ADV TOP
ADV LEFT

nechci vyvolávaný porod

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 08:36
Doufala jsem že tuto diskuzi nebudu muset zakládat, bohužel, opět jsem objednaná na vyvolání - v útery.
Prvni porod byl vyvolavany 41+6, porodní cesty zcela nepripravene, porodila jsem druhy den, kleštěmi, resuscitace dítěte (jinak naštěstí vše bez dalších následků). Bylo to nejhorší, co jsem v životě zažila, jak kráva na porážce. (že se zvířata týrat nesmějí....ale co rodící ženy :roll: ?)
Malý nebyl přenošený, plodová voda byla OK, váha 3,5 kg...a termín mi seděl přesně, to vím i dle početí takže tam chyba nebyla.

Nyní situace podobná, a já si nedovedu představit, že to postoupím znovu, že podepíšu informovaný souhlas s mučením, se kterým nesouhlasím, a nejvíc mi vadí, že důvodem k vyvolání je pouze 42tt, s tím že statisticky je to riziko...
ano samozřejmě rizika se bojím, ale z minulé zkušenosti pro mě byl nejrizikovější právě vyvolávaný porod..

Nesetkaly jste se někdo ještě s nějakou jinou variantou, nějkým jiným názorem od DR, možností jak porod nevyvolávat kvůli přesné zlomové hranici 42tt, nějakým způsobem jak ještě počkat jestli to nezačne samo? Ve Vrchlabí také vyvolávají?
Případně daly by se udělat nějaká vyšetření a nechat mě ještě pár dní, pokud by vše bylo OK?
Jak je to např v zahraničí, také je to tak striktní?
Já bych se raději nechala hospitalizovat nonstop na monitoru než to znovu podstoupit.

Ještě bych přidala, že vzhledem k nepřipravenosti mých porodních cest a asi i tomu, že malýmu se prostě ještě ven nechce, na mě samozřejmě nefungují žádné samovyvolávací praktiky, které nefungovaly ani minule, ani ted..v záloze mám ještě ricinový koktejl na pondělí..

Dále pokud by se někdo chtěl podělit o své negativní zkušenosti (jako mám mám já) s vyvoláváním, ale také i o své pozitivní zkušenosti, tak budu ráda.

A ještě jeden dotaz, komu vyvolávali porod podruhé, bylo to lepší než poprvé??

Děkuji!
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Dacanka » pátek 10. duben 2009, 09:00
Chtěla jsi i potěšit že ;)
Mě zavedli tabletu kolem 9 hod a ve 14.15 už jsem měla odrozené ;)

Ale i tak bych se tomu příště raději vyhla, jsem zvědavá co se dozvíš. :-?
Přeji aby se to stihlo ještě samo spustit. ;)
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Aprilmouse » pátek 10. duben 2009, 09:08
Kiki - mně vyvolávali oba, oba dopadly císařem a ani u jednoho nebylo o co stát. Nicméně v 42 týdnu bych asi byla už ochotna podstoupit COKOLIV jen aby bylo dítě venku
Naposledy upravil Aprilmouse dne 10. duben 2009, 09:23, celkově upraveno 1
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Monika » pátek 10. duben 2009, 09:19
No, já už bych až do 42. nechtěla přenášet. Nejde o moje pohodlí, ale je to opravdu riziko, starší syn je toho důkazem. Porodnií cesty jsem měla nepřipravené, 9. den po termínu jsem měla zátěžový test a další den porod. Nebyl zase tak hrozný, ale příjemný samozřejmě ne, po 11 hodinách skončil císařem. Monitory byly vždy dobré, všechno ok. AS měl 10 10 10 , takže asi na něm nic neviděli...... No a v 5 letech se přišlo na to, že drobné motorické nedostatky, které řešíme, jsou asi dětská mozková obrna. Příčin mohlo být samozřejmě víc, ale klonila bych se k tomju 42. tt, protože po porodu mi řekli, že už opravdu chtěl malý ven, že na placentě bylo poznat, že přesluhuje.
Druhý porod by najel podobně, ale v den termínu mě začali připravovat porodní cesty a za 4 dny jsem rodila jen s pomocí tablety a za 5 hodin bylo po všem. Šlo to normálně, je fakt, že jsem měla epidurál, který pomohl otevírání a já jsem byla jako na rekreaci ne na porodním.
TAkže, kdybych ještě šla někdy rodit, už bych řvala jako tur, ať mě vyvolají s úderem termínu, aby to nedopadlo jako poprvé nebo spíš ještě hůř. (syn je šikovný, chytrý, ale ta motorika je zhoršená, navíc je sekundární levák v důsledku horší pravé ruky......)
Monika
Krafařka
Krafařka

