ADV TOP
ADV LEFT

Trekové hole pro děti

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pátek 22. srpen 2014, 23:07
máte někdo odzkoušeno?
CHtěla bych je pořídit dětem s nadějí, že je bude chůze bavit, vydrží dýl a starší trošku (trošku víc) zhubne, moc si s ní nevíme rady :palma: .
Zatím bych šla asi po ceně, ale nikdy jsem je nedržela v ruce, takže netuším, jestli ty nejlevnější má smysl kupovat.
Sobě bych asi vybrala kvalitnější, ale těm dětem se mi nějak nechce investovat :oops: i když do budoucna bych tu možnost nevyloučila, jen přemluvit manžela, že je taky nutně potřebuje a začneme jezdit pravidelně na hory na procházky :-)

Díky moc za všechny podněty, dočtu ráno, jdu na kutě
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sally » pátek 22. srpen 2014, 23:42
Inko a proč potřebujete trekové hole? Nebylo by rozumnější napřed začít chodit na ty výlety a PAK pořizovat drahé vybavení? Jestli máš pocit, že bez holí to nejde, tak pořiďte jedny (teleskopické, abyste mohli upravovat délku dle osoby) a vyzkoušejte na výletě na střídačku, jestli vám to vůbec vyhovuje.
Jako fakt do hor jsou dobrý, když člověk jde hodně do kopce nebo hodně z kopce, když jde se zátěží, nebo když má nějaký problém (já s kyčlí) - ale že by samy o sobě představovaly nějakou zábavu, to ne.
Na naše děti (10 a 9) jako motivace nejlépe fungují kamarádi. Hole mám já, v podstatě nepoužívám, na děti měly hole jediný efekt - že se jeden výlet napřed rvali o to, kdo bude mít hole a posléze se hádaly o to, kdo se s nima bude vláčet. Prostě je to omrzelo a svým způsobem ty hole jsou vopruz - nemáš volné ruce - tj. z pohledu dítěte nemůžeš sbírat kamínky a házet je do řeky, ujídat za chodu lentilky, házet šišky na bráchu a tak....
Sally
Howgh
Howgh

7916 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Misicka » pátek 22. srpen 2014, 23:50
No, my chodíme hodně, sami je nemáme, ani po nich netoužíme, syn ( v 11/2014 mu bude 8 by je chtěl...vzhůedem k tomu , že si sbírá všelijaké klacíky ( i teda jako hole), leze na skály apod,, taknám připadá, že by mu jen překážely a někde je zapomněl, takže mu je rozmlouváme (což tedy neylučuje, že by mu je "Ježíšek" nemohl přinést, ale mám pocit, že by byly jen na obtíž...
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Sally » sobota 23. srpen 2014, 00:07
Myšičko,
ještě je varianta koupit jen jednu.... moje mamka taky chodí jen s jednou, právě z toho důvodu - že pořád má jednu ruku volnou.
Sally
Howgh
Howgh

7916 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Biba » sobota 23. srpen 2014, 06:37
Máme trojdílné nastavitelné Leki a dají se nastavit i na malé, občas si je půjčí 8 letá.
Aspoň by je měli na stálo. Mají i velmi lehké, jsou ovšem drahé. Otázka je, kolik do nich chcete investovat.
A jinak za mě: z holema se chodí báječně.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » sobota 23. srpen 2014, 21:55
Sally, no to ja uz predem vim, ze jen tak zbuhdarma mi chodit nebudou, jsem myslela, ze kdyby sermovaly hulkama, ze by sly trosku vic s nadsenim. :oops:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sally » sobota 23. srpen 2014, 22:05
Inko,
kamarádi fungujou líp než hůlky. Nebo zábavnější túra... u nás je "túra" sprostý slovo - jak to děti zaslechnou, tak ječí, že neeeee.... ovšem třeba výprava s čelovkama do jeskyně - to není túra - a ani z toho nebolí nohy. Výšlap na hrad, kdy na začátku ječeli, že nepůjdou a proč mají šlapat, se změnila v dobrodružství, když jsme našli prvního hříbka. A nezapomenu na Údolí Smrti, kdy odmítli jít do kaňonu, ale pak tři hodiny šlapali v písku hlubokém po kotníky, aby došli na nejvyšší dunu - to taky nebyla túra (mě nohy bolely ještě dva dny).

ALe jestli chcete zkusit hůlky - zkuste. Kupte (nebo půjčte) jeden pár - to se vždycky hodí - a vemte to na střídačku. Každé dítě je jiné, třeba to bude fungovat. Další varianta - nějakou dobu nám synek jezdil na kole s gpskou (garmin) - a pak jsme doma logovali do počítače a sledovali trasy - taky dobrá motivace.

Nicméně - stáletrvající jsou u nás kamarádi. Jak je to s kamarádama, tak to není "vopruz" a dá se dělat lecos....
Sally
Howgh
Howgh

7916 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Pizulinda » sobota 23. srpen 2014, 22:17
Já s holema chodit nemumím, mám co dělat sledovat, kam šlapu a sledovat další 2 body, kam píchnout hůl už nezvládám :D Teda ve skalnatým kamenitým terénu myslím, na rovný cestě je zas nepotřebuju...

Děti jistě s hůlkama vyrazí nadšeně, ale po 10 min už jim budou na obtíž, typuju stejně jako Sally.

Zabavit děti tak, aby je výlet bavil, je pro dospělý dost náročný. Jsem z toho někdy hotová víc, než s výletu samotnýho. U nás zabírá třeba soutěžení, kdo první uvidí další turistickou značku. Sem tam vyhlásím soutěž typu kdo se trefí šiškou do stromu, chvíli jdeme se zavřenýma očima a kdo jako udrží nejvíc přímý směr bez odchylky. Taky jsem synovi půjčila starší foťák a hledá si atraktivní fotoobjekty (začal s přírodou, skončilo to teda tím, že se ksichtí do objektivu sám s nataženou rukou :palma: ). Prima je hledání kešek.
Pizulinda
Drbna
Drbna

4398 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Zuza77 » sobota 23. srpen 2014, 22:29
Naši kluci se vždycky nejdřív doma pohádají, kdo si hole vezme (máme jedny ještě z dob mojí aktivní dogtrekkingové "kariéry" :-)), naložíme je do auta a většinou je při vystoupení na místě zapomenou v autě (nepřipomínám pochopitelně). Pokud si přeci jen vzpomenou, tak s nimi chvíli blbnou a pak je složíme a nesu je na batohu já.

Mně z výletů obvykle víc bolí pusa než nohy, anebo slovní motivace je nutná.

Pro mě jsou hole nepostradatelné, pokud nesu větší batoh na větší vzdálenost, tzn. víc než deset kilo na víc než dvacet kilometrů. Nejvíc mi pomáhá, že mě to nutí mít ruce trochu nahoře a neotékají mi tak prsty (což s batohem na zádech po půl dni mám vždycky prsty jak polopárky).
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Inkognito » sobota 23. srpen 2014, 23:25
díky za rady holky
průser, že nevím jak naše skorotříletačka bude držet krok se starší, možná by se mohly alespoň píchat holema :D
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sally » neděle 24. srpen 2014, 00:14
Inko,
tříleté dítě mi přijde dost malé... pro tříleťáky jsme ještě občas nosili krosničku... pořádně nám chodí až cca školáci.
Sally
Howgh
Howgh

7916 příspěvků
22. září 2006