ADV TOP
ADV LEFT

1. porod - přirostlá placenta, 2. porod?

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Selmina » úterý 20. leden 2009, 10:29
Ahoj holky, ráda bych znala vaše zkušenosti s tímto. Uvažujem o druhém mimču, ale mám strach z dalšího porodu.

Můj 1. porod byl až do vyklouznutí Lukáška celkem v pohodě, ale pak se to zvrtlo tím, že jsem měla přirostlou placentu k děloze. Pořád jsem hodně krvácela, takže ještě na porodním pokoji mi dělali při vědomí nejdřív nějakou tamponádu, což nepomohlo a pak kyretáž. Bohužel jsem si vesele krvácela dál, takže došlo už pod narkozou na 2. čištění. Pokud by nepomohlo, chtěli odstranit dělohu. Od Dr. jsem se pak dověděla, že jsem celkově ztratila téměř 1,5 l krve, začínala jsem jít do šoku a dostala jsem 3 baňky krve. Nemluvě o velikém otoku hráze :roll:

Takže se dopředu děsím opakování. Můžete mi říct, která jste také měla při porodu přirostlou placentu, jestli se to při dalším porodu opakovalo? GynDr. mi radí, ať na to nemyslím, že se to opakovat může ale nemusí, ale to mi jaksi nejde a v hlavince mě to už pěkně šrotuje :oops: :oops: 8-)

Taky mě asi bláhově napadlo, jestli by se tomuto nedalo předejít císařem?? Že by rovnou při vyjmutí mimča dělohu vyčistili a vyhlo by se těm kyretážím??? Asi blbej nápad, co? :oops:

Každopádně předem děkuju za vaše zkušenosti a názory ;) ;)
Obrázek
Selmina
Treperenda
Treperenda

1428 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vašíčkova mamka » úterý 20. leden 2009, 11:00
Ahoj,
u prvního dítěte jsem měla to stejné, po porodu následovala narkoza a v ní odstraňování placenty. Taky velká ztráta krve, dlouho jsem nemohla na porod zapomenout.
U druhého dítěte mě ani nenapadlo, že by se to mohlo opakovat. Žádnou potíž s placentou jsem neměla. Dítě bylo téměř jednou tak veliké (1. - 2200 g a 2. 3950 g) ale porod mnohem, mnohem hladší a po všech stranách lepší.
ObrázekObrázek
Vašíčkova mamka
Žvatlalka
Žvatlalka

202 příspěvků
27. srpen 2008
Příspěvekod Olivinek » úterý 20. leden 2009, 11:14
Selmino- mluvíš o mně :? ...mám za sebou 2 revize (přirostlá placenta) a z toho ta druhá málem skončila hysterektomií (odstraněním dělohy), protože jsem jims koro vykrvácela na sále...s jediným rozdílem, že já jsem transfuze odmítla a dostala jsem Venofer i.v. (nitrožilní železo, účinek není tak rychlý, ale o to delší)

...teď jsem těhotná a děsím se toho, co mě čeká, takže posečkej na můj porod a já dám vědět ;) ...

...jinak SC se tomu samozřejmě předejít dá, vyčistili by tě rovnou při něm...
J - 2006Obrázek, Š - 2009Obrázek, J - 2011Obrázek
Olivinek
Howgh
Howgh

5614 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Martina » úterý 20. leden 2009, 12:01
Ahoj,

tak u prvního - krvácení a neoloučená placenta, narkóza čištění.
ani mě nenapadlo, že by se to mohlo opakovat.
druhé dítko velké 3.890 konec pánevní takže císař. Ale neplánovaný, normálně jsem se rozrodila a pak se teprve rozhodla na císaře. Vše v pořádku. Ale opět krvácení a placenta nešla odloučit. Naštěstí to zastavili. Dr. říkal, že ještě o minutu dýl krvácení a musí vzít dělohu a říkal, že u případného třetího porodu by už asi na 99% k tomu došlo.
ale mi třetí už neplánujeme.
držím palce.

Martina
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Selmina » úterý 20. leden 2009, 13:07
Marti - takže koukám, že ani porod císařem by tomu nezabránil, když už tam ten problém je :-? :-?

Olivinku - tak jo ;) počkám si na tvoji druhou zkušenost ;) ;) Budu držet palce, aby to tentokrát bylo bez komplikací :erik: :erik:
Obrázek
Selmina
Treperenda
Treperenda

1428 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martina » úterý 20. leden 2009, 13:16
Selmi - no asi je to problém, který když je tak zůstává :( bohužel. Shodou okolností mě v Motole rodil dvakrát ten samej doktor a byl pak za mnou na JIPu a říkal, že ta placenta je problém, že i kdybych byla rodila přirozeně /jak jsem já moc chtěla/ tak by to bylo skončilo narkózou a odebráním placenty. a že to byl ten samý problém co poprvé a že k celkovému odstranění opravdu chybělo velice málo.
ale samo nechci strašit a podle mě to nemusí být pravidlo, že to bude opět stejně i u tebe.
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Minka » úterý 20. leden 2009, 13:34
Ahoj Selmino,
u prvního porodu jsem dopadla stejně jako ty. Taky přirostlá placenta, dr. to nezvládnul, násilím ji ze mě vytrhl, museli mě uspat a vyčistit, ztráta krve obrovská, měla jsem to dost nahnutý. Krvácela jsem celý šestinedělí, musela jsem na 2 kyretáž a následně pak na hysteroskopii, protože jsem krvácela pořád. Taky mě strašili, že by mi museli vzít dělohu.
U druhýho dítka jsem měla rovnou plánovaného císaře, kvůli KP a většímu váhovému odhadu. Říkal mi dr., že ještě že dělali císaře, že placentu jsem měla opět přirostlou a že takhle to aspoň vyčistili při císaři. V porodnici mě pak pečlivě hlídali a chodila jsem každý den na ultrazvuk, jestli mi tam něco nezůstalo. Naštěstí to bylo OK a další kyretáž nebyla nutná.
Třetí dítko mi už nedoporučují, mám totiž po těch kyretážích a císaři značně ztenčenou a zjizvenou děložní stěnu a hrozilo by prasknutí.
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Olivinek » úterý 20. leden 2009, 13:45
...no holky, to jste mě teda neuklidnily :( ...mě porodník uklidňuje, že to byla náhoda a že se nic určitě nestane...výborný, takže mám brouka v hlavě :( ...já chci ještě třetí dítě :erik:

...s tou sekcí, ono se teda standartně po sekcí děloha čistí, tak mě překvapuje, že ti to Martino neudělali při jednom :? ...asi jinej kraj, jinej mrav :-?
Olivinek
Howgh
Howgh

5614 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Martina » úterý 20. leden 2009, 13:53
Olivinku - podle mě /mé laické vysvětlení/ u sekce se asi děloha čistí ale Dr. řekl - placenta se opět neodloučila!, /asi se taky chvilku čeká, že tělo odloučí placentu samo/ takže jí podle ně odstranili mechanicky a poranění bylo tak velké a krvácení se nezastavovalo, že uvažovali o odebrání dělohy. co mi říkal manžel tak to bylo: vyndali malou, vyčistili dělohu, zašili dělohu - furt velké krvácení, čekalo se co, tlačili na dělohu a vymačkávali krev a čekali jestli se krvácení zastaví a řešili se ztráty krve, poslední minuta čekání, když se nezastaví de děloha ven, krvácení se nezastavilo ale zmenšilo, takže začali šít břicho. pak mě chodili kontrolovat na JIP a pak jsem už nekrvácela a dostala transfuzi.
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod dennisenka » pátek 09. leden 2015, 11:25
Ahoj, přidávám mou zkušenost. U první dcery rok 2008 jsem měla přirostlou placentu, asi 3 týdny po porodu jsem doma začala silně krvácet, zůstaly tam zbytky, okamžitě jsem nastoupila do nemocnice na kyretáž. rok 2010 další těhotenství a bohužel jsem potratila ve 13tt. Třetí těhotenství rok 2012 v pořádku, opět problémy až s placentou při porodu, kdy ji ze mě rvaly, hlídaly mě každý den ultrazvukem, propustily mě že tam nic není, přesto tam zůstaly zbytky, po pár týdnech následovala opět kyretáž. Rok 2013 jsem šla miniinterrupci nebylo mi doporučeno další těhotenství. Nyní jsme zatoužily po 3 mininku, jsem 31tt, dosud jen tvrdnutí břicha, ptala jsem se své gyn. na možnost mít císařský řez, Mudr řekla že není třeba, že porod proběhne přirozenou cestou, a pokud bude nejhůř a krvácení mi nezastaví vezmou mi dělohu. Takže se bojím co bude. Hodně jsem četla že po přirostlé placentě v předchozích těhotenstvích se dělají císařské řezy. Má někdo podobnou zkušenost?
dennisenka
Pískle

3 příspěvků
09. leden 2015
Příspěvekod Inkognito » pátek 09. leden 2015, 11:43
Mám sousedku porodní bábu u Apolináře. Dle ní je to jasná indikace k císaři.
M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lianka1 » pátek 09. leden 2015, 12:11
Jo? no a zajimalo tu porodni babu o jaky typ prirostle placenty slo? jsou tri pokud vím ja, koneckoncu to ma zakladatelka i v porodní zpravě o jaky typ šlo ne, nac se takhle desit
Lianka1
Žvatlalka
Žvatlalka

187 příspěvků
15. říjen 2010
Příspěvekod Lianka1 » pátek 09. leden 2015, 12:13
Ja jen ze jsem rodila u apolinare dvakrat v uplnym klidu , podruhe s miminem na brise zacatkem tisicileti a s prirostlou plackou , a na reznika , ktery by manualne bez lehke narkozy vyndal placku jsem nenarazila teda.
Lianka1
Žvatlalka
Žvatlalka

187 příspěvků
15. říjen 2010
Příspěvekod dennisenka » pátek 09. leden 2015, 12:25
Já teda nevím, a poprvé slyším o tom že je více druhů.
dennisenka
Pískle

3 příspěvků
09. leden 2015
Příspěvekod Inkognito » pátek 09. leden 2015, 12:50
Lianka1 píše:Ja jen ze jsem rodila u apolinare dvakrat v uplnym klidu , podruhe s miminem na brise zacatkem tisicileti a s prirostlou plackou , a na reznika , ktery by manualne bez lehke narkozy vyndal placku jsem nenarazila teda.

No tak já na takovou mudru nazarila, stálo mě to téměř život. Nebylo to tedy u Apolináře, ale v jiné pražské velké porodnici. Tím, že jsme se o to se sousedkou bavila, mi řekla, že v tomto případě by to u druhého dítěte byla indikace k císaři.

M.
Inkognito Inkognito