839 příspěvků
12. říjen 2006
Brno
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 09:31
Aprilmouse píše:Kiki - mně vyvolávali oba, oba dopadly císařem a ani u jednoho nebylo o co stát. Nicméně v 42 týdnu bych asi byla už ochotna podstoupit COKOLIV jen aby bylo dítě venku

a mě je právě dobře, naopak je mi i fyzicky čím dál líp, asi tím jarem... klidně bych si ho tam ještě nechala dokud by chtěl sám ven
jediný psycho mám z toho nátlaku dr, a pocitu že se může něco stát (který ale není ode mě..)
no při prvnim jsem byla taky úplně odevzdaná že jsem neodporovala i když mi to bylo líto, at už jde teda ven, ale ted už bych se chtěla bránit i když mám pocit že naději mám fakt malou a sílu na to a hlavně nervy asi mít taky nebudu..
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 09:34
Monika píše:No, já už bych až do 42. nechtěla přenášet. Nejde o moje pohodlí, ale je to opravdu riziko, starší syn je toho důkazem. Porodnií cesty jsem měla nepřipravené, 9. den po termínu jsem měla zátěžový test a další den porod. Nebyl zase tak hrozný, ale příjemný samozřejmě ne, po 11 hodinách skončil císařem. Monitory byly vždy dobré, všechno ok. AS měl 10 10 10 , takže asi na něm nic neviděli...... No a v 5 letech se přišlo na to, že drobné motorické nedostatky, které řešíme, jsou asi dětská mozková obrna. Příčin mohlo být samozřejmě víc, ale klonila bych se k tomju 42. tt, protože po porodu mi řekli, že už opravdu chtěl malý ven, že na placentě bylo poznat, že přesluhuje.
Druhý porod by najel podobně, ale v den termínu mě začali připravovat porodní cesty a za 4 dny jsem rodila jen s pomocí tablety a za 5 hodin bylo po všem. Šlo to normálně, je fakt, že jsem měla epidurál, který pomohl otevírání a já jsem byla jako na rekreaci ne na porodním.
TAkže, kdybych ještě šla někdy rodit, už bych řvala jako tur, ať mě vyvolají s úderem termínu, aby to nedopadlo jako poprvé nebo spíš ještě hůř. (syn je šikovný, chytrý, ale ta motorika je zhoršená, navíc je sekundární levák v důsledku horší pravé ruky......)

no jasně kdybych měla takovouhle zkušenost tak se bojim ted taky....
..no jenže já jim mám jinou, tomu mymu kdyby něco někdy zjistili tak to budu zas já přičítat tomu že šel kleštěma a nedýchal (apgar 3-8-9) v důsledku vyv. porodu...
to je jasný že je to jen kdyby coby..
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Koniklec » pátek 10. duben 2009, 09:35
ahoj,

vlastní zkušenost naštěstí nemám, ale naprosto ti rozumím, chci tě podpořit - doktoři někdy tlačí v tom smyslu, že pokud přenášíš a otálíš s vyvoláním, jsi nezodpovědná, hazarduješ..... Vím (např. informace od známé PA z jedné porodnice), že se ne vždycky vyvolává, až už je to nutné (ohrožen plod atd). Úderem určitého data se prostě vyvolá, individuální stav se nezkoumá.. :grr:

achjo, nevim, co ti poradit, jsem si jistá, že na tvém místě bych uvažovala úplně stejně jako ty.

