a nic ti k tomu neřeknou. Taky vždy úplně zuiřím :grr: skrz ty přístupy v obchodech. Jo a ještě mi ten prodavač řekl, zase v jiném obchodě, že to nejde ukázat jak je to napolohované, že to by muselo být upevněno na kole. Chytrák ne? Že těch kol tam měl fakt málo, když to byla cykloprodejna.
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

585 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Rarasi » úterý 05. červen 2007, 22:35
Badynko, jezdím už 3. rok s Hamaxem Kiss (zadní nepolohovací) a jsem spokojená. Nicméně pokud malý usnul, tak jsme stejně zastavovali a pokládali na mez vyspat. Někdo radil šátkem přivázat hlavičku přes helmu k opěrátku sedačky - my jsme nepraktikovali.

Vlastní zkušenost nemám, ale jsem ráda, že jsme nekoupili Hamax Sleepy (polohovací), protože podle mého názoru tam dítko stejně pohodlně nespí (hlavička stejně minimálně v zatáčkách se kinklá). Ale jak říkám, je to pouze můj laický názor.

Přeju šťastný výběr.

Eva
Rarasi
Pískle

37 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Claudia » úterý 05. červen 2007, 22:40
Ahoj Badynko,
zrovna tento problém konzultuju s kamarádkami, co Hamaxku Siestu mají. My máme a právě "testovací jízdy", při kterých usne dopadají tragicky - polohování k ničemu, hlavička tragicky klimbá všude.
taky nás varovala kamarádka, ale neposlechli jsme, manžel si přečtl recenze a Siesta mu vyšla nejlépe, tak chtěl tu.
Polohování by podle mne plnilo svou funkci POKUD by tam sedělo dítě bez helmy a to je samozřejmě nemožné. pak by mu ta hlaička možná držela hezky vzadu. Ale on se v helmě neopře a je na jeho hlavičku přece je těžká a tak mu ta hlava prostě padá. Já bych dnes možná doporučila hamax smiley, obě sedačky jsou až na zmíněné polohování takřka totožné. Třeba se to ještě změní s věkem dítěte.
Dobře vyberte, jinak já už jsem u více druhů zboží prostě smířená s tím, že nejvíc info najdu na netu a od prodavače můžu čekat akorát tak namarkování na pokladně .. :-(
Claudie a Matyáš, 17m
Claudia
Diskutérka
Diskutérka

2306 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Natascha » středa 06. červen 2007, 06:16
Máme Hamax polohovací a když v ní dítě usne, nijak to nepomůže. Podle našich zkušeností význam nemá.
Natascha + E 06/04 + A 08/06 + Š 05/10
Natascha
Klevetnice
Klevetnice

3020 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Makyna » středa 06. červen 2007, 06:24
Ahoj!
Souhlasím s Claudií. Máme polohovací OK Baby Sirius (polohuje se taky celá, ona se nakloní zadní část, ale zároveň se sedačka jakoby celá posune dopředu). Kupovali jsme ji, když malému nebyl ještě ani rok, tak aby byla pohodlnější, ale je to zbytečné. V nepolohovací by asi při spaní hlavička visela víc, ale ani tady nedrží a za jízdy máš pocit, že mu upadne (ještě i teď a to je mu skoro 2,5). Dokonce jsme zkoušeli i "přivazovat", ale nemá to smysl. Jak psala Claudi, když má dítě helmu, což u nás praktikujem vždy, neopře se, takže je polohování k ničemu. Bez helmy (nedoporučuju) by to asi bylo ok. Takže já bych podruhé do polohovací neinvestovala . Makyna
P.S. Zajímavé(tedy pro mě), že manžel chce tu polohovací. Kdybych já dala svému muži vybrat mezi dvěma sedačkami a jedna z nich byla levnější a přitom by byly obě dobré (což Hamax nebo OK Baby jsou, polohovací i ne), určo by vybral tu lacnější :D 8-) ,
Obrázek Obrázek Obrázek
Makyna
Kecka
Kecka

1557 příspěvků
24. říjen 2006
Zlínský kraj
Příspěvekod Natascha » středa 06. červen 2007, 06:57
My jsme tu polohovací koupili v akci a vyšla stejně jako nepolohovací. Ale abychom mohli jezdit na kole už teď "dokoupili" jsme vozík za kolo croozer. Protože by to s Adámkem v sedačce moc nešlo.
Natascha + E 06/04 + A 08/06 + Š 05/10
Natascha
Klevetnice
Klevetnice

3020 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Verus » středa 06. červen 2007, 07:34
My máme cyklosedačku Hamax Siesta. Sklápí se hezky, ale když v ní Filípek usne, hlavička se mu stejně většinou kymácí vepředu, i když ne tolik. Každopádně je tahle sedačka super, takže i tak jí doporučuju.
Verus
Kecka
Kecka

