ADV TOP
ADV LEFT

Hory, dvě malé děti, lanovka

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trirea » sobota 07. prosinec 2013, 22:12
Určitě jim to půjde, narozdíl ode mně... ehm, to byste musely vidět, holky,, ale jela jsem prvně na lyžích a hned na lanovku, tak mě to snad omlouvá :oops:
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Vulpes » sobota 07. prosinec 2013, 22:57
Asi jsem natvrdlá já, ale fakt si to nedokážu představit, jak bych to sama dospělák s dvěma dětmi zvládla? Leda že jsou v těch 5 a 6 letech už zásadně větší, než náš kluk loni, kdy mu bylo 4,5 roku. Ten sedák čtyřsedačky mu prostě byl po záda, vysoko, a tak když jsme nasedali, tak jsem ho vždycky čapla a povysadila nahoru. Tím pádem si neumím předsatvit, jak držím svoje hůlky a zároveň zvedám 2 děti. Ale jestli jsou výrazně vyšší a nasednou sami, tak pak to určitě sami zvládnou...

(A ještě když si vzpomenu na Klínovec, na Dámskou 3sedačku - tak tu nezpomalovali vůbec, najížděla na můj vkus docela rychle i na dospělého a ještě těsně pod sedáky mezi těmi jednotlivými 3 díly byly takové pěkné trčící železné "pasti", takže když jsem čekala na nájezd o pár cm bokem, nalepená na syna, abych ho přizvedla, tak mi to naťalo do lýtka tak, že se mi zatmělo před očima a podlitina se mi hojila 3 týdny. Instruktor se mi pak smál, že tyhle podlitiny tam tradičně mají všichni dětští instruktoři :palma: )
Vulpes
Krafařka
Krafařka

832 příspěvků
15. květen 2008
Kladensko
Příspěvekod Wingec » sobota 07. prosinec 2013, 23:19
Vulpes píše:Asi jsem natvrdlá já, ale fakt si to nedokážu představit, jak bych to sama dospělák s dvěma dětmi zvládla? Leda že jsou v těch 5 a 6 letech už zásadně větší, než náš kluk loni, kdy mu bylo 4,5 roku. Ten sedák čtyřsedačky mu prostě byl po záda, vysoko, a tak když jsme nasedali, tak jsem ho vždycky čapla a povysadila nahoru. Tím pádem si neumím předsatvit, jak držím svoje hůlky a zároveň zvedám 2 děti. Ale jestli jsou výrazně vyšší a nasednou sami, tak pak to určitě sami zvládnou...

(A ještě když si vzpomenu na Klínovec, na Dámskou 3sedačku - tak tu nezpomalovali vůbec, najížděla na můj vkus docela rychle i na dospělého a ještě těsně pod sedáky mezi těmi jednotlivými 3 díly byly takové pěkné trčící železné "pasti", takže když jsem čekala na nájezd o pár cm bokem, nalepená na syna, abych ho přizvedla, tak mi to naťalo do lýtka tak, že se mi zatmělo před očima a podlitina se mi hojila 3 týdny. Instruktor se mi pak smál, že tyhle podlitiny tam tradičně mají všichni dětští instruktoři :palma: )

já myslím,že nejsi natvrdlá,já si celou dobu myslím to samé :oops:
z Jeseníků jsem si dovezla moc pěknej zánět žil z podobné sedačky jak na Klínovci
taktéž se neztotožňuji se Zuzou,jakkoliv to myslí dobře,ale loni se náš sedmileťák na sedačce skřípl tak,že se mu přivřela lyže,kterou následně ztratil a obsluze to bylo úplně šumák :grr: a zastavila vlek až po dost dlouhé době(přičemž on dost křičel)
já jsem to sem nechtěla psát,protože jsem rozenej pesimista,tak nechci zakladatelku
děsit
je VELIKÝ rozdíl,jestli jedeš na ty hory do tuzemska nebo do ciziny(nepíšeš,kam konkrétně)
jezdili jsme do Jeseníků a do Alp -Rakousko
v Alpách nikdy problém nebyl,dokud byl kluk malej,vždycky pomáhali,ev. úplně zastavili
u nás v Česku to zatím nefunguje,možná už někde ano,ale my asi máme smůlu
ale podotýkám,naše děti zatím nejsou excelentní lyžaři,ačkoliv sjedou všechno
zakladatelko-přeju,ať to zvládnete,pokud děti dobře lyžujou,bude to fajn,jen je třeba být obezřetná,pokud jedete na tuzemské hory
užijte si to
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Pájík » sobota 07. prosinec 2013, 23:22
Myslím, že to zvládnou. Já takhle před lety "učila" nasedat a vysedat dospělé kolegyně.... to že až jim podrazí lavice nohy, že si mají kecnout pochopily, ovšem jedna na konci jaksi opoměla vystopupit :palma: škoda, že sledovala jak vytupují lidi z několika lavic před námi.