co si třeba zavolat do toho Vrchlabí a poptat se na možnosti tam??

držím moc palce, ať se to rozjede samo!!!!
Koniklec
Klábosilka
Klábosilka

442 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 09:52
no jo Makytko, to je jasný, tenkrát to hlavně taky nemohli na 100% určit dle utz, jako ted mě
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Namape » pátek 10. duben 2009, 09:54
KIKI: máš SZ
Namape
Kecka
Kecka

1695 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anny75 » pátek 10. duben 2009, 09:56
Tak já jsem podobný případ jako Dacanka...večer mi dali tabletku,ještě jsem se v noci vyspala a ráno se šlo "na věc"...všechno bylo naprosto v klidu a pohodě,přenášela jsem o 5 dní a víc bych ani nechtěla,protože jsem měla zablokovaný nervy v páteři a nemohla jsem už skoro udělat krok :? :(
Anny75
Diskutérka
Diskutérka

2224 příspěvků
04. červenec 2008
Česká Lípa
Příspěvekod Cicinka » pátek 10. duben 2009, 09:58
Kiki, zatím nemám tu zkušenot, nicméně minulou sobotu jsem byla dle utz z 1.trimestru 38+0, tak jsem uvařila ten nápoj ze skořice, zázvoru a hřebíčku (tu čtvrtou ingredienci jsem nesehnala) a od té doby mi tvrdne břicho, trochu bolí, ale hlavně se to uvnitř připravuje, protože v úterý jsem byla na 1prst a měkké por. cesty.

Takže já bych se celý víkend prolévala tím lektvarem a maliníkem a v pondělí to završila ricíňákem. A v mezičase bych š...a jak divá. Myslím, že když nic jiného, tak by to tam mohlo být aspoň trochu připravené.

držím palce, ať vše dobře dopadne
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

506 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Klaruse » pátek 10. duben 2009, 09:58
No právě, určovali to dle MS. Mámě doktor tvrdil víte kdy jste počala- nevíte tak klid:-) Já se narodila skoro měsíc po "termínu".
Já bych asi trvala na tom ať se ještě pár dní počká...
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Olivinek » pátek 10. duben 2009, 10:10
Kiki- já jen přidám zkušenost z rodiny, manžel se narodil 21 dní po TP, ale taky je to skoro 40let ...

...moc ti držím palce, ať je to tentokrát lepší!!!!
Olivinek
Howgh
Howgh

5614 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 10:22
Cicinka píše:Kiki, zatím nemám tu zkušenot, nicméně minulou sobotu jsem byla dle utz z 1.trimestru 38+0, tak jsem uvařila ten nápoj ze skořice, zázvoru a hřebíčku (tu čtvrtou ingredienci jsem nesehnala) a od té doby mi tvrdne břicho, trochu bolí, ale hlavně se to uvnitř připravuje, protože v úterý jsem byla na 1prst a měkké por. cesty.

Takže já bych se celý víkend prolévala tím lektvarem a maliníkem a v pondělí to završila ricíňákem. A v mezičase bych š...a jak divá. Myslím, že když nic jiného, tak by to tam mohlo být aspoň trochu připravené.

držím palce, ať vše dobře dopadne

dík
onen zmíněný lektvar piju od včerejška..taky bez sporýše, břicho trochu tvrdlo ale vcelku nic...
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Amazonka01 » pátek 10. duben 2009, 10:37
Je to paradox, fyz. tehotenstvi je do 42tt (ukonceneho), ale po TP se mluvi o prenaseni, i kdyz se v podstate nekona. Ale k veci, znam par prikladu z Vrchlabi, kdy se rodilo spont. po 42tt, nevyvolavali!
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)