ADV TOP
ADV LEFT

nechci vyvolávaný porod

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Cicinka » pátek 10. duben 2009, 10:41
Kiki píše:
Cicinka píše:Kiki, zatím nemám tu zkušenot, nicméně minulou sobotu jsem byla dle utz z 1.trimestru 38+0, tak jsem uvařila ten nápoj ze skořice, zázvoru a hřebíčku (tu čtvrtou ingredienci jsem nesehnala) a od té doby mi tvrdne břicho, trochu bolí, ale hlavně se to uvnitř připravuje, protože v úterý jsem byla na 1prst a měkké por. cesty.

Takže já bych se celý víkend prolévala tím lektvarem a maliníkem a v pondělí to završila ricíňákem. A v mezičase bych š...a jak divá. Myslím, že když nic jiného, tak by to tam mohlo být aspoň trochu připravené.

držím palce, ať vše dobře dopadne

dík
onen zmíněný lektvar piju od včerejška..taky bez sporýše, břicho trochu tvrdlo ale vcelku nic...

Ono teda začlo nejvíc tvrdnout až v neděli večer, v tom návodu od I.S. píšou, že to má pomalejší nástup.

A já vím, že minule třeba spousta věcí nepomohla, ale to neznamená, že nepomůžou teď. Nechci aby to vyznělo nějak blbě, ale snaž se i vnitřně naladit, někde jsem četla, že psychika je 80%porodu, tak aby sis ten současný, třeba i vyvolaný, nekazila ještě tím minulým, že budeš vnitřně přesvědčená, že to tak nechceš.
Omlouvám se, pokud to vyznívá jako plky z mé strany zatím nerodivší.
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

506 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 10:42
dík Amazonko to je aspoň trochu nadějné, tak já tam asi zkusím zavolat i když mi to přijde trochu zběsilé takto na poslední chvíli a hlavně nevím komu tam mám jako volat? :D no tel si na netu nějaký najdu...

jojo já vím že se přenáší až po 42 tt, a je možné že já mám individuálně fyziologické těhu např 43 tt ? no nák do těch tabulek nezapadám
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 10:47
se mi to odeslalo 2x
Naposledy upravil Kiki dne 10. duben 2009, 10:48, celkově upraveno 1
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 10:48
Cicinka píše:
Kiki píše:
Cicinka píše:Kiki, zatím nemám tu zkušenot, nicméně minulou sobotu jsem byla dle utz z 1.trimestru 38+0, tak jsem uvařila ten nápoj ze skořice, zázvoru a hřebíčku (tu čtvrtou ingredienci jsem nesehnala) a od té doby mi tvrdne břicho, trochu bolí, ale hlavně se to uvnitř připravuje, protože v úterý jsem byla na 1prst a měkké por. cesty.

Takže já bych se celý víkend prolévala tím lektvarem a maliníkem a v pondělí to završila ricíňákem. A v mezičase bych š...a jak divá. Myslím, že když nic jiného, tak by to tam mohlo být aspoň trochu připravené.

držím palce, ať vše dobře dopadne

dík
onen zmíněný lektvar piju od včerejška..taky bez sporýše, břicho trochu tvrdlo ale vcelku nic...

Ono teda začlo nejvíc tvrdnout až v neděli večer, v tom návodu od I.S. píšou, že to má pomalejší nástup.

A já vím, že minule třeba spousta věcí nepomohla, ale to neznamená, že nepomůžou teď. Nechci aby to vyznělo nějak blbě, ale snaž se i vnitřně naladit, někde jsem četla, že psychika je 80%porodu, tak aby sis ten současný, třeba i vyvolaný, nekazila ještě tím minulým, že budeš vnitřně přesvědčená, že to tak nechceš.
Omlouvám se, pokud to vyznívá jako plky z mé strany zatím nerodivší.