1940 příspěvků
03. leden 2007
Praha 5
Příspěvekod Lida » středa 06. červen 2007, 09:05
Řešila jsem úplně to samé. Nakonec jsem se rozhodla pro Hamax Smiley a naprostá spokojenost. Usíná v ní běžně, my řešíme tak, že buď zastavíme a sedačku odcvakneme z kola, nebo přivážeme helmičku k sedačce a pod krk mu nafoukneme cestovní polštářek. Ta polohovací má fakt efekt jen v případě, že by se jezdilo bez helmy.
A s kamenným obchodem jsem měla úplně stejnou zkušenost - oni ani netušili, jaký je mezi těma sedačkama rozdíl :grr:

Přeji šťastnou ruku u výběru!
ObrázekObrázek

Obrázek
Lida
Krafařka
Krafařka

757 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sylvah » středa 06. červen 2007, 09:07
Ahoj,
my mame Hamax Sleepy a je fajn. Ondra i ted na kole obcas usne, v tom pripade nekteri znami privazuji hlavicku lehce satkem pres helmu k sedacce....my to nedelame, ale je fakt, ze mu ta hlava pada. Ale rozhodne je to lepsi, kdyz se napolohuje....
Ondra 13, Anička 10, Marek 6, Linda
Obrázek
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Badynka » středa 06. červen 2007, 10:47
Tak vám díky moc za příspěvky, asi jste mě přesvědčily, že koupíme teda nepolohovací. Zas 0až tak často nejezdíme a stejně si myslím, že v 1. roce mi tam dlouho nevydrží. Te´ˇd už jenv vyprat značku a asi záleží i na tom upínání, protože už jsem někde zase četla, že 2.leté dítě je schopno se z určitých typů cyklosedaček samo odepnout. Takže asi zvolím nějaký typ Hamaxu.Zatím díky moc, pak časem napíšu, jaká je spokojenost. Na kolo už se moc těším, jelikož jsem na něm za poslední 2 roky seděla jen jednou a to jsem ještě přemýšlela, po které straně se na tom kole jede. No jo mateřská.
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

585 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Bludicka » středa 06. červen 2007, 11:47
Sedačku jsme pořizovali před třemi lety pro dcerku, polohovací Hamax ( tehdy to byla Hamax sleepy tuším), Při spánku to znamenalo sedět na mezi a čekat až se vyspí, protože za jízdy usínala hodně, nedalo se dostat téměř nikam, max. z chaty k rybníku či k hospodě na pískoviště nebo z domu na zvířátka v Chucheláku. Na kole jsme ji měli neustále v poloze "leh". Po početí syna jsme zakoupili croozer a nebe a dudy, dítko spí klidně od narození, dojezdová vzdálennost libovolná, dítě vidí dobře na cestu (nemá před obličejem cyklistova záda), když chce spát tak spí, a když si chce hrát, tak si hraje s hračkama. Původně mi vadila cena croozeru a obava na jeho prostupnost terénem (užší polní a lesní cesty), ale s dnešní zkušeností, už bych sedačku vůbec neřešila a šla rovnou do croozeru. Pokud už sedačku, tak určitě vzít do obchodu kolo na kterém ji budeš převážně používat a dítě a vyzkoušet na místě, která a jak tam sedí ;) . Slušnější prodejce to umožní.
Bludička
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Badynka » středa 06. červen 2007, 12:43
BLUDIČKO, díky za doporučení na croozer, ale ta cena je fakt závratná.Původně jsem taky ten vozík chtěla, našla jsem na inzerátu i nějaký levnější pro 2 děti, ale pak jsem ho viděla v jednom obchodě na vlastní oči a zděsila jsem se co to je za monstrum. Teď nemluvím samozřejmě o croozeru, ten má příjemný vzhled.
No a navíc kdybych už croozer pořídila, tak ho nemám kde skladovat. Bydlíme v paneláku, máme mini kolárnu, kde mají kola vesměs důchodci a to ještě takové ty nepojízdné araby, takže tam už se nevejde nic, ani kočár se nám tam nevešel, natož croozer za xtisíc. Takže croozer je super, taky se mi líbí ale má to u nás ty dva háčky-cena+skladování.
Badynka
Klábosilka
Klábosilka

585 příspěvků
09. leden 2007
Ostrava
Příspěvekod Pepsi » středa 06. červen 2007, 14:16
My mame dve sedacky Roemer, polohovaci, teda jdou sklopit jen trochu, takze v nich dite pohodlne sedi, kdyz ma helmu. V nepolohovaci by byli diky helme nakloneni dopredu. Deti nam na kole nespi, i kdyby jsme jeli az na konec sveta, takze neporadim.
Pepsi
Pepsi
Pískle

72 příspěvků
21. září 2006