Ten pás je v pohodě, krásně to navede, jediný úskalí bych viděla ve výšce dětí jak píše Vulpes, pokud bys musela obě děti zvedat tak nevím, nevím....ale podle mě ne všude je třeba děti zvedat.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Sally » neděle 08. prosinec 2013, 04:20
Kikaa píše:Dětem je 5 a 6, lyžují dobře, na lyžích se pohybují jistě, jen jsme dosud lyžovali na malých sjezdovkách, kde byl klasický vlek.

Co je pojízdný koberec?

V tomhle věku moje děti začaly lyžovat a lanovky zvládaly... akorát na některých jsme museli mladší trošku nadzvednout, občas měla sedačku lanovky třeba až v úrovni zad... to nadzvedávání bylo OK pokud byla bez hůlek (což tu první sezónu byla), vzala jsem svoje hůlky do jedné ruky a druhou vzala malou pod paždí a trošku jí nadzvedla, aby si kecla na sedadlo.

Nevím jak v Evropě, u nás vlekaři obvykle pro děti zpomalují, nebo se dá o to poprosit.
Letos to dceři taky nabízeli, honem na ně volala, že zpomalovat nepotřebuje (drobná je pořád, i když je jí už osm).

Zkus obhlídnout... u nás jsou stařičké lanovky, žádné pojízdné koberce. U některých je převod, že na nasedání jede lanovka pomalu a pak se přehodí na velký okruh a do kopce jede rychle - to mají právě na lehčích sjezdovkách, kde jezdí hlavně děti.

Takže se nestresuj, to bude dobrý.
Sally
Howgh
Howgh

7916 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Sally » neděle 08. prosinec 2013, 04:29
Kikaa píše:Děkuji za uklidnění, snad to zvládneme. Cestou se budu také bát, aby mi nesklouzly dolů, doufám, že i děti budou mít z lanovky respekt a nebudou dělat vylomeniny.

Nevím, u nás teprve od loňska přidělali na lanovky takové ty zábrany, děti jezdily první dvě sezóny bez čehokoliv, tu druhou sezónu kolikrát i samy....
Sally
Howgh
Howgh

7916 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Davinka » pondělí 09. prosinec 2013, 01:07
Já bych se lanovky nebála. Jezdila jsem se dvěmi dětmi a bez problémů zvládla obě zvednout na sedačku. Ten jezdící koberec byl dosti dlouhý, tudíž dost času přizvednout jedno dítko po pravé ruce a potom druhé po levé ruce.
Užijte si hory a lyžovačku.
Davinka
Klábosilka
Klábosilka

356 příspěvků
01. říjen 2009
Příspěvekod Tess26 » čtvrtek 23. leden 2014, 14:48
Dobrý den,chystám se s děčkami na hory. Té malé jsou tři, takže poprvé na lyže. A ta starší je ve školním věku, potřebovala bych poradit s ubytování o jarních prázdninách, snažím se nalézt chatu, ale vše je již obsazené. Máte někdo zkušenost s poptávkovým systémem http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/33-ubytovani.html , byl mi doporučen, že tam bych mohla něco nalézt, ale nemám zkušenost s fungováním. Díky Tereza
Tess26
Pískle

1 příspěvků
23. leden 2014
Příspěvekod Jezule » čtvrtek 23. leden 2014, 15:12
Blbá nebo naivní?
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Pájík » čtvrtek 23. leden 2014, 15:14
Nebo oboje, to se nevylučuje.......
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Lucia » čtvrtek 23. leden 2014, 15:15
blbá!
...a proč se ptáš, když to víš? ;-)
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Pájík » čtvrtek 23. leden 2014, 15:16
Lucia píše:blbá!
...a proč se ptáš, když to víš? ;-)

Ale ty to určitě nevíš a klikneš ;-) ;-) ;-)
si myslí.......
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008