ADV TOP
ADV LEFT

Stadelmannové dryák-jak na něj

vše o chystání k porodu, o porodu a hned po porodu
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Cicinka » středa 02. září 2009, 11:51
Potápka píše:Biotop - a nemáš na mysli tohle?:

Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

toto jsem nezkoušela z prostého faktu, že jsem se bála toho ricíňáku. Pokud jde jen o vyčištění střev, což může vyvolat porod, tak jsou i jiné metody. Takový klistýrek... Ten je úplně bez chemie ;)
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

506 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Cicinka » středa 02. září 2009, 11:53
Gehenna píše:
Petulka82 píše:Jenže sperma obsahuje jen stopové množství prostaglandinu... Mi říkal dr., že to zabere jen v malém množství případů, protože, z čistě lékařského hlediska, by toho spermatu muselo být na litry :D

to vrhá dost podivné světlo na ty, kterým to pomohlo :D

:D
někomu asi zabírá i homeopaticky dávkované sperma ;)
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

506 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Jankap » středa 02. září 2009, 12:02
Ingeborg Stadelmann je německá porodní asistentka, činná od r. 1976 a od r. 1984 pracující jako samostatná porodní asistentka. Napsala velmi populární (a podle mého názoru praktickou) knihu Zdravé těhotenství, přirozený porod.

Ve své knížce uvádí mimo jiné i alternativní způsoby vyvolání porodu. Zmiňuje také předpoklady:
"... chci předeslat, že přirozené metody mohou napomoci tělu jen tehdy, pokud je skutečně připraveno k porodu, tedy děložní hrdlo i poloha dítěte jsou zralé na porod. Dalším předpokladem je přezkoumání termínu. ..."

Metody:
Stimulace prsních bradavek
Klystýr, půst
Přirozené prostaglandiny obsažené v mužském spermatu (sex)
Kořeněné nápoje (výsledek nepocítí žena hned, ale většinou během jednoho až dvou dnů)
- připravit čajový nálev z jednoho kusu skořice, deseti hřebíčků, malého zázvoru a jedné polévkové lžice sporýše lékařského v jednom litru vody, tento nápoj popíjet během celého dne po doušcích a on přiměje děložní svalstvo ke kontrakcím.
Éterické oleje - skořici, hřebíček, zázvor a verbenu v základním oleji použít na masáž břicha nebo do teplé koupele.
Homeopatika - jen na základě doporučení zkušeného homeopata
Ricinový koktejl

Já utrejch použila, když mi odešla hlenová zátka. Ještě při nástupu do porodnice můj známý doktor počítal s porodem "něěěěkdy večer", byla jsem na 2 prsty. Ale houby! Utrejch začal asi působit, manžel sotva stačil pokecat s doktorem a převlíct se, mě samovolně praskla voda a malá už se tlačila na svět :? . Sestra myslela, že si manžel dělá srandu, když hlásil půl hodiny po příjmu prasklou vodu. Já byla najednou na deset prstů, i lem zašlý, stačilo 2x zatlačit a bylo to. Bez jediného porodního poranění, za 40 minut od příjmu, ani nestačili nahlásit na novorozence příjem rodičky, rovnou je volali k "překotnému porodu".
Takže bych nedoporučovala utrejch pít, pokud je budoucí mamka sama doma!

Ale... kamarádka z diskuse měla jít na vyvolání s dvojčaty. Utrejch pila dva dny a nepomohl, neudělal vůbec nic. Ani tabletka v porodce neměla žádný efekt, tak jí vzali na císaře. Osobně si myslím, že tělo ještě nebylo na porod připraveno.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Leya » středa 02. září 2009, 12:03
Mne rikali jak na gynde, tak v porodce, ze si mame doma vrznout, ze prej to pomaha :D

Dokonce ke me prisla na porodnici (kdyz jsem chodila na monitory) takova mlada sestricka a zaseptala mi do ucha, at si "poradne zasukame, ze to pak pujde samo" :?
Sice to zabralo az asi na popaty, ale podle me se to vsechno teprve pripravovalo a nakonec to pomohlo :) Sex probehl cca v sedm vecer, pak drahy odesel na nocni a mne po pulnoci prdla voda a nastoupily kontrakce.

Rikali, ze by to melo udajne prokrvit sliznice a zmekcit hrdlo nebo neco na ten zpusob....

Ale neco na tom stoprocentne bude, protoze po kazdym sexu mi vzdycky priserne tvrdlo bricho.
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Zuzula » středa 02. září 2009, 12:08
Ahoj,
já porodní utrejch taky pila, byla jsem dle UTZ 40+4. Začla jsem popíjet ve středu navečer, pokračovala ve čtvrtek. Ve čtvrtek v noci začly lehké kontrakce, v pátek 9:30 narození dítěte. Jen nevím, jestli zapůsobil tento utrejch či pravidelné dlouhé procházky, červené víno apod. Hrozilo mi vyvolávání, takže jsem se snažila různě. :D
Zuzula
Krafařka
Krafařka

685 příspěvků
02. říjen 2006
Příspěvekod Nikiviki » středa 02. září 2009, 12:26
.
Naposledy upravil Nikiviki dne 16. listopad 2012, 13:21, celkově upraveno 1
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Maty » středa 02. září 2009, 13:02
Jen dodám, že mě tedy pomohla skořice.

V pátek na kontrole nic, zabarikádováno, nuda.

Nacpala jsem dva balíčky skořice do dvou štrůdlů a zbytek jsem si sypala do kafe. Štrůdly jsem sežrala během soboty, kafe taky v sobotu.

V noci na neděli mě vzbudily bolesti, dopoledne pravidelné stahy, odpoledne jsem se začala otvírat, v noci jsem porodila.
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Melibea » středa 02. září 2009, 16:03
Já si odvar (bez sporýše) uvařila, když mi praskla voda. Příjem - absolutní nula. Začala jsem popíjet a samo se to rozběholo. Bylo to na TP.

Vyvolávací tableta - osvědčená? Kolikrát nezabrala, kolikrát z toho byl císař pro nepostupující porod, a to po xx hodinách trápení...
Melibea
Drbna
Drbna

4268 příspěvků
22. září 2006
Východní Čechy
Příspěvekod Zdenicek » středa 02. září 2009, 19:56
Mysulka píše:Já myslím, že až to přijde, tak to přijde...ještě budeš se slzou v oku vzpomínat na časy, kdy bylo mimčo schované v břiše :D

Leya píše:
Cassiel píše:Při vší úctě... stupidní experimenty... :-?
to jo, s tim souhlasim, ale zase pokud nekomu hrozi vyvolavani tabletama a kapackama, tak mi to porad prijde jako mensi zlo.....

Ale v terminu bych opravdu takhle neexperimentovala, to bych radsi premluvila partnera k aktu ( u nas to nejspis zabralo ) ;)

Me by jenom zajimalo, co je v tom za tak uzasnou latku, ze to muze fungovat?

OT-k tomu "pomožení" aktem-to vám některé fakt vyvolalo porod??
Já přenášela 14 dní a večer před nástupem na vyvolání jsme se

:erik: a stejně prd....nakonec jsem skončila za 24 hodin akutním císařem (nepostupující porod).

my "pomahali" prakticky denne uz 14 dni pred TP, utrejch jsem zkusila nekolikrat, vyzkouseno vsechno krome ricinovyho oleje a stejne jsem rodila 41+5 :roll:
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maugli » čtvrtek 21. červen 2012, 15:46
ahoj, obnovuju diskuzi, protože mi není z návodu úplně jasné, jak s tím sporýšem. Třeba mi to tady někdo objasní.

V knížce se píše:
"Na litr vody potřebujete jeden kus skořice, deset hřebíčků, malý zázvor a jednu polévkovou lžíci čaje ze sporýše lékařského (verbena officinalis). KOření se lehce vaří deset minut, sporýš se spaří a následně přileje do odvaru z koření. Tento nápoj popíjejte během celého dne a on přiměje děložní svalstvo ke kontrakcím."

A já nevím, jestli to mám chápat tak, že:
a) připravím čaj ze sporýše (na pytlíku z bylinkářství píšou 1/4 litru vody na 1 polévkovou lžíci) a z něho naliju do odvaru z koření 1 polévkovou lžíci, nebo
b) jednu polévkovou lžíci sporýše zaliju vodou a vzniklý výluh naliju celý do 1 litru odvaru z koření

??? teď babo raď... zas se mi nezdá, že by ten sporýš byl takové svinstvo, aby stačila lžíce odvaru do litru nápoje, ale nerada bych to prostě přehnala

Zatím mám ještě čas, jsem teprve v termínu, ale minulý porod byl vyvolávaný v 41+4 a nic moc zážitek to nebyl... tak si to jen zjišťuju dopředu, ať pak nezmatkuju, začala bych to popíjet až pár dní po termínu.

Ricinový olej mám taky koupený, čistě pro sichr, ale nejradši bych samozřejmě byla, kdyby na něho vůbec nedošlo...

Díky za rady!
Maugli
Treperenda
Treperenda

1107 příspěvků
19. srpen 2009
Morava
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 21. červen 2012, 15:50
Polévková lžíce sušené verbeny/litr vody, do vařící vody hodíš koření, necháš chvíli povařit (3-5 minut), pak stáhneš z plotny a nasypeš verbenu. Necháš asi 10minut louhovat, pak scedíš a popíjíš.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Maugli » čtvrtek 21. červen 2012, 15:53
Amazonko díky, jsi zlatá. Mně ten popis v knížce přišel jakýsi zavádějící.
Maugli
Treperenda
Treperenda

1107 příspěvků
19. srpen 2009
Morava
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 21. červen 2012, 16:11
A tak je to překlad, tak to chce trochu fantazie :D
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Rudi007 » čtvrtek 21. červen 2012, 17:20
Potápka píše:Jukni sem: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php ... upOffset=0

A mě by zajímalo, kdo to vyzkoušel, jestli to fakt fungovalo?

mě třeba nefungoval
Rudi007
Howgh
Howgh

5313 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Ondrejka » čtvrtek 21. červen 2012, 20:35
Ahoj, tak já zkoušela to s tím olejem, bohužel to bylo dost narychlo, takže jsem nesehnala ricinovej, takže nemůžu říct jaký by to bylo s ním, dala jsem tam olivovej. Krom toho že mi bylo dost blbě asi hodinu tak nic, ani mě to neprohnalo. Na druhej den jsem šla normálně na vyvolání.
Malá bylo dost vysoko, takže by mi stejně jen vyvolání stahů nepomohlo, což se potvrdilo i při vyvolávání.
Ondrejka
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si

4400 příspěvků
21. září 2006
ČR