já v nic jiného nedoufám, je fakt že ted s ubývajícím časem už začínm klesat na mysli, ale pořád mám do poslední chvíle naději ve kterou věřím, i minule jsem do poslední chvíle doufala že porodím sama, pak jsem doufala že to půjde dobře...ted mám taky naději že kdyby už to vyvolávali tak to půjde snad líp.. to já jsem vždy v jádru optimista
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Plenka_latkova » pátek 10. duben 2009, 10:55
Ahoj, no já přenášela 15 dní. Ovšem nátlaku lékařů jsem odolávala u porodní asistentky (Iva Konigsmarkova). I ona mě měla ke kontrolám, samozřejmě sledovala ke konci denně srdíčko a i monitor proběhl. Ale žádné vyvolávání. Manžel už byl sice nervózní (doktor je to), ale nepodlehla jsem a jsem moc ráda. Holčička prostě jen čekala, až nás tam manžel přestane znervózňovat a kontrakce mi začali asi 5 minut po té, co konečně odešel do práce (měl těch 14 dní dovolenou). Takže podle mého názoru a i se mi to ověřilo, hraje velkou roli i psychika. Holčička se narodila úplně v pohodě, no prostě tam chtěla zústat o něco déle. V porodnici už by samozřejmě dávno vyvolávali porod, to je mi jasný. Takže radim nátlaku odolat - pokud je na monitoru všechno OK, pak proč to nenechat na uvážení miminka, kdy se chce narodit. Mimochodem jsem samozřejmě vyzkoušela všechny možné metody vyvolávání, ty babské i doktorské a dokud se mímu nechtělo, tak prostě nešlo. Takže hlavně klid (já vim, ono se to říká):-)
Obrázek
První informační stránky o moderních látkových plenkách v češtině. E-obchod specializovaný na látkové pleny. Více info na www.latkovepleny.cz
Plenka_latkova
Pískle

85 příspěvků
29. březen 2009
Příspěvekod Mirabelka » pátek 10. duben 2009, 11:01
Kiki tak tady ta zkusenost ze zahranici..

Ja se na to ptala, protoze jsem nevim proc od 30 tt tvrdila, ze budu prenaset CHACHA....

V Austrosce te zenou na vyvolavani do 10 dnu po 40tt. Muzes to odmitnout, ale podepisujes papir, ze pokud se neco nepovede, tak jsou Dri z obliga.... Tlak doktoru je tu taky obrovsky....
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Misapoho » pátek 10. duben 2009, 11:38
No, prcka mi taky vyvolavali kvuli tomu, ze byl prenasenej, taky jsem nebyla pripravena, ale nakonec ho ze me dostali, tak dobry.
Ale zrovna vcera rikala kamaradka na jine diskuzi pripad kamaradky, ktera rodila po terminu, mela ale zkazenou plodovou vodu, prej uplne rosolovatou, holcicka si toho lokla, dostala tezkou infekci, prevezena do Prahy a vcera v 10 rano umrela :(. A tohle nikdo nezjisti.
Kdyby clovek vedel, ze to dopadne dobre ... Ale tohle je fakt o hubu :(
Misapoho
Treperenda
Treperenda

1030 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Katee » pátek 10. duben 2009, 11:50
Kiki
taky napíšu něco o Vrchlabí. Před 3 lety přenášela kamarádka. věděla že chce jet rodit do Vrchlabí. Tenkrát co vím tak jí kontrolovali průtok a dělali monitor. viděli že se miminku daří dobře. dohodli se sn tenkrát ať s manželem dorazí den po 42tt a uvidí se. předtím na kontrole nebyla připravená vůbec. Je pravda že tam nastoupili a jí se porod začal rozjíždět sám. ale vzhledem k tomu že to bylo vrchlabí, nedostala žádnej oxito. nic, prostě rodila přirozeně a dle mého názoru by jí ten porod hned prostě stejně vyvolávat nezačali!!!!!!!!!! Zkus tam fakt zavolat, stojí to za to a když nic jiného tak se dozvíš názor jiného dr.
Jinak já prvního rodila jak už sem psala u nás v diskuzi na 39tt ALE: taky sem nebyla připravená, praskla voda, porod sice netrval dlouho ale asi jen díky trapným urychlovačkám ktereé sice otvírání uspíšili ale malej šel kleštěma taky!! tak ti řeknu upřímně že taky není o co stát. porodu se nebojím, ale ta nějak doufám že k tomu opravdu už nedojde.
Katee
Diskutérka
Diskutérka

2837 příspěvků
02. září 2007
Příspěvekod Suri » pátek 10. duben 2009, 12:03
Kiki,

mám za sebou dvě těhotenství, kdy jsem přenášela jako blázen. Bylo to pro mě i dost fyzicky náročný, protože jsem měla fakt obrovské břicho (následky si nesu do dnes), ale v obou případech jsem hrozně chtěla rodit bez vyvolání, pokud bude vše v pořádku.

