ADV TOP
ADV LEFT

Co číst 4,5 leťákovi?

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Topazio » neděle 07. červenec 2013, 21:12
Pred casem jsem koupila v antikvaritu, nezname pohadky Bozeny Nemcove z roku 1920, ale pak jsem doma zjistila, ze je Matyskovi cist nemohu, jsou totiz dost morbidni. A nehodi se skoro pro petilete ditko.
Topazio
Kecka
Kecka

1503 příspěvků
27. červen 2008
Příspěvekod Betyna » pondělí 08. červenec 2013, 11:12
U nás (taky 4,5) stále nejvíc frčí zvířátka a pohádky. Ale oblíbenou výjimkou jsou "výchovné" příběhy A pak se to stalo!
http://www.kosmas.cz/knihy/154973/a-pak-se-to-stalo/
Bonusem jsou hezké ilustrace.
Betyna
Krafařka
Krafařka

602 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Džawa » pondělí 08. červenec 2013, 12:54
Holky, ještě jednou díky moc!
Nakonec jsme dneska většinu vašich tipů omrkli v knihkupectví a syn si vybral Vítka od B. Říhy. Další vypůjčíme v knihovně a ostatní zůstávají na seznamu pro příště :-)

Na Káju Maříka, Gabru a Márinku jsem zapomněla, budu muset pohledat u našich. To mě taky jako malou bavilo ...
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Thea » pondělí 08. červenec 2013, 15:35
Kromě už zmíněného Birlibána bych ještě doplnila, že cokoli od Eduarda Petišky se líbilo mým dětem ( a kdysi i mým mladším sourozencům). Za skvělou pro věk 4,5 považuju třeba Martínkovu čítanku - krátké příběhy s malým bonusem poučení:o) .

Bratři Lví srdce mají úžasný příběh, ale spíš pro starší děti.

Též se u nás k mé radosti zabydlely knihy mého dětství od Daisy Mrázkové (něco vychází znovu, ale určitě budou mít v knihovně), pro předškoláky např. Slon a mravenec, Co by se stalo, kdyby..., Medvěd Flóra.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Džawa » pondělí 08. červenec 2013, 18:07
Theo My máme právě od Petišky přečteného už kde co. Kromě Martínkovy čítanky i tu Alenčinu, Babiččiny, Dědečkovy pohádky... Tak jsem od něj hledala něco nepohádkového a našla toho Birlibána. Mě ještě jako holku bavila série o Aničce (Anička flétnička, malířka, básnička...), ale to nevím, jestli by bavilo kluky.

Kebuso díky za odkaz :)
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Fialinka » pondělí 08. červenec 2013, 18:43
Mám stejně starého syna - dost rád má to, co zná třeba z Večerníčku - a to neuškodí, knížky jsou vždycky jinak napsané. Krásné jsou Příběhy včelích medvídků, jsou to krátké a hezké příběhy...

Teď jsme přečetli skoro všechny Mumínky, ale to taky spíš proto, že se nám líbí seriál - jinak si totiž myslím, že je to pro o dost větší děti, ale on kupodivu sedí a poslouchá.

A Lichožrouti se mi líbí, četli jsme je ve dvou a půl letech (nerozuměl, ale poslouchal), teď to zopakujeme.

Půjčujeme v knihovně hodně knížek...
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Thea » pondělí 08. červenec 2013, 18:54
Janulavo, tak to jste dost dobří, že už máte tolik načteno -klobouk dolů. Jestli je synek přemýšlivý typ, zkuste tu Mrázkovou (viz moje předchozí odpověď).

Nebo děti naprosto zbožňují Zahradu od Jiřího Trnky , to se mohutně řehtají nad kousky zlostného kocoura.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Masinka » pondělí 08. červenec 2013, 20:34
u nás v tomhle věku frčelo a frčí - Ferda mravenec, Kuky se vrací, Oddyseova dobrodružství, Gulliverovy cesty, Robinson Crusoe - poslední 3 převyprávěné pro malé děti. Je tam vždycky hlavní postava a dobrodružství...

M. + kluci (5+7)
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2861 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kejmiska » pondělí 08. červenec 2013, 23:49
panejo - to jsem asi trosku pozadu, kdyz porad smazim pohadkoveho dedecka, coz?
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Thea » úterý 09. červenec 2013, 14:24
Kejmisko, nemyslím si :)

Já zas nemám moc ráda, když se nerozlišuje vhodnost vzhledem k věku, takže za mě je Pohádkový dědeček výborná volba.
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Topazio » středa 10. červenec 2013, 08:12
Včera jsem z knihovky vytáhla Ferda cvičí mraveniště. Také doporučuji, taková dobrá klasika 8-) .
Topazio
Kecka
Kecka

1503 příspěvků
27. červen 2008
Příspěvekod Mamamila » středa 24. červenec 2013, 12:56
u nás taky velice vedli Bratří Lví srdce, hltali oba a to jsem si myslela, že malou bavit nebude a bavilo

Mě jako dítě bavil Hýta a Batul, ovšem nevím kdo ho napsal(John Habberton?)

Jinak Lingrenovou doporučuji obecně, píše pro děti krásně
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Bobisek » středa 24. červenec 2013, 13:13
tak já nevím moc autory, ale z našich oblíbených "\pihatý nosánek", jsou to kratičké příběhy asi 4 leté holčičky, krásně napsané, jednoduché, nedávno jsme koupily dětský zvěřinec, potom ještě z dětství letadélko Káně, objevení planety michovice, malý kouzelník a velká pětka, víc nevím, nejsem doma nemůžu se kouknout do knihovny...
Bobisek
Diskutérka
Diskutérka

2835 příspěvků
27. listopad 2006
Příspěvekod Pájík » středa 24. červenec 2013, 13:32
Malý kouzelník a velká pětka, tu jsem milovala a strašně se u ní nasmála....

Já se sem vetřu spíš s dotazem, jak donutit dítě aby změnilo repertoár???
Můj syn miluje asi 4 knížky a ty čteme furt dokola, většinu už umí naspaměť a opravuje mi i předložky, nicméně nic jinýho číst nechce..... a já už fakt nenávidím Křemílka a Vochomůrku......
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Mys_mys » středa 24. červenec 2013, 16:34
Pajik píše:Malý kouzelník a velká pětka, tu jsem milovala a strašně se u ní nasmála....

Já se sem vetřu spíš s dotazem, jak donutit dítě aby změnilo repertoár???
Můj syn miluje asi 4 knížky a ty čteme furt dokola, většinu už umí naspaměť a opravuje mi i předložky, nicméně nic jinýho číst nechce..... a já už fakt nenávidím Křemílka a Vochomůrku......

Ja to resim tak, ze knizku, ktera se hodne opakuje schovam do knihovny a na vyber vyberu dalsi, ktere se dlouho necetli a nebo nove.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012