ADV TOP
ADV LEFT

nechci vyvolávaný porod

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Suri » pátek 10. duben 2009, 17:12
Osobně si myslím, že když porod začne sám a oni to v porodnici urychlují, tak je to lepší než, když se vše vyvolává z ničeho. Tím, že začnou všechny ty porodní procesy, tak se tělo nachystá a samo a není to takový překvápko z ničeho. Jenže to stejně nemá smysl řešit. Nemůžeš mít porod jak jídlo v restauraci, tohle chci a tohle ne a tohle hned a tohle vůbec. To je právě blbý, že člověk neví, co a jak bude a na konec to musí přijmout takové jaké to je. Je ale jasný, že to neznamená se všemu podvolit, ale holt na TO musíme čekat a nedá si to poručit. Jo, jo, vůbec ti nezávidím, mooooooooc dobře si pamatuju, jak jsem z toho byla špatná.

Ale věř, že nějak to bude a pro vás oba to prostě tak bude nejlepší, já tomu věřím a přeji hodně štěstí, ať vás čekají jen příjemná překvápka.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Janno » pátek 10. duben 2009, 17:23
Ahoj,

u prvniho jsem prenasela 10dni a u druheho 8. S prvnim naplanovane vyvolavani na den po te co mi v noci rupla voda, jenze nepripravena oxitocin a bllee porod. Podruhe jsem doufala, no prenasela jsem opet, nastesti se prcek vylodil dva dny po hamiltonovi, kdy PA tvrdila, ze si mysli, ze to nicemu nepomuze, ze jsem absolutne nepripravena. Porod cca 3hodiny :0) a parada.
Do vyvolavani se mi teda set sakra nechtelo. Drzim palce, zkusila bych si sehnat sporys :0)
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod -eva- » pátek 10. duben 2009, 20:49
Ahoj,
nečetla jsem vše, jen bych chtěla doporučit "Hamiltonův hmat", nebo tak nějak se to jmenuje. Je to metoda vyvolání, ale je to celkem přírodní (pokud to tak lze teda nazvat) a prý to funguje jen pokud je už tělo připraveno... u mě to zabralo prima a porod byl pak v pohodě, ani mi nepřišlo že by byl nějak vyvolávaný. Možná to nepomůže, ale aspoň bych to zkusila ... a přeju brzo zdravé mimčo :)
Eva
-eva-
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
02. říjen 2006
Praha Modřany
Příspěvekod Honey » pátek 10. duben 2009, 20:55
U mě fungoval, leč tělo bylo absolutně nepřipravené, praskla po něm voda a začly drsné kontrakce, které k ničemu nevedly. Takže za sebe nijak zvlášť nedoporučuju, pokud není znát nějaká připravenost k porodu..

Kiki, dej kdyžtak vědět, jak reagovali ve Vrchlabí...přeju Ti pěkný porod :)
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Zuzka84 » pátek 10. duben 2009, 23:04
ahoj Kiki,
vyvolavani muzes odmitnout , kamaradka rodila ve Vrchlabi a uz ji taky chteli porod vyvolavat (prenasela uz vice jak ty 2 tydny) , ale nedala se a porodila snad tusim den nebo dva na to ;) .
Jinak abych trochu potesila , kdyby na to vyvolavani prece jen doslo, tak me vyvolavali porod tyden po TP , David se narodil az pet dni na to , ale naprosto v pohode, nakonec strasna rychlovka a byl celkem OK - apgar nejakych 8-9 , ale mel snuru kolem krku (to co bylo nekolik hodin po porodu uz k tomu nepatri) . takze i vyvolavany porod muze probehnout relativne v pohode.
Drzim palce
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Jarka1979 » pátek 10. duben 2009, 23:15
Ahoj,moje sestřenice přenášela 10dní,porod se rozjel sám. měla úplně zelenou a zakalenou plodovku.Malému naštěstí nic nebylo.
Já jsem měla porod vyvolávaný ve 41tt kvůli gestoze.Taky jsem nebyla absolutně připravená.Dva dny před vyvoláváním mi dělal Hamiltnův hmat-děs,strašně to bolelo,krvácela jsem a nic z toho.Večer po přijetí do porodky jsem dostala infuzi s oxytocinem-vůbec to na mě nezapůsobilo,tak mi v osm ráno zavedl dr. tabletu a byla jsem spokojená.Bolesti jsem čekala.Takže mírně to začlo kolem 14h,v 18h praskla voda a pak to šlo strašně rychle.R. se narodil ve 21h 3005g,51cm,bez komplikací AS 9-10-10.Moc jsem si přála rodit normálně a být co nejdéle doma,protože jsem slyšela,že vyvolávaný bolí víc,ale zas to byla rychlovka a netrápila jsem se jak segra 2 dny,než porodila.Myslím,že je to hodně o psychice.Nevím jak to napsat,prostě mě PA během porodu upozornovala jestli ted nebudu dělat to a to tak se branka začne znovu zavírat .... nevím jestli strašila,každopádně jsem funěla jak chtěla,bolelo to jak svina,ale porod krásně postupoval.
Přeji krásný a pohodový porod .
Obrázek
Jarka1979
Krafařka
Krafařka