Vyvolávací metody všeho druhu jsem praktikovala dost urputně a to prakticky 14 dní před termínem a bylo to prostě houby platné. Osobně tomu už nevěřím, ale říkala jsem si, že to to minimum, co můžu dělat. Při každém dojídání lněných semínek a Pupalky, jsem se zaříkávala, že už si další nekoupím, ale nakonec jsem poctivě zobala, abych měla pocit, že fakt dělám maximu. Lezla jsem po kolonou a vybírala brambory, dělala fakt všechno možný a když to mimčo není připravený, tak prostě ven nejde. Mám dvě tvrdohlavý holky. ;)

Oficiálně ti asi nic moc nepomůže. Mě v prvním případě zachránilo od vyvoální a pravděpodobného císaře to, že jsem prchla už na předporodní kontroly do malé porodnice, kde nic nehrotili. Sám primář tehdy říkal, že jim tam teď přenáší každá druhá a 14 dní nic není, takže i s diagnózou těhu cukrovky a jinými problémy mě nechali a narodila se nám krásná zdravá holčička 3.5 kg a 50 cm, takže naprosto průměrný kousek.

V druhém těhu jsem chodila opět do stejné porodnice, ale navíc jsem si našla i homeopatickou dulu, takže jsem dle domluvy brala i homeopatika. Porod byl úžasný, pohodový a tak rychlý, že jsme do plánované porodnice nedojeli a museli zůstat v FN. Moc jsem si tam nepobila, porodila za chvilku a jak to šlo, tak utekla domů (děs a bída na šestinedělí proti tomu, jak jsem byla "zhýčkaná" z minula). Ale při příjmu jsem si teda vyslechla od dr. pěkný vteklé připomínky, že TO už mělo být DÁVNO na vyvolání. Naštěstí se to TO krásně vykulilo a máme zatím také zdravou holčičku, která měla 4 kg a 51 cm a porod byl bez jakéhokoliv zásahu opravdu krásný.

Budu na tebe myslet, vím, že je ti už zoufale a máš strach, ale věřím, že to vše dobře dopadne. Nemá cenu nic lámat přes koleno a holt většina porodů je jiná než jsme si namyslely a musíme se smířit s tím, že se to holt moc plánovat nedá. Zkus se poptat po nějaké homeopatce, která chodí k porodům, aspoň na jednu konzultaci a uvidíš. Jinak obvyklé metody a přemlouvat mimčo, že je to taky v jeho zájmu a ven prostě půjde tak jako tak, třeba se dá ukecat.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Verca » pátek 10. duben 2009, 12:32
Ahoj,
komenty jsem všechny nečetla, ale chtěla jsi i potěšit, tak se mi to snad povede.
První dva porody byly sice po termínu, ale nevyvolávané. Druhé dva vyvolávané. U Vojty zavedli ráno tabletu, dlouho se vůbec nic nedělo, jen trošku tlak v podbřišku a odpoledne se během hodiny narodil. U Veru opět ráno tableta, pak dlouho nic a odpoledne byla během ani ne půl hodiny na světě. nádherné porody, ráda na ně budu vzpomínat.
V. a čtyřlístek
Obrázek

Obrázek
[/url][url=http://www.TickerFactory.com/]

Obrázek

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Verca
Kecka
Kecka

1766 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lucyenka » pátek 10. duben 2009, 12:56
Ahoj, ja taky nechtela vyvolavat, rekla sem to dr a ten mi rek, ze budu kazdej den muset na kontroly. To mi fakt nevadilo, nakonec sem na posledni chvili porodila a nemusela dal bojovat, ale bojovala bych. Byla jsem hodne mlada a cejtila jsem, ze vsechno je ok.
Pak jsem si povidala s jednou PA, co pracovala jako dobrovolnice v Africe a ta rikala, ze zensky tam ji rikaly, ze byly tehotny treba i 11 mesicu :D ale nevi, jestli to byla pravda nebo jestli to jen spatne zpocitaly.

No, kazdopadne je to na tobe ne? Prece kdyz na vyvolani nechces, nutit te nemuzou. Zalezi na tom, jak se citis, jestli jses presvedcena, ze mimi jeste potrebuje dozrat, tak na ne kasli. Jestli si v tomhle ale neveris a radsi duverujes lekarum, tak druhej porod bude urcite lepsi....hodne stesti :) L.
Lucyenka
Žvatlalka
Žvatlalka

227 příspěvků
19. duben 2008
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 10. duben 2009, 13:00
Dacanka píše:Chtěla jsi i potěšit že ;)
Mě zavedli tabletu kolem 9 hod a ve 14.15 už jsem měla odrozené ;)

Ale i tak bych se tomu příště raději vyhla, jsem zvědavá co se dozvíš. :-?
Přeji aby se to stihlo ještě samo spustit. ;)

U mě podobně, tableta v 9, narozena v 15.30, bez komplikací... Ale já jsem měla porodní cesty připravené, zátku několik dní odešlou a čípek úplně volný. Malá neměla žádné známky přenošení (vyvolávali ji 10. den po termínu, takže 41+3), vážila 3,2 kg, takže příště už bych asi vyčkávala dýl.
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Zdenicek » pátek 10. duben 2009, 13:11
potesim te z druhe ruky... po prvnim porodu byla se mnou na pokoji tretimatka, ktera dostala dopoledne cipek a vecer mela odrozeno a vypadala druhy den rano uplne v pohode

jinak mama pred 12 lety v jedny maly porodnici odmitla vyvolavani u 5. ditete, protoze vzdycky rodila pozde a dr. ji odmitnul delat i monitory :? :grr:

kazdopadne da se udelat UZ na vysetreni placenty a kontrola monitorama
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 15:12
Misapoho píše:No, prcka mi taky vyvolavali kvuli tomu, ze byl prenasenej, taky jsem nebyla pripravena, ale nakonec ho ze me dostali, tak dobry.
Ale zrovna vcera rikala kamaradka na jine diskuzi pripad kamaradky, ktera rodila po terminu, mela ale zkazenou plodovou vodu, prej uplne rosolovatou, holcicka si toho lokla, dostala tezkou infekci, prevezena do Prahy a vcera v 10 rano umrela :(. A tohle nikdo nezjisti.
Kdyby clovek vedel, ze to dopadne dobre ... Ale tohle je fakt o hubu :(

ano toho se taky bojím, i minule jsme se bála, ale kdo říká že do 42tt je to 100% bezpečný a poté nastane zlom? voda se také může zkazit před 42tt
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Kiki » pátek 10. duben 2009, 15:15
Katee píše:Kiki
taky napíšu něco o Vrchlabí. Před 3 lety přenášela kamarádka. věděla že chce jet rodit do Vrchlabí. Tenkrát co vím tak jí kontrolovali průtok a dělali monitor. viděli že se miminku daří dobře. dohodli se sn tenkrát ať s manželem dorazí den po 42tt a uvidí se. předtím na kontrole nebyla připravená vůbec. Je pravda že tam nastoupili a jí se porod začal rozjíždět sám. ale vzhledem k tomu že to bylo vrchlabí, nedostala žádnej oxito. nic, prostě rodila přirozeně a dle mého názoru by jí ten porod hned prostě stejně vyvolávat nezačali!!!!!!!!!! Zkus tam fakt zavolat, stojí to za to a když nic jiného tak se dozvíš názor jiného dr.
Jinak já prvního rodila jak už sem psala u nás v diskuzi na 39tt ALE: taky sem nebyla připravená, praskla voda, porod sice netrval dlouho ale asi jen díky trapným urychlovačkám ktereé sice otvírání uspíšili ale malej šel kleštěma taky!! tak ti řeknu upřímně že taky není o co stát. porodu se nebojím, ale ta nějak doufám že k tomu opravdu už nedojde.

dík za info o vrchlabí :)

no jo i pokud ti porod začne sám a pak ti dají stejně něco na vyvolání, tak je ot asi dost podobný :roll: jen s tím rozdílem že takhle si aspon mimi samo vybere kdy se chtělo narodit..
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha