ADV TOP
ADV LEFT

Dětské kolo Leader Fox

Zdraví především :)
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Třebule » pondělí 13. duben 2015, 05:13
Nějaké zkušenosti obecně s touto značkou? Nebo konkrétně s 26", kterou jsem pro dceru vyhlídla? Zatím jsem nenarazila na reference u dětských kol. Případně s jinou 26", za kterou nedám majlant a je slušná a ne těžká jako cent...
Děkuji!
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Zuza77 » pondělí 13. duben 2015, 05:23
Mame 20 a jsme spokojeni. Rasej to tedy neskutecne, ale kolo odolava :-)
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Gábinka » pondělí 13. duben 2015, 05:59
Manžel kupoval dceři kolo v Decathlonu - konkrétně toto . Mám od nich jiný typ a jsme spokojení. Já ho mám rok, dcera od jara
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Flyingfrog » pondělí 13. duben 2015, 08:07
Holka ma "14", ona je spokojena a my taky. Fakt je, ze jsme proste vzali prvni kolo, ktere ji sedelo.
Kamaradka ma dospelacky LF a spokojena je tez.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Minka » pondělí 13. duben 2015, 08:37
Ahoj,
diskuze mi jde akorát do rány. Zkušenost nemám,ale vybíráme kolo pro syna. Velikost bych viděla na těch 26" . Než klasicky pánské, tak bych radši unisex nebo dámské, protože kolo po něm podědí dcera. Ta značka leader fox nevypadá špatně. Tož budu diskusi sledovat. ;-)
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Thea » pondělí 13. duben 2015, 09:17
Leader fox mají obě děti, já taky, dokonce už 15 let a pořád dobré:o) Sním teda o mětském kole s pleteným košíčkem, ale to je jiná písnička:o)
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Peggy » pondělí 13. duben 2015, 13:02
Tak my patříme asi k menšině, která s LF nadšená nabyla. měli jsme 18 a byla to těžká kráva, která šla po roce z domu, protože na ní dcera odmítala jezdit. Pak jsme koupili Superior Pandu a to je jiná káva. Ještě ho bude mít časem druhá dcera. Takže za mně nebrat. Teď jsme kupovali 26 a nakonec manžel vybral Ghost. Už dražší kolo, ale váží oproti jiným 13 kilo a má lehčí převody a krátší rám. Takže pokud máš hubenější dítě, koukat na váhu a převody. Některý kola bych neutáhla ani já.
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod -fifik- » pondělí 13. duben 2015, 18:25
My máme dětskou 20, už na něm jezdí mladší syn a dobrý. Starší už má ale Authora. Ségra taky jezdí na LF, už asi 100 let :D a taky drží. Samozřejmě, že se dají najít lepší značky, ale za tu cenu to jsou slušná kola.
-fifik-
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
03. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Peggy » pondělí 13. duben 2015, 19:08
-fifik- píše:My máme dětskou 20, už na něm jezdí mladší syn a dobrý. Starší už má ale Authora. Ségra taky jezdí na LF, už asi 100 let :D a taky drží. Samozřejmě, že se dají najít lepší značky, ale za tu cenu to jsou slušná kola.

Nám šlo primárně o tu váhu a lehký převody a LF nám v tomhle fakt nevyhovoval.
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod Třebule » pondělí 13. duben 2015, 20:13
Děkuju za reference!
Peggy, my jsme váhu řešili u 20"- tam jsme na zdejší doporučení vybrali Author Cosmic, a dcera tehdy naprosto tintítkoidní ho zvládala velmi dobře. Teď už má ale postavu úplně jinou, takže váhu a převody řeším naštěstí už daleko méně výrazně.
Ale přesto dotaz na hmotnost- tušíte, jestli váha vašich kol odpovídá tomu, co výrobce píše? Já mám v merku LF Indian Lady, rám asi 14"? Váhu píšou okolo 13kg, teď to nemůžu dohledat...
A ještě jeden dotaz- kupujete dětem kola na netu, nebo zkoušíte v reálu? Já bych nejradši jen přes net, ale okolí se na mě divně tváří... podotýkám, že jezdíme (bohužel) spíš svátečně...
Díky!
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Mamamila » pondělí 13. duben 2015, 20:14
Syn měl 16, ale nadšena jsem nebyla, je těžké, monutné a dost špatně se na něm šlapalo, pro dceru jsem ho nenechávala, je drobná a malá nedala by ho. Velice ráda jsem ho prodala.
Teď máme Specialized a spokojenost
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod -fifik- » pondělí 13. duben 2015, 20:27
Třebule píše:A ještě jeden dotaz- kupujete dětem kola na netu, nebo zkoušíte v reálu? Já bych nejradši jen přes net, ale okolí se na mě divně tváří... podotýkám, že jezdíme (bohužel) spíš svátečně...
Díky!

Třebule, přes net bych do toho nešla. Hlavně kvůli velikosti rámu. Každá značka má ty rámy trochu jinak konstruované, nejlépe je to fakt vyzkoušet. Jiný rám, jiný posez na kole, každému vyhovuje něco jiného.

Loni jsem kupovala nové kolo pro sebe, hlavně kvůli velikosti rámu. Měla jsem 19 a protože jsem malá (163cm) bolely mě z kola vždycky záda. Podle výpočtů a tabulek mi vycházel rám 16, max. 17. I v jednom obchodě se mi pán snažil vnutit 16. No nakonec mám dámský, ale sportovní rám 18, kolo jsem ozkoušela před prodejnou a věděla jsem, že to je ono.

U děcek to bude podobně...
-fifik-
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
03. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Daba » pondělí 13. duben 2015, 20:27
Já jsem koupila malé z druhé ruky kolo Agang a jsem příjemě překvapená, hlavně se dá sedlo dát opravdu nízko, takže přešla ze 14" rovnou na 20" a je lehké a jezdí se jí na něm moc dobře. Předtím měla obyčejnější kolo a rozdíl je znát. Cena je podobná tomu Leader Fox, co jsem tak koukala. 26" váží 13 kg.
Daba
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
11. listopad 2008
Praha
Příspěvekod Pájík » pondělí 13. duben 2015, 20:29
Z vlastní zkušenosti, už bych nikdy nekoupila kolo na kterém se nejdřív neprojedu (nemluvím o dětském, které má max dva roky než vyroste).
Našla bych obchod kde ho mají a nechala dceru vyzkoušet a pak objednala klidně na netu. Já třeba synovi kolo zkoušela u nás v cykloservisu a pak objednala, přišlo v bedně a oni my ho sestavili a seřídili. Já už bych tohle větší nechala vyzkoušet víc typů a pak vybrala.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Třebule » pondělí 13. duben 2015, 20:38
Achjo, tohle jsem slyšet nechtěla :D
Ale s tím posezem atp.- my za tuhle sezónu vyjedem párkrát, 10x- 15x, spíš na kratší úseky (mladší bratr...) Napřesrok bude mít postavu zas úplně jinou, tudíž i na tom kole to bude celé úplně jiné, no ne ;) Jinými slovy- já chci jen přes net, podpořte mě někdo :mrgreen:
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009