710 příspěvků
19. leden 2008
Příspěvekod Vladana » pátek 10. duben 2009, 23:49
Asi budu výjimka, ale já si vyvolávaný porod pochvaluji. Byl první, docela rychlý a asi nevyhnutelný.
Voda mně odtekla v neděli večer a kontrakce nikde. Druhý den mě přijali do porodnice a čekalo se, jestli se porod sám nerozběhne. Nic se nedělo, infuze do ruky nepomohla a navíc mimču nedělala dobře. Pořád se čekalo.
Ve středu ráno Dr. řekl, že mně porod vyvolají a nebo udělají odpoledne císaře. V 8 hod jsem dostala nějaké čípky nebo tablety, do hodiny začaly bolesti a 13,30 byl mrňousek venku.
Všechny děti jsem přenášela o 7 až 14 dní. Druhý a třetí porod proběhl spontánně, docela rychle, ale bolely úplně stejně jako ten první, možná i trochu víc.
Tak to bylo u nás. V.
Vladana
Klábosilka
Klábosilka

432 příspěvků
06. červen 2007
kousek od Brna
Příspěvekod Wilma » sobota 11. duben 2009, 00:22
Možná tě potěším, ráno kolem osmé mi šoupli tabletu a v 11.01 byla malá na světě.

Jinak bych ale dnes v takové situaci rozhodně konzultovala postup s někým nezávislým a odjinud. Moc jsem nechtěla vyvolávaný porod a i když to proběhlo nakonec víc než hladce dlouho jsem si to, že jsem se nechala k vyvolání přimět vyčítala. Navíc malá byla stopro O.K., mohlo se klidně počkat, porodní cesty byly připravené, nejspíš by to ani netrvalo dlouho.
Takže pokud o vyvolání nestojíš, zkus si najít spojence který dává přednost přirozenému porodu a současně tomu rozumí. I kdybych za to měla platit slušné peníze, dnes bych to takto udělala. Nerodí se zas tak často za život a způsob. jak a kdy přijdete na tento svět je hodně důležitý.

Přejiu pozitivní vývoj. :erik:
Wilma
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
08. červenec 2008
Příspěvekod Kiki » sobota 11. duben 2009, 07:17
děkuji všem moc za reakce a podporu!
prozatím mám naštěstí jiné starosti :hura:

- nevím jestli je to po tom skořicovym utrejchu, ale od včera odpoledne mi začalo tvrdnout břicho, nejdřív po čtvrt hodině, pak po 10 min, a večer i po 5ti min, ale nebolelo to, pak jsem si šla lehnout a zpomalilo se to asi na 10 min, ale vždy mě to vzbudilo, od rána je to i bolestivější že to rozcházim ale pořád cca po těch 10 min..tak nevim přijde mi to že to nemá nějak moc vývoj, dlouho to trvá ale zároveň to ani nepřestává...
a taky ze mě začala ráno lízt zřejmě ta zátka
tak jen doufám že pokud se to dnes nerozjede tak že do úterý už snad určitě jo!
já nikdy poslíky neměla, tak teda fakt nevim jestli můžou bejt takhle dlouho, ve sprše jsem byla dvakrát a je to furt stejný
Kiki
Kecka
Kecka

1737 příspěvků
17. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Honey » sobota 11. duben 2009, 09:10
Kiki, no hurá :D , to vypadá nadějně. Máš rozumný mimino, držím moc palce ;)
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Zdenicek » sobota 11. duben 2009, 12:39
takhle presne zacinal muj porod.. od 10 dopol. do 7 rana po 10, pak 7min, nic moc bolestivy, zrychlilo a zintenzivnelo to az posledni 2-3 hodky
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mirabelka » sobota 11. duben 2009, 13:27
:hura: hlasim, ze Kiki podala zpravu o kontrakcich po trech minutach a odjezdu do porodnice:-)

Timto prosim diskuzi zrusit:-) ci prejmenovat na "Zazracny utrejch"!!

Drzte Kiki palce at to jde stejne rychle jak to zaclo :hura:
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Honey » sobota 11. duben 2009, 13:29
:hura:
Nebyl by někde recept na "utrejch" :?: ;)
Honey
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
20. červenec 2007
Příspěvekod Mirabelka » sobota 11. duben 2009, 13:34
Honey píše::hura:
Nebyl by někde recept na "utrejch" :?: ;)

8-) Ty mas casu dost!!! Do tveho TP Kiki urcite recept stihne dodat... :hura:
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Honey » sobota 11. duben 2009, 13:37
Radši připravena brzy než nikdy... :D :D
Honey
Klábosilka
Klábosilka