ADV TOP
ADV LEFT

Dětská (rehabilitační) tříkolka

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Krtonozka » pátek 10. duben 2015, 20:50
Ahoj,

mám šestiletou dceru s autismem, která není schopna naučit se jezdit na kole bez balančních koleček. Teď jezdí na šestnáctce, ale už by potřebovala větší a bohužel bez koleček to nejde a moc ráda by jezdila. Napadlo mě pořídit dětskou trojkolku, ale našla jsem jen rehabilitační trojkolky za dost vysoké ceny. Je to opravdu jediné řešení? A pokud ano, dá se případně někde požádat o nějaký příspěvek? Třeba od zdravotní pojišťovny?

Díky za názory a rady.

Krtonožka (a Maky)
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Misicka » pátek 10. duben 2015, 21:04
Krti možná nějaký šikovný řemeslník by přídavná kolečka dovedl udělat, první tchán takhle kdysi vyrobil kolečka ke kolu, které jsme dostali bez koleček...a fungovala naprosto jako originál.
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Zuza77 » pátek 10. duben 2015, 21:06
Možná to neklapne, ale líná huba...
obrátila bych se na výrobce koloběžek Kostka. Co vím, tak jsou velmi vstřícní různým experimentům, novinkám a vůbec zajímavým řešením. Třeba se na něčem dohodnete a ještě to bude ku prospěchu ostatním.
Zuza77
Howgh
Howgh

12756 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Krtonozka » pátek 10. duben 2015, 21:11
Mišičko, ale kola dvacítky už asi dělají jen s přehazovačkou, ne? Jestli by šla kolečka udělat i k tomu? Navíc přehazovačka je Maky k ničemu, pochybuju, že by se s tím někdy naučila.

Zuza77, myslíš jako jestli by nějakou trojkolku nevyrobili na zakázku? Nebo ta balanční kolečka?
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Misicka » pátek 10. duben 2015, 21:15
Krti to teda nevím, máme tu takové postarší, můžu se podívat, jak je velké, pokud bys měla zájem a nechala si ta kolečka udělat, tak ti ho popř. můžeme v květnu dovézt. Ale nevím, jestli není malé. Kačka by na něm jezdit mohla. Je bez přehazovačky.
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Krtonozka » pátek 10. duben 2015, 21:20
Mně by se právě líbila ta trojkolka, protože jak jsme na vsi a nemáme tu žádné hogofogo cesty, tak se i teď kolikrát stane, že Maky jede a najedou najede na nějakou nerovnost a z kola má rotoped - stojí na místě, balanční kolečka jsou na zemi, ale pneumatika ve vzduchu a Maky šlape a šlape... a nic :) A přeci jen je stabilnější a čím větší kolo, tím ta stabilita s kolečky musí být horší.
No ještě to promyslím, to byl jen dneska takový nápad, že s tou trojkolkou by byla určitě spokojená. Ale docela mě šokovaly ty ceny.
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuza77 » pátek 10. duben 2015, 21:21
Krti, popsala bych jim problém, nastínila řešení, která vidím já a zeptala se, jestli mi mohou nějak pomoct nebo dokonce vymyslet vlastní řešení. Maximálně napíšou, že nemají kapacitu na jednotlivosti.

Jaké jsou ceny těch rehabilitačních tříkolek?
Zuza77
Howgh
Howgh

12756 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Misicka » pátek 10. duben 2015, 21:25
No tak uvidíš, tchám ta kolečka tenkrát udělal taky větší než jsou běžně, takže to vlastně taky byl aspíš taková tříkolka, která byla taková terénní, některá z holek (už nevím která) s tím normálně jezdila po dvoře a po zahradě. Úplně to vidím, kdybych se hecla, tak kouknu, jeslti nenajdu fotku...
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Krtonozka » pátek 10. duben 2015, 21:26
Míšo, tak se hecni, fotka by mě zajímala :)

Zuzo, nápad je to zajímavý, za zkoušku to stojí. Ceny jsem našla od nějakých 8-10 tisíc výš, první, která se mi líbila, stála 700 euro :-?
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mys_mys » pátek 10. duben 2015, 22:03
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Mys_mys » pátek 10. duben 2015, 22:04
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Misicka » pátek 10. duben 2015, 22:11
No právě, Mys mys v bazaru!! za 13 tis. !! jde i o to, že to je hrůza peněz!
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Mys_mys » pátek 10. duben 2015, 22:13
Misicka píše:No právě, Mys mys v bazaru!! za 13 tis. !! jde i o to, že to je hrůza peněz!

v bazaru za 6 tis., videla jsem tam jednu ci dve okolo 5 tis.

Ale chapu, snazim se na spatnem miste.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Misicka » pátek 10. duben 2015, 22:43
Jo tak já viděla v tom odkazu právě za těch 13 tis. ..., těch 5 už zní líp....a neurážej se...;-), jen že Krti psala, že ty ceny jsou šílené...a teda jsou...
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Krtonozka » sobota 11. duben 2015, 05:55
Mys, proč se snažíš na špatném místě? Naopak ten tvůj odkaz je super, něco takového jsem si přesně představovala a 6 tisíc už nezní tak šíleně jako 700 euro, na kteroužto cenu jsem narazila jako první. Díky!
A koukám, že inzerent je z Jindřichova Hradce, to máme i v dosahu (cca 40-50 km), Markétce jsem ji ukázala, moc se jí líbí, tak je asi rozhodnuto :